Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Japonsko Hirošima

Ubytovanie Japonsko Hirošima


Japonsko je jednou z najrušnejších turistických destinácií na svete a jeho hlavné mesto, Hirošima, nie je výnimkou. Hirošima je mestom s bohatou históriou a kultúrou, ktoré je známe predovšetkým aj svojou tragičnou minulosťou ako miesto, kde bola počas druhej svetovej vojny odpálená atómová bomba.

Vzhľadom na svoju popularitu medzi turistami ponúka Hirošima mnoho rôznych možností na ubytovanie. Od luxusných hotelov až po lacnejšie hostely, návštevníci tu nájdu niečo pre každý rozpočet a vkus.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých hotelov, ktoré sú zväčša situované v centre mesta alebo v blízkosti pamiatok. Tieto hotely ponúkajú vyššiu kvalitu služieb a komfort, vrátane klimatizácie, bazénov, fitness centier, reštaurácií a dokonca aj spa centier, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po náročnom dni plnom objavovania.

Ak ste naopak cestovateľmi s menším rozpočtom, môžete zvoliť radšej lacnejšie ubytovanie v niektorom z miestnych hostely. Mnoho hosteľov sa nachádza v blízkosti hlavnej železničnej stanice a ponúka jednoduché, ale pohodlné izby za prijateľné ceny. Hostely sú tiež skvelou príležitosťou zoznámiť sa s inými cestovateľmi a zdieľať si zážitky a cestovateľské tipy.

Okrem tradičných možností ubytovania máte v Hirošime tiež možnosť skúsiť niečo úplne nové a unikátne - pobyt v jednom z tradičných japonských ryokanov. Ryokany sú tradičné japonské ubytovacie zariadenia, kde sa návštevníci môžu ponořiť do autentického japonského života a kultúry. Tu si môžete vychutnať tradičné japonské raňajky a večere, spánok na tatami matracoch a kúpanie sa v onzenoch, termálnych prameňoch, čo je obľúbená japonská tradícia.

Hirošima je nielen miestom s bohatou históriou a kultúrou, ale ponúka aj množstvo jedinečných možností na ubytovanie pre návštevníkov všetkých vkusov a rozpočtov. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné hotelové ubytovanie alebo si vyskúšate autentický pobyt v ryokane, bude Hirošima určite nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Japonsko Hirošima


Hirošima, voľba miesta pre váš nasledujúci dovolenkový cieľ, je jedným z najzaujímavejších a historicky nabitých miest v Japonsku. Návšteva tohto fascinujúceho mesta poskytuje návštevníkom vyváženú kombináciu kultúry, histórie a prírodných krás.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hirošimu, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestovať letecky. Letenka na Japonsko, konkrétne do Hirošimy, vám otvorí dvere do krajiny vychádzajúceho slnka.

Po prílete na medzinárodné letisko Hirošima môžete začať svoju cestu objavovať krásy mesta. Hirošima je známa najmä tým, že bola prvým miestom na svete, ktoré bolo zasiahnuté atómovou bombou v roku 1945 počas druhej svetovej vojny. Avšak, mesto sa odvtedy úžasne zrekonštruovalo a stalo sa symbolom mieru a vytrvalosti.

Jednou z najznámejších atrakcií v Hirošime je Pamätník mieru v parku Míru. Tento park ponúka návštevníkom priestor na odpočinok a zasvätenie sa histórii. Vo vnútri parku sa nachádza aj známy Dóm mieru sám o sebe - stavba, ktorá prežila atómovú bombu a stala sa symbolom nádeje a silnej ľudskosti.

Okrem svojej historickosti však Hirošima ponúka aj niekoľko moderných zážitkov. Jedným z nich je UNESCO svetové dedičstvo, ostrov Miyajima. Cesta na tento ostrov ponúka nádherné výhľady na japonské more a svetovo známu bránu Torii, ktorá stojí uprostred vody. Keď jej prílivová voda strhne, môžete ju obdivovať zblízka.

Počas svojej návštevy Hirošimy by ste nemali vynechať tradičné japonské kúpele onsen. Tieto prírodné termálne pramene vás vítajú s relaxáciou a pokojom. Pomáhajú zmierňovať stres a zlepšujú vaše pocity a zdravie.

Jednou z najlepších vecí pri cestovaní do Hirošimy je skutočnosť, že mesto je dobre prepojené s ostatnými časťami Japonska. Môžete využiť dobre vybudovanú železničnú sieť, ktorá vás prevezie do Tokia alebo Kjóta za niekoľko hodín. Týmto spôsobom môžete svoju návštevu rozšíriť a objaviť aj ďalšie kúzla tohto úchvatného ostrova.

Ako vidíte, návšteva Hirošimy je zážitkom, ktorý si určite nechcete nechať ujsť. Letenka na tento jedinečný kúsok sveta je hladkým vstupom do tejto historicky významnej oblasti, ktorá ponúka zároveň pohľad do minulosti a nádej do budúcnosti. Hirošima je miestom, ktoré vás vzruší, dojme a navždy zapôsobí na vašu dušu.


Počasie Japonsko Hirošima


Japonsko - Hirošima: Zaujímavé počasie a jeho dopad na mesto

Počasie hrá dôležitú rolu v každom regióne a japonské mesto Hirošima nie je výnimkou. Toto mesto je známe nie len svojou históriou a kultúrou, ale aj svojím charakteristickým počasím. Hirošima, nachádzajúca sa na západnom pobreží Japonska, má subtropické podnebie s jemnými japonskými vplyvmi. Tento regionálny vplyv zohráva dôležitú úlohu v tvorení počasia v meste a jeho okolí.

Letné obdobie v Hirošime je obzvlášť horúce a vlhké. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 30 - 35 °C a relatívna vlhkosť vzduchu dosahuje okolo 75%. Tieto vysoké teploty v kombinácii s vysokou vlhkosťou môžu byť pre ľudí veľmi namáhavé a vyžadujú si dodatočnú opatrnosť pri vonkajších aktivitách. Preto je dôležité, aby návštevníci a miestni obyvatelia pravidelne a dostatočne hydratovali a nosili vhodné odevy na ochranu pred slnkom a teplom.

Obdobie dažďov, známe ako "tsuyu" alebo monzúnové obdobie, sa v Hirošime väčšinou vyskytuje v júni a júli. Počas tohto obdobia môžu byť prívalové dažde veľmi silné a vytrvávajúce. Tieto silné dažde sprevádzané búrkami môžu spôsobiť povodne a zosuvy pôdy, čo môže mať vážne následky pre miestnych obyvateľov a infraštruktúru. Práve kvôli týmto občasným prívalovým dažďom by mali návštevníci a miestni obyvatelia byť vždy pripravení a sledovať miestne správy a varovania pred povodňami.

Jeseň je, na druhej strane, obdobím, kedy sa počasie zmierna a stáva sa veľmi príjemným. Teploty klesajú na úroveň medzi 15 a 25 °C, čo je ideálne pre vonkajšie aktivity a prechádzky. Jarné obdobie, ktoré sa v Japonsku nazýva "sakura" alebo obdobie kvitnúcej višeň, je ďalším obdobím, kedy sa počasie zmierna a stáva sa veľmi príjemným. V tomto období sa oblasti mesta Hirošima stávajú krásnymi kvetinovými parkmi, kde sa turisti môžu tešiť na nádherné kvitnúce stromy a príjemné počasie.

Zima v Hirošime je mierne chladná s teplotami okolo 5 - 10 °C. Priemerné zimné obdobie sa tu nepohybuje zas veľmi nízko, čo znamená, že oblasť je často požehnaná teplejšími zimami. Niektoré dni v zime môžu byť chladnejšie a viac daždivé, ale všeobecne sa teploty pohybujú na známejších úrovniach.

Počasie v Hirošime môže mať významný vplyv na mesto a jeho kultúru. Od veľmi horúceho a vlhkého leta po kvitnúce jarné obdobie a príjemné jesenné počasie, každé ročné obdobie prináša niečo nové a zaujímavé. Aby návštevníci a miestni obyvatelia plne vychutnali svoj pobyt v tejto históriou nabitej lokalite, je dôležité, aby boli oboznámení s aktuálnym počasím a pripravení na to, aké určité klimatické podmienky môžu nastáť.


Dovolenka Japonsko Hirošima


Hirošima je japonské mesto, ktoré je známe nielen ako moderné a dynamicke, ale aj ako miesto, ktoré prežilo jednu z najtragickejších udalostí v ľudských dejinách - atómový výbuch počas druhej svetovej vojny. Napriek tomu je Hirošima dnes prosperujúcim a živým mestom, ktoré ponúka návštevníkom množstvo úžasných zážitkov a nezabudnuteľných momentov.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť dovolenku v Hirošime, je jej bohatá história. Navštívte Hirošimský mierový park, kde sa nachádza atómový dóm, posledný stĺp po výbuchu, ktorý bol zachovaný ako pripomienka tejto tragédie. Okrem toho sa v parku nachádza aj Múzeum mieru, kde môžete spoznať príbehy obetí a dozvedieť sa viac o jadrovej energii a jej dopade na svet. Pre mnohých je návšteva parku silným emocionálnym zážitkom, ktorý prináša ponaučenie a vyvoláva úctu k mieru.

Okrem histórie Hirošima ponúka aj bohatú kultúru a tradície. Môžete navštíviť tradičné japonské chrámy a svätynie, ktoré sú ukryté v historických častiach mesta. Medzi najznámejšie patrí chrám Itsukushima na ostrove Miyajima, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO. Jeho ikonická, plávajúca brána Torii, je obľúbeným miestom pre fotografovanie a symbolom japonskej kultúry.

Ulička Hondori je ďalším miestom, ktoré si nechcete nechať ujsť. V tejto rušnej ulici nájdete obchody, reštaurácie, kaviarne a množstvo ďalších zábavných vyžití. Je to miesto, kde sa stretáva mladá, moderná generácia a kde je možné získať skutočný obraz o súčasnom japonskom živote.

Japonsko je známe aj svojou vynikajúcou kuchyňou. Hirošima nie je výnimkou a ponúka svoje vlastné jedinečné špeciality. Hirošimské okonomiyaki je jedno z najznámejších jedál v tomto regióne. Okonomiyaki je akoby miešanina palačiniek a suši, pripravená s rôznymi prísadami, vrátane káčacieho mäsa, kreviet a zeleniny. Je to lahodná chuťová explozia, ktorú by ste nemali uštedriť svojmu podnebiu. Okrem toho Hirošima je tiež známa svojou čerpacou kávou, sushi a ďalšími japonskými špecialitami.

Hirošima je jedinečným miestom, ktoré vám umožní spoznať japonskú kultúru, históriu a zároveň získať hlbší pohľad na to, čo sa stalo pred mnohými rokmi. Nech už plánujete navštíviť mierový park, objavovať tradičné chrámy a svätynie alebo ochutnať miestne špeciality, cestovaním do Hirošimy získate nezabudnuteľné zážitky a vzacné ponaučenie o mieri a ľudskej odolnosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hirošima


Otázky:

1. Čo sa stalo v Hirošime?
2. Koľkých ľudí zomrelo po atómovej bombe v Hirošime?
3. Aké bolo dôvodom amerického bombardovania Hirošimy?
4. Existuje tam dodnes nejaké následky po atómovej bombe?
5. Prečo sa Japonsko nebráni, keď do krajiny prichádzajú turisti v nukleárnej výzbroji?

Odpovede:

1. V Hirošime došlo k atómovej bombardovaniu počas druhej svetovej vojny. To bolo po americkom navyše zdrojom japonského útoku na Pearl Harbor.
2. Odhaduje sa, že po atómovej bombe zomrelo okolo 140 000 ľudí v období od augusta 1945 do konce roka 1945.
3. Dôvodom bombardovania Hirošimy bolo, aby sa Japonsko vzdalo vojny a ukončilo druhú svetovú vojnu. Vtedajší prezident Spojených štátov, Harry S. Truman, mával na pamiatke, že použitie atómovej bomby bolo nutné pre ukončenie vojny bez ohľadu na japonské obete.
4. Áno, existujú. Okrem mnohých ujasňujúcich pamiatok je počet obetí atómovej bomby dosť vysoký a mnoho ľudí stále trpí jej zdravotnými následkami. Taktiež sa v mnohých častiach Hirošimy dodnes objavujú rádionukleové materiály, ktoré predstavujú hrozbu pre zdravie obyvateľov.
5. Turisti s nukleárnou výzbrojou, ktorí prichádzajú do Japonska sa riadia japonskými zákonmi, ktoré zabraňujú nadmernému vývozu jadrových materiálov a technológie. Navyše, Japonsko bolo v minulosti obeťou atómových zbraní, preto má zvláštny záujem o zabránenie ich šíreniu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky