Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Zakynthos

Dovolenka Grécko Zakynthos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky v Európe. Medzi jedno z najatraktívnejších miest, ktoré si turisti vyberajú, je ostrov Zakynthos. Tento nádherný ostrov sa nachádza v Jónskom mori a ponúka návštevníkom kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody a bohatej histórie.

Zakynthos je najznámejší svojimi plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovým morom. Pláž Navagio je jednou z najkrajších pláží na svete a je úplnou stopou ikonického ostrova. Pláž je obklopená vysokými vápmennými útesmi a jasne modrou vodou, ktorá vytvára úchvatný scenický pohľad. Mnohí turisti sa sem vyberajú lodou, aby si vychutnali krásu tejto pláže z pohľadu mora.

Okrem pláží je Zakynthos tiež domovom pre niektoré obľúbené prírodné pamiatky. Modré jaskyne sú jednou z nich. Sú to úzke jaskyne vypustené do vápencových útesov, ktoré odrážajú slnečné svetlo do nádherných odtieňov modrej farby. Návštevníci si môžu vziať loď a preskúmať tieto fascinujúce jaskyne.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne dovolenky, Zakynthos ponúka tiež možnosti na potápanie. Pod hladinou Jónskeho mora sa nachádza pestrý a farebný podmorský svet, kde možno vidieť mnoho rôznych druhov rýb a korálov. Tí, ktorí uprednostňujú dotyk so zvieratami, môžu navštíviť pláž Gerakas, kde sa nachádza hniezdisko korytnačiek Caretta Caretta. Turisti môžu sledovať tieto ohrozené morské živočíchy pri plávaní alebo počas ich hniezdenej sezóny, keď malé korytnačky vyklasťajú svoje vajíčka v piesku.

Okrem prírodných zázrakov ponúka Zakynthos aj bohatú históriu a kultúru. Mesto Zakynthos, hlavné mesto ostrova, je plné historických budov a trhov. Tu môžete navštíviť kláštor Dionýssa Solomósa, ktorý zobrazuje život a diela slávneho gréckeho básnika. Taktiež stojí za návštevu Solomósova námestie, ktoré je centrom mesta a obklopené obchodmi, reštauráciami a kaviarňami.

Grécko je tiež známe svojou lahodnou gréckou kuchyňou a Zakynthos nie je výnimkou. Na ostrove nájdete niekoľko typických gréckych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby, ovocie a zeleninu a samozrejme slávnu grécku šalátu.

Napriek tomu, že Zakynthos je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Grécku, tento ostrov si udržal svoju autenticitu a pôvodnú krásu. Dovolenka na Zakynthose ponúka kombináciu krásnych pláží, úchvatnej prírody, bohatej histórie a kultúry a nádherného jedla. Je to miesto, kde si môžete užiť slnečné dni na pláži, objavovať skryté zákutia ostrova a zažiť pohostinnosť a krásu gréckej kultúry. Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu nasledujúcu dovolenku, Zakynthos by mala byť na vrchole vášho zoznamu.


Počasie Grécko Zakynthos


Zakynthos je ostrov v Jónskom mori naproti Grécku. Tento ostrov je známy pre svoje nádherné pláže, azúrovú vodu a úchvatné scenérie. Ale ako je tam zvyčajne počasie?

Zakynthos má vplyv stredomorského podnebia, čo znamená, že tu panujú mierny a vlhký letné a mierne a daždivé zimy. Letné mesiace od júna do septembra sú obzvlášť teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a niekedy dosahujú až 35 stupňov Celzia. Toto je obľúbená doba pre turistov, pretože môžu využiť pekné počasie a teplé vody.

Jesenné mesiace, október a november, sú stále teplejšie ako väčšina severnej Európy. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Voda v mori je stále dostatočne teplá na plávanie, takže mnohí návštevníci stále si môžu dopriať kúpanie a vodné športy.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je najmokrejším obdobím na Zakynthose. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia a je často daždivé. Aj keď nie je veľa turistov počas tejto doby, môžete stále zažiť krásne scenérie a objaviť miesta bez davov ľudí.

Jar, od marca do mája, je tiež ideálnym obdobím na návštevu Zakynthosu. Teploty sú príjemne chladné, okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako kvetinová sezóna, pretože ostrov je pokrytý modrými, fialovými a červenými kvetmi.

Ak plánujete navštíviť Zakynthos, odporúča sa vziať so sebou ľahké letné oblečenie, ochranný opaľovací krém, klobúk a plavky. Nezabudnite si tiež so sebou vziať pršiplášť alebo deštník, ak navštívite ostrov počas daždivých mesiacov.

Celkovo je Zakynthos známy pre svoje slnečné a príjemné počasie väčšinu roka. Nech už idete na dovolenku počas leta, na jar alebo na jeseň, budete mať príležitosť vychutnať si krásy tejto nádhernej gréckej destinácie.


Letenka Grécko Zakynthos


Grécko je krásna krajina s množstvom nádherných ostrovov, medzi ktoré patrí aj Zakynthos. Tento ostrov je známy svojou úchvatnou prírodou, krásnymi plážami a kultúrnym dedičstvom. Ak plánujete navštíviť Zakynthos, letenka je najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať.

Zakynthos je ostrov v Jónskom mori a je najväčším z jónskych ostrovov. Má rozlohu približne 410 kilometrov štvorcových a je domovom pre približne 40 000 obyvateľov. Hlavné mesto ostrova je Zakynthos, ktoré sa nachádza na východnom pobreží. Je to živé a pulzujúce mesto s čarom minulosti a prítomnosti. Hlavnou atrakciou mesta je kostol Agios Dionysios, kde sa nachádza hrob prekladateľa pravoslávneho kresťanstva, Svätého Dionýza.

Ak sa chystáte na pláže, Zakynthos má veľa voľby. Najznámejšou plážou je Navagio, tiež známa ako Pláž vrak. Táto zátoka je obklopená útesmi a je domovom pre starý vrak lode. Tento niekdajší pumpový tanker teraz týči na pobreží, vytvárajúc jednu z najikonickejších pláží na svete. Ďalšie obľúbené pláže zahŕňajú Laganas, Kalamaki a Gerakas, kde sú návštevníci často očarení pohľadom na korytnačky Caretta Caretta, ktoré tu hniezdia.

Pri návšteve Zakynthosu by ste nemali vynechať národný park Naos a mestečko Keri. Národný park je chránený biotop, kde sa nachádzajú endemické rastliny a živočíchy. Mestečko Keri je zas známe svojimi úchvatnými výhľadmi na more a skalnými oblúkmi. Tu sa môžete vydať na lodičke a objavovať jaskyne či kúpať sa v tých najkrajších zálivoch.

Ako sa dostať na Zakynthos? Najjednoduchší spôsob je cestou letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych európskych krajín priamo na letisko v Zakynthose. Musíte však venovať pozornosť sezónnosti letov, pretože niektoré letecké spoločnosti prevádzkujú lety len v určitých obdobiach roka.

Po prílete na letisko je možné využiť taxislužbu alebo prenájom vozidiel na presun do vášho ubytovania. Na ostrove tiež funguje verejná doprava, ako autobusy, ktoré vám poskytnú pohodlný spôsob presunu medzi miestami.

Zakynthos je ideálny ostrov pre tých, ktorí túžia po úteku do prírody a zároveň chcú zažiť grécku kultúru a krásne pláže. Letenka je vynikajúcim spôsobom, ako začať váš nezabudnuteľný dovolenkový zážitok na tomto nádhernom ostrove.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


1. Aké je hlavné mesto Zakynthosu?
Odpoveď: Hlavné mesto Zakynthosu sa volá tiež Zakynthos.

2. Aké je hlavné letiská na Zakynthose?
Odpoveď: Na Zakynthose sa nachádza Medzinárodné letisko Zakynthos (Dionysios Solomos) a letisko Laganas.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Zakynthosu?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu Zakynthosu je obdobie od júna do septembra, keď je príjemné a teplé počasie.

4. Aké sú najkrajšie pláže na Zakynthose?
Odpoveď: Medzi najkrajšie pláže na Zakynthose patria Navagio Beach, Pláž Gerakas, Pláž Shipwreck, Pláž Porto Limnionas a Pláž Agios Nikolaos.

5. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie Zakynthosu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie Zakynthosu patrí potápanie pri vraku lode (Shipwreck), Národný park Zakynthos a Modrá jaskyňa.

6. Ako sa dostanem z letiska na Zakynthose do hlavného mesta?
Odpoveď: Z letiska na Zakynthose sa do hlavného mesta dá dostať taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

7. Aké sú tradičné jedlá Zakynthosu?
Odpoveď: Medzi tradičné jedlá Zakynthosu patria ryby a plody mora, zeleninové šaláty, grilované mäso, domáce syry a olivový olej.

8. Koľko stojí lístok na trajekt z pevninského Grécka na Zakynthos?
Odpoveď: Ceny lístkov na trajekt z pevninského Grécka na Zakynthos sa líšia v závislosti od času cestovania a sezóny. Rovnako sa líšia aj podľa prepravcu.

9. Má Zakynthos dobré možnosti na potápanie?
Odpoveď: Áno, Zakynthos má excelentné možnosti na potápanie. Môžete objavovať podmorský svet, ryby a korály.

10. Ako dlho trvá let z Bratislavy na Zakynthos?
Odpoveď: Let z Bratislavy na Zakynthos trvá približne 3 hodiny a 30 minút.


Ubytovanie Grécko Zakynthos


Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu s nádhernými plážami a tyrkysovým morom, tak Grécko – konkrétne ostrov Zakynthos – je pre vás tá správna voľba.

Zakynthos, tiež známy ako Zante, je jedným z najkrajších gréckych ostrovov v Jónskom mori. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami, jaskyňami, modrou jaskyňou Navagio a kľučkovitou plážou. Nech už ste milovníkom adrenalínových športov na vode alebo pokojných kilometrov pláže, Zakynthos má pre vás všetko.

Väčšina turistov vyberá Zakynthos kvôli jedinečnej pláži Navagio, ktorá je známa aj ako Shipwreck Beach. Pláž je obklopená vysokými útesmi a považuje sa za jednu z najkrajších pláží na svete. Jedinečnosť tejto pláže je naplnená výletmi na kajaku a loďou s prehliadkou jaskýň a malých bôčikových pláží v okolí.

Ak preferujete pokojnejšie pláže, potom je Laganas pre vás tou správnou voľbou. Laganas je jednou z najdlhších pláží v Grécku a je známa svojou jemnou zlatou piesočnatou plážou a čistým tyrkysovým morom. Pláž je ideálna pre milovníkov plážového odpočinku a ponúka tiež širokú škálu vodných aktivít, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné lyžovanie.

Ďalšou obľúbenou plážou na ostrove je pláž Agios Nikolaos. Táto pláž je známa svojimi čistými vodami a scenickou krásou. Je obklopená zelenými kopčekmi a čistou plážovou kamenistou zátokou. Pláž ponúka reštaurácie a taverne, kde si môžete vychutnať grécke jedlá.

Po dni strávenom na pláži sa môžete vydovať na prechádzku po meste Zakynthos a objaviť jeho historické pamiatky. Mesto je známe pre svoju nádhernú architektúru, šarmantné námestia a tradičné domy. V blízkosti mesta sa nachádzajú aj rôzne kultúrne atrakcie, ako je kláštor St. Dionysius a hrad Bochali.

Pokiaľ ide o ubytovanie na Zakynthose, máte mnoho možností. Väčšina turistov uprednostňuje pobyt v hoteloch a rezortoch, ktoré ponúkajú komfort a výhľad na more. Okrem toho sú tiež k dispozícii rôzne apartmány a vily, ktoré sú perfektnou voľbou pre rodiny alebo väčšie skupiny.

Väčšina ubytovacích zariadení na Zakynthose ponúka základné vybavenie, ako je klimatizácia, TV, Wi-Fi pripojenie a súkromná kúpeľňa. Niektoré hotely a rezorty majú tiež bazény, reštaurácie, bary a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a užiť si všetky výhody dovolenky.

Zakynthos je ideálnym miestom pre dovolenku v Grécku. Krásne pláže, čisté more, pohostinní obyvatelia a množstvo atrakcií robia z tohto ostrova jedinečné miesto pre celú rodinu. Takže neváhajte a rezervujte si svoju dovolenku na Zakynthose ešte dnes!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky