Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grenada Mt. Qua Qua

Najčastejšie otázky a odpovede Grenada Mt. Qua Qua


Otázka: Kde sa nachádza vrchol Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Vrchol Mt. Qua Qua sa nachádza na ostrove Grenada, v Karibiku.

Otázka: Aká je nadmorská výška Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Mt. Qua Qua dosahuje výšku približne 840 metrov nad morom.

Otázka: Ako sa dostanem na vrchol Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vedú na vrchol Mt. Qua Qua. Najbežnejší prístup je cez dedinu Grand Etang, kde začína trasa, ktorá vedie cez hustý dažďový prales až na vrchol.

Otázka: Aká je obtiažnosť túry na Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Túra na vrchol Mt. Qua Qua je pomerne náročná a vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu. Trasa je miestami strmá a prechádza cez nerovný terén, takže je potrebné byť opatrný a mať vhodnú obuv.

Otázka: Aké výhľady sa dajú vidieť z vrcholu Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Z vrcholu Mt. Qua Qua je úchvatný výhľad na ostrov Grenada, okolité hory a dažďový prales. Pri dobrých podmienkach je možné vidieť aj ďalej do diaľky, vrátane niektorých susedných karibských ostrovov.

Otázka: Aká je dĺžka a časová náročnosť túry na Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Túra na vrchol Mt. Qua Qua je približne 6-kilometrová, v závislosti od štartovacieho miesta. Trvá zhruba 3-4 hodiny, a to v závislosti od rýchlosti a kondície turistov.

Otázka: Je potrebné mať sprievodcu pri túre na Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Zatiaľ čo nie je povinné mať sprievodcu, odporúča sa mať skúseného miestneho sprievodcu, pretože trasa nie je veľmi značená a môže byť niekedy ťažšie ju nájsť.

Otázka: Aké vybavenie je potrebné mať pri túre na Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Nesmieme zabudnúť na pohodlnú obuv, vhodné oblečenie, vodu, slnečnú ochranu a niečo na jedlo. Je tiež dobré mať so sebou mapu, kompas a mobilný telefón v prípade núdze.

Otázka: Existujú niektoré obmedzenia pri túre na Mt. Qua Qua?
Odpoveď: Áno, je dobré si uvedomiť, že Mt. Qua Qua leží v chránenej oblasti a je potrebné dodržiavať pravidlá a rešpektovať prírodu. Napríklad neodkladať odpadky, zničiť rastliny alebo rušiť divokú faunu.


Letenka Grenada Mt. Qua Qua


Grenada, karibský ostrov plný nádherných pláží a exotického prostředí, je ideálním místem pro dovolenou. A pokud máte rádi dobrodružství, výlet na horu Qua Qua by měl být na vrcholu vašeho seznamu.

Hora Qua Qua se nachází na západě ostrova a patří do skupiny hor Carib Reserve. Je známá svou překrásnou divočinou, dramatickým horským terénem a ohromujícími výhledy na okolní krajinu. Výstup na vrchol je trochu náročný, ale odměna za vytrvalost a úsilí stojí za to.

Celý výlet začíná v hlavním městě St. George's, kde si můžete pronajmout auto nebo si zajistit dopravu na začátek turistické stezky. Než se vydáte na cestu, navštivte místní turistické informační středisko, kde získáte všechny potřebné informace o trase, povinném vybavení a odhadovaném čase cesty.

Po startu se budete pohybovat hlubokými lesy a bambusovými háji, z nichž můžete obdivovat rozmanitost flóry a fauny ostrova. Nádherně kvetoucí květiny, vzácní ptáci a tajemství tropického pralesa budou doprovázet váš výstup a vytvoří jedinečnou atmosféru.

Jak se budete přibližovat ke vrcholu, terén se změní. Pěšina začne stoupat strměji a budete muset překonat několik skalních překážek. Za jasného počasí budete mít možnost obdivovat panoramatický výhled na pobřeží a oceán. Okouzlující výhledy na Karibské moře vás nenechají na pochybách, že vaše snaha byla naprosto odměněna.

Na samotném vrcholu hory Qua Qua se nachází malý vodní rezervoár, který slouží jako zásobárna pitné vody pro okolní obyvatelstvo. Můžete si zde odpočinout, načerpat energii a obdivovat krásu okolní přírody. Během sestupu si také můžete všimnout jižní části ostrova, která je pokryta nádhernými plážemi a klidnými zátokami.

I když výstup na vrchol hory Qua Qua není pro každého, je to zážitek, který vám přinese nesrovnatelnou radost a pocit naplnění. Budete mít možnost prozkoumat divočinu Grenady a ochutnat adrenalin, který vám cesta přinese.

Pokud máte v plánu dovolenou na Grenadě, nezapomeňte zařadit výlet na horu Qua Qua do svého itineráře. Tato fantastická destinace vás zcela jistě očaruje svou exotickou krásou a stane se jedním z nezapomenutelných okamžiků vašeho života.


Ubytovanie Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je tropický ostrov v Karibiku, ktorý ponúka nádherné pláže, jemný piesok, krásnu prírodu a skvelé možnosti ubytovania. Jedným z najlepších miest, kde sa môžete ubytovať, je v potulnom hotely Mt. Qua Qua.

Mt. Qua Qua je malý hotel, ktorý sa nachádza v jadre Grenady na vyvýšenom mieste s panoramatickým výhľadom na hory a more. Hotel je obklopený zelenou vegetáciou, ktorá ho robí dokonalým miestom na oddych a relax.

V hoteli Mt. Qua Qua sú k dispozícii tri rôzne typy izieb - Standard, Garden a Mountain View - s veľkosťou od 25 do 30 metrov štvorcových. Každá izba je elegantne zariadená a má súkromnú kúpeľňu, klimatizáciu, minibar a balkón, ktorý poskytuje krásny výhľad na okolitú krajinu. Iba sedem izieb vytvára útulnú a súkromnú atmosféru, takže hostia získavajú individuálny prístup.

Okrem toho sa v hoteli nachádza aj štýlová terasa so slnečnými lehátkami a krytým posedením, kde si môžete vychutnať skvelý výhľad pri raňajkách alebo večerných drinkoch. V hotelovej záhrade sa nachádza aj malá fontána a kvetinový trávnik, ktorý dodáva miestu príjemnú atmosféru.

Hotel Mt. Qua Qua ponúka aj vynikajúcu kuchyňu, kde si môžete vychutnať tradičné karibské jedlá, ako aj medzinárodné špeciality. Ich kvalitné a čerstvé jedlá sú pripravované s lokálnymi ingredienciami, aby sa hostia stretnuli s pravými chuťami Grenady. Okrem toho tu nájdete aj miestne pochúťky, ako napríklad rum, kávu a kakao.

Okolie hotela Mt. Qua Qua je ako stvorené na turistické výlety. Pre horolezcov sú k dispozícii horské túry, kde sa môžu vychutnať nádherné výhľady a kochajú sa krásou prírody. Rekreační športovci sa môžu vydať na pohodlné prechádzky, kajakovanie, plachtovanie alebo potápanie. Ak máte radi prírodu, neznamená to, že sa musíte zdržiavať iba na lodi, ale môžete pozorovať divoké živočíchy na Grenade, pretože ostrov je domovom veľa rôznych druhov zvierat.

Hotel Mt. Qua Qua poskytuje hostiteľské a profesionálne služby, ktorým nemožno nájsť chybu. Vďaka dobrej polohy, kvalitnému ubytovaniu a skvelým službám je toto miesto ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik z ruchu každodenného života a zážitky z tradičnej Grenady.


Počasie Grenada Mt. Qua Qua


Grenada, ostrovný štát v Karibiku, je domovom mnoho nádherných prírodných zákutí a horských hrebeňov. Jedným z najimpozantnejších výbežkov, ktoré sú domovom jedinečnej fauny a flóry, je hora Mt. Qua Qua. Okrem svojej úžasnej prírody je Mt. Qua Qua aj miestom s premenlivým počasím, ktoré priťahuje milovníkov adrenalínu a dobrodružstva.

Mt. Qua Qua, dosahujúca výšku 570 metrov nad morom, sa nachádza na západnej strane Grenady. Je súčasťou výbežkov pohoria St. George's, ktoré dominujú ostrovu. Prechádzať sa po kopci je nielen adrenalinový zážitok, ale aj jedinečná príležitosť vidieť krásnu a pestrofarebnú krajinu Grenady.

Keďže sa nachádza v nadmorskej výške, Mt. Qua Qua má svoje vlastné mikroklíma, ktoré je o niečo chladnejšie a vlhkejšie ako v dolinách a na pobreží. Najideálnejšou dobou na výstup na vrchol je obdobie sucha, keď je počasie stabilné a menej vystavené zrážkam. Väčšina návštevníkov sa vydáva na túru v raných ranných hodinách, aby unikli horúčavám a zároveň aby mohli vychutnať nádherný východ slnka z vrcholu hory.

Väčšina miestnych horských turistických spoločností ponúka organizované túry na Mt. Qua Qua. Prvá časť túry začína v horskej dedinke Clozier, odkiaľ sa vydáte do hustých pralesov smerujúcich k vrcholu hory. Cestou budete obdivovať rozmanitých endemických rastlín a exotických vtákov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Počasie v týchto pralesoch je obyčajne vlhké a dážď si neraz neodpustí, čo vytvára jedinečnú atmosféru.

Dojdete k hrebeňu Mt. Qua Qua, kde vás očarí úchvatný výhľad na dedinu St. George's a ryžovo modré príboje Karibského mora. Počasie v tejto časti býva často zamračené a veterné, s príležitosti rýchlych dažďových sprch. To ale neoslabuje výsledok túry.

Pre tých, ktorí sa na Mt. Qua Qua vyberajú, je dôležité si vziať so sebou dostatok vody, obuv s dobrým úchytom, ochranu proti komárom a ľahké oblečenie na ochranu pred horúčavami. Okrem toho je tu tiež dôležité sledovať predpovede počasia a radovať sa z horského dobrodružstva na Mt. Qua Qua.

Grenada a jej hory ponúkajú nespočetné množstvo možností na objavovanie a dobrodružstvá. Mt. Qua Qua je skutočne jedinečným cieľom pre tých, ktorí túžia zažiť nádherný výhľad, ale aj pre tých, ktorí chcú zažiť vzrušenie spojené so zmenlivým počasím horského vrcholu. Ak sa na Grenadu vyberiete, nezabudnite zaradiť túru na Mt. Qua Qua do svojho plánu a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Karibiku.


Dovolenka Grenada Mt. Qua Qua


Dovolenka na Grenade obyčajne býva spájaná s krásnymi plážami, modrými lagúnami a tropickou prírodou. Avšak ak hľadáte niečo trochu vzrušujúcejšie a adrenalinovejšie, určite by ste si nemali nechať ujsť jednodňový výlet na vrchol hory Mt. Qua Qua.

Nachádza sa v oblasti stredného opakovania ostrova Grenada a je jedným z najimpozantnejších vrcholov Karibiku. Svojou výškou 748 metrov ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu, ako aj na obrovské jazerá a vulkány, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Na vrchole hory si môžete vychutnať úžasný výhľad na Atlantický oceán na jednej strane a na Karibské more na druhej strane.

Výstup na vrchol môže byť náročný, takže si treba byť istý svojou fyzickou kondíciou a mať vhodné turistické vybavenie. Cesta začína v obci Concord a postupne sa stúpa cez hustú džungľu. Po ceste môžete obdivovať úžasnú flóru a faunu, ako sú obrovské kvety, exotické vtáky a opice. Je to ako prechádzka v pralese, ktorá však neskôr vyústi do nádherných výhľadov.

Po zhruba trom hodinovom výstupe dospejete až na vrchol Mt. Qua Qua. Tu budete odmenení pohľadom na zadymené sopky a nekonečné oceány. Okolo sa nachádzajú aj niektoré menšie jazerá, ktoré dodávajú miestu ešte väčší čarovný nádych.

Najlepší čas na túto dobrodružnú dovolenku je skoro ráno, keď je ešte chladno a slnko nesvieti príliš silno. Výstup na vrchol je možné uskutočniť s miestnym horským sprievodcom, aby ste sa vyhli strateniu v bujnej vegetácii a aby ste mali niekoho, kto vám poskytne informácie o miestnych rastlinách a zvieratách.

Po návrate z výletu si môžete oddýchnuť a užiť si trochu relaxu na najbližšej pláži, ktorá je len krátkou cestou autom od Mt. Qua Qua. Tu si môžete vychutnať slnečné lúče a oddýchnuť si po náročnom strede.

Dovolenka na Grenade je už taká zážitková sama osebe, ale výlet na vrchol Mt. Qua Qua určite pridá ďalší level dobrodružstva. Ak sa rozhodnete vyskúšať túto nezabudnuteľnú dovolenku, uistite sa, že máte dostatočnú fyzickú kondíciu a vhodné vybavenie, a nechajte sa unášať krásou prírody Grenady.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky