Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Jordánsko Aqaba Marine Park

Letenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Medzi jej najväčšie prírodné poklady patrí Aqaba Marine Park, ktorý je domovom pre niektoré z najkrajších korálových útesov na svete. Pokiaľ sa zaujímate o snorklovanie alebo potápanie, návšteva tohto parku by nemala chýbať na vašom zozname.

Jordánsko je považované za jedno z najlepších miest na svete na potápanie, a Aqaba Marine Park nie je výnimkou. Park sa nachádza pri jordánskom meste Aqaba, pri brehu Červeného mora. Toto miesto je domovom pre viac než 20 druhov korálov a viac ako 1000 rôznych druhov rýb, čo z neho robí jedno z najbohatších a najrozmanitejších podvodných prostredí na svete.

Ak sa rozhodnete navštíviť Aqabu Marine Park, môžete si vybrať medzi niekoľkými možnosťami. Jednou z nich je si zabezpečiť letenku do hlavného jordánskeho mesta Ammán a odtiaľ sa vydať na cestu smerom na západ do Aqaby. Od Ammánu do Aqaby je možné si prenajať auto alebo využiť transfery poskytované niektorými spoločnosťami. Existuje tiež možnosť priamych letov z niektorých európskych miest do letiska v Aqabe.

Po príchode do Aqaby sa môžete ubytovať v jednom z mnohých hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre rôzne rozpočty. Niektoré z nich majú dokonca vlastný prístup do mora a ponúkajú zariadenia pre potápanie a snorklovanie, ako aj iné vodné športy.

Aqaba Marine Park je zároveň aj miestom, kde sa nachádza Abú Dabbáb, jedno z najslávnejších potápačských miest v rámci parku. Tento útes je známy svojou znrádnou biodiverzitou a krásnymi korálovými formáciami. Ak nie ste skúsený potápač, nevadí! Prežiť čas v Aqaba Marine Park môžete aj ako snorkelista. Stačí si zapožičať potrebné vybavenie a objavovať krásy podmorského sveta na ľahšej úrovni.

Okrem snorklovania a potápania ponúka Aqaba Marine Park aj ďalšie aktivity pre turistov. Môžete si vyskúšať jazdenie na kajaku alebo vodné lyžovanie, čo je skvelý spôsob, ako preskúmať krásne pobrežie Jordánskeho zálivu.

Aqaba Marine Park je skutočne špeciálnym miestom, ktoré nás šokuje svojou prírodnou krásou a biodiverzitou. Je to ideálne miesto pre všetkých, ktorí majú radi vodu a žijúčo morské prostredie. Je to miesto, kde si môžete zakúsiť potápanie v fascinujúcom podmorskom svete alebo jednoducho stráviť čas na krásnej pláži a relaxovať pri letnej dovolenke.

Ak ste zvedaví na nové skúsenosti a máte vášeň pre prírodu, letenka do Jordánska, presnejšie do Aqaby Marine Park je pre vás tou správnou voľbou. Návšteva tohto neuveriteľného miesta vám umožní objaviť podmorský svet západného Jordánska a vytvoriť si neskutočné spomienky na celý život.


Dovolenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je fascinujúcou krajinou na Blízkom východe, známou pre svoje bohaté histórie a krásne prírodné scenérie. Jedným z najkrajších miest na jordánskom pobreží Červeného mora je Aqaba, ktorá návštevníkom ponúka okrem úchvatných pláží aj Aqaba Marine Park – unikátny podvodný svet plný farbistého korálového útesu a rôznych druhov morských živočíchov.

Aqaba Marine Park (AMP) je chránený územný park v Aqabe, nachádzajúci sa v južnom Jordánsku. Jeho hlavným cieľom je ochrana a zachovanie jordánskeho podmorského prostredia a biodiverzity. Park, ktorý bol založený v roku 1997, pokrýva viac ako 7 kilometrov pobrežia a poskytuje prístrešie pre množstvo druhov morských živočíchov vrátane rýb, žralokov, korálov a iných morských obyvateľov.

Jednou z najväčších atrakcií Aqaba Marine Park je jej korálový útes. Pod vodou sa návštevníci môžu pohybovať medzi farebnými korálovými formáciami, objavovať rôzne druhy rias a obdivovať bohatú a pestrofarebnú faunu, ktorá sa v týchto vodách skrýva. AMP ponúka možnosť potápania sa s certifikovanými potápačskými inštruktormi, či už ste úplný začiatočník alebo skúsený potápač.

Okrem korálového útesu si môžete vychutnať aj snorklovanie v priezračnej vode s vynikajúcim výhľadom pod hladinu, kde nájdete množstvo farebných rýb a iných druhov morských živočíchov. Jednou z najobľúbenejších aktivít v parku je aj kajakovanie a plachtenie, ktoré vám umožní preskúmať pobrežie z inej perspektívy.

Aqaba Marine Park je nielen rajom pre vodných milovníkov, ale aj pre prírodných nadšencov. Park poskytuje možnosť sledovať rôzne druhy vtákov, ktoré sa tu zdržiavajú, ako aj iné druhy zvierat, ktoré sa v tomto prostredí usídlili. V AMP možno nájsť aj rôzne vzdelávacie aktivity a podujatia, ktoré pomáhajú zvýšiť povedomie o ochrane životného prostredia a biologickej diverzite.

Pre tých, ktorí radi trávia čas na pláži, Aqaba Marine Park ponúka niekoľko šarmantných pláží s bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou. Na plážiach si môžete vychutnať slnečné lúče, kúpať sa v mori a relaxovať na lehátkach pod pohodlnými slnečníkmi. Nezabudnite si však vziať so sebou opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a nezabúdajte chrániť životné prostredie pred akýmkoľvek znečistením.

Jordánsko Aqaba Marine Park ponúka unikátne príležitosti pre všetkých návštevníkov, či už sú to potápači, milovníci prírody alebo ľudia, ktorí jednoducho hľadajú oddych na krásnych plážach. Príďte a presvedčte sa sami o kráse tohto podvodného sveta a o bohatstve jordánskeho pobrežia. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je krajina, ktorá je známa svojimi zaujímavými miestami, vrátane Aqaba Marine Parku. Tento park sa nachádza pri pobreží Červeného mora a je obľúbeným miestom medzi turistami i obyvateľmi. Okrem nekonečných pláží a úžasných vodných aktivít sa však v tomto parku tiež vyskytuje zaujímavé počasie.

Počasie v Aqaba Marine Parku je podobné ako v celej Jordánskej oblasti. Najteplejším obdobím je júl a august, kedy sa teploty dostávajú okolo 40 stupňov Celzia. V lete sa očakáva aj veľké množstvo slnka, a tak by turisti mali mať na pamäti použitie ochranného krému a obmedzenie pobytu na priamom slnečnom svetle počas najvyšších hodín dňa.

V zime má Jordánsko miernu sezónu s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. V tomto období sa očakáva aj viac dažďov a silných vietrov. Navyše, zima je ideálnym obdobím na potápanie a ochutnávanie plodov mora.

Väčšina návštevníkov prichádza do Aqaba Marine Parku v jarnej a jesennej sezóne, keď sa teploty udržiavajú medzi 25 a 30 stupňami Celzia. V tomto období sa počasie navyše stáva priaznivejším k plážovým aktivitám, ktoré sú v parku populárne. V Aqaba Marine Parku môžete vyskúšať potápanie, šnorchlovanie a mnohé ďalšie vodné aktivity v čistej vode Červeného mora.

V Aqaba Marine Parku môžete svoj pobyt zosúladiť s miestnym počasím, vždy si však môžete skontrolovať predpoveď počasia a prispôsobiť svoj plán podľa podmienok. V každom prípade by ste si mali priniesť oblečenie a vybavenie zodpovedajúce podmienkam, aby ste si svoj pobyt v parku vychutnali naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Aqaba Marine Park


1. Ako sa dostanem do Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Jordánsko Aqaba Marine Park sa nachádza v jordánskom meste Aqaba. Môžete sa sem dostať lietadlom na medzinárodné letisko v Aqabe alebo sa sem môžete dopraviť po zemi autobusom alebo autom.

2. Aké je vstupné do Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Vstupné do Jordánska Aqaba Marine Park je závislé od typu návštevy. Dospelí platia 10 jordánskych dinárov (JD), deti medzi 5-12 rokov platia 5 JD a deti do 5 rokov majú vstup zdarma.

3. Ako dlho môžem stráviť v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Doporučuje sa stráviť minimálne pol dňa v Marine Parku, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo park ponúka. Môžete však aj stráviť celý deň, ak máte záujem o viacovýlety alebo potápanie.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Jordánsko Aqaba Marine Park ponúka rôzne aktivity vrátane šnorchlovania, potápania, plávania, rybolovu a vodných športov. Môžete si tiež prenajať skútro alebo loď na preskúmanie okolia.

5. Musím mať vlastnú vybavenie na šnorchlovanie alebo potápanie?
Odpoveď: Ak máte vlastné vybavenie na šnorchlovanie alebo potápanie, môžete si ho priniesť so sebou do Marine Parku. Ak však nevlastníte žiadne vybavenie, môžete si ho prenajať na mieste.

6. Je možné si objednať výlet s miestnym sprievodcom v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Áno, môžete si objednať výlet s miestnym sprievodcom, ktorý vám poskytne informácie o Marine Parku a pomôže vám objaviť jeho najlepšie časti. Môže vám tiež pomôcť pri šnorchlovaní alebo potápaní, ak to potrebujete.

7. Aké občerstvenie je v Jordánsku Aqaba Marine Park dostupné?
Odpoveď: V Marine Parku nájdete niekoľko reštaurácií a stánkov, kde si môžete kúpiť občerstvenie a osviežujúce nápoje. Môžete si tu vychutnať tradičnú jordánsku kuchyňu a morské plody.

8. Môžem sa ubytovať v Jordánsku Aqaba Marine Park?
Odpoveď: V Marine Parku nie je možné sa ubytovať. V blízkosti parku však nájdete množstvo hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré môžete využiť počas vášho pobytu v Aqabe.

9. Je potrebné zarezervovať si vstupenky do Jordánska Aqaba Marine Park vopred?
Odpoveď: Nie je povinné si vopred rezervovať vstupenky, ale odporúča sa, najmä počas letnej sezóny a počas víkendov, aby ste sa vyhli veľkým davom.

10. Aké sú otváracie hodiny Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpoveď: Marine Park je otvorený každý deň od rána do večera. Presné otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, preto je odporúčané skontrolovať ich pred návštevou.


Ubytovanie Jordánsko Aqaba Marine Park


Ak hľadáte dokonalé miesto na dovolenku v Jordánsku, nezabudnite sa vybrať do Aqaba Marine Park. Tento nádherný park sa nachádza v jordánskom prístavnom meste Aqaba a ponúka úchvatné možnosti ubytovania.

Jednou z hlavných výhod ubytovania v Aqaba Marine Park je jeho neskutočná poloha. Park sa nachádza priamo na brehu Červeného mora, čo zabezpečuje nádherný výhľad a prístup k jednej z najkrajších vôd na svete. Ubytovanie tu vám umožní stráviť viac času v blízkosti mora a vychutnať si rôzne vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné športy.

Ďalšou výhodou ubytovania v Aqaba Marine Park je jeho výborná ponuka pre relaxáciu a wellness. Mnohé hotely a rezorty v parku majú vlastné wellness centrá, bazény a wellness služby. Po celodennom objavovaní parku si môžete oddýchnuť v jednej z týchto zariadení a dopriať si masáže, tvárové a telové procedúry alebo si jednoducho užívať relaxačný čas vo vani s horúcou vodou.

Aqaba Marine Park tiež poskytuje pohodlné ubytovanie pre každého cestovateľa. Od luxusných rezortov a hotelov až po lacnejšie možnosti ubytovania, park si vie vyhovieť všetkým rozpočtom a preferenciám. Mnohé hotely v parku majú aj vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať jordánsku kuchyňu a miestne špeciality.

Okrem toho, keď sa ubytujete v Aqaba Marine Park, budete mať jednoduchý prístup k mnohým zaujímavým miestam v okolí. V blízkosti parku sa nachádzajú historické pamiatky, ako je napríklad hrad Aqaba, múzeum a trh s miestnymi výrobkami. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na prechádzky po národnom parku Wadi Rum alebo podniknúť výlet na známe Petra, ktoré je len krátku cestu vzdialené od Aqaby.

V Aqaba Marine Park nájdete ubytovanie pre každého - od luxusného rezortu s výhľadom na more po cenovo dostupné hotely. Budete mať vynikajúci prístup k Červenému moru a všetkým aktivitám, ktoré tento park ponúka. Nezabudnite si tiež spraviť výlet do okolia a objaviť bohatú kultúru a históriu Jordánska. Aqaba Marine Park je ideálne miesto pre nezabudnuteľnú dovolenku.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky