Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kambodža Royal Palace

Dovolenka Kambodža Royal Palace


Kráľovský palác v Kambodži - jedinečné miesto pre dovolenku

Ak hľadáte exotickú dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a krásu, potom je Kambodža práve to pravé miesto. Kambodža je krajinou bohatou na úžasné pamiatky a jednou z najnádhernších je Kráľovský palác.

Kráľovský palác sa nachádza v hlavnom meste Kambodže, Phnom Penh, a je ikonou miesta. Je to rezidencia kambodžského kráľa a úradné sídlo. Palác je postavený v khmerskom štýle a jeho architektonická krása je neodolateľná.

Pri vstupe na palác, vás fascinujú nádherné zlaté hradby, ktoré okolo neho obklopujú. Raz vo vnútri, budete nadšení nádhernými záhradami a okrasnými rastlinami. Vrúcne prijatie nájdete na Nádvorí Élephant, kde je veľká socha bieleho slona. Táto socha je symbolom Kráľovského palácu a je považovaná za ochrancu krajiny.

Kráľovský palác je domovom mnohých nádherných budov vrátane Preah Tineang Tevea Vinichhay - kráľovská sieň, kde sa uskutočňovali korunovácie a dôležité štátne udalosti. V paláci sa nachádzajú tiež rôzne chrámy, ako napríklad chrám Slnečných hodín, kde sa uchovávajú relikvie Buddha.

Návštevníci majú tiež možnosť obdivovať rozprávkovú Kráľovskú záhradu, ktorá je plná kvetov, stromov a rybníkov. Táto záhrada poskytuje útočisko od rušného mesta a je skvelým miestom na oddych a relaxáciu.

Akékoľvek návštevy Kráľovského paláca musia dodržiavať istý kód oblečenia a etiketu. Ženy by mali nosiť dlhé nohavice alebo sukne, ktoré siahajú za kolená a zakrývajú ramená, zatiaľ čo muži sa majú obliecť v dlhých nohaviciach a košeli s dlhým rukávom. Tento kód oblečenia je dôležitý, pretože palác je miestom úcty a úcty voči monarchovej kultúre.

Návšteva Kráľovského paláca je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Ochutnávka krásy a histórie Kambodže v jednom mieste vás doslova očarí. Ak sa rozhodnete navštíviť Kambodžu, nezabudnite zaradiť Kráľovský palác na svoj zoznam must-see pamiatok. Vrúcne vás privíta s úžasnými architektonickými šperkami a odpovie na všetky vaše otázky o kultúre a histórii krajiny.

Kambodža a jej Kráľovský palác sú naozaj jedinečnými miestami. Ak chcete objaviť krásu týchto miest, neváhajte sa vydať na exotickú dovolenku a prežiť nezabudnuteľné zážitky. Kambodža vám ponúka zaujímavé histórie, úchvatné architektonické diela, a najdôležitejšie - jedinečnú príležitosť objaviť ich všetky.


Letenka Kambodža Royal Palace


Keď sa povie Kambodža, mnohí si predstavia slávny chrám Angkor Wat. Avšak, táto krajina v juhovýchodnej Ázii ponúka ešte oveľa viac než iba staroveké zázraky. Jedným z najfascinujúcejších miest na návštevu v hlavnom meste Phnom Penh je Kungličký palác, známy ako Royal Palace.

Nachádzajúci sa na brehu rieky Tonle Sap, Royal Palace je dôležitým symbolom kambodžskej monarchie a jeden z najhlavnejších z dôležitých znakov kultúry krajiny. Palác je dvojčlenkom s Kráľovským chrámom s plastikami Buddhu, budovami a so záhradami, ktoré vytvárajú veľmi pokojné a pôsobivé miesto.

Royal Palace bol postavený v roku 1866 kráľom Norodomom I. Dizajn paláca je veľmi šľachetný a zachováva tradičný kambodžský štýl, s prvky tém a farieb charakteristickými pre lokálne umenie. Vo vnútri paláca nájdete množstvo nádherných siens, v ktorých sú umiestnené vzácne a historicky dôležité predmety z drahých kameňov, ako napríklad diamanty, smaragdy a zlato.

Jednou z najúchvatnejších častí Royal Palace je stupa so zlato plátovanou vežou prechovávajúcou relikvie Buddhovej čeľusti. Táto relikvia je obrovskou duchovnou hodnotou pre kambodžský ľud a je symbolom mieru a duchovnosti. Okrem toho nájdete v paláci aj múzeum, kde je možné študovať bohatú históriu a kultúru krajiny.

Pre turistov je návšteva Royal Palace povinnosťou. Prečo si teda nevyplniť pláže svojej letenky s Kambodžou tou najlepšou destináciou? Preskúmajte tento palác a jeho ohromujúcu architektúru a umenie, zároveň sa ponorte do kultúry tejto úžasnej krajiny. Kambodža ponúka úžasné kombinácie histórie, prírody a modernosti, ktoré vám poskytnú skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Nie je prekvapením, že Royal Palace je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Phnom Pene. Dôležité je mať na pamäti, že pri návšteve je potrebné sa riadiť istými etiketnými pravidlami. Napríklad je vhodné si zakryť ramená a kolená, a tiež uháňať si nohy pri prehliadke chrámov.

Ak plánujete návštevu Kambodže, nevynechajte túto úžasnú atrakciu. Royal Palace v Phnom Pene je skutočnou ukážkou krásy a bohatstva kambodžskej kultúry a histórie, ktoré vám dodajú zmysel pre mier a harmóniu. Zabezpečte si letenku už dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v Kambodži.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Royal Palace


1. Kedy je otvorený Kambodža Royal Palace?
- Kambodža Royal Palace je otvorený denne, vrátane víkendov, od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 17:00.

2. Aká je vstupná cena do Kambodža Royal Palace?
- Vstupné do Kambodža Royal Palace je $10 pre dospelých a $5 pre deti.

3. Je potrebné sa obliecť do určitého oblečenia, aby sme mohli navštíviť Kambodža Royal Palace?
- Áno, návštevníci by mali byť oblečení primerane, teda nebyť v krátkych nohaviciach alebo v plavkách a zároveň by mali mať zakryté ramená.

4. Môžeme si zobrať fotoaparát a fotiť v Kambodža Royal Palace?
- Áno, fotoaparáty sú povolené, avšak fotografovanie vo vnútri chrámov alebo miestností sú zakázané.

5. Má Kambodža Royal Palace oficiálneho sprievodcu?
- Áno, oficiálneho sprievodcu je možné zohnať pri vstupe do paláca.

6. Koľko trvá prehliadka paláca?
- Prehliadka Kambodža Royal Palace trvá zvyčajne asi hodinu, avšak návštevníci si môžu rozhodnúť, koľko času by radi v paláci strávili.

7. Sú v paláci k dispozícii jedálne možnosti pre návštevníkov?
- Nie, v paláci sú k dispozícii iba stánky so suvenírmi, nápojmi a občerstvením.

8. Môžeme sa dostať do Kambodža Royal Palace hromadnou dopravou?
- Áno, je možné použiť hromadnú dopravu, ako sú bežné autobusy alebo tuk tuky.

9. Koľko je v Kambodža Royal Palace chrámov?
- V paláci sa nachádza viacero chrámov a budov, avšak presné číslo závisí od toho, ako sa počítajú.

10. Ktoré kultúrne podujatia sa v Kambodža Royal Palace organizujú?
- Kambodža Royal Palace organizuje rôzne kultúrne podujatia počas celého roka, vrátane osláv narodenín kráľa či Kráľovského festivalu.


Počasie Kambodža Royal Palace


Kambodžský kráľovský palác je jedným z najznámejších historických miest v Phnom Penhu, hlavnom meste Kambodže. Okrem svojej veľkoleposti a krásy, palác je aj svedkom bohatého kultúrneho dedičstva krajiny. Keďže sa nachádza na pobreží, počasie v okolí paláca je vplyvom monzúnu a teplého tropického podnebia.

Kambodža má dva hlavné ročné obdobia - suché a dažďové. Suché obdobie prevažuje od novembra do apríla a je charakterizované suchejším, horúcim a slnečným počasím. Teploty sa môžu pohybovať od 25 °C do 35 °C a vzduch môže byť dosť vlhký. Je to ideálny čas na návštevu Kráľovského paláca a okolitých záhrad, keďže príjemné počasie umožňuje vychutnať si jeho krásu bez príliš veľkej horúčavy alebo zrážok.

Naopak, dažďové obdobie trvá od mája do októbra a prináša konštantné monzúnové zrážky. Tieto mesiace sú najvlhkejšie a najteplejšie a teploty sa môžu pohybovať od 28 °C do 38 °C. Počas tohto obdobia je pravdepodobnosť zrážok vysoká, čo môže obmedziť vychádzky a návštevy Kráľovského paláca. Je však dôležité mať na pamäti, že zrážky v monzúnovom období zvyčajne nie sú konštantné a môžu byť len krátkodobé intenzívne prívaly, po ktorých nasleduje obloha s menšími množstvami oblakov.

Kráľovský palác je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov navštíviť v Phnom Penhu. Jeho architektonická krása a historický význam prilákali návštevníkov z celého sveta. Tí, ktorí chcú navštíviť palác, si však musia byť vedomí počasia v danom období, aby si mohli naplánovať svoju návštevu bez toho, aby ich prípadné obmedzenia vnútornej alebo vonkajšej činnosti prekvapili.

Celkovo je Kambodža svetlá, teplá krajina s tropickým podnebím a je dôležité sa pripraviť na teploty a vlhkosť, ak sa chystáte navštíviť Kráľovský palác. Nezabudnite si so sebou vziať ľahké a vzdušné oblečenie, klobúk na hlavu a dostatočné množstvo tekutín, aby ste udržali hydratáciu počas teplých dní. Ak sa plánuje návšteva počas dažďového obdobia, nezabudnite sa obliecť do vhodného oblečenia a mať so sebou dáždnik alebo plášť, aby ste boli chránení pred prípadnými zrážkami.

Kráľovský palác v Kambodži je jedným z najkrajších historických miest v krajine. Bez ohľadu na sezónu, v ktorej ho navštívite, neoľutujete túto skvostnú atrakciu. Budete mať možnosť obdivovať jeho architektúru a vziať si obrať kúsok kambodžskej histórie.


Ubytovanie Kambodža Royal Palace


Krása a význam kráľovského paláca v Kambodži

Kambodža je krajina známa svojou bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a ohromujúcou architektúrou. A jedným z najikonickejších symbolov krajiny je Kongresový palác, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Phnom Penh.

Kráľovský palác je symbolom krásy, prestíže a histórie monarchie v Kambodži. Okrem toho, že je to domov súčasného kráľa Norodoma Sihamoniho, slúži aj ako oficiálna rezidencia kráľa. Palác bol postavený v roku 1866 kráľom Norodomom a odvtedy slúžil ako symbol politického a náboženského významu v krajine.

Kráľovský palác je obklopený nádhernými záhradami, ktoré mu dodávajú pôvab a krehkosť. Palác je známy svojou unikátnou architektúrou, ktorá je kombináciou tradičných kambodžských prvkov a francúzskeho koloniálneho štýlu. Hlavná budova, známa ako Preah Thineang Preah Keo Morokat alebo Slnečná veža, je najviac fascinujúcou časťou paláca. V tejto budove sa nachádza nádherná zlatá socha Budhu vyzdobená diamantmi, ktorá je považovaná za národný poklad Kambodže.

Okrem toho, palác má aj ďalšie dôležité budovy vrátane Preah Tineang Tevea Vinicchay, ktorá slúži ako oficiálna kráľovská konferenčná miestnosť, Preah Tineang Veang Chaktomuk, ktorá hostí dôležité štátne ceremónie, a niekoľko komplexov, ktoré slúžia ako rezidencia členov kráľovskej rodiny a iných vysokopostavených členov spoločnosti.

V paláci je aj múzeum Kráľovského paláca, kde návštevníci môžu objaviť bohatú históriu a kultúru kambodžskej monarchie. Múzeum obsahuje obrazy, sochy, nábytok a iné artefakty, ktoré svedčia o sláve a veľkosti kráľovskej rodiny.

Kráľovský palác tiež slúži ako dôležité miesto na usporadúvanie oficiálnych udalostí a festivalov. Každoročne sa tu konajú slávnostné ceremoniály na počesť kráľa a iných významných udalostí v krajine. Napríklad, tradičný festival Vesak, ktorý slávi narodenie, osvietenie a parinirvánu Budhu, je oslavovaný v paláci s veľkou pompou a slávou.

Navštíviť Kambodžu a vidieť krásu a význam Kráľovského paláca je jedinečný zážitok. Je to miesto, kde sa presahujú minulosť a súčasnosť krajiny, a kde môžete zažiť bohatú históriu a kultúru Kambodže v jednom mieste. Každý, kto navštívi tento prekrásny palác, bude ohromený jeho gráciou, krásou a významom v kontexte kambodžskej spoločnosti.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky