Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kambodža Angkor Thom

Počasie Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom je starobylé mesto v Kambodži, ktoré sa nachádza v blízkosti slávneho chrámu Angkor Wat. Svojou históriou, architektúrou a bohatou kultúrou prilákalo do tejto oblasti mnoho turistov. Keďže počasie hrá dôležitú úlohu pri cestovaní a objavovaní tejto malebnosti, je dôležité mať predstavu o klimatických podmienkach.

Kambodža má tropické podnebie, čo znamená, že počas celého roka je tu teplé a vlhké. Avšak, existujú tri hlavné ročné obdobia, ktoré ovplyvňujú počasie v Angkor Thom.

Prvé obdobie je suché obdobie, ktoré trvá od novembra do marca. Je to najlepší čas na návštevu Angkor Thom, pretože teploty sú príjemné a zriedkavo prekračujú hranicu 30 stupňov Celzia. Počas tohto obdobia môžete očakávať modré nebo a minimálnu pravdepodobnosť zrážok. Tieto ideálne podmienky umožňujú turistom stráviť dlhé hodiny objavovaním chrámov a pamiatok v Angkor Thom bez nepríjemného pocitu horúčavy alebo nadmerného potenia.

Druhé obdobie je horúce obdobie, ktoré začína v apríli a pokračuje až do júna. Teploty sa môžu zvýšiť na neuveriteľných 40 stupňov Celzia, čo môže byť extrémne vyčerpávajúce pre turistov. Vlhkosť tiež stúpa, čo vytvára ešte nepríjemnejšie podmienky. Aj keď mnoho ľudí toto obdobie vyhýba, niektorí záujemcovia o fotografické umenie ho nachádzajú zaujímavým, pretože slnko a jasné nebo vytvára ostré kontrasty a dramatické zábery.

Tretie obdobie je dažďové obdobie, ktoré začína v júli a trvá až do októbra. Počas týchto mesiacov Kambodžu zasahuje monzúnové dažďové obdobie. Príroda sa stáva nádhernou, pretože dažde oživujú zelené budovy a plodiny. Aj keď sa turistom môže zdať nepríjemné, že prší takmer každý deň, dažďové obdobie môže byť tiež úžasné, ak máte radi túžby po dobrodružstve. Napríklad, mokré prostredie môže poskytnúť nádherné zábery vodopádov a vzácnych živočíchov.

Ak plánujete návštevu Angkor Thom, schopnosť prispôsobiť sa rôznym poveternostným podmienkam je kľúčom k tomu, aby ste mali príjemný zážitok. Odporúča sa nosiť ľahkú a chladnú oblečenie, slnečné okuliare, ochranný krém a vodu na hydratáciu. Nezabudnite tiež na dáždnik alebo plášť, predovšetkým počas daždivého obdobia.

V Angkor Thom nie je vždy počasie dokonalé, ale bez ohľadu na obdobie, v ktorom sa rozhodnete navštíviť toto majestátne miesto, prinesie vám to úchvatné a nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Kambodža Angkor Thom


Kambodža, bývalé kráľovstvo známe svojou bohatou históriou a majestátnymi budovami, je domovom mnohých úžasných miest, ktoré stojí za to preskúmať. Jedným z najznámejších miest je Angkor Thom, veľkolepé a pozoruhodné historické mesto, ktoré nesie duch dávnych čias.

Angkor Thom, čo v preklade znamená "veľké mesto", je jedným z najväčších a najuznávanejších archeologických komplexov v Kambodži. Založený Krishnaéruvou dynastiou v 12. storočí, slúžil ako hlavné mesto kmeňa Khmérov až do 17. storočia.

Pri návšteve Angkor Thom sa turisti ocitnú v strede neskutočne dobre zachovaných hradieb a veží, ktoré boli v minulosti chránené hlbokými vodnými priekopami. Vchod na južnej strane mesta zdobí slávna Brána smrti, so sochami deviatich démonov a deviatich bohov, ktoré predstavujú boj dobra a zla. Ak prejdete cez túto majestátnu bránu, ocitnete sa v obrovskom priestore plnom fascinujúcich historických pamiatok.

Jednou z hlavných atrakcií Angkor Thom je slávna chrámová stavba Bayon. Tento chrám je bohatý na detailné kamenné sochy a tváre, ktoré sa zdajú vypĺňať každý centimeter stavby. Nachádzajú sa tu celkom 54 veže s 216 zobrazenými tvárami, ktoré majú zdôrazniť všudypreítomnosť budhizmu. Práve z tohto dôvodu je Bayon jedným z najikonickejších a najfotografovanejších miest v celom Kambodži.

Okrem Bayonu vynikajú aj ďalšie známe pamiatky, ako je Baphuon, kde sa nachádza neuveriteľne veľká kamenná veža so zachovanými kamennými reliéfmi, alebo Preah Khan, chrám pôvodne zasvätený otcovi kráľa Jayavarmana VII. Tieto pamiatky ukazujú majestátnosť a grandióznosť Khmérskeho kráľovstva, ktoré kedysi vládlo nad týmito územiami.

Pri návšteve Angkor Thom si nezabudnite nechať dostatok času na preskúmanie rozsiahlych priestorov a na to, aby ste si plne vychutnali krásu a jedinečnosť tohto historického miesta. Každý krok na tejto pôde oživuje duch minulosti a prináša návštevníkom jedinečný vhľad do slávnej minulosti Kambodže.

V prípade, že plánujete dovolenku v Kambodži, návšteva Angkor Thom by mala byť na vrchole vášho zoznamu. Toto posvätné miesto je nielen historickým skvostom, ale aj dôkazom o úcte a oddanosti Khmérskeho ľudu voči ich kráľovstvu. Nech sa teda vaša dovolenka stane nezabudnuteľnou a naplnenou priezračnými zážitkami, ktoré vám Kambodža a Angkor Thom ponúkajú.


Letenka Kambodža Angkor Thom


Cestovanie do Kambodže je pre mnohých snom, ktorý sa musí stať skutočnosťou. Práve tam sa totiž nachádza jeden z najkrajších historických pamiatok sveta, Angkor Thom, ktorý by mal byť na zozname všetkých milovníkov histórie aj archeológie. Ak chcete navštíviť tento jedinečný a fascinujúci komplex, potrebujete najprv letenku do Kambodže.

Kambodža je v súčasnosti veľmi obľúbenou turistickou destináciou v Azií. Millióny turistov sa každý rok vydávajú do tohto krajiny objavovať jej jedinečnú kultúru, históriu a prírodu. Angkor Thom je určite vrcholom každej návštevy a aj keď sa nachádza v najstaršej časti Kambodže, je jednoducho neprehliadnuteľný. Tento komplex je domovom množstva chrámov, palácov a iných historických miest.

Ak sa chystáte navštíviť túto pamiatku, potrebujete si zabezpečiť letenku. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Kambodže, ale najlepšie je zvoliť tie, ktoré ponúkajú priame lety, aby ste sa vyhli zbytočnému času strávenému na prestupoch. Na letisku vo Phnom Penhu, hlavnom meste Kambodže, môžete zakúpiť letenku na miesto, kam chcete ísť. Priame lety ponúkajú spoločnosti Singapore Airlines, Malaysia Airlines, Thai Airways a mnoho ďalších.

Po príchode do Kambodže môžete využiť rôzne druhy dopravy, aby ste sa dostali až k Angkor Thom. Najlepšou možnosťou v tomto prípade je nájom vozidla s miestnym vodičom, ktorý vás prevezie k jednotlivým pamiatkam. Pre tých, ktorí si vymenia západné menu na miestnu mena, sú taxíky a motorky vynikajúcou voľbou dopravy.

Všetci turisti, ktorí sa ocitnú v Kambodži a chcú navštíviť Angkor Thom, musia si zakúpiť vstupenky. Existujú rôzne druhy vstupeniek, ktoré súvisia s dĺžkou pobytu a počtom navštívených miest v rámci komplexu.

Keď už máte letenku a vstupenky, stačí len zabaliť si veci a vyraziť na cestu. Cestovanie do Kambodže smerujúce k Angkor Thom je určite zážitkom, ktorý rozhodne stojí za to. Nezabudnite si kúpiť nejaké miestne jedlo a užite si to najlepšie z tejto fascinujúcej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Angkor Thom


1. Aký je vstupné do Angkor Thom?
Vstupné do Angkor Thom je 37 dolárov pre dospelých a 18 dolárov pre deti.

2. Koľko trvá preskúmanie celého Angkor Thom?
Preskúmanie celého Angkor Thom môže trvať niekoľko hodín až celý deň, v závislosti od toho, ako dôkladne si ho chcete prezrieť.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Angkor Thom?
Najlepší čas na návštevu Angkor Thom je ráno alebo večer, keď je menej ľudí a teploty sú miernejšie.

4. Musím si vopred zakúpiť lístky do Angkor Thom?
Áno, je odporúčané si zakúpiť lístky do Angkor Thom vopred, najmä počas vysokej sezóny, aby ste sa vyhli dlhým radám.

5. Aké oblečenie je odporúčané nosiť pri návšteve Angkor Thom?
Odporúča sa nosiť pohodlné a pokrývajúce oblečenie, aby ste dodržiavali kultúrne zvyklosti a chránili sa pred slnkom.

6. Môžem si vziať fotografiu v Angkor Thom?
Áno, je povolené fotografovať v Angkor Thom, ale za určitých podmienok. Komerčné fotenie si vyžaduje osobitné povolenie.

7. Je potrebné si vziať sprievodcu pri návšteve Angkor Thom?
Nie je povinné mať sprievodcu pri návšteve Angkor Thom, ale môže byť veľmi užitočný na vysvetlenie histórie a významu jednotlivých miest.

8. Koľko chrámov a pamiatok sa nachádza v Angkor Thom?
V Angkor Thom sa nachádza množstvo chrámov a pamiatok, vrátane slávneho chrámu Bayon, ktorý je typický svojimi kamennými tvárami. Celkovo sa tu nachádza viac ako 2000 pamiatok.

9. Je možné navštíviť Angkor Thom autom?
Nie, autom je vstup do Angkor Thom zakázaný. Môžete využiť tuk-tuk, bicykel alebo ísť pešo.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Angkor Thom?
V blízkosti Angkor Thom sa nachádza napríklad chrám Angkor Wat, Banteay Srei a mnoho ďalších chrámov a pamiatok.


Ubytovanie Kambodža Angkor Thom


Kambodža, známa svojou bohatou kultúrou a rozmanitými pamiatkami, je domovom mnohých unikátnych miest, ktoré pritiaľujú turistov z celého sveta. Jedným z najnavštevovanejších a najkrajších miest v Kambodži je Angkor Thom, staroveké mesto a kultúrne dedičstvo UNESCO.

Angkor Thom je rozlehlý komplex, ktorý bol postavený v 12. storočí a bol hlavným mestom Kmerovského impéria. Jeho názov je doslovne preložený ako "Veľké mesto". Komplex je obklopený hradbami a je domovom mnohých významných náhrobkov, chrámov a palácových zvyškov.

Pri návšteve Angkor Thom sa nevyhnutne ocitnete pri slávnych bránach mesta. Hlavná brána, známa ako South Gate, je ozdobená sochami obriech démonov a bohov, ktorí držia hady a šťastného boha Garudu. Je to úchvatné miesto a často sa stáva obľúbeným miestom turistov na fotenie.

Keď prekročíte bránu, ocitnete sa v strede veľkého námestia, ktoré je obklopené veľkými monumentálnymi štruktúrami. Jednou z najvýznamnejších pamiatok je chrám Bayon, ktorý je najznámejší pre svoje veľké kamenné tváre, ktoré sa tajomne usmievajú. Tento chrám je symbolom Angkor Thom a návšteva tohto miesta je nevyhnutná.

Okrem chrámu Bayon existuje mnoho ďalších úžasných chrámov a pamiatok v Angkor Thom, vrátane ešte staršieho chrámu Baphuon a terasy slonov, ktorá slúžila ako kráľovská tribúna počas ceremónií. Je tu oveľa viac, čo môžete objaviť a preskúmať!

Ak plánujete návštevu Angkor Thom, mali by ste si tiež zabezpečiť ubytovanie. K dispozícii je veľké množstvo možností, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám cestovateľov.

V blízkosti komplexu Angkor Thom sa nachádza množstvo luxusných hotelov a resortov, ktoré ponúkajú špičkové zariadenia a vyššiu úroveň pohodlia. Tieto možnosti sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú nadštandardné ubytovanie a majú záujem o oddych a relaxáciu po náročných výletoch po Angkor Thom.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom a milovníkov prírody je tu možnosť zaradiť sa do jedného z mnohých tradičných kambodžskych domov, ktoré ponúkajú lacné a autentické ubytovanie. Toto je skvelá možnosť na ponočné zážitky, ktoré vám umožnia preniknúť do každodenného života miestnych ľudí.

Angkor Thom v Kambodži je nenahraditeľným cestovateľským cieľom, ktorý musíte vidieť na vlastné oči. Jeho nádherné pamiatky, bohatá história, a úžasné možnosti ubytovania bude zaručene silným zážitkom pre každého návštevníka. Osobne neodporúčam premeškať túto nádheru a zažiť jedinečnú atmosféru Angkor Thom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky