Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Holandsko Keukenhof

Ubytovanie Holandsko Keukenhof


Holandsko je známe svojimi nádhernými kvetinovými poliami a každý rok sa tisíce turistov z celého sveta sústreďujú na jednom mieste - Keukenhof. Tento úžasný park je považovaný za najkrajší kvetinový park na svete a je to skutočne miesto, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

Keukenhof sa nachádza len niekoľko kilometrov od Amsterdamu a každý rok priláka viac ako milión návštevníkov. Tento 32-hektárový park ponúka neuveriteľné množstvo kvetov, kvetinových kompozícií a kaskádovitých nádrží plných kontrastných kvetových farieb. Ak hľadáte najlepší čas na návštevu, určite sa vyberte v období medzi polovicou marca a koncom mája, kedy sa park naplní všetkými možnými farbami kvetov a vonných záhrad.

Ako však nájsť ubytovanie na návštevu Keukenhof? Existuje niekoľko možností, ktoré vám pomôžu získať skvelé miesto na pobyt.

1. Holandské hotely

V Holandsku nájdete množstvo hotelov, ktoré ponúkajú vynikajúce ubytovanie pre turistov, vrátane tých, ktorí sa chystajú navštíviť Keukenhof. Môžete si rezervovať miesto v stanici v blízkosti parku alebo skôr sa konečná stanica líši. Pozrite sa, čo vám zodpovedá najviac.

2. Airbnb

Ak hľadáte príležitosť stráviť noc v pokojnejšom a priateľskejšom prostredí, môžete vyskúšať Airbnb. V holandských mestách blízkych Keukenhof sa nájdu priateľské ľudia s peknými miestami na ubytovanie, mnoho ľudí tam ponúka izby, byty alebo domy na prenájom. Máte tak možnosť sa cítiť skutočne ako doma a zažiť skutočný holandský život.

3. Kempy

Ak uprednostňujete pobyt v kempe alebo karavane, Holandsko poskytuje množstvo miest kde môžete nájsť ubytovanie v blízkosti Keukenhofu. V holandských kempoch sa môžete tešiť z pohodlia, ktoré poskytuje nadštandardné ubytovanie v prírode.

Holandsko a Keukenhof sú skutočne nádhernými miestami na návštevu. Využite ďalej uvedené informácie na nájdenie najlepšieho miesta na pobyt počas vášho pobytu v tejto krásnej krajine. Pre turistov s neobmedzenou fantáziou a zmyslom pre krásu, bude Keukenhof a okolité mestá rozhodne jedným z najkrajších rokmi ich života.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Keukenhof


1. Kedy otvára Keukenhof?
Keukenhof je každoročne otvorený na jar, obvykle od konca marca do polovice mája. Presný termín otvorenia sa však každý rok mení, pretože závisí od aktuálneho kvitnutia tulipánov a iných kvetov.

2. Koľko stojí vstupné do Keukenhof?
Ceny vstupného do Keukenhof sa líšia v závislosti od vekovej kategórie. Pre dospelých je vstupné zhruba 19 eur, pre deti vo veku 4-17 rokov je vstupné okolo 9 eur a deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

3. Ako sa dostanem do Keukenhof?
Keukenhof sa nachádza blízko letiska Schiphol v Holandsku. Je možné sa tam dostať autobusom, taxíkom alebo nájomným autom. Existujú tiež organizované výlety z Amsterodamu a iných miest v Holandsku.

4. Aké sú hlavné atrakcie Keukenhof?
Keukenhof je známy svojimi nádhernými kvetinovými záhradami a poliami tulipánov. Medzi hlavné atrakcie patrí Séta kvetmi, kvetinové výstavy, záhradné prehliadky a rôzne umelecké inštalácie.

5. Koľko času si treba vyhradiť pre návštevu Keukenhof?
Pre návštevu Keukenhof je vhodné si vyhradiť aspoň pol dňa, aby ste stihli prehliadnuť všetky záhrady a atrakcie. Niektorí návštevníci sa tam však rozhodnú stráviť celý deň, aby si mohli vychutnať atmosféru a fotiť kvety.

6. Je možné v Keukenhof fotografovať?
Áno, v Keukenhof je povolené fotografovanie. Je však dôležité dodržiavať určité pravidlá, ako napríklad nezničiť kvety alebo rozkročiť sa cez záhony. Okrem toho by ste mali dbať na ostatných návštevníkov a neblokovať prechody.

7. Môžem si priniesť jedlo a pitie do Keukenhof?
Áno, je povolené si priniesť jedlo a pitie do Keukenhof. Na mieste sú však aj reštaurácie a stánky, kde si môžete kúpiť občerstvenie.

8. Môžem si zakúpiť kvety v Keukenhof?
Áno, v Keukenhof je možné kúpiť si kvety od miestnych pestovateľov. Existuje tiež veľký kvetinový trh, kde si môžete vybrať z rôznych druhov a farieb kvetov.

9. Ako sa dostať z Keukenhof späť do Amsterodamu?
Existuje niekoľko možností, ako sa dostať späť do Amsterodamu z Keukenhof. Najjednoduchší spôsob je využiť autobusový spoj, ktorý premáva medzi Keukenhof a Amsterodamom. Ďalšou možnosťou je využiť taxík alebo nájomné auto.

10. Môžem navštíviť Keukenhof aj v inom ročnom období?
Keukenhof je známy najmä svojím kvetinovým festivalom na jar. Avšak počas zvyšku roka sú otvorené tiež niektoré časti záhrady, kde môžete vidieť rastliny a kvety v inom období.


Dovolenka Holandsko Keukenhof


Dovolenka v Holandsku: Svet kvetov v Keukenhofu

Ak hľadáte cestovnú destináciu, ktorá vás doslova spraví bez dychu svojou krásou a to najmä kvetmi, potom by ste mali zvážiť dovolenku v Holandsku a návštevu Keukenhofu. Tento nádherný záhradný park sa nachádza v blízkosti mesta Lisse a je známy najväčšou zberateľskou záhradou svetových kvetov. Ročne ho navštívi približne 1,5 milióna ľudí, ktorí sa chcú pohrávať s farbami a vôňou tisícky kvetov.

Keukenhof je otvorený každý rok počas jari, obvykle od polovice marca do polovice mája. Jeho rozloha presahuje 79 akrov, čo z neho robí jeden z najväčších záhradných parkov na svete. Hlavná atrakcia tohto parku je samozrejme kvety, a to najmä tulipány. Súčasťou Keukenhofu je totiž rozsiahla výstava tulipánov, kde cestovatelia môžu obdivovať rôzne odrody a farebné kombinácie týchto symbolických holandských kvetov. Okrem tulipánov tu však nájdete aj ďalšie kvety, ako napríklad narcisy, hyacinty, fľege, laloky či ibišteky.

Návštevníci parku majú tiež možnosť vychutnať si prechádzku po niekoľkých záhradách, z ktorých každá má svoju jedinečnú tému. Môžete sa prejsť po záhrade založenej podľa holandského dizajnu krajiny s charakteristickými kanálmi a veternými mlynmi, alebo vychutnať romantiku záhrady v štýle anglických oblastí. Pre milovníkov japonskej kultúry je pripravená aj japonská záhrada so zenovým priestorom a tradičnými japonskými architektonickými prvkami.

Okrem toho, že môžete obdivovať krásu kvetov, návštevníci sa môžu zúčastniť aj rôznych umeleckých a umeleckých prehliadok alebo workshopy, kde sa naučia niečo o pestovaní kvetov a starostlivosti o ne.

Ak sa teda rozhodnete stráviť dovolenku v Holandsku, určite nenechajte újsť návštevu Keukenhofu. Tento záhradný park vás dostane svojou nesmiernou krásou a arómou kvetov, ktorú si budete pamätať ešte dlho po odchode. A nezabudnite si zobrať s sebou aj fotoaparát, pretože vám ponúkne neuveriteľné zábery, ktoré budete chcieť zdieľať so svojimi blízkymi.


Letenka Holandsko Keukenhof


Holandsko je známe svojou krásnou prírodou a pestrofarebnými kvetinovými poliami. A jedným z najlepších miest na preskúmanie tejto nádhernej kvetinovej scény je Keukenhof - najväčší kvetinový park na svete.

Letenka do Holandska a návšteva Keukenhofu je snom mnohých milovníkov prírody a kvetín. Tento park sa nachádza v blízkosti mesta Lisse a rozkladá sa na viac ako 79 akrov pôdy. Každý rok privíta viac ako milión návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Nádherné lávendelové polia, pestrofarebné tulipány, ruže, narcisy a ďalšie kvety sú v Keukenhofe zobrazené v celej svojej kráse. Park je otvorený každoročne od polovice marca do polovice mája, čo je obdobie, keď kvitne najviac kvetov.

Návštevníci Keukenhofu majú možnosť vidieť kvetinové zobrazenia a výstavy s rôznymi motívmi, ktoré sa menia každoročne. Rôzne záhradnícke spoločnosti a pestovatelia vytvárajú sofistikované kvetinové kompozície a dizajny, ktoré sú jedinečné a neuveriteľne krásne. Toto je skutočná atrakcia proste pre každého.

Okrem prekrásnych kvetov ponúka Keukenhof aj rôzne záhradnícke prehliadky, prednášky a workshopy. Návštevníci sa dozvedia o pestovaní tulipánov a iných kvetov a môžu získať cenné rady od skúsených záhradkárov.

Nevyhnutná súčasť návštevy Keukenhofu je aj prechádzka okolo jazera, kde si návštevníci môžu vychutnať príjemnú atmosféru a relaxovať v prírode. Okrem toho, park ponúka aj rôzne reštaurácie, kde si môžete vychutnať holandské jedlá a miestne špeciality.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, môžu navštíviť aj múzeum v starobylej budove v parku, v ktorom sa dozvedia viac o histórii Keukenhofu a jeho význame v pestovaní kvetín v Holandsku.

Keukenhof je magickým miestom, ktoré poteší zmysly a ponúka nádherné scenérie, ktoré je ťažké opísať slovami. Preto je toto jedno z miest, ktoré by ste mali navštíviť aspoň raz v živote. Ak uvažujete o letenke do Holandska a cestovaní do Keukenhofu, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok a stretnutie s nádhernou prírodou, ktorá vás ohromí svojou krásou.


Počasie Holandsko Keukenhof


Holandsko Keukenhof, tiež nazývaný ako „Záhrada Európy“, je jedným z najkrajších miest v Európe na sledovanie jarného kvitnutia. Nachádza sa v mestečku Lisse, ktoré sa nachádza v provincii Južné Holandsko. Táto oblasť je známa svojimi farebnými poliami tulipánov, krokusov a hyacintov, ktoré každú jar privádzajú krajino do života.

Keukenhof je siedmeho roku v reťazi najnavštevovanejších turistických atrakcií v Holandsku, s priemernou návštevnosťou vyše milión návštevníkov za sezónu. Nachádza sa na ploche 32 hektárov a obsahuje viac ako 7 miliónov kvetov. V tomto roku bude Keukenhof sprístupnený návštevníkom od 20. marca do 9. mája.

Na začiatku jarného obdobia sa nálada v tomto okolí premení na úplne inú. Keď sa kvety začnú objavovať, celá oblasť sa premení na jedno z najkrajších miest na svete. Prechádzky okolo farebných polí sa stávajú stálym zážitkom. Návštevníci môžu vidieť tulipány, hyacinty, narcisy, a krokusy v plnom kvete a pobaviť sa vzácnou krásou krajiny.

Okrem prehliadky kvetov majú návštevníci možnosť preskúmať množstvo iných zaujímavých atrakcií. Medzi tie patrí výstava umenia, kde návštevníci môžu vidieť výtvory z drevoviny, keramiky a skla. Pre deti je tu zábavný park Pluktuin, kde môžu zoznámiť s vegetačným živelom blízkej prírody. Ďalšou atrakciou je výstava kvetinových korzov, kde sú vonkajšie floristické diela vystavené na lodiach.

Tí, ktorí hľadajú niečo ešte špeciálnejšie, môžu sa zúčastniť ranných prehliadok, kde sa môžu prechádzať po záhrade v čase, keď sa tam nikto iný nenachádza. Ranné prehliadky sú obľúbené predovšetkým u fotografov a záujemcov o vidieť kvety v ich najkrajšej podobe.

Cestovanie do Keukenhofu by malo byť príjemným zážitkom bez obzvláštnych obmedzení. Avšak, návštevníci by si mali pamätať na to, že počas pandémie Covid-19 budú platné prísne hygienické opatrenia. Počas návštevy záhrady by sa malo dodržiavať rozostupy, používať rúška, a dezinfikovať si ruky.

Holandsko Keukenhof je miestom, kde sa môžete vždy tešiť na zážitok, ktorý sa naozaj neopakuje. Je to krásna príležitosť, kedy sa môžete zúčastniť oslavy jari a sledovať, ako príroda prebúdza k životu. Tak prečo si neprohlásiť pekný výlet a podať sa do srdca oblasti Hollandske Keukenhof.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky