Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Holandsko Amsterdam

Ubytovanie Holandsko Amsterdam


Holandsko a najmä jeho hlavné mesto Amsterdam sú populárnymi cestovateľskými destináciami, ktoré každoročne navštívi množstvo turistov z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Amsterdame, máte na výber množstvo možností, ako napríklad hotely, hostely, apartmány alebo penzióny.

Ak preferujete luxusné hotely, môžete sa ubytovať napríklad v hoteli Waldorf Astoria Amsterdam, ktorý sa nachádza len pár krokov od kanálov a historických pamiatok. Hotel ponúka krásne zariadené izby a apartmány s výhľadom na mesto a kanály. K dispozícii sú tiež wellnes centrum, bary a reštaurácie s kvalitnou gastronómiou.

Pre cestovateľov so stredným rozpočtom sú k dispozícii rôzne hotely a penzióny, ako napríklad Hotel Luxer alebo Hotel Mevlana, ktoré ponúkajú pohodlné izby s kúpeľňou, TV a WiFi. Tento typ ubytovania sa často nachádza priamo v historickom centre mesta.

Pre tých, ktorí si radi ušetria na ubytovaní a uprednostňujú sociálne prostredie, je v meste dostatok hostelov. Napríklad hostel Flying Pig Downtown je populárnym miestom pre cestovateľov na kratší pobyt. Hostel ponúka zdieľané spálne a izby s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tiež spoločné priestory na oddych, ako aj bar a reštaurácia.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo osobitné, môžu vyhľadať apartmány na prenájom. Ceny za apartmány sú často vyššie ako pri penziónoch alebo hoteloch, ale ponúkajú vlastné kuchynky a zvyčajne aj ďalšie vybavenie, ako sú práčky alebo sušičky na prádlo. Asi najobľúbenejšou stránkou pre prenájom apartmánov je Airbnb.

Pokiaľ ide o polohu ubytovaní, najlepšie je zvoliť niečo v blízkosti centra mesta a historických pamiatok. Okolie Jordaan je napríklad veľmi obľúbené medzi turistami, kde si môžete prenajať bicykel a objaviť množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov.

Pri výbere ubytovania v Amsterdame sú tiež dôležité parkovacie miesta a verejná doprava. Väčšina ubytovaní ponúka parkovacie miesta, ale zvyčajne sú príliš drahé. Preto môžete zvažovať ubytovanie v blízkosti stanice metra, ktoré vás dovezie do centra mesta.

V každom prípade je dobré si dopredu overiť dostupnosť ubytovania a rezervovať si ho vopred, aby ste sa uistili, že máte miesto na prespatie a že sa vám to bude páčiť. Amsterdamské ubytovanie ponúka pre každého niečo a určite si nájdete niečo, čo vám zapadne do rozpočtu a bude vám vyhovovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amsterdam


1. Ako sa volá hlavné mesto Holandska?
Hlavné mesto Holandska sa volá Amsterdam.

2. Aká je populácia Amsterodamu?
Populácia Amsterodamu je približne 900 000 obyvateľov.

3. Ktorý jazyk sa v Amsterodame hovorí?
V Amsterodame sa hovorí holandsky.

4. Aké sú typické atrakcie v Amsterodame?
Typické atrakcie v Amsterodame zahŕňajú Rijksmuseum, Van Gogh Museum, Vondelpark, Anne Frank House a kráľovský palác.

5. Aká je veková hranica na konzumáciu alkoholu v Amsterodame?
Veková hranica na konzumáciu alkoholu v Amsterodame je 18 rokov.

6. Môžem sa prepravovať po Amsterodame metrom?
Áno, v Amsterodame je k dispozícii metropolitný systém.

7. Aké je typické holandské jedlo v Amsterodame?
Typické holandské jedlo v Amsterodame zahŕňa syrové kroketky, pannekoeken (holandské palacinky) a hráškovú polievku.

8. Ako sa volá najväčšia pamiatka v Amsterodame?
Najväčšou pamiatkou v Amsterodame je Rijksmuseum, kde sú umiestnené významné holandské maľby.

9. Môžem prenajať bicykel v Amsterodame?
Áno, v Amsterodame je populárne prenajímanie bicyklov, pretože je to jedno z hlavných prostriedkov dopravy v meste.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu Amsterodamu?
Amsterodam sa môže navštíviť počas celého roka, ale najlepší čas na návštevu je typicky v lete, keď je počasie najteplejšie a množstvo festivalov a podujatí.


Dovolenka Holandsko Amsterdam


Amsterdam je jedným z najpopulárnejších cieľov pre dovolenku v Holandsku, ponúka bohatú históriu, kultúru, nádhernú architektúru a jedinečnú atmosféru. Je to miesto, kde sa môžete pohybovať na bicykli, obdivovať krásne kanály a objavovať množstvo zaujímavých zážitkov.

Holandský hlavný mesto je známe svojimi rozmanitými múzeami, z ktorých najznámejšie je Rijksmuseum. Tento nádherný umelecký palác je domovom obrazov slávnych maliarov ako Rembrandt a Vermeer. Nenechajte si ujsť najznámejšie dielo Rijksmuseum - Nachtwacht. Pre milovníkov moderného umenia je tu slávne múzeum Van Gogh s najväčšou zbierkou diel tohto nizozemského maliara.

Ak si chcete vychutnať prechádzku po krásnych kanáloch Amsterodamu, môžete si prenajať bicykel. Amsterdam je jedným z najcyklistickejších miest na svete, s množstvom kvalitných cyklistických trás a cyklistických mostov. Prechádzka po mestských uličkách a skúmanie unikátnych architektonických skvostov, ako je napríklad Radnicná veža, je ďalším obľúbeným spôsobom, ako si užiť mesto.

Amsterdam je tiež domovom množstva kultúrnych festivalov a podujatí. Jedným z najznámejších je Festival svetla, ktorý sa koná každoročne v decembri a prináša nádherné osvetlenie a projekcie na rôzne historické budovy v meste. Taktiež nezmeškajte Koningsdag alebo Dňa kráľa, nizozemský národný sviatok, ktorý sa slávi 27. apríla každého roku. Počas tohto sviatku sa v celom meste konajú rôzne podujatia, trhy a pouličné umelecké predstavenia.

Okrem toho, Amsterdam je známy aj pre svoje množstvo kaviarní, kde si môžete vychutnať slávny holandský kávový boft alebo ochutnať nizozemské syry a koláče. Taktiež môžete navštíviť známe časti mesta ako časť s červenými lucernami až po známy trh kvetov, kde si môžete zakúpiť čerstvé kvety a iné rastliny.

Amsterdam je tiež dobrou základňou pre výlety do okolitých oblastí, ako je známy tulipánový región Keukenhof alebo morské pláže v Haagu. Siete vlakov a autobusov v Holandsku sú dobre vyvinuté, čo umožňuje jednoduchú dostupnosť do ďalších častí krajiny.

Dovolenka v Holandsku, špeciálne v Amsterodame, je skutočným zážitkom. Ponúka kombináciu nádherných kultúrnych a historických pamiatok, jedinečnej architektúry a príjemnej atmosféry. Bez ohľadu na to, či ste milovník umenia, cyklistiky alebo jednoducho radi objavujete nové miesta, Amsterdam vám určite ponúkne obrovské množstvo zážitkov.


Počasie Holandsko Amsterdam


Holandsko je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií a Amsterdam je jedným z nich. Amsterdam, hlavné mesto Holandska, je známe svojimi kanálmi, múzeami, cyklistickými trhmi a historickými budovami. Ak cestujete do Amsterdamu, jednou z vecí, na ktorú sa môžete tešiť, je tamními počasím.

Holandsko je známe svojim mierne oceánskym podnebím, ktoré prináša mierne teploty po celý rok. Teploty sú v lete prijemné a dosahujú priemer okolo 22 stupňov Celzia. Najvyššie teploty sú zvyčajne v júni a júli a sú doprevádzané rôznymi dešťovými zrážkami. V zime sú teploty chladnejšie, ale aj tak dosahujú priemerné hodnoty okolo 5 stupňov Celzia.

Počasie v Amsterdame sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. V lete môžete očakávať teplejšie teploty a viac slnečných dní. Príjemné dni sú v tomto období veľmi časté, ale nie sú zriedkavé ani dažde a zrážky. V zime môžete očakávať studené dni a dokonca aj sneh. V decembri a januári sú teploty najnižšie a sú sprevádzané snežením.

Na jeseň a na jar sa môžu počasie meniť v priebehu dňa a môžu byť chladné rána, teplé poobedie a studené večery. Zrážky sú počas tohto obdobia časté. Ak plánujete cestu do Amsterdamu v týchto ročných obdobiach, nezabudnite si so sebou priniesť oblečenie vhodné pre rôzne teploty a uzavreté topánky pre prípad daždivých dní.

Ak ste plánovali navštíviť Amsterdam počas letnej sezóny alebo na jar, podľa odporúčania je najlepšie obliecť si vrstvy a mať so sebou náhradné oblečenie. Naopak, ak ste sa rozhodli navštíviť Amsterdam v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie, výstredné bundy a teplé topánky.

Väčšinou platí, že kedykoľvek by ste sa v Amsterdamu ocitli, je lepšie byť pripravený na chladné alebo daždivé počasie. Napriek tomu sa Amsterdam výnimočne prezentuje aj počas dažďov a chladných dní, pretože poskytuje krásne výhľady na kanály, zvyknutých starých domov a okolostojacej krajiny.

Vzhľadom na variabilné počasie sa vám môže zdať rozumné plánovať si návštevu Amsterdamu v lete alebo na jar. Ale bez ohľadu na sezónu, Amsterdam vám poskytne svoje kúzlo a atmosféru, ktoré sa budú spájať nielen s počasia.


Letenka Holandsko Amsterdam


Ak plánujete navštíviť Holandsko, určite by ste nemali vynechať jeho hlavné mesto Amsterdam. Tento fascinujúci a pulzujúci moderný metropol je známy pre svoje historické kanály, nádherné budovy a eklektickú kultúru. Aby ste sa sem dostali rýchlo a jednoducho, je ideálnou voľbou letenka do Amsterdamu.

Letenky do Amsterdamu sú dostupné z rôznych krajín a môžete ich získať za výhodné ceny, ak sa dobre zorientujete v ponuke leteckých spoločností a termínoch cestovania. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, odporúča sa plánovať cestu dopredu a rezervovať si letenku vopred. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú čas od času špeciálne ponuky a zliavu na letenky, ktoré sú ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Po prílete na amsterdamské letisko Schiphol budete úplne fascinovaní výsadbou. Je to jedno z najrušnejších letísk v Európe a ponúka množstvo služieb a pohodlia pre cestujúcich. Letisko sa nachádza v tesnej blízkosti mesta, čo znamená, že sa jedná o skvelú východiskovú pozíciu pre vašu amsterdamskú dovolenku.

Po prílete do mesta budete mať možnosť preskúmať mnoho atrakcií Amsterdamu. Keďže Amsterdam je mestom plným kanálov, prečo ich nevyužiť a využiť vodné taxi alebo si prenajať malú loď? Preplávanie amsterdamskými kanálmi vám dá jedinečný pohľad na krásnu architektúru mesta a umožní vám objaviť skryté perly.

Medzi najznámejšie atrakcie v Amsterdame patrí Rijksmuseum, ktoré sa môže pochváliť obrovskou zbierkou holandského umenia. Sem sa nakoniec dostal aj slávny obraz "Nočná stráž" od Rembrandta. Ďalšou známou atrakciou je niekoľko tulipánových trhov, kde môžete obdivovať farebné tulipány a zakúpiť si ich ako suveníry.

Keďže Holandsko je známe aj pre svoje mlyny, nemali by ste vynechať príležitosť navštíviť známe Mlyn De Gooyer, ktorý je najvyšší drevený mlyn v Holandsku. Môžete dokonca vstúpiť dovnútra a získať pohľad na mlynový mechanizmus.

Amsterdam tiež ponúka množstvo možností na nákupy, zábavu a výbornú gastronómiu. Pestrá kulinárska scéna mesta ponúka širokú škálu svetovej kuchyne. Nezabudnite ochutnať tradičné holandské jedlá, ako sú haringy, syry a slávne holandské poffertjes.

Po návrate z vašej nádherné dovolenky v Amsterdame budete mať plnú hlavu nezabudnuteľných zážitkov a skvelých spomienok. Ak plánujete cestovať do Holandska, rezervujte si vopred letenku do Amsterdamu a pripravte sa na skutočne úžasný zážitok v tomto nádhernom európskom meste.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky