Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Japonsko Nikkó

Počasie Japonsko Nikkó


V Japonsku sa nachádza krásne historické mesto Nikkó, ktoré je známe svojimi nádhernými svätostánkami a úchvatnou prírodou. V tomto článku sa budeme zaoberať počasím v oblasti Nikkó a ako najlepšie plánovať svoju cestu do tohto fascinujúceho mesta.

Nikkó leží na severe Japonska v prefektúre Tochigi, asi dve a pol hodiny jazdy od Tokia. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 100 metrov a venuje sa jej veľa pozornosti pre svoje UNESCO svetové dedičstvo, ktoré zahŕňa posvätné miesta a svätostánky.

Najlepšie obdobie na návštevu Nikkó je jeseň a jar, keď sú teploty prijemné a príroda je plná farieb. Populárne miesta, ako je Toshogu Shrine a Rinno-ji Temple, sú v tomto období prekrásne navštívený.

O letnom počasí Nikkó

Leto v Nikkó je teplé a vlhké. Pravidelné dažde sú bežné a teploty sa pohybujú medzi 18-25°C. Horúčavy nie sú bežné, ale vlhkosť môže byť ťažká. Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó v lete, vezmite so sebou impregnovaný oblečenie, ktoré by vám mohlo pomôcť udržať sa chladeným a suchým po celý deň. Okrem toho, letné večery sú často preplnené hmyzom, tak si prineste aj repelent.

Na jeseň v Nikkó

Jeseň je ideálny čas na návštevu Nikkó. Teploty sa pohybujú medzi 5-20°C a vidieť krajinu plnú jesenných farieb je neskutočné. Prakticky každý svätostánok dýcha v týchto farebných odtieňoch a to môže byť skutočne úchvatné. Ak by ste radi videli farebné lístie, počas prvých dvoch týždňov novembra môžete vidieť exponenciálne rastúce hustoty ľudí, ktorí sa chcú dostať do mesta.

Ak by ste chceli navštíviť Nikkó v zime, tešte sa na sneženie, ktoré môže mať obrovský vplyv na dopravu a mohlo by vás vystrašiť od plánovania cesty.

V Nikkó existujú mnohé svätostánky a nádherná príroda, ktorá si zaslúži byť viditeľná po celý rok. Dôležité je dobre zvážiť typ počasia, ktoré v danom období očakávať, aby ste sa mohli pripraviť na všetky možnosti a získali zážitky, ktoré sa vám zapíšu do pamäti na celý život.


Dovolenka Japonsko Nikkó


Japonsko je fascinujúcim a pestrým miestom, s bohatou históriou a kultúrou. Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá vás ohromí krásou a pokojom, odporúčame vám vyraziť do historického mesta Nikkó. Toto mesto, nachádzajúce sa v horskej oblasti na severe Japonska, je domovom pre niektoré z najvýznamnejších historických pamiatok krajiny.

Nikkó je známe svojou nádhernou prírodou. Mesto sa nachádza v chránenom národnom parku Nikkó, ktorý je domovom pre viac ako 1200 rôznych druhov rastlín a zvierat. Ak ste milovníkom turistiky a prírody, Nikkó je ideálnym miestom pre vás. Môžete sa vydať na prechádzku po niektorom z mnohých turistických chodníkov, ktoré vedú k vodopádom, jazerám a iným prírodným krásam.

Okrem úžasnej prírody si však môžete vychutnať aj bohatú históriu a kultúru mesta Nikkó. Najznámejšou pamiatkou je Takakusy, japonský chrám zasvätený bohovi sítosti a bohatstva. Tento chrám je jedným z najdôležitejších náboženských miest v celej krajine a je zaznamenaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. V chráme Takakusy sa nachádza množstvo krásnych budov a svätostánkov, ktoré sú ukážkou tradičnej japonskej architektúry.

Ďalšou populárnou pamiatkou je zoologická záhrada Futaarayama, ktorá sa nachádza v blízkosti chrámu Takakusy. Táto záhrada je domovom pre viac ako 70 druhov zvierat a ponúka vám možnosť vidieť vzácne a exotické druhy, ako napríklad japonský makak snežný alebo žraloksong.jpg.

Ak si chcete vychutnať pohľad na celé mesto, môžete sa vydať na kopcovitú túru na vrchol hory Nantai. Z vrcholu tejto hory je úžasný výhľad na mesto Nikkó, jeho chrámy a okolitú prírodu. Táto túra je vhodná pre skúsených turistov, pretože trvá približne šesť hodín, ale je to skutočne jedinečný zážitok.

Po dni plnom objavovania histórie a prírody mesta Nikkó si môžete vychutnať aj miestnu tradičnú kuchyňu. Japonská kuchyňa je známa svojou čerstvosťou a jednoduchosťou, a môžete si vychutnať tradičné jedlá, ako je sushi, ramen alebo tempura. Nikkó je tiež známe svojimi termálnymi prameňmi, takže si môžete dopriať oddych vo verejných kúpeľoch, známych ako onsen.

Nikkó je skutočne špeciálne miesto, ktoré ponúka zmes krásnej prírody, histórie a kultúry. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, plnú objavovania a relaxácie, Japonsko Nikkó je výbornou voľbou. Nech vás pohltí krása tohto miesta a jeho jedinečná atmosféra.


Ubytovanie Japonsko Nikkó


Nikkó je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Japonsku, a taktiež jedno z obľúbených destinácií pre turistov z celého sveta. Svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodou je to ideálne miesto na objavovanie a relaxáciu. Ak sa rozhodnete navštíviť Nikkó, bude pre vás dôležité vybrať si správne ubytovanie, ktoré vám umožní dopriať sa všetkých zážitkov, ktoré táto oblasť ponúka.

V Nikkó nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobujú rôznym potrebám a rozpočtom cestovateľov. Od luxusných hotelov a ryokanov (japonských tradičných hostincov) po cenovo dostupnejšie penzióny a hostely, všetko závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte autentický japonský zážitok, môžete zvážiť pobyt v ryokane. Tieto tradičné japonské hostince ponúkajú jedinečnú atmosféru s tatami-matkami (tradičné japonské slnečné posteľe), futonmi (japonskými matracmi na zemi) a spoločnými kúpeľňami. Niektoré ryokany sú tiež vybavené onsenmi (termálnymi prameňmi), kde si môžete oddýchnuť vo vode s prírodnými minerálmi. Ceny ryokanov sa môžu pohybovať od stredne drahých po luxusné, a preto je dôležité si vybrať ten, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

Penzióny a hostely sú ďalšou možnosťou ubytovania v Nikkó. Tieto ponúkajú cenovo dostupné možnosti s rôznymi typmi izieb, od spoločných spální až po súkromné izby. Tieto typy ubytovania sú najlepšou voľbou pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom a tí, ktorí hľadajú uvoľnené a spoločenské prostredie.

Pri výbere ubytovania sa odporúča zvážiť blízkosť k miestnym atrakciám a dopravným spojeniam. Nikkó je známe svojimi svetoznámymi svätyňami a chrámami, ako je chrám Tóshógú, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO. Ak vyberiete hotel blízko týchto pamiatok, budete môcť ľahko preskúmať celý región peši.

Záverom, Nikkó je krásne japonské mesto, ktoré stojí za návštevu. Spolu s jeho bohatou históriou a kultúrou ponúka aj rôznorodé možnosti ubytovania, aby ste si mohli užiť všetky jeho zážitky. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, tradičný ryokan, cenovo dostupný penzión alebo hostel, určite nájdete ubytovanie, ktoré vám ponúkne pohodlné a autentické japonské prostredie.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nikkó


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nikkó v Japonsku?
Najlepšie obdobie je jeseň (september až november), keď sú farby listov stromov najkrajšie.

2. Ako sa dostanem z Tokia do Nikkó?
Najlepší spôsob je vlakom z železničnej stanice Asakusa alebo Tobu, trvá to približne 2 hodiny.

3. Ktoré atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Nikkó?
Najkrajšou atrakciou v Nikkó je chrám Toshogu, ale tiež odporúčame návštevu kaštieľa Tamozawa, svätyne Futarasan a jazier Chuzenji.

4. Potrebujem si pripraviť niečo špeciálne na návštevu Nikkó?
Je vhodné si obliecť pohodlnú oblečenie a pevnú obuv, pretože sa tu pešo veľa chodí.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v Nikkó?
Nikkó je turistické mesto, takže nájdete veľa hotelov a hostincov priamo v centre mesta.

6. Aké sú miestne špeciality, ktoré by som mal/a ochutnať?
Miestne špeciality sú chisui manju (ryžové koláče plnené modrou pastou z olív), yuba (mäkké tofu obalené v rôznych omáčkach) a soba (polievka s rezancami z hrebíkového pšeničného cesta).

7. Ako je ťažké sa dostať po Nikkó, ak neovládam japonský jazyk?
Aj keď niektorí ľudia nemusia hovoriť plynnou angličtinou, turistické informačné centrum je v centre mesta a vo väčšine miest si môžete vybrať z menu v angličtine.

8. Je vhodné navštíviť Nikkó ako jednodňový výlet alebo je potrebné zostať niekoľko dní?
Ak sa chcete pokochať všetkými krásami a navštíviť všetky atrakcie, odporúčame zostať minimálne dva dni.


Letenka Japonsko Nikkó


Nikkó – kultúrne a historicky bohaté mesto v Japonsku

Ak máte radi bohatú históriu, krásnu prírodu a zaujímavé kultúrne dedičstvo, letenka do japonského mesta Nikkó by bola pre vás ideálnou voľbou. Nikkó je malebné mesto, ktoré sa nachádza v horách na severe Honšú, najväčšieho ostrova v Japonsku. Je známe predovšetkým svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a prekrásnymi svätyňami a chrámami.

Nikkó je domovom celého radu úchvatných historických pamiatok, z ktorých vyniká slávna Tosho-gu svätyňa. Táto svätyňa je považovaná za najkrajšiu v celom Japonsku a je zároveň jednou z najdôležitejších pamiatok krajiny. Stavba je vyzdobená detailne vyrezávanými drevenými sochami, zlatými a farbenými ozdobami, a je obklopená hustými lesmi a skalami. Tosho-gu svätyňa je jedným z najnavštevovanejších miest v Japonsku a jej návšteva je jedinečným zážitkom, ktorý vás prenesie do minulých storočí.

Okrem Tosho-gu svätyne je tu ešte množstvo iných historických pamiatok a svätýň, ktoré stoja za návštevu. Pri prechádzke po meste narazíte na Kegon vodopády, ktoré sú považované za jedny z najkrajších v celom Japonsku. Ich úchvatná krása je veľmi obľúbená medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi. Okrem vodopádov môžete navštíviť aj Rinno-ji chrám, ktorý je známy predovšetkým svojim obrovským bronzovým sochám Buddhu. Tieto sochy sú považované za jedny z najväčších svetových kamenných soch a sú neodmysliteľnou súčasťou japonského kultúrneho dedičstva.

Napriek bohatej histórii a historickým pamiatkam však Nikkó ponúka aj prírodné krásy. Japonsko je známe svojimi krásnymi horami, jazerami a prírodnými parkmi a Nikkó nie je výnimkou. Mesto je obklopené bujnou zelenou prírodou, lesmi a horami, ktoré sú ideálnym miestom na turistiku a prechádzky. Najpopulárnejšou turistickou trasou je prechádzka po hrebeni hory Nantai, z ktorej sa ponúka úchvatný výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Ak máte v pláne navštíviť Japonsko a hľadáte miesto bohaté na históriu, kultúru a prírodu, Nikkó je miestom, ktoré by ste určite nemali vynechať. Letenka do tohto kultúrneho a historicky bohatého mesta vám poskytne jedinečný zážitok, ktorý vás vtiahne do starovekého japonského sveta. Nech už sa venujete návšteve historických svätýň, prechádzkam po krásach prírody alebo spoznávaniu miestnej kultúry, Nikkó vám určite ponúkne nezabudnuteľné zážitky.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky