Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Jordánsko Madaba Map

Počasie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúca krajina nachádzajúca sa na Blízkom východe. Má bohatú históriu a kultúru, a je domovom mnohých archeologických pokladov a dedičstva. Jedným z najznámejších historických artefaktov v krajine je Madaba Map - pôsobivá mozaika, ktorá je zároveň aj mapa.

Madaba Map je najstarší známy geografický plán Jeruzalema a iných svätých miest kreslený v 6. storočí. Jej presný pôvod nie je presne známy, avšak bola objavená v Madabe, jordánskom meste, po ktorom je aj pomenovaná.

Celá mapa pozostáva z viac ako dvoch miliónov mozaikových dlaždíc, ktoré sú položené na podlahe gréckokatolíckej baziliky svätého Jiřího. Pôvodne mapovala priestory južného Levantu, s dôrazom na Palestínu a Jordánsko. Je jedinou existujúcou geografickou mapou z dávnych čias, ktorá zobrazuje také veľké množstvo detailov.

Mapa ukazuje mnoho miest s presnosťou, ktorá je prekvapujúca pre to obdobie. Najznámejším obrazom je samotné mesto Jeruzalem. Je zobrazené so všetkými hlavnými cestami, bránami a mestskými múrmi. Ďalšími zobrazenými miestami sú Betlehem, Hebron, Nablus a mnoho ďalších.

Okrem toho, že poskytuje dôležité geografické informácie, Madaba Map má aj obrovský historický význam. V mnohých prípadoch sa stala dôležitým zdrojom pre štúdium starovekých miest a ich topografie. Jej obrazové vyobrazenie Jeruzalema poskytuje cenný príklad významných miest a pamätihodností, ktoré boli v tom čase existujúce.

Aby sa zabezpečila ochrana a zachovanie tejto vzácnej mapy, bola vybudovaná špeciálna galéria výstavného priestoru, ktorá umožňuje návštevníkom obdivovať Madaba Map zblízka a dôkladne sa o nej dozvedieť.

V dnešnej dobe je Madaba Map turistickou atrakciou a jednou z najznámejších pamiatok na Strednom východe. Jej dôležitosť a hodnota je neoceniteľná pre štúdium histórie regiónu a pre zachovanie kultúrnej dedičstva.

Okrem toho, že je jedným z hlavných turistických magnetov, Madaba Map hrá dôležitú úlohu v rozvoji miestneho cestovného ruchu a hospodárstva. Jordánsko, ktoré sa nachádza v suchom aridnom podnebí, má jedinečné prírodné a historické krásy, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta. Pre miestne komunity je turizmus dôležitým zdrojom príjmu a tvorby pracovných miest.

V konečnom dôsledku je Madaba Map jedným z najvýznamnejších artefaktov Jordánska a predstavuje jedinečný odkaz starovekého sveta. Ako návštevník môžete cítiť historickú atmosféru Jordánska a obdivovať tento úžasný artefakt, ktorý tak presne reprezentuje dávne časy.


Dovolenka Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo neopakovateľných zážitkov. Nie je to len krajina s bohatou históriou a kultúrou, ale zároveň ju obklopuje krásna príroda a príjemné podnebie. Jedným z najnavštevovanejších miest v Jordánsku je mesto Madaba, ktoré je známe predovšetkým pre svoju Madabskú mapu.

Madabská mapa je jednou z najstarších kresieb Jeruzalema, ktorá bola vytvorená v 6. storočí na podlahe v katedrále sv. Jiřího v Madabe. Má obdĺžnikový tvar a zobrazuje celý Jeruzalem vrátane chrámu a námestia. Vznikla v dobe, kedy bola kresba map ešte veľmi vzácna a jej vytvorenie bolo naozaj náročné. Pre tých, ktorí sú zanietení pre históriu a kultúru, je návšteva Madaby a preskúmanie mapy jedinečnou príležitosťou.

Okrem toho, Madaba ponúka aj množstvo iných miest, ktoré sa oplatí navštíviť. K dispozícii sú napríklad rímske pamiatky, ktoré sú veľmi dobre zachovalé a prírodné krásy, ako je napríklad Jordánska dolina. Okrem toho, v Madabe sa nachádza aj množstvo trhov, na ktorých sa dajú zakúpiť rôzne suveníry, ako aj miestne delikatesy a pochutiny.

Pre návštevníkov, ktorí hľadajú oddych a relax, sú k dispozícii mnohé luxusné hotely a wellness centrá, ktoré zaručia pohodlný pobyt a oddych po dlhom dni strávenom objavovaním krás Madaby.

Dovolenka v Jordánsku môže byť neuveriteľným zážitkom, ktorý si návštevníci navždy zapamätajú. Ak ste zanietení pre históriu, kultúru a prírodu, Madabská mapa a mesto Madaba určite nepatrí vynechať z vášho itinerára.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Madaba Map


Otázka: Čo je Madabská mapa?
Odpoveď: Madabská mapa je staroveká mozaiková mapa, ktorá bola vytvorená v 6. storočí a nachádza sa v Bazilike sv. Jiří v Madabe v Jordánsku.

Otázka: Aké je jej zloženie?
Odpoveď: Mapa je zložená z mozaikových dlaždíc, ktoré sú zafarbené a tvarované sklenenými kamienkami.

Otázka: Čo zobrazuje Madabská mapa?
Odpoveď: Mapa zobrazuje Jeruzalem a okolité oblasti, vrátane Jordánska, Izraela a Egypta. Zobrazuje tiež rieky a hory v oblasti.

Otázka: Aký bol účel Madabskej mapy?
Odpoveď: Účel mapy nie je úplne známy, ale predpokladá sa, že bola vytvorená ako náboženský artefakt alebo ako praktický nástroj pre pútnikov, ktorí navštevovali Jeruzalem a okolité oblasti.

Otázka: Ako bola mapa objavená?
Odpoveď: Mapa bola objavená v roku 1897 počas renovácie Baziliky sv. Jiří v Madabe.

Otázka: Je Madabská mapa dôležitá pre Jordánsko?
Odpoveď: Áno, Madabská mapa je dôležitou historickou pamiatkou a turistickou atrakciou v Jordánsku. Je tiež jednou z najstarších zachovaných kresieb Jeruzalema a okolitých oblastí.

Otázka: Je možné vidieť Madabskú mapu osobne?
Odpoveď: Áno, mapa je prístupná pre návštevníkov v Bazilike sv. Jiří v Madabe.


Ubytovanie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Medzi jej najznámejšie historické pamiatky patrí Madaba Map - jediná zvyšujúca sa mozaika z 6. storočia, ktorá zobrazuje Jeruzalem a celú Palestínu. Navštíviť túto pamiatku je jedným z najväčších zážitkov pri návšteve Jordánska, a preto nechýba ubytovanie v blízkosti tejto pozoruhodnej atrakcie.

Jordánsko je známe svojou pohostinnosťou a kvalitným ubytovaním. Aj keď Madaba je len malé mesto, návštevníci majú na výber niekoľko možností ubytovania, ktoré uspokoja ich potreby a preferencie.

Jednou z možností je hotel Mosaic City. Tento hotel sa nachádza len niekoľko krokov od pamiatky Madaba Map, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k tomuto historickému zázraku. Hotel Mosaic City ponúka moderné izby s klimatizáciou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem toho poskytuje aj raňajky a reštauráciu s tradičnými jedlami. Tento hotel je vhodnou voľbou pre návštevníkov, ktorí chcú mať históriu na dosah ruky.

Ďalšou možnosťou je hotel Saint John. Tento hotel sa nachádza v historickom centre mesta a ponúka výhľady na Madaba Map z jeho terasy na streche. Izby sú vkusne zariadené a vybavené všetkým potrebným zariadením vrátane klimatizácie a TV. Hotel Saint John má tiež reštauráciu, kde si návštevníci môžu vychutnať jordánske špeciality. Tento hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí si prajú pohodlie a prístup k množstvu historických pamiatok v okolí.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie súkromného charakteru, je tu možnosť prenajať si apartmán alebo dom v Madabe. Airbnb a podobné platformy ponúkajú množstvo možností pre návštevníkov, ktorí hľadajú niečo mimo tradičného hotelového prostredia. Tieto apartmány a domy poskytujú viac súkromia a flexibilitu počas pobytu. Niektoré z nich sa nachádzajú blízko Madaba Map a ponúkajú nádherný výhľad na mesto.

Nezáleží na vášom výbere, je takmer isté, že ubytovanie v blízkosti Madaba Map vám umožní presnejšie spoznať túto ohromujúcu historickú pamiatku. Je to ideálna príležitosť pre milovníkov histórie a archeológie, aby si detailne prezreli jedinečný artefakt. Ubytovanie v tejto oblasti vám tiež umožní preskúmať ďalšie zaujímavosti Madaby a okolitých miest.

Navštívenie Madaba Map je zážitkom, ktorý si mnoho návštevníkov Jordánska nenechá ujsť. Budete prekvapení, ako detailný a zaujímavý je tento historický artefakt. Ubytovanie v blízkosti vám umožní presnejšie preskúmať túto pamiatku a návštevu Jordánska si užiť s maximálnym komfortom.


Letenka Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je zemou bohatou na históriu a kultúru, ktorú možno vysledovať tisíce rokov do minulosti. Medzi jeho najdôležitejšie historické pamiatky patrí Madaba Map - najstaršia dochovaná mapa Svatého krajiny.

Madaba Map, tiež známa ako Madabská mozaika, je zobrazenie Svatého krajiny v podobe mozaikovej mapy, ktorá sa nachádza na podlahe gréckokatolíckeho kostola svätého Jiří v Madabe, jordánskom meste. Mapa bola podľa odborníkov vytvorená niekedy v 6. storočí a je vyrobená z viac ako dvoch miliónov štvorčekov z farbeného kameňa.

Jordánsko je súčasťou tzv. Svatého kraja, ktorý zahŕňa Izrael, Palestínu a časť Jordánska. Madaba Map zobrazuje tieto územia a jeho okolie, vrátane všetkých štrnástich biblických miest, o ktorých je zmienka v Starom zákone. Mnohé z týchto miest sú ešte stále dôležitými svätými miestami pre kresťanov.

Samotná mapa je veľmi podrobná a obsahuje rôzne mestá, dediny, rieky, hory a dokonca aj ďalšie historické pamiatky, ako napríklad Betlehem, Jeruzalem a Jordánsku rieku. Je to jedinečný historický záznam, ktorý vytvorili gréckokatolícki umelci a ktorý bol objavený v roku 1894.

Pre milovníkov histórie a archeológie je návšteva Jordánska a vidieť Madabskú mapu jedinečným zážitkom. Mesto Madaba je len krátkou cestou od jordánskeho hlavného mesta Ammánu a je známe svojimi množstvom mozaikových diel a historickými pamiatkami. Kostol svätého Jiří je domovom mapy a je miestom obdivu pre návštevníkov.

Okrem Madaby je v Jordánsku mnoho ďalších miest, ktoré stojí za to vidieť. Napríklad mesto Petra, známe aj ako "ružovo-červené mesto", ktoré je jednou z Nových sedem divov sveta. Taktiež mesto Jerash, známe svojimi antickými ruinami, či mesto Ammán, kde môžete zažiť modernú stránku Jordánska.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jordánsko, nezabudnite sa zastaviť v Madabe a obdivovať Madabskú mapu. Je to skutočný poklad kultúry a histórie, ktorý si väčšina cestovateľov nemôže nechať ujsť. Ak máte záujem o históriu, archeológiu a náboženské miesta, bude Jordánsko pre vás ideálnou destináciou.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky