Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Japonsko Šizuoka

Ubytovanie Japonsko Šizuoka


Japonsko je krajina, ktorá má svoje nádherné miesta, ktoré by ste mali dopozerať. Jedným z týchto miest je Šizuoka. Šizuoka je hlavným mesto prefektúry Šizuoka. Nachádza sa východne od Fuji, čo je jedna z najznámejších ikon Japonska. Mesto ponúka rôzne atrakcie, ktoré sa dajú vidieť, a tiež ponúka rôzne možnosti ubytovania.

Najprv však treba zohľadniť fakt, že Šizuoka je mesto s vysokými nákladmi na život alebo ubytovanie. Ideálne pre turistov ktorí hľadajú ubytovanie by mohol byť “ryokan” alebo tradičné rybárske chaty. Takéto chaty sú k dispozícii v rôznych miestach, vrátane Šizuoky a ponúkajú pohodlné a autentické ubytovanie.

Ryokan môže byť skutočným zážitkom, pretože mnohé z týchto miest sa nachádzajú v častiach mesta, ktoré sa nachádzajú blízko termálnych prameňov. To znamená, že pri ubytovaní v ryokane, budete mať prístup k termálnym prameňom, pre ktoré je Japonsko známe. Ubytovanie v ryokane nie je také drahé, ako by ste si mysleli. Ceny sa môžu líšiť od 6 000 japonských jenov (€53) do 20 000 japonských jenov (€178) na osobu a noc, v závislosti od toho, aký druh ryokanu si vyberiete.

Ak ale hľadáte niečo viac moderné, Šizuoka ponúka aj rôzne hotely mimo ryokanov. Mnoho týchto hotelov ponúka pohodlné ubytovanie v centre mesta, ale aj vzdialené od rušného mesta. Niektoré z týchto hotelov zahŕňajú napríklad Hotel Mystays Premier Hamamatsuchō, Hotel Montery Šizuoka. Kde nájdete útulné izby , klimatizácie a prípadne aj bezplatný WiFi.

Ďalšou možnosťou ubytovania, ktorú ponúka Šizuoka je Airbnb. Airbnb ponúka rôzne typy ubytovania vrátane bytov, domov a apartmánov. Cena sa líši v závislosti na druhu miesta, veľkosti a umiestnení.

Pre turistov, ktorí majú radi nezvyčajné a duchovné zážitky, môžu sa rozhodnúť pre ubytovanie v buddhistickom chráme. Mnohé z týchto chrámov ponúkajú ubytovacie možnosti, a taktiež vás zavedú do tradičného japonského života. Niektoré vnútorné doplnky ako tamami a futony, ktoré nájdete v chráme, sa datujú až do 16. storočia.

V skratke, Šizuoka ponúka zaujímavé a rôznorodé možnosti ubytovania. Nech si vyberiete ktorýkoľvek druh, môžete sa tešiť na skutočný japonský zážitok. Preto ak plánujete cestu do Japonska, určite neváhajte Šizuoku zahrnúť do svojho zoznamu a vyskúšajte niektoré zo týchto tradičných možností ubytovania.


Počasie Japonsko Šizuoka


Japonsko Šizuoka je pomerne rozsiahla oblasť, ktorá sa nachádza na juhovýchode Japonska. Leží v oblasti nazývanej Tókai, ktorá je známa svojimi horami, riekami a pobrežím. Preto je počasie v Šizuoke pomerne rozmanité a ovplyvňované okolitým členitým terénom.

Šizuoka má subtropické podnebie s horúcimi a vlhkými letami a miernymi a suchými zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, pričom vlhkosť môže byť dosť vysoká. Tieto podmienky spolu s občasnými dažďami a tropickými búrkami tvoria typické letné počasie v tejto oblasti. Leto je rovnako obdobím monzúnu, čo znamená, že Šizuoka dostáva vyšší zrážkový úhrn v porovnaní s inými ročnými obdobiami.

Zimy v Šizuoke sú miernych teplôt a relatívne suché. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 5 °C a 15 °C, čo ju robí mierne teplejšou ako iné oblasti Japonska. Zimné obdobie je však aj dobou sucha, s minimálnymi zrážkami a slnečnými dňami. Oblasť Šizuoka je známa aj výskytom kvetov sakury v jarnom období, čo je obdobie krásneho počasia a miernych teplôt.

Jeseň a jar v Šizuoke ponúkajú mierny a príjemný počasie s priemernými teplotami okolo 20 °C. Tieto ročné obdobia sú ideálne na turistiku a skúmanie prírody v Šizuoke. Teploty v týchto ročných obdobiach sú poväčšine stále príjemne teplé a vane príjemný vietor, čo robí zabezpečuje pohodlný pobyt v tejto oblasti.

Celkovo vzaté, počasie v Japonsku Šizuoka je rôznorodé a pomerne priaznivé pre turistiku a skúmanie. Svojou kombináciou tropického a miernych podnebia ponúka rôznorodé skúsenosti pre návštevníkov. Od horúcich letných mesiacov s daždovými búrkami až po miernu zimu so suchom, Šizuoka prináša rôzne poveternostné podmienky, aby uspokojila všetkých milovníkov počasia.


Dovolenka Japonsko Šizuoka


Japonsko je krajinou nekonečných možností a veľa turistov sa snaží počas svojho pobytu vidieť čo najviac, no najlepšie miesta sú väčšinou tajomstvom a musíte sa o ne niečo snažiť. Japonsko je nielen krajina futbalu ale aj živého a veľastranného kultúrneho života. V tomto prípade vám chcem predstaviť Šizuoku, ktoré pravidelne patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Japonsku.

Šizuoka je prefektúra na juhozápade Honšú, najväčšej japonskej ostrove a hraniciaci s prefektúrou Yamanashi na severovýchode, Aichi a Shizuoka na východe a Pacifickým oceánom na juhu a západe. Mesto Šizuoka je administratívnym centrom tejto prefektúry s populáciou asi 700 tisíc obyvateľov.

Ak ste milovníkom japonskej kultúry a histórie, určite zamilujete návštevu svätých miest, ako sú Poklonné chrámy Fudži, Ojama a Kunozan Toshogu Shrine, ktoré sú symbolmi ducha a kultúry Šizuoku. Šizuoka ponúka aj rôzne turistické atrakcie, vrátane prekrásnych pláží, japonských záhrad, parkov, múzeí a trhov. Medzi turistické atrakcie patria i piatkové trhy, kde môžete namixovať rôzne japonky.

Návšteva Šizuoku je ale najlepší spôsob, ako spoznať každodenný život Japoncov a kultúru. Môžete ochutnať japonskú kuchyňu, zistiť, ako sa pripravuje zelený čaj a užiť si čaro japonských hostiteľov. Pre milovníkov exotického klímy, Šizuoka ponúka tropický prales s celou škálou farebných kvetov a vôní.

Takže, ak sa plánujete vybrať na dovolenku do Japonska, nezabudnite navštíviť aj Šizuoku, ktorá vám ukáže, čo je táto krajina celým svojim srdcom!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šizuoka


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Šizuoka?

2. Kedy sa koná tradičný festival Hanami?

3. Koľko je v Šizuoke svetových dedičstiev UNESCO?

4. Ktoré horstvo je súčasťou Šizuoka?

5. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by sme mali ochutnať v Šizuoke?

Odpovede:

1. Hlavné mesto Šizuoky je samotné mesto Šizuoka.

2. Tradičný festival Hanami sa koná zvyčajne v apríli, kedy kvitnú čerešňové stromy.

3. V Šizuoke sa nachádza jedno svetové dedičstvo UNESCO, a to hrad Shizuoka.

4. Súčasťou Šizuoka je horstvo Mount Fuji, ktoré je najvyššou horou Japonska.

5. Keďže Šizuoka je známa svojimi čajovými plantážami, jedlá, ktoré by sme mali určite ochutnať, sú ryžové krekry s čajovou chuťou a tradičné zelené čaje. Okrem toho je v Šizuoke obľúbené sushi.


Letenka Japonsko Šizuoka


Letenka do Šizuoky, Japonsko: Preskúmajte krásy tejto skrytej perly

Ak máte radi cestovanie a túžite objavovať nové a unikátne miesta, neváhajte a zvažte cestu do Šizuoky, Japonska. Toto mesto, nachádzajúce sa na juhovýchode krajiny, je jednou z najväčších prefektúr s nekonečným množstvom fascinujúcich atrakcií a úžasných prírodných krás.

Nájsť letenku do Šizuoky môže byť pomerne jednoduché, najmä ak využijete online vyhľadávač leteniek a porovnávač cien. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú priame lety zo západnej Európy do Tokia, z ktorého si môžete ľahko zabezpečiť spoj do Šizuoky.

Po prílete do letiska Šizuoka Airport budete mať jedinečnú príležitosť preskúmať bohatú históriu a kultúru tohto regiónu. Šizuoka je známa svojou vzťahom k starému feudálnemu Japonsku a ponúka nespočetné množstvo nádherných chrámov, zámkov a tradičných domov s čajovou ceremóniou.

Obľúbeným miestom medzi turistami je svetoznámy hrad Sumpu, ktorý slúžil ako rezidencia slávneho samurajského generála Tokugaway Iejasua. Je to impozantná stavba so širokým, opevneným nádvoriím a bohatou históriou, ktorá vám umožní preskúmať srdce samurajskej éry.

Pri pobyte v Šizuoke určite neobíďte najvyšší horu Japonska, Fudži. Táto svetoznáma sopka je známa svojou jedinečnou symetrickou formou a láka návštevníkov z celého sveta. Národný park Fudži-Hakone-Izu ponúka úchvatné výhľady na túto sopku, ktorá je považovaná za symbolský obraz Japonska.

Pre tých, ktorí majú radi meranie svojej odvahy a dobrodružstva, je tu možnosť prejsť cez legendárny chodník Kumano Kodo. Táto trasa je jednou z najznámejších púťových ciest v Japonsku a ponúka nezabudnuteľné zážitky medzi prírodou a kultúrou.

Ak túžite po relaxe a oddychu, určite navštívte malý prístavný okres Numazu. Tu si môžete vychutnať čerstvé morské plody a sledovať tradičných rybárov pri práci. Okolie je tiež známe svojimi krásnymi plážami, kde si môžete užiť slnečného počasia a prechádzať sa po jemnom piesku.

Z letiska Šizuoka Airport sa ľahko dostanete do centra mesta Šizuoka vďaka frekventovanej doprave. Mesto ponúka obrovský výber hotelov, reštaurácií, trhov a nákupných centier, kde si môžete vychutnať okrem japonskej kuchyne aj moderné zážitky.

Všetci tí, ktorí navštívia Šizuoku, sa zhodnú, že jej krása a pôvab sú skutočne úžasné. Po prvé, nezostávajte sedieť doma a nechajte túto skrytú perlu Japonska uniknúť. Zabezpečte si svoju letenku do Šizuoky a pripravte sa na dobrodružstvo svojho života.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky