Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Írsko Belfast (Severné Írsko)

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Belfast (Severné Írsko)


1. Aký je hlavným mestom Severného Írska?
Hlavné mestom Severného Írska je Belfast.

2. Ako sa dostanem z Dublinu do Belfastu?
Z Dublinu do Belfastu sa dá dostať autobusom, vlakom alebo autom. Cesta trvá približne 2 až 3 hodiny.

3. Aké sú hlavné pamiatky v Belfaste?
Medzi hlavné pamiatky v Belfaste patria napríklad Titanic Belfast, West Belfast Peace Wall, Ulster Museum a Crumlin Road Gaol.

4. Aké je počasie v Belfaste?
Počasie v Belfaste je oceánske, s miernymi letami a chladnými zimami. Priemerné teploty v lete sa pohybujú okolo 18 °C, zatiaľ čo zimné teploty sú okolo 6 °C.

5. Aké sú typické jedlá v Severnom Írsku?
V Severnom Írsku sa často podávajú typické jedlá ako irská "Ulsterská guľka", "boxty" (zemiakové placky), "yellowman" (karamelový cukor) a "champ" (zemiaková kaša s cibuľou).

6. Ako sa volá najznámejšia univerzita v Belfaste?
Najznámejšia univerzita v Belfaste sa volá Queens University Belfast.

7. Koľko ľudí žije v Belfaste?
V Belfaste žije približne 350 000 ľudí.

8. Aké sú populárne festivaly v Severnom Írsku?
Medzi populárne festivaly v Severnom Írsku patrí Belfast Festival at Queens, Cathedral Quarter Arts Festival, Belfast Pride Festival a Giant's Causeway Coast Sportive.

9. Ako sa nazýva futbalový klub v Belfaste?
V Belfaste je najznámejší futbalový klub známy ako Linfield FC.

10. Aké ďalšie atrakcie by som si mal pozrieť v Severnom Írsku?
Okrem Belfstu si v Severnom Írsku určite nevynechajte návštevu Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge, Dark Hedges, Dunluce Castle a Mussenden Temple.


Dovolenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Dovolenka v Írsku sa dá prežiť v mnohých podobách, ale ak hľadáte miesto plné histórie a kultúry, navštívte Severné Írsko. Konkrétne mesto Belfast, ktoré ponúka neopakovateľné zážitky.

Belfast je hlavným mestom Severného Írska a má bohatú históriu a kultúru. Počas vašej návštevy by ste určite mali vidieť Titanic Belfast, ktoré je múzeum venované Titanicu. Titanic bol postavený v lodeniciach v Belfaste a toto múzeum ponúka návštevníkom fascinujúci pohľad na jeho vývoj.

Okrem toho sa v meste nachádza aj mnoho historických pamiatok, ako napríklad čučoriedková ulička, ktorá ponúka nekonečné možnosti nakupovania, ale aj zábavy. Návštevníci si tu môžu vychutnať skvelé jedlo, kávu či drink v miestnych kaviarňach, reštauráciách a baroch.

Zajímavosťou sú aj múzeá venované občianskemu konfliktu, ktorý tzv. Troubles povstal v 60-tych rokoch minulého storočia a trval až do konca 90-tych rokov. Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o tomto konflikte a jeho histórii. V meste máte možnosť navštíviť aj múzeum Black Taxi, ktoré vás čakajú informácie o Troubles.

Severné Írsko je známe aj svojou prírodou a krásnou prírodou. Ak sa chcete presunúť mimo mesta, navštívte Giant's Causeway, ktorá je jednou z najznámejších prírodných atrakcií Írska. Úchvatné skaly tvoria fantastické medzi sebou prepojené mosty, ktoré na nás najmä počas západu slnka zapôsobia.

Pre tých dobrodružnejších turistov je tu možnosť navštíviť aj Carrick-a-rede Rope Bridge. Táto mostovka ponúka adrenalínový zážitok a adrenalínovú výzvu pre všetkých návštevníkov.

V Belfaste sa určite nedá prežiť nudná dovolenka, pretože ponúka toľko rôznych zážitkov a aktivít. A či už ste fanúšikom histórie a kultúry alebo prírody a dobrodružstva, určite si nájdete to svoje. V každom prípade je Severné Írsko ideálnou voľbou pre každého, kto by chcel stráviť dovolenku v krajine plnej krásy, histórie a úžasných zážitkov.


Letenka Írsko Belfast (Severné Írsko)


Letenky do Belfastu, hlavního města Severního Irska, jsou snadno dostupné, jelikož mnoho leteckých společností nabízí přímé lety z různých evropských destinací. Severní Irsko je skvělou turistickou destinací, která nabízí návštěvníkům krásné scenérie a fascinující historii.

Belfast je druhé největší město na irském ostrově a je plné kulturních aktivit a památek. Turistickými atrakcemi města jsou návštěva Titanic Belfast, působivém muzeu, které se nachází na místě, kde byla postavena slavná loď Titanic. Dalšími atrakcemi jsou také katedrála sv. Anny, Královský operační dům Belfast a botanické zahrady Belfastu.

Přesto vedle města Belfast existuje mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnějšími místy v Severním Irsku jsou Giant's Causeway, skalnaté útesy na severním pobřeží, které mají velký geologický význam. Daleko od města se nachází také historické město Derry/Londonderry, které se nachází na břehu řeky Foyle.

Letecké společnosti v Severním Irsku nabízejí rozumné ceny letenek do Belfastu, což dělá Severní Irsko přijatelnou turistickou destinací. Rezervujte svou letenku co nejdříve a užijte si úžasné zážitky Severního Irska.


Ubytovanie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko je krajinou, ktorá sa pýši svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a pôsobivou kultúrou. Jedno z najpopulárnejších miest, ktoré stojí za návštevu v Írsku, je Belfast. Mesto Belfast sa nachádza na severe Írskeho ostrova a je hlavným mestom Severného Írska. Ponúka návštevníkom jedinečný zážitok s veľa zaujímavými atrakciami a pohodlným ubytovaním.

Pri hľadaní ubytovania v Belfaste budete mať na výber medzi rôznymi možnosťami, či už preferujete hotel, apartmán alebo Bed and Breakfast. Mesto ponúka širokú škálu možností vhodných pre každý rozpočet a vkus.

Luxusné hotely sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú maximálne pohodlie a vyššiu úroveň služieb. V centre mesta sa nachádza niekoľko päťhviezdičkových hotelov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú rádi luxus a eleganciu. Tieto hotely ponúkajú moderné vybavenie, wellness centrá, reštaurácie s gurmánskou kuchyňou a mnoho ďalších vymožeností.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, je ideálnou voľbou apartmán. Väčšina apartmánov je situovaná v centre mesta, čo znamená, že budete mať ľahký prístup k hlavným atrakciám a obchodom. Tieto apartmány ponúkajú príjemný a pohodlný pobyt s vlastnou kuchynkou a priestorom pre celú rodinu. Budete mať možnosť si variť vlastné jedlá, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí majú špeciálne diétne požiadavky alebo jednoducho radi variť.

Ak preferujete skúsiť niečo tradičnejšie, určite by ste mali zvážiť pobyt v Bed and Breakfast. Tieto rodinné ubytovacie zariadenia súčasne ponúkajú pohodlie domova s útulnou atmosférou. Budete mať možnosť ochutnať domáci raňajkový servis, ktorý vám prinesie autentický zážitok.

Pri ubytovaní v Belfaste nezabudnite na jednu veľmi dôležitú vec - polohu. Pre väčšinu turistov je ideálnou voľbou ubytovanie v centre mesta, kde sa nachádzajú hlavné atrakcie, reštaurácie a obchody. Týmto spôsobom budete mať všetko na dosah ruky a úsporíte čas a peniaze na dopravu.

Nemôžeme zabudnúť ani na pohostinnosť miestnych obyvateľov. Írski ľudia sú známi svojou srdečnosťou a priateľskosťou, takže bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, môžete očakávať príjemné prijatie a pomoc v prípade potreby.

Belfast je skutočnou pýchou Severného Írska a jeho ubytovacie možnosti vám poskytnú príjemný pobyt počas vašej návštevy. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné hotelové ubytovanie, pohodlný apartmán alebo výnimočné Bed and Breakfast, vaša dovolenka v Belfaste bude nezabudnuteľná.


Počasie Írsko Belfast (Severné Írsko)


Írsko je ostrov, ktorý sa nachádza v severozápadnej Európe a je známy svojimi zelenými hájmi, jemnými dažďami a nádhernou prírodou. Jedným z najväčších miest na ostrove je Belfast, hlavné mesto Severného Írska. Jeho počasie má niekoľko charakteristík, ktoré ho odlišujú od iných svetových destinácií.

Belfast sa nachádza na severe ostrova, čo znamená, že je ovplyvňovaný Atlantickým oceánom. Toto umiestnenie spolu so zemepisnými útvarmi v oblasti znamená, že počasie v tomto meste je veľmi zmenlivé. Rovnako ako v celej Írsku je aj v Belfaste veľa dažďov, ktoré môžu byť jemné alebo silné. Je obvyklé, že počas chladných mesiacov (november až marec) môže byť počasie studené a daždivé, čo môže mať vplyv na vonkajšie aktivity.

Letá v Belfaste sú miernym počasím, pričom teploty sa pohybujú od 15 °C do 20 °C. Tieto teploty sú dosť miernymi a znesiteľnými, takže mnoho ľudí si vyberá tento obdobie pre návštevu tohto mesta. Je však dôležité mať na pamäti, že aj letá v Belfaste môžu byť zrážkové a daždivé, takže nezabudnite na dáždnik alebo plášť.

Jeseň a jar sú obdobia, ktoré majú v Belfaste oveľa viac zrážok ako letá. Teploty sa pohybujú od 10 °C do 15 °C a počas týchto ročných období je obvyklé očakávať viac dažďových dní. Avšak, sezóny sa medzi sebou môžu veľmi líšiť, takže ak plánujete dovolenku v Belfaste v týchto ročných obdobiach, je lepšie byť pripravený na chlad a zrážky.

V zime (december až február) teploty klesajú na nízke úrovne a je zvyčajné očakávať mrazivé a studené dni. Teploty môžu klesnúť až na nulu a občas na mrazy. Írsko si tiež uchováva povest "raj dažďa" aj v zime, takže očakávajte väčšie množstvo zrážok.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Belfaste je veľmi zmenlivé a ovplyvnené Atlantickým oceánom. Ak plánujete návštevu tohto krásneho mesta, odporúčame sledovať predpoveď počasia a mať so sebou vhodné oblečenie pre všetky ročné obdobia. Pripravenosť na zrážky je dôležitá, čo vám umožní užiť si všetky stránky tohto fascinujúceho mestského a prírodného prostredia bez ohľadu na to, kedy sem prídete.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky