Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Holandsko Delft

Letenka Holandsko Delft


Delft je mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Holandska a je známe svojimi krásnymi uličkami a charakteristickou architektúrou. Navštívenie tohto mesta by pre vás mohlo byť zážitkom na celý život. Aby ste sa tam dostali, budete potrebovať letenku do Holandska, s presným cieľom v Delfte.

Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do mesta Delftu. Najvhodnejšia možnosť pre turistov je s cestovnou kanceláriou alebo s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, ktorá má lety do mesta Amsterdam.

Mesto Amsterdam má pomerne malú vzdialenosť od Delftu, cesta trvá iba asi 1 hodinu. Po prílete na letisko Schiphol, môžete využiť rôzne spôsoby dopravy do Delftu. Najvhodnejšou možnosťou je najať si auto alebo využiť verejnú dopravu.

Po príchode do mesta si môžete všimnúť niektoré z najznámejších budov v meste, ako napríklad kostol Oude Kerk, ktorý bol postavený v 13. storočí. Izba, v ktorej sa nachádza rozhlasová stanica, tiež stojí za to navštíviť. Je tiež dôležité vidieť krásne námestie Markt so svojou obchodnou budovou Stadhuis.

Delft je okrem toho známe aj svojou históriou a kultúrou. Môžete navštíviť múzeum Prinsenhof, kde je možné vidieť viac ako 800 rôznych exponátov týkajúcich sa histórie a tradícií mesta. Okolie je taktiež krásne a ponúka spoločnosti pre výlety na bicykli, ktorými si môžete užiť krásne výhľady na okolité krajiny a kultúru Holandska.

Letenka do Holandska na návštevu Delftu je skvelý spôsob, ako spoznať toto krásne mesto a jeho okolie. Začnite plánovať svoju cestu už teraz!


Ubytovanie Holandsko Delft


Holandsko je fascinujúca krajina a každoročne priláka tisíce turistov. Delft, malé mesto v Holandsku, je jedným z najkrajších a najpôvabnejších miest, ktoré krajina ponúka. Vďaka svojmu starobylému námestiu, trhovisku, mnohým historickým pamiatkam a dokonale položenému v blízkosti niekoľkých veľkých holandských miest, Delft je ideálnym miestom na výletovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Delfte, ponuka je pestrá - od lacných hostelov až po luxusné hotely. Bolo by však múdre si zvoliť ubytovanie v blízkosti Delftského námestia, aby ste si dokázali vychutnať atmosféru mesta. Námestie je obklopené historickými budovami a ponúka najlepšie možnosti pre nákupy, gastronómiu a kultúrne podujatia.

Ak sa rozhodnete pre hostel, Delft má niekoľko dobrých možností. Medzi nimi je napríklad "Stayokay Delft", ktorý je situovaný na brehu jedného z kanálov v Delfte. Tento hostel ponúka pohodlné izby, reštauráciu a veľa spoločných priestorov pre relaxáciu a zábavu.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, potom "Hotel Johannes Vermeer" je tou pravou voľbou. Nachádza sa v srdci mesta, takže si môžete vychutnať krásne pohľady na historický námestie a okolité budovy. Hotel ponúka okrem kvalitného ubytovania aj reštauráciu a wellness centrum.

Pre tých, ktorí hľadajú viac priestoru a väčšiu súkromnosť, existuje aj možnosť si prenajať apartmán. "Luxury Apartments Delft" ponúka krásne moderne zariadené apartmány v stredovekom meste Delft. V závislosti od požiadaviek hostí, si môžete vybrať medzi jedno až trojizbovými apartmánmi.

Pre záujemcov o nenáročné, no príjemné a útulné ubytovanie odporúčame "Hotel Grand Canal". Nachádza sa na brehu kanálu v Delfte a ponúka jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Hotel má svoje reštaurácie a kaviarne v okolí, ktoré ponúkajú chutné miestne jedlo.

Celkovo povedané, Delft ponúka mnoho možností na ubytovanie, bez ohľadu na vaše požiadavky a rozpočet. Niektoré z ubytovacích možností sú v bezprostrednej blízkosti historických pamiatok a centra mesta, čím sa návštevníci môžu ponožiť do atmosféry Delftu a vychutnať si jeho krásy. Využite príležitosť a objavte kúzlo tohto krásneho holandského mesta, ktoré vás určite neomrzí.


Počasie Holandsko Delft


Holandsko Delft je známe nielen svojou bohatou históriou a malebnými kanálmi, ale aj svojím neustálym a premenlivým počasím. Nachádza sa v južnej časti Holandska a je jedným z najviac zdokumentovaných miest na svete, pokiaľ ide o záznamy o počasí.

Počasie v Delfte je charakterizované miernymi zimami a chladnými letami. Teploty v zime sa pohybujú okolo 0 °C a najvyššie dosahujú priemerné teploty okolo 6 °C. Chladné letné dni majú priemernú teplotu okolo 20 °C, ale môžu dosahovať až 30 °C.

Dazdné dni sú veľmi časté v každom ročnom období, s najväčším množstvom zrážok v októbri a novembri. Delft zaznamenáva približne 800 mm zrážok ročne.

Väčšina dní je oblačná, čo znamená, že slnko nie je často viditeľné. Avšak, keď slnko rozkošuje obyvateľov Delftu svojou prítomnosťou, môžu si vychutnať krásne výhľady na kanály a historické budovy, ktorými je mesto obklopené.

Keď príde zima, väčšina kanálov zmňeží a vytvára ľadové plochy. To je obľúbený čas na korčuľovanie pre miestnych obyvateľov, ale aj turistov.

Väčšina návštevníkov sa odporúča navštíviť Delft v jarných a letných mesiacoch, keď je počasie priaznivejšie. Mesto nudiace množstvo sviežich kvetov a presne pestované záhrady sú obrovskou atrakciou pre turistov, ktorí si radi vychutnajú kultúru a krásu tohto miesta.

Celkovo možno povedať, že počasie v Delfte je veľmi premenné a nie vždy predvídateľné. Je tu veľa chvíľ, keď jediným istotou je, že bude pršať. Napriek tomu je toto historické mesto stále svieže a príťažlivé, a to nielen vďaka svojim kanálom a budovám, ale aj vďaka svojmu jedinečnému počasiu.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Delft


1. Aké je hlavné mesto Holandska?
Odpoveď: Hlavným mestom Holandska je Amsterdam.

2. Aký je najznámejší symbol Holandska?
Odpoveď: Najznámejším symbolom Holandska je mlyn.

3. Kde sa nachádza mesto Delft?
Odpoveď: Mesto Delft sa nachádza v provincii Južné Holandsko, v západnej časti krajiny.

4. Aké je hlavné pamiatky v meste Delft?
Odpoveď: Hlavnými pamiatkami v meste Delft sú Kostol svätého Jána, Kráľovský porcelánový fabrika a Delftský rad.

5. Ako sa dostanem z Amsterodamu do Delftu?
Odpoveď: Z Amsterodamu do Delftu sa môžete dostať vlakom. Cesta trvá približne 1 hodinu.

6. Aké je typické jedlo v Holandsku?
Odpoveď: Typické jedlo v Holandsku je haring (sleď), syr Gouda a poffertjes (malé lievance).

7. Kde sa narodil slávny maliar Johannes Vermeer?
Odpoveď: Slávny maliar Johannes Vermeer sa narodil a žil v meste Delft.

8. Kedy je v Holandsku Veľká noc?
Odpoveď: V Holandsku sa Veľká noc slávi v rovnaký deň ako vo väčšine kresťanských krajín, teda na Veľký piatok a Veľkú nedeľu.

9. Aké je počasie v Delfte?
Odpoveď: Počasie v Delfte je typické pre západnú Európu, so miernymi zimami a teplými letami. Teploty sa pohybujú od 0 °C v zime až po 25 °C v lete.

10. Kde môžem kúpiť delftskú modrú keramiku?
Odpoveď: Delftskú modrú keramiku môžete kúpiť v mnohých obchodoch a galériách v meste Delft, ako aj v iných mestách v Holandsku.


Dovolenka Holandsko Delft


Dovolenka v Holandsku: Objavte kúzelné mesto Delft

Mnoho turistov, ktorí navštívia Holandsko, sa väčšinou zameriavajú na návštevu Amsterodamu, Roterdamu alebo Haagu. Avšak existuje jedno malé mesto v tejto krajine, ktoré je čarovné a stojí za to objaviť - Delft. Toto malebné mesto je známe svojou bohatou históriou, krásnymi cintorínskymi domčekmi, pokojnou atmosférou a, samozrejme, bohatou keramickou tradíciou. Tu je prehľad toho, čo by ste nemali prehliadnuť pri návšteve Delftu.

História a architektúra

Delft má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. V minulosti to bolo jedno z najdôležitejších obchodných miest v Holandsku a miesto, kde sa narodil slávny maliar Johannes Vermeer. Preto by ste si určite mali vybrať turistickú prehliadku po tomto historickom meste, aby ste sa dozvedeli o jeho fascinujúcej minulosti. Malé uličky s jedinečnou architektúrou a nádherné kanály s historickými mostami vás dostanú do pravého holandského náladia.

Krásna stará radnica

Ak sa vám podarí navštíviť Delft v pondelok, nemali by ste prehliadnuť prehliadku radnice Oude Kerk. Stará radnica Delftu ponúka úchvatný výhľad na mesto, rovno zo strechy. Výhľad je úžasný, najmä ak ste priamo nad katedrálou. Budete mať možnosť vidieť okolité kanály, typické holandské domčeky a pamätníky. Prehliadka radnice vám tiež poskytne dôležité informácie o histórii tohto ikonického miesta.

Delftská keramika

Delftská keramika je jedným z najznámejších vývozných artiklov z Holandska a mesto je pre ňu známe po celom svete. Navštíviť Delftskú fajansovú továreň je ako vstúpiť do krajiny keramiky. Môžete vidieť remeselníkov pri práci a proces výroby keramických predmetov od začiatku až po koniec. Nenechajte si ujsť možnosť zakúpiť si autentický delftský porcelán alebo jednoducho obdivovať výrobky a tvorivé diela vyrobené známymi umelcami.

Krásna Delftská univerzita

Delftská technická univerzita (TU Delft) je jednou z najuznávanejších vysokých škôl na svete. Architektúra tejto univerzity je fascinujúca a jej moderné budovy sú plné inovácie. Akonáhle prejdete okolo univerzitných priestorov, budete hlboko nadšení z ohromujúcej architektúry a lákavo sa vám vyskáču nové myšlienky. Okrem toho Delft je obývané množstvom študentov, takže návštevníci môžu zažiť mladú a dynamickú atmosféru.

Delft je skrytým klenotom Holandska, kde môžete objaviť nezabudnuteľné miesta a vychutnať si klidné chvíle. Jeho staroveké uličky, historické budovy a tradičná fajanská výroba vás zavedú do minulosti a očaria vás jedinečnou atmosférou mesta. Ak plánujete dovolenku v Holandsku, určite zaradte návštevu Delftu na svoj zoznam. Určite nebudete ľutovať.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky