Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Juhoafrická republika Robben Island

Ubytovanie Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island - ostrov s bohatou históriou a jedinečným ubytovaním v Juhoafrickej republike

Juhoafrická republika je známa svojou ohromujúcou prírodou a farebnou kultúrou, ale jednou z najfascinujúcejších atrakcií krajiny je ostrov Robben Island. Nachádza sa v Atlantickom oceáne asi 9 km južne od mesta Cape Town a je známy predovšetkým svojou historickou a politickou významnosťou. Ostrov bol v minulosti domovom pre mnohých politických väzňov, medzi ktorými bol aj prezident Nelson Mandela.

Ale čo je najzaujímavejšie, na Robben Island je možné stráviť noc v jedinečnom ubytovaní, ktoré ponúka ostrov. Táto skúsenosť umožňuje návštevníkom priblížiť sa k histórii ostrova a nasýtiť sa jeho neopakovateľnou atmosférou.

Hlavnou atrakciou ubytovania na Robben Island je väzenský komplex, ktorý bol predtým domovom pre politických väzňov. Dostupné sú izby rôznych veľkostí a typov, ktoré sú vybavené tak, aby vytvorili autentický výzor a atmosféru. Tieto izby sú jednoducho zariadené s minimom luxusu, ale zároveň s pohodlným a historicky intenzívnym duchom.

Počas pobytu na ostrove majú návštevníci možnosť pozrieť si múzeum, ktoré sa nachádza v bývalom väzenskom bloku. Múzeum poskytuje hlbší pohľad do života väzňov a kultúry ostrova. Môžete vidieť ich miestnosti, kde žili, miesta, kde pracovali a dokonca aj miesta, kde sa stretávali s Nelsonom Mandelom a inými významnými postavami boja proti apartheidu.

Okrem histórie a kultúry je Robben Island aj prírodnou rezerváciou so značným bohatstvom rôznych druhov rastlín a živočíchov. Môžete sa vydať na prehliadku ostrova a objavovať jeho nedotknutú prírodu, pozorovať tučniaky a iné druhy vtákov, rovnako ako aj prečuľujúce sa veľrýby v okolí.

Obzvlášť ohromujúcim momentom pobytu na Robben Island je západ slnka so scenériou na mesto Cape Town a svetielok, ktorý vrhá most Victoria & Alfred Waterfront na vodu. Tento moment je doslova dych berúci a nezabudnuteľný.

Ubytovanie na Robben Island je obmedzené, preto sa odporúča rezervovať vopred, aby ste si zabezpečili túto jedinečnú skúsenosť. Cena je v podstate veľmi prijateľná a zahŕňa vstup do múzea, prehliadku ostrova, ubytovanie a večeru.

Strávenie noci na Robben Island je nielen skvelou príležitosťou zažiť autentickú históriu Juhoafrickej republiky, ale aj šancou obdivovať krásy prírody a užívať si relaxačnú atmosféru ostrova. Tento zážitok nepochybne poskytne nezabudnuteľný zážitok, ktorý zažijete iba na Robben Island.


Dovolenka Juhoafrická republika Robben Island


Juhoafrická republika patrí medzi najatraktívnejšie turistické destinácie v Afrike a ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si určite zaslúžia vašu pozornosť. Jedným z nich je aj Robben Island, ktorý mnohí na prvý pohľad spoja s najsilnejším symbolom apartheidu. Poďme sa však pozrieť na toto miesto bližšie.

Robben Island je malý ostrov v Atlantickom oceáne, ktorý sa nachádza približne 12 kilometrov od Cape Townu. Na ostrove sa nachádzala väzenská kolónia, ktorá slúžila ako najznámejšie väzenie apartheidu. Do väzenia boli umiestňovaní politickí väzni, ako napríklad Nelson Mandela, ktorý tam strávil 18 rokov svojho života.

Dnes je Robben Island vyhľadávanou turistickou atrakciou. Na ostrov sa môžete dostať výletným člnom z Cape Townu a v rámci prehliadky sa môžete presunúť po ostrove v autobuse. Najväčšou atrakciou je bezpochyby prechádzka po väzenskej kolónii a návšteva cele Nelsona Mandelu, ktorá je zachovaná v pôvodnom stave.

Okrem prehliadky ostrova je možné sa zúčastniť aj interaktívnych prezentácií, ktoré vám približujú históriu apartheidu a zápas proti tejto nedemokratickej forme vládnutia. V rámci prezentácií sa dozviete viac o politických väzňoch, ktorí na ostrove strávili roky svojho života a ktorí bojovali za slobodu svojho národa.

V neposlednom rade sa na ostrove nachádza aj návštevné centrum, v ktorom si môžete zakúpiť suveníry a knihy o historickej téme Juhoafrickej republiky. Zároveň tu nájdete aj kaviareň, v ktorej sa môžete osviežiť po prehliadke ostrova.

Robben Island môže byť pôsobivým a dojímavým zážitkom a nielen pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu Juhoafrickej republiky. Pre mnohých turistov je toto miesto prvým krokom k tomu, aby sa lepšie pochopili problémy apartheidu a úlohu, ktorú táto téma zohráva v dnešnom svete. Ak sa plánujete vycestovať do Juhoafrickej republiky, nevynechajte prehliadku tohto miesta. Určite sa nebudete nudiť!


Letenka Juhoafrická republika Robben Island


Juhoafrická republika je jednou z najkrajších krajín na svete s bohatou históriou a kultúrou. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Juhoafrickej republike patrí aj Robben Island, ostrov, kde bol väznený neslávne známy antiapartheidový bojovník Nelson Mandela.

Robben Island sa nachádza v Atlantickom oceáne, západne od Kapského Mesta. Celkom lode trvá asi 30 minút, aby ste sa tam dostali z prístavu v Kapskom Meste. Ostrov je známy nielen kvôli svojej temnej histórii, ale aj kvôli nádherným plážam a prírode.

Vstup na ostrov je možný len s oficiálnou prehliadkou, čo zabezpečuje, že návštevníci dostanú relevantné informácie a vyhnú sa oblastiam, kde sú stále uložené zvyšky bývalých väzacov.

Oficiálne prehliadky sú k dispozícii každý deň a zahrňujú aj prezentáciu o histórii ostrova a jeho nešťastnom úlohe ako väzenia. Návštevníci sa môžu prechádzať po celom ostrove a navštíviť aj celkovo len ťažko dostupné miesta, ako sú napríklad väzenské bunkre, kde boli väznení bývalí väzni.

Robben Island je miesto, kde môžete krok za krokom objavovať históriu Juhoafrickej republiky a spoznať jedného z jej najvýznamnejších hrdinov, a to bez ohľadu na váš pohľad na apartheidový režim. Nie je to len miesto, kde je zachovaná história, prechádzka po ostrove je aj neopakovateľným zážitkom pre každého, kto sa sem rozhodne pokojne zájsť.

Akonáhle sa rozhodnete navštíviť Juhoafrickú republiku, nezabudnite si naplánovať aj cestu na Robben Island a vychutnať si krásy tohto fantastického miesta na vlastnej koži!


Počasie Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island je malý ostrov ležiaci západne od Kapského Mesta v Juhoafrickej republike. Tento ostrov bol kedysi používaný ako pevnosť, väzenské stredisko a karanténna stanica pre choré osoby. Dnes je to turistická atrakcia s mnohými historickými miestami, ktoré sú otvorené návštevníkom.

Jednou z etáp, ktorého sa návštevníci najčastejšie zúčastňujú, je prehliadka väzenia na Robben Islande. Toto väzenie bolo domovom mnohým politickým väzňom, medzi ktorými bol aj Nelson Mandela po dobu 18 rokov. Ďalšie zastávky na prehliadke zahŕňajú kamenolom, kde väzni pracovali, kostol a lekárske zariadenia.

Počas návštevy Robben Islandu by ste mali byť pripravení na počasie. Prakticky celoročne je na ostrove chladné a veterno, s vlhkým podnebím a občasným dážďom. Letné obdobie je od decembra do marca a maximálne teploty sa pohybujú okolo 20 °C. V zime od júla do septembra môžu byť teploty až pod bodom mrazu. Na ostrove je tiež vysoké slnečné žiarenie, takže by ste mali dbať na správnu ochranu pred slnečnými lúčmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Robben Island, nemali by ste sa obávať, že vás počasie zdeprimuje. Aj napriek chladnému počasiu a vetru si môžete užiť krásne scenérie a zaujímavé miesta na ostrove. Prehliadky sú uskutočňované po celý rok, takže si môžete vybrať najvhodnejší termín pre vás. Nenechajte sa odradiť chladnosťou, práve naopak toto klima spolu s históriou miesta vytvára jedinečnú atmosféru, ktorú si budete pamätať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Robben Island


1. Čo je Robben Island?
- Robben Island je ostrov v Atlantickom oceáne, ktorý sa nachádza asi 12 kilometrov južne od Kapského Mesta v Juhoafrickej republike.

2. Prečo je Robben Island známy?
- Robben Island je známy tým, že na ostrove bol v minulosti väzenský tábor, do ktorého boli z väčšej časti väznení protiapartheidoví aktivisti, vrátane Nelsona Mandelu.

3. Kedy bol väzenský tábor založený na Robben Islande?
- Tábor bol založený v roku 1961.

4. Ako sa dostať na Robben Island?
- Na ostrov sa dá dostať len trajektom, ktorý vypláva z Kapského Mesta.

5. Koľko času treba stráviť na Robben Islande?
- Navštíviť väzenský tábor a ostrov zvyčajne trvá tri až štyri hodiny.

6. Koľko ľudí bolo väznených na Robben Islande?
- Od roku 1961 do roku 1991 bolo väznených na ostrove viac ako 3 000 ľudí.

7. Na aké účely sa Robben Island v súčasnosti využíva?
- Dnes je Robben Island národným pamiatkovým miestom a turistickou atrakciou.

8. Čo sa dá vidieť na Robben Islande?
- Turisti môžu navštíviť múzeum väzenského tábora a vidieť väzenské cely, kde boli väznení Nelson Mandela a mnohí iní.

9. Je možné na Robben Islande aj prenocovať?
- Áno, je možné využiť ubytovanie v bývalých zariadeniach väzňov, ktoré sa dnes využívajú ako ubytovacie priestory pre turistov.

10. Je na Robben Islande možné robiť fotografie?
- Áno, fotografovanie je povolené iba v určených oblastiach a so súhlasom miestnych autorít.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky