Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Írsko Trim Castle

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kde sa nachádza Trim Castle?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim, v hrabstve Meath, v Írsku.

2. Aký je histórický význam Trim Castle?
Trim Castle je najväčší hrad v Írsku a bol postavený v 12. storočí anglickým šľachticom Hughom de Lacyom. Bol strategickým oporným bodom anglického kráľovstva počas anglosaského dobytia Írska.

3. Môžem navštíviť vnútro hradu?
Áno, turisti majú možnosť navštíviť vnútorné priestory hradu Trim s cieľom preskúmať jeho históriu a architektúru. Existujú aj sprievodcovia, ktorí poskytujú informácie o histórii hradu.

4. Koľko stojí vstup na Trim Castle?
Vstupné na Trim Castle sa líši podľa veku a typu vstupu. Priemerné ceny sa pohybujú od 5 do 10 eur.

5. Koľko času si treba vyhradiť na návštevu hradu Trim?
Návšteva hradu Trim môže trvať približne 1 až 2 hodiny. To závisí od toho, ako dôkladne chcete preskúmať vnútorné i vonkajšie priestory hradu.

6. Existujú nejaké obmedzenia týkajúce sa fotografie na Trim Castle?
Vvnútri hradu je povolené fotografujú, avšak použitie blesku a použitie statívu môže byť obmedzené.

7. Má Trim Castle kaviareň alebo reštauráciu?
Áno, v blízkosti hradu Trim sa nachádzajú viaceré kaviarne a reštaurácie, kde si môžete pochutnať na jedle a pití.

8. Existujú nejaké blízke hotely alebo ubytovacie možnosti?
V blízkosti hradu Trim sa nachádzajú rôzne hotely a ubytovacie zariadenia pre turistov, ktorí plánujú dlhšiu návštevu.

9. Má hrad Trim spomienkový obchod?
Áno, v hradnej budove sa nachádza spomienkový obchod, kde si návštevníci môžu kúpiť suveníry a darčeky so súvislosťou s hradom.

10. Kedy je najlepšie navštíviť hrad Trim?
Hrad Trim je možné navštíviť počas celého roka, avšak najlepšie počasie a najvyššia návštevnosť sa očakáva v jar a v lete, keď je počasie miernejšie a viac turistov navštevuje Írsko.


Letenka Írsko Trim Castle


V rámci cestovania do Írska mnoho turistov siahne po navštevení hlavného mesta Dublina, no krajina ponúka aj mnoho iných zaujímavých miest a pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Jednou z nich je aj hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v malebnom mestečku Trim v provincii Leinster.

Trim Castle, ktorý je považovaný za najväčší hrad v Írsku, bol postavený v roku 1172 Normanským vojvodom Hughom de Lacyom a slúžil ako jeho rodiský hrad a sídlo vládcov Normanského kráľovstva v Leinsteri. Po celé stáročia sa hrad menil majiteľov a prešiel rôznymi rekonštrukciami, no dodnes sa zachoval vo veľmi dobrej kondícii.

Pri návšteve hradu si môžete prezrieť jeho mohutné múry, vežu a vnútorné nádvoria, ktoré okrem histórie ponúkajú i krásne výhľady na okolitú krajinu. Pre niektorých turistov môže byť zaujímavé, že na hrade bolo natáčaných niekoľko filmov vrátane známeho historického filmu Bravheart.

Ak sa rozhodnete navštíviť Trim Castle, najlepšie si na to zabezpečiť letenku do Dublina, odkiaľ sa dá najlepšie a najkomfortnejšie dostať do mesta Trim. Z Dublina sa do mesta Trim dá dostať vlakom alebo autobusom, no odporúčame si prenajať auto a preskúmať okolitú krajinu.

Trim Castle je otvorený pre verejnosť počas celého roka, so vstupenkou vo výške 4 eur je možné prebádať vnútorné nádvoria hradu a vypočuť si audioguía vo viacerých jazykoch.

Ak hľadáte iné cestovateľské zážitky, odporúčame aj navštívenie Nechtanského jazera, ktoré sa nachádza len pár minút jazdy od hrady, alebo sa vydajte na skvelú turistickú trasu Boyne Valley, ktorá vám ponúkne možnosť skúmať množstvo starovekých megalitických pamiatok.

Ak by ste mali radi zaujímavú dovolenku plnú histórie, prírody a neopakovateľných zážitkov, Trim Castle a okolie sú pre vás ideálne miesto, kde sa určite nebudete nudiť!


Počasie Írsko Trim Castle


Írsko je známe svojou zelenou krajinou, ale aj nevyspytateľným počasím. Mesto Trim, kde sa nachádza jeden z najznámejších írskych zámkov, nie je výnimkou. Počasie v tomto meste je veľmi premenné, a preto je potrebné byť pripravený na rôzne podmienky.

Letné počasie v Trim Castle

Letá v Írsku sú teplotne miernou záležitosťou. V júni a júli sa teploty pohybujú okolo 18-20 stupňov Celzia, ale občas môžu stúpať na 25-26 stupňov. Letné obdobie je zvyčajne najsuchšie obdobie v roku v Írsku. Napriek tomu nemožno vylúčiť krátkodobé dažde alebo búrky, ktoré môžu vzniknúť kedykoľvek.

Zimné počasie v Trim Castle

Zimné obdobie naproti tomu je teplotnou záležitosťou, kedy sa teploty môžu pohybovať okolo 5-6 stupňov Celzia. Január a február sú zvyčajne najchladnejšími mesiacmi v roku a je možné, že teploty klesnú pod bod mrazu. V zime vykazuje Írsko aj najviac zrážok, ktoré sa zvyčajne vyskytujú vo forme dážďa alebo sneženia.

Jeseň a jarné počasie v Trim Castle

Jeseň a jar sú zvyčajne obdobím, kedy sa teploty pohybujú okolo 12-15 stupňov Celzia. V týchto obdobiach je možné očakávať daždivé dni a zrážky, ale zároveň aj pekné svieže dni. V marci a apríli je možné zažiť prvý úder jari, zatiaľ čo v septembri a októbri sa javí každý rok ako posledné krásne obdobie pred príchodom zimy.

Ako sa pripraviť na počasie v Trim Castle

Najlepším spôsobom ako sa pripraviť na počasie v Trim Castle je mať so sebou vhodné odevy. Je potrebné byť pripravený na rôzne podmienky, a preto by nemali chýbať oblečenie na chladné dni, ale aj na horúce dni, náhradné topánky a ochrana proti dažďu. Na prehliadku zámku sú doporučené pohodlné pevné topánky, aby vaša prehliadka neprerušila nejaká boľavá noha. Preto ak máte v pláne navštíviť Trim Castle, nezabudnite si zbytočne neznepríjemniť návštevu a pripravte sa na všetky počasové podmienky, ktoré Írsko môže ponúknuť.


Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle je mohutná stredoveká pevnosť, ktorá sa nachádza v malom meste Trim v kraji Meath v Írsku. Je to jedno z najdôležitejších historických miest v krajine a je známe ako najväčší anglický hrad na Írsku.

Hrad bol postavený v roku 1173 a bol sídlom rodiny de Lacy, ktorá ho vlastnila po mnoho generácií. Jeho hlavnou úlohou bolo poskytnúť ochranu a kontrolu nad územím. Trim Castle je postavený na ploche takmer 70 000 metrov štvorcových a má niekoľko stavebných fáz. Jeho najvýraznejším prvkom je obrovská veža na jeho západnej strane, známa ako Trimská veža.

Plánovanie a návrh hradu boli výnimočné pre ich dobu. Väčšina hradov bola stavaná na menej prístupných miestach ako kopce alebo skalnaté útesy, ale Trim Castle sa nachádza na nízkom vrchu nad riekou Boyne. Toto miesto bolo zvolené z dôvodu strategického významu rieky ako obchodnej cesty, čo poskytovalo hradu obchodnú výhodu.

Historicky je hrad známy najmä pre svoju účasť vo filme Kráľovstvo nebeské režiséra Ridleyho Scotta, kde slúžil ako natáčacia kulisa. Jeho impozantné hradby, chodby a stropy poskytli prirodzenú kulisu pre filmové bitky a dramatické scenáre.

Dnešná návšteva pevnosti ponúka možnosť preskúmať jej okolie, prechádzať sa temnými chodbami a po schodoch a obdivovať pohľady na okolitú krajinu. Návštevníci majú prístup do niektorých častí hradu a môžu si prezrieť aj expozície s artefaktmi z obdobia stredoveku.

Trim Castle je prístupný pre verejnosť a turisti ho môžu navštíviť počas väčšej časti roka. Okrem prehliadok pevnosti ponúka aj možnosti na túry po okolí, kde môžete objavovať ďalšie historické pamiatky a prirodzené krásy tohto kúsku Írska.

Trim Castle je jednou z najvýznamnejších historických pamiatok v Írsku a ponúka unikátne pohľady na stredovekú históriu a architektúru. Jeho impozantná prítomnosť a dramatičné dejiny robia z hradu Trim jeden z najatraktívnejších miest na návštevu, kde si môžete vychutnať ozajstnú atmosféru doby minulej.


Dovolenka Írsko Trim Castle


Ak hľadáte unikátnu dovolenku bohatú na históriu a kultúru, Trim Castle v Írsku môže byť presne to, čo hľadáte. Trim Castle, nachádzajúci sa na severovýchode Írska, je jedným z najväčších a najznámejších hradov v krajine. Jeho historická hodnota a úchvatná architektúra robia z tohto miesta atraktívny cieľ pre cestovateľov z celého sveta.

Trim Castle sa nachádza v mestečku Trim, v hrabstve Meath, iba krátku vzdialenosť od hlavného mesta Dublinu. Hrad bol postavený v 12. storočí a pôvodne slúžil ako pevnosť a správne a politické centrum anglo-normanského šľachtica Huga de Lacyho. Je to jedinečné miesto, ktoré kombinuje gotický a normanský štýl vo svojej architektúre, čo poskytuje fascinujúci pohľad na stredovekú históriu Írska.

Trim Castle je najznámejší vďaka svojej úlohe vo filme "Braveheart" z roku 1995, kde slúžil ako skvelá filmová kulisa pre niektoré scény. V skutočnosti sa hovorí, že Trim Castle je najväčší hrad v Írsku, ktorý mal tiež veľký vplyv na architektúru a dizajn iných anglo-normanských hradov v Európe.

Dnes je Trim Castle prístupný verejnosti a môžete ho objaviť pomocou prehliadky s miestnym sprievodcom. Prehliadka vám umožní preskúmať vnútorné časti hradu, ako aj záhrady a dvory. Môžete sa prechádzať dlhými chodbami, šplhať po schodoch a obdivovať výhľady z hradebných múrov. Vnútorné priestory hradu sú dobre zachované a zachovávajú autentickú atmosféru stredovekej doby.

Okrem toho, že je dôležitým historickým miestom, Trim Castle je aj ohniskom kultúry a tradície Írska. Mesto Trim a jeho okolie ponúkajú množstvo príležitostí na objavovanie miestnych zvykov, tancov a hudobných predstavení. Môžete navštíviť tradičné írske hospody, kde si môžete vypočuť miestnych hudobníkov hrajúcich na tradičné nástroje, ako je duda alebo bodhrán. Okrem toho si môžete vychutnať miestne jedlá a pochutiny, ako je írske guinness pivo, ryby a údené lososy.

Ak máte rádi prírodu, okolie hradu Trim Castle je tiež pôvabné a obklopené zelenými poliami a slnečnými lúkami. Môžete si vziať prechádzku cez blízke rekreačné oblasti, ako je rieka Boyne alebo jazero Castle Lake. Tieto miesta ponúkajú príležitosti na rybolov, vodné športy a pikniky v prírode.

Trim Castle v Írsku je to miesto, kde sa históriu stretáva s kultúrou a prírodou. Jeho impozantné pozadie a atmosféra vám umožní cestovať v čase a zakúsiť bohatú históriu Írska. Nech už ste fanúšikom historických pamiatok, filmového múzea alebo prírodných krás, Trim Castle je dovolenkový cieľ, ktorý stojí za návštevu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky