Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Írsko Ring of Kerry

Ubytovanie Írsko Ring of Kerry


Írsko je známe svojou nádherou prírody a malebnými krajinami. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Írsku je Ring of Kerry. Táto známa okružná cesta je jedným z najkrajších miest na svete a ponúka pohľad na úchvatné scenérie, tradičnú írsku kultúru a úžasné ubytovacie možnosti.

Ring of Kerry je trasa dlhá približne 180 kilometrov, ktorá obchádza Iveragh poloostrov na juhu Írska. Cesta vedie cez malebné dedinky, útesy, zelené kopce a pokojné pláže, čo ju robí ideálnym miestom pre milovníkov prírody a dobrodružných duchov.

Ak hľadáte ubytovanie počas pobytu na Ring of Kerry, máte na výber z rôznych možností. Mnoho turistických dediniek a miest v okolí ponúka rôzne hotely, penzióny, bed and breakfasts a samoty.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie je mesto Killarney, ktoré sa nachádza na začiatku Ring of Kerry. Toto turistické mesto ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení pre každý rozpočet. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi so všetkými modernými vybaveniami a službami alebo si vybrať z priestorných penziónov, kde sa môžete cítiť ako doma.

Ak preferujete pokojnejšie miesto, môžete navštíviť niektoré z menších dediniek v okolí. Dedinka Kenmare je jednou z najobľúbenejších možností, ktorá ponúka útulné penzióny a bed and breakfasts s familiárnou atmosférou. Táto dedinka je tiež známa svojím bohatým kultúrnym životom a miestnymi jarmokmi.

Inou možnosťou je ubytovanie na samote alebo na farme. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka ubytovanie vo svojich domovoch alebo špeciálnych ubytovacích zariadeniach priamo v prírode. Tieto možnosti vám umožnia bližšie spoznať autentickú írsku kultúru a život na vidieku.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, určite sa nebudete nudiť na Ring of Kerry. Okrem nádherných úhľadov máte možnosť navštíviť historické pamiatky, rozprávkové zámky, tradičné trhy a vychutnať si írske tradície, ako je hudba a tanec.

Ak plánujete navštíviť Írsko a trasa Ring of Kerry je súčasťou vášho itinerára, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred. Vyberte si možnosť, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám a očakávaniam. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie v meste alebo autentické ubytovanie na vidieku, určite si užijete pobyt na jednom z najkrajších miest v Írsku.


Počasie Írsko Ring of Kerry


Írsko je krásna krajina so zelenými kopcami, jazerami, riekami a útesmi. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Írsku je Ring of Kerry. Tento pôsobivý okruh je cca 179km dlhý, vedie po pobreží a obchádza polostrov Iveragh. Okolo tohto krásneho miesta sa totiž stretáva niekoľko zaujímavostí, útesov, neobyčajných miest a nádherných scenérií. Toto miesto je populárne medzi turistami, ktorí hľadajú najkrajšie a najromantickejšie miesta na svete.

Počas návštevy Ring of Kerry môžete zažiť rôzne druhy počasia. Zvyčajne býva počasie v tejto oblasti veľmi vlhké a daždivé počas celého roka. Teploty sa udržujú na miernych úrovniach, najvyššie teploty dosahujú v lete približne 17 stupňov Celzia a v zime okolo 7 alebo 8 stupňov Celzia.

Vysoké kopce a blízke pobrežie Irska vytvárajú známy "smaragdový pás", ktorý zaručuje malé, ale časté zrážky počas celého roka. To znamená, že časté pršanie a hmla sú bežné.

V lete, ktoré sa koná medzi júnom a septembrom, môže byť počasie v Ring of Kerry o niečo stabilnejšie a teplejšie, aj keď môže byť stále daždivé a vlhké.

Je dôležité, aby ste mali správne oblečenie na cestu do Ring of Kerry nielen pre zmenu počasia, ale aj pre prekročenie pobrežia a prechod cez kopce. Odporúča sa striekať odev proti daždi a mať so sebou náhradné šatstvo, akonáhle prší.

I keď Ring of Kerry je zaujímavým miestom v ktorom koexistuje rôzne počasie, jeho krása zostáva neohrozená a neprenášateľná. Dokonca aj s nepriaznivým počasím toto miesto nie je nijaký zanedbávaný. Ak sa rozhodnete navštíviť Ring of Kerry, neváhajte a pripravte sa na každé počasie a zažite toto úchvatné miesto v každom jeho zaujímavom aspekte.


Dovolenka Írsko Ring of Kerry


Dovolenka na Írsku môže byť nezabudnuteľným zážitkom pre každého milovníka prírody a histórie. Jedným z najkrajších miest na Írsku je Ring of Kerry, ktorý ponúka dokonalú kombináciu krásnej scenérie a histórie.

Ring of Kerry je cesta dlhá okolo 179 kilometrov, ktorá prechádza okolo zálivu Iveragh na juhu Írska. Táto cesta ponúka úžasné výhľady na zelené kopce, malebné dedinky, rozsiahle pláže a hory. Jednou z najkrajších častí Ring of Kerry je vrchol Muckross, ktorý ponúka pohľad na jazerá a okolitú krajinu.

Hlavné mesto Kerry, Tralee, je miesto, kde si môžete prenajať auto alebo bicykle a vydať sa na cestu. Na Ring of Kerry nájdete množstvo dediniek, kde môžete vyskúšať miestnu kuchyňu a navštíviť historické pamiatky ako hrad Ross, Zlatá pláž Inch Beach alebo ruiny kláštora Muckross.

Cestou Ring of Kerry sa tiež môžete zastaviť na čarovnom mieste zvanom Skellig Michael, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto miesto je ostrov so skalnatým pobrežím a kláštorom z 6. storočia, ktoré je fantasticky zachovaný. Ostrov nie je pre turistov prístupný celý rok, ale ak máte šťastie a budete tam v sezóne, určite neváhajte.

Dovolenka na Ring of Kerry je nezabudnuteľným zážitkom a ponúka množstvo možností na objavovanie a spoznávanie historickej a krásnej krajiny Írska. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a zážitkov, Ring of Kerry je miesto, kde to nájdete.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ring of Kerry


Otázky:

1. Čo je Ring of Kerry?
2. Koľko dní je potrebných na zvolenie Ring of Kerry?
3. Kedy je najlepšie cestovať Ring of Kerry?
4. Aké sú hlavné zastávky Ring of Kerry?
5. Môže sa Ring of Kerry prejsť peši?
6. Koľko stojí vyhnúť sa Ring of Kerry?
7. Musím mať auto na cestu Ring of Kerry?
8. Aké sú možnosti ubytovania na Ring of Kerry?
9. Aké sú najlepšie miesta na fotografie na Ring of Kerry?
10. Ako dlho trvá trasa Ring of Kerry?

Odpovede:

1. Ring of Kerry je panoramatická trasa, ktorá sa nachádza na juhu Írska a obíde celej polostrov Iveragh.
2. Vyjdite si na krok-trip na ceste Ring of Kerry môže trvať niekoľko dní, závisí od toho, koľko času chcete stráviť na zastávkach a či chcete prejsť celú trasu naraz.
3. Najlepšie obdobie na cestovanie Ring of Kerry je v máji a júni, keď je najväčší počet kvitnúcich krokov. V lete môže byť viac turistov.
4. Hlavné zastávky Ring of Kerry sú Killarney, Muckross House, Ladies View, Torc vodopády, Kenmare, Skellig Ring, Valentia Island a Dingle Peninsula.
5. Áno, je možné prejsť Ring of Kerry peši alebo na bicykli, ale bolo by to náročné.
6. Vstup do Ring of Kerry je zdarma, ale môžete počítať s výdajmi na dopravu, stravu, ubytovanie a zábavu.
7. Nie, nie je nutné mať auto na cestu Ring of Kerry. Môžete sa rozhodnúť pre autobusovú prepravu alebo si prenajať bicykel.
8. Na území Ring of Kerry je veľký počet ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov a Kempov.
9. Najlepšie miesta na fotografovanie sú Muckross House a jazero, Ladies View a Valentia Island.
10. Trasa Ring of Kerry je dlhá približne 179 km a trvá v priemere 3 - 4 dni, ak si to chcete užiť.


Letenka Írsko Ring of Kerry


Írsko - Ring of Kerry: Cesta k pokladom nekonečnej krásy

Írsko je známe svojou bujnosťou prírody a malebnými scenériami, ktoré vytvárajú nezabudnuteľný dojem na návštevníkoch. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí nepochybne Ring of Kerry - jedna z najkrajších jazdných ciest na svete. Ak túžite po dobrodružstve, zážitkoch a úžasných výhľadoch, letenka do Írska vám otvorí bránu do tohto kúzelného miesta.

Ring of Kerry je 179-kilometrová trasa okolo polostrova Iveragh na juhu Írska. Táto cesta ponúka úchvatné panoramatické pohľady na malebné horské masívy, zelené pasienky, jazerá, voľne prechádzajúce ovečky a pôsobivé útesy, ktoré sa chytili do objektívu mnohých fotografov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ring of Kerry, je najlepšie začať svoju cestu v okolí mesta Killarney. Svojím okúzlujúcim jazero, historickými pamiatkami a priateľskou atmosférou je Killarney ideálnym východiskovým bodom do tejto malebnej oblasti. Po príchode najprv navštívte Muckross House, impozantný historický majestát obklopený nádhernými záhradami. Tu si môžete vychutnať jeho nádhernú architektúru a zároveň sa ponoriť do bohatej histórie tohto miesta.

Keď sa vyberiete na Ring of Kerry, okamžite vás ochromia neskutočne krásne výhľady. Neustále meniace sa scenérie vás pohltia a prinútia vás zastaviť a zachytiť si všetky detaily. Po ceste narazíte na niekoľko malebných dediniek, kde si môžete oddýchnuť a pokochať sa autentickou írskou atmosférou. Valentia Island, Portmagee a Sneem sú len niektoré z miest, kde sa môžete zastaviť a vychutnať si miestne špeciality.

Výlet na Ring of Kerry neznámy je kompletný bez návštevy jeho najväčšej atrakcie - skalnatého motívu Skellig Michael. Tento ostrov bol útočiskom mníchov a dodnes si zachoval svoj pôvodný charakter. Ak sa odhodláte navštíviť Skellig Michael, ocitnete sa na mieste, kde stejako boli niektoré scény z filmu Star Wars zaznamenaný.

Cesta na Ring of Kerry vám ponúka možnosť spojiť sa s prírodou v jednom z jej najdivokejších a najneobyčajnejších prejavov. Nestrácajte príležitosť potešiť svoje oči týmito ohromujúcimi scenériami a vytvorte si spomienky, o ktorých sa budete vždy radi podeliť.

Precestujte Ring of Kerry a pokochajte sa neustálymi výhľadmi, zvučením mora a krikom vtákov. Írsko vytvára magické prostredie, ku ktorému sa budete chcieť vrátiť znovu a znovu. Preto sa neváhajte ponoriť do tohto jedinečného zážitku a rezervujte si letenku do Írska na Ring of Kerry už dnes.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky