Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Guatemala Tikal

Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Tikal


1. Ako sa dostanem do Tikalu v Guatemale?
- Najlepším spôsobom je odletieť do letiska v hlavnom meste Guatemaly, Guatemala City, a odtiaľ použiť miestnu dopravu alebo prenajať vozidlo a pokračovať na cestu do Tikalu.

2. Koľko trvá cesta z Guatemala City do Tikalu?
- Cesta z Guatemala City do Tikalu trvá približne 8 až 9 hodín autom.

3. Aká je vstupná cena do Tikalu?
- Vstupné do Tikalu je 150 quetzalov (približne 20 USD) pre zahraničných návštevníkov.

4. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Tikalu v Guatemale?
- Najlepšie mesiace na návštevu Tikalu sú január a február, keď sa teploty stávajú príjemnejšími a je menej daždivých dní.

5. Je v Tikale možné sa ubytovať?
- Áno, v Tikale je niekoľko možností ubytovania vrátane hotelov, hostincov a kempov. Odporúča sa však rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas vyššej turistickej sezóny.

6. Aké sú hlavné atrakcie Tikalu?
- Hlavné atrakcie Tikalu sú starobylé mayanske ruiny, vrátane chrámu Tikal, chrámu slnka, Severného akropoly a Veľkého námestia.

7. Potrebujem povolenie na fotografovanie v Tikale?
- Áno, na fotografovanie v Tikale je potrebné zakúpiť povolenie. Cena povolenia na fotografovanie je 50 quetzalov (približne 7 USD).

8. Existujú v Tikale miestne sprievodcovia?
- Áno, v Tikale je možné prenajať miestnych sprievodcov, ktorí vám poskytnú podrobné informácie o histórii a význame rôznych miest v rámci archeologickej oblasti.

9. Je v Tikale bezpečné?
- Tikal je považovaný za pomerne bezpečné miesto pre turistov. Je však vždy dôležité dodržiavať opatrenia bezpečnosti, ako držať si na očiach cennosti a vyhnúť sa nebezpečným oblastiam po zotmení.

10. Aké je odporúčané oblečenie na návštevu Tikalu?
- Odporúča sa nosiť pohodlné a ľahko sa sušiace oblečenie kvôli vlhkému podnebiu v oblasti. Tiež je dôležité mať so sebou slnečnú ochranu (slnečné okuliare, opaľovací krém) a dostatočné množstvo vody na hydratáciu.


Ubytovanie Guatemala Tikal


Guatemala je fascinujúcou krajinou ležiacou v Strednej Amerike. Nachádza sa v srdci Starého kontinentu a nadväzuje na staré Mayovské dedičstvo. Keďže je krajina plná histórie a kultúry, mnohí turisti sa sem snažia cestovať, aby objavili jej skvosty.

Jedným z najdôležitejších a najobľúbenejších miest, ktoré si turisti nemôžu nechať ujsť, je Tikal. Tikal je národným parkom, ktorý sa nachádza v severnej časti Guatemaly. Je to starobylé mesto Mayov, ktoré je jedným z najdôležitejších archeologických miest v celej Strednej Amerike. Tikal sa rozprestiera na ploche viac ako 576 kilometrov štvorcových a je domovom majestátnych pyramíd, chrámov a ďalších historických pamiatok.

Keďže Tikal je izolované od civilizácie, turisti, ktorí sa sem chcú dostať, musia sa ubytovať v blízkosti. Našťastie existuje niekoľko možností pre ubytovanie v blízkosti Tikalu, ktoré ponúkajú komfortné a pohodlné zázemie pre návštevníkov.

Jednou z možností je ubytovanie priamo v národnom parku Tikal. Návštevníci majú možnosť stráviť noc v jednom z niekoľkých hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú v areáli parku. Tieto hotely ponúkajú vysoký štandard a výhodnú polohu priamo v srdci archeologických zvyškov. Okrem toho môžete vychutnať úžasný pohľad na ranné a večerné slnko a počuť zvuky prírody, ktoré obklopujú národný park.

Ak preferujete intímnejsiu atmosféru, môžete si vybrať z množstva súkromných ubytovacích zariadení, ktoré sa nachádzajú blízko Tikalu. V blízkosti parku je niekoľko miestnych hostírne, penziónov a malých hotelov, ktoré ponúkajú útulné ubytovanie pre turistov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné a majitelia sa o svojich hostí starajú s veľkou starostlivosťou. Okrem toho, mnohé z nich ponúkajú domáce jedlá a vy sa tak môžete ponoriť do miestnej kuchyne.

Napriek tomu, že Tikal je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v Guatemale, región okolo je obklopený nádhernou prírodou. Preto mnohí turisti vyhľadávajú ubytovanie v chatkách alebo bungalovoch, ktoré sa nachádzajú v okolí. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú nielen možnosť prežívať prírodu priamo na dosah ruky, ale aj špeciálne aktivity, ako sú túry do pralesa, kajakovanie a obdivovanie miestnej fauny a flóry.

Všetky tieto možnosti ubytovania v blízkosti Tikalu poskytujú turistom príležitosť preskúmať toto úžasné archeologické miesto a súčasne si užiť každý moment strávený v tejto fascinujúcej časti Guatemaly. Takže ak plánujete navštíviť Tikal, neváhajte a rezervujte si svoje ubytovanie čo najskôr, aby ste sa mohli pohodlne ubytovať v tomto úžasnom kúsku dejín.


Letenka Guatemala Tikal


Letenka do Guatemaly – Preskúmajte kúzlo Tikalu

Guatemala je fascinujúcou krajinou v strednej Amerike, očarujúcou svojou prírodou, kultúrou a históriou. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine je oblasť Tikal, kde sa nachádza jeden z najväčších a najlepšie zachovaných archeologických miest starých Mayov.

Ak plánujete navštíviť Tikal, prvou vecou, ktorú budete potrebovať, je letenka do Guatemaly. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie s hlavným mestom Guatemaly, Ciudad de Guatemala. Medzinárodné letisko La Aurora v meste je cieľom mnohých leteckých spoločností, čo znamená, že môžete vybrať z rôznych možností leteniek a časov odletov.

Po prílete na letisko v Guatemale sa môžete rozhodnúť využiť množstvo možností dopravy do Tikalu. Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je vnútroštátny let do letiska v mestskom departemente Flores, ktorý sa nachádza len asi 70 kilometrov od Tikalu. Doba letu trvá približne 1 hodinu a môžete si rezervovať letenku u miestnych leteckých spoločností. Z letiska v Flores môžete ľahko získať prepravu do Tikalu.

Keď už budete v Tikale, je čas objaviť jeho kúzlo. Tikal je dôležitým historickým miestom a strediskom Mayov, ktoré bolo považované za jeden z najväčších a najmocnejších miest starovekého sveta. Jeho najväčšou atrakciou sú monumentálne pyramídy, chrámy a paláce, ktoré na vás zaručene zapôsobia.

Navštíviť Tikal môžete na jednodenný výlet z mesta Flores, ale odporúča sa stráviť viac času v tejto oblasti, ak chcete plne vychutnať svoju návštevu. Tikal je obrovské rozsiahle miesto, ktoré má veľa na objavenie, a skutočne sa tu cítite ako vo filme zo starovekého Mayu.

Počas prechádzky po Tikale si vychutnáte úžasné výhľady na majestátne stavby a zeleň okolo vás. Možno uvidíte aj niektoré divoké zvieratá, ako sú opice, tukanovia alebo kapybary, ktoré žijú v oblasti. Pokiaľ časovo dovolí, nezabudnite vyhrať si niečo na vyhliadkovú vežu Tikal Temple IV, odkiaľ sa otvára impozantný výhľad na celé mesto.

Tikal je miestom, ktoré vás absorbuje svojou históriou, energiou a atmosférou. Nielenže vás láka svojou architektúrou a umením, ale aj prírodnými krásami, ktoré ho obklopujú. Je to miesto, kde môžete prejsť cestu kultúry a odpočinku zároveň.

Ak ste zvedaví na krásy Tikalu a plánujete navštíviť Guatemalu, nezabudnite si zariadiť letenku rovno do tohto úchvatného kúzelného miesta. Vaša návšteva Tikalu bude určite nezabudnuteľným zážitkom a dovolenou plnou dobrodružstva a objavovania.


Počasie Guatemala Tikal


Guatemala je zaujímavou krajinou v Strednej Amerike, bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je bezpochyby mesto Tikal, ktoré je známe svojou bohatou históriou a úžasnou prírodou.

Tikal, ležiace v severovýchodnej časti Guatemaly, je jedným z najdôležitejších archeologických miest v Civilizácii Mayov. Bolo centrom moci a kultúry a jeho vplyv siahal na široké územie Strednej Ameriky. Dnes je Tikal so svojimi majestátnymi chrámami, pyramídami a palácmi považované za jedno z najkrajších a najzachovalejších miest Mayovskej civilizácie.

Ale okrem svojej bohatej histórie je Tikal tiež fascinujúce miesto z hľadiska prírody a počasia. Nachádza sa v tropickej zóne, čo znamená, že tu prevládajú vysoké teploty a značná vlhkosť. Počasie v Tikale je typické pre tropickú džungľu, s pravidelnými dažďami a vysokou teplotou počas celého roka.

Teploty v Tikale sú počas dňa zvyčajne veľmi vysoké a pohybujú sa okolo 30 °C až 35 °C. Nočné teploty sa pohybujú okolo 20 °C až 25 °C. Kvôli vysokej vlhkosti môže byť pocitová teplota o niečo vyššia, čo môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné. Preto je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom a nadmerným teplom.

Tikal je tiež známe svojimi dažďami. V džungli je sezóna dažďov od mája do októbra, pričom najviac sa dažďov očakáva v mesiacoch júl a august. Dažde sú obyčajne krátke, ale veľmi intenzívne, a rýchlo sa menia. Preto je dcem dôležité mať so sebou pršiplášť alebo dáždnik a počítať s náhlymi zmenami počasia.

Aj napriek dažďom a vysokej vlhkosti je Tikal aj počas obdobia dažďov nádherným miestom na návštevu. Dážďová sezóna prispieva k vytvoreniu nádherných zelenej džungle a plodného prostredia pre flóru a faunu. Okrem toho, dažde často vyhlásiť z výletníkov, čo znamená, že môžete mať niektoré z najvzácnejších miest na vlastnú päsť!

Ak plánujete navštíviť Tikal, odporúča sa skontrolovať predpoveď počasia pred odchodom, aby ste sa mohli pripraviť s vhodným oblečením a vybavením. A nezabudnite aspoň na chvíľu obdivovať túto úžasnú kombináciu histórie a prírody, ktorú môžete zažiť v meste Tikal v Guatemale.


Dovolenka Guatemala Tikal


Guatemala je fascinujúcou krajinou v Strednej Amerike, ktorá ponúka bohaté kultúrne dedičstvo, úchvatnú prírodu a zaujímavé historické pamiatky. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Guatemale je Tikal, staroveké mesto Majov.

Tikal je jedným z najväčších a najdôležitejších starovekých miest v Strednej Amerike a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v hlbokom džungľovom prostredí v národnom parku Tikal, ktorý sa rozprestiera na viac ako 500 kilometroch štvorcových. Preskúmanie tohto starého mesta je skutočným dobrodružstvom, pretože väčšina jeho pamiatok ešte stále leží pod vrstvou zemskej kostry. Obdivovať môžete majestátne chrámy, veľkolepé pyramidy a úchvatné námestia.

Hlavnou atrakciou Tikalu je veľká pyramidová stavba Temple IV, ktorá ponúka úžasný výhľad na okolitú džungľu. Z jej vrcholu môžete obdivovať vysoké stromy, exotické vtáky a možno aj divoké zvieratá. Navštívenie Tikalu je jedinečným zážitkom, pretože vás prenesie do minulosti a umožní vám objaviť tajomstvá starovekej Mayovej civilizácie.

Ale Tikal nie je len o histórii. Možnosti pre dobrodružné aktivity sú tu nekonečné. Môžete sa vydať na prechádzku cez hustú džungľu a objavovať divoký život. V parku sú tiež vybudované zipline trate, kde si môžete vyskúšať adrenalínový zážitok preletu nad korunami stromov. Ďalšou populárnou činnosťou je nočná turistika, ktorá vám umožní vidieť a počuť činnosť nočnej fauny.

Okrem toho, že je Tikal historickým a prírodným pokladom, je tiež miestom, kde môžete objaviť jedinečnú kultúru a tradície Guatemaly. V okolitých obciach môžete navštíviť tradičné trhy a spojiť sa s miestnymi obyvateľmi. Budete mať možnosť ochutnať miestne jedlá a kúpiť si autentické miestne remeslá.

Ak plánujete dovolenku v Guatemale, Tikal by mal byť na vašom zozname. Nech už ste nadšenec do histórie, dobrodružstva alebo kultúrneho dedičstva, Tikal vám poskytne všetko. Toto miesto je jedným z unikátnych a fascinujúcich miest na svete, ktoré stojí za návštevu. Takže, čo ešte váhate? Naplánujte si dovolenku v Guatemale a pripravte sa na úžasný zážitok v starovekom meste Tikal.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky