Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Japonsko Kamakura

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kamakura


Otázka: Čo je Kamakura?
Odpoveď: Kamakura je mesto v Japonsku, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova Honshu. Je známe pre svoje historické miesta a chrámy.

Otázka: Aké historické miesta môžem v Kamakure navštíviť?
Odpoveď: Kamakura má mnoho historických miest, ako je Kótoku-in, ktoré je domovom obrovskej bronzovej sochy Buddhu, Tsurugaoka Hachimangu, ktorého základy sa datujú do 12. storočia, a Enoshima, ktoré je oblúbeným turistickým miestom s výhľadmi na Tichomorie, posvätné miesto a záhrady.

Otázka: Ako sa dostanem do Kamakury?
Odpoveď: Kamakura sa nachádza asi 50 km južne od Tokia a je ľahko dostupné vlakom. Z Tokia, môžete sa dostať na Kamakuru priamo vlakmi JR Tokaido alebo zastaviť sa vapom súkromnej spoločnosti Enoden.

Otázka: Kedy je najlepšie návšteva Kamakury?
Odpoveď: Kamakura môžete navštíviť kedykoľvek počas roka. Japonsko má krásne zmeny všetkých ročných období, takže môžete získať odlišné zážitky a výhľady počas rôznych ročných období.

Otázka: Aký je najlepší spôsob prechádzania po Kamakure?
Odpoveď: Kamakura je veľmi kompaktné a mnoho atrakcií sa dá vidieť peši. Môžete si prenajať aj kolo alebo si kúpiť lístok na vlak Enoden a objaviť mesto v celku.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Kamakure?
Odpoveď: Kamakura má mnoho butikov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry, darčeky a rôzne umenie. Najlepšími miestami pre nákupy sú okolie Hase a Komachi-dori.

Otázka: Čo musím ochutnať v Kamakure?
Odpoveď: Kamakura má mnoho miestnych jedál a dobroty, ako je napríklad shirasu don, ktoré je ryžové jedlo s malými morskými plodmi, zelený čaj Kamakura a čokoládové koláčiky s mandarínkovým džemom.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je fascinujúca krajina bohatá na históriu, kultúru a úchvatné prírodné scenérie. Ak plánujete navštíviť túto krajinu, jedno z miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať, je Kamakura. Letenka do Kamakury vám otvorí dvere do tohto starobylého mesta, kde sa môžete preniesť do minulosti a objaviť jej nespočetné poklady.

Keďže Kamakura sa nachádza len krátku vzdialenosť západne od Tokija, cesta sem je krátka a jednoduchá. Existuje viacero medzinárodných letísk v Tokiu, ktoré ponúkajú spojenia s rôznymi časťami sveta. Po prílete do Tokia, stačí si zobrať miestny vlak alebo autobus a behom pár hodín sa ocitnete v Kamakure.

Kamakura je známa pre svoju rozsiahlu históriu, ktorá siaha až do 12. storočia, keď bol tento region hlavným mestom Japonska. Toto obdobie bolo charakterizované prítomnosťou samurajov a Kamakura sa stala ich mocenským centrom. Mesto je plné starobylých chrámov a svätyň, ktoré sú dôležitou súčasťou japonskej kultúry a náboženského dedičstva. Patrí sem napríklad Tsurugaoka Hachiman-gū, najznámejší svätyňa v Kamakure zasvätená bohu vojny. Taktiež je známa veľkým sochou Amidy Buddhovia priamo na pláži, kde obdivujúci turisti môžu zažiť duchovný pokoj.

Rovnako fascinujúce sú aj Kamakurianske chrámy ako Kenchō-ji, najstarší zenový chrám v Japonsku, alebo Hokoku-ji, ktorý je obklopený bambusovým hájem. Prechádzka týmito chrámami vám umožní pohľad do histórie a na mierumilovnú stránku japonskej kultúry.

Okrem náboženských pamätihodností Kamakury si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu. Z mestského centra môžete vyraziť na prechádzku lesnými cestami, ktoré vás zavedú k scenickým výhľadom na okolité hory a oceán. Pláže Kamakury sú tiež obľúbenými miestami pre odpočinok a relaxáciu.

A samozrejme, po celom meste nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú japonskú kuchyňu, od tradičných sushi a ramen, až po moderné kulinárske kreácie. Skúste si vychutnať čerstvé suši priamo z miestnych rybích trhov a zážitek bude nezabudnuteľný.

Ak plánujete letieť do Japonska, nezabudnite zahrnúť Kamakuru do svojho zoznamu. Toto kúzelné mesto ponúka autentický pohľad do histórie, fascinujúcu kultúru a dokonalé spojenie medzi mestským a prírodným prostredím. Letenka do Kamakury je vašou bránou do tejto unikátnej destinácie, ktorá vás nadchne a nenechá vás ľahostajnými.


Dovolenka Japonsko Kamakura


Dovolenka v Japonsku je vždy neobyčajným zážitkom. Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do bohatých tradícií a histórie krajiny v kombinácii s prírodou a krásnymi plážami, potom by vás mohla zaujať dovolenka v meste Kamakura.

Kamakura je historické mesto nachádzajúce sa na juhovýchodnom pobreží Japonska, približne 50 kilometrov od Tokia. Je známe svojimi starobylými chrámami, budhistickými svätyňami, záhradami a plážami. Mesto je veľmi obľúbené nielen medzi miestnymi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

Jedným z najväčších sídel Kamakury je chrám Tsurugaoka Hachimangu. Tento chrám je venovaný bohu vojny a ochrancovi samurajov, a preto tu nájdete mnoho pamiatok spojených so samurajskou kultúrou. V chráme sa nachádza aj krásna záhrada s krásnymi japonskými kvetmi a bonsajmi. Pokiaľ sa dostanete na vrchol chrámu, budete mať nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Kamakure je Veľký Budha - daibucu. Toto bronzové socha Buddy patrí medzi najväčšie sochy na svete a údajne váži viac ako 120 ton. Je obklopená peknou záhradou a je považovaná za symbol mesta.

Ak máte radi prírodu a relaxáciu, mali by ste určite navštíviť pláž Yuigahama. Táto pláž je jednou z najväčších v oblasti Tokia a je ideálnym miestom na oddych a vychutnanie si pokojnej atmosféry. Okrem toho môžete vyskúšať aj surfovanie alebo prechádzku po pobreží.

V Kamakure sa tiež nachádza mnoho historických chramov a svätyň. Okrem už spomínaných môžete navštíviť napríklad chrám Hokoku-ji, známy aj ako chrám bambusového hája. Tento chrám je obklopený stovkami bambusových stromov a ponúka pokojné a tiché prostredie na meditáciu.

Ak chcete zažiť autentickú japonskú kultúru a tradície, môžete sa tiež zúčastniť niektorého z festiválov, ktoré sa v Kamakure pravidelne konajú. Môžete si vyskúšať tradičné japonské obliekanie yukaty, sledovať tradičné tance a hudbu a ochutnať jedlo z miestnej kuchyne.

Dovolenka v Kamakure je jedinečným zážitkom, kde sa môžete ponoriť do bohatstva japonskej tradície a histórie. S jedinečnými miestami k návšteve, ako sú chrámy, budhy a pláže, sa určite nebudete nudiť. Ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a zároveň preskúmať kultúrnu a historickú stránku Japonska, Kamakura je skvelou voľbou pre vašu dovolenku.


Počasie Japonsko Kamakura


Japonsko, konkrétne mesto Kamakura, je známe svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. Kamakura sa nachádza v Kantó regióne, južne od Tokia, a je známe ako miesto bohaté na chrámy, posvätné svätyne a úchvatné pláže. Keďže Kamakura je umiestnená pri mori, počasie tu je výrazne ovplyvňované blízkosťou oceánu.

Počasie v Kamakure je zväčša mierne a ovplyvňované oceánskym podnebím. Letá sú tu teplé a vlhké, s priemernými teplotami okolo 28 °C. Vďaka prímorskému umiestneniu je však prítomná mierna morská bríza, ktorá pomáha udržiavať príjemnú teplotu. Tu môžete očakávať veľmi slnečné a jasné dni, ideálne pre oddych na pláži a vychutnávanie si vody.

Jesenne obdobie v Kamakure je tiež veľmi príjemné. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C a vo vzduchu sa cíti príjemná sviežosť. Listnaté stromy, ktoré sa nachádzajú po celej oblasti, majú v tomto období nádherné farby, čo robí z jeseňou v Kamakure obľúbené obdobie pre turistov.

Zimy v Kamakure sú miernych až chladných, ale neprichádzajú s veľkým množstvom snehu. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C a dážďové zrážky sú v tomto období častejšie. Napriek tomu je zima v Kamakure pre turistov stále lákavá, pretože mesto ponúka bohatý výber zimných festivalov a aktívnych zimných športov.

Jar v Kamakure je obdobím, kedy sa celé mesto prebúdza k životu. Po zime prichádza doba, keď kvitnú sakury, japonské čerešne. Kamakura je domovom mnohých sakurových alejí a posvätných svätyň, ktoré sú vyhľadávané počas tohto obdobia. Teploty sú príjemné a pohybujú sa okolo 15-20 °C, čo je ideálne pre prechádzky a objavovanie krásy mesta.

V neposlednom rade, vďaka tomu, že Kamakura sa nachádza v pobrežnej oblasti, je tento región náchylný na výskyt tajfunov. V období leta a jesene je možné, že počasie sa zmení a môže dôjsť k výskytu silných víchric a dažďov, ktoré môžu ovplyvniť vaše plány.

Celkovo vzaté, počasie v Kamakure je podobné ako v iných častiach Japonska, s mierne teplými letami, príjemnými jarnými a jesennými obdobiami a miernymi zimami. Bez ohľadu na ročné obdobie, Kamakura vždy ponúka nádhernú scenériu a bohatú kultúru, ktorú si môžete vychutnať. Takže nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Kamakuru, vždy bude nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Ubytovanie Japonsko Kamakura


Kamakura je mesto, ktoré sa nachádza severne od Tokya a je známe svojou krásnou prírodou, uctievaním Božskej tvorby a históriou. Návštevníci Kamakury sa často zastavia aj v Tokyu alebo Nikko, avšak Kamakura ponúka jedinečný zážitok.

V Kamakure sa nachádza mnoho politicky významných miest, ktoré každý návštevník by mal vidieť. Jedným z týchto miest je veža Tsurugaoka Hachimangu, ktorá bola postavená v 12. storočí ako cintorín pre boje v Kamakurskom období. Dnes toto miesto slúži ako svätyňa a turistická atrakcia.

Ak plánujete pobyt v Kamakure, môžete si vybrať z ubytovania s rôznym charakterom. Niekedy predúmyselné strohé a jednoduché, inokedy moderné a luksusné. Ubytovanie v Kamakure však nebude mať zníženú kvalitu ubytovania.

Ak ste na tom so svojimi financiami dobre, možno by ste mali zvážiť ubytovanie v jednom z mnohých luxusných hotelov v Kamakure. Mnoho z týchto hotelov ponúka world-class kuchyne, wifi a prvotriedny servis.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejšie ubytovanie, môže byť ideálnym riešením pobyt v jednom z mnohých ryokanov. Tieto ryokany sú typické japonské ubytovacie zariadenia poskytujúce autentický a tradičný zážitok, nadštandardné služby a pekné tatami izby.

Aby ste získali skutočný pocit Kamakury, vyskúšajte ubytovanie v jednom z mnohých šintoistických chrámov. Ubytovanie v chráme ponúka revitalizujúce prostredie a mnoho príležitostí na ecotourismus.

Všetky tieto druhy ubytovania v Kamakure ponúkajú jedinečný zážitok a určite prinesú k vašej dovolenke jedinečný charakter. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, užite si Kamakuru v jej ojedinelých momentoch a urobte si spomienky na celý život.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky