Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)

Letenka Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan je fascinujúca krajina, ktorá sa nachádza v strednej Ázii. Je to najväčšia krajina v tomto regióne a svojim návštevníkom ponúka mnoho zaujímavých a pútavých miest na obdivovanie. Jedno také miesto je aj Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu.

Ak plánujete navštíviť Almaty, pravdepodobne budete potrebovať letenku, aby ste sa dostali na túto exotickú destináciu. Existuje mnoho leteckých liniek, ktoré ponúkajú lety do Almaty z rôznych častí sveta.

Najjednoduchší spôsob, ako zohnať letenku do Almaty, je použitie internetu. Rezervačné stránky a webové portály cestovných kancelárií vám umožňujú prezrieť si dostupné lety, porovnať ceny a zabezpečiť si rezerváciu online. Na týchto stránkach si môžete vybrať z rôznych leteckých spoločností a vybrať si ten najvýhodnejší let pre vás.

Pri hľadaní letenky na internete je dôležité venovať pozornosť niekoľkým faktorom. Dôležitým aspektom je cena letenky. Porovnajte ceny medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ale že by nemali byť jediným rozhodujúcim faktorom. Skúste tiež zvážiť čas odletu a príletu, prípadné prestupy alebo presuny na letisku a prípadné ďalšie ponúkané služby letenky.

Almaty je známe svojím krásnym a pohorím Zailijsky Alatau. Toto pohorie ponúka nádhernú krajinu a možnosti pre turistiku, hiking a lyžovanie. Okolo mesta sa nachádza množstvo prírodných zaujímavostí, ktoré stojí za návštevu. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Almate patrí napríklad Medeo ľadovec, ktorý ponúka ideálne podmienky pre jazdu na korčuliach alebo sánkach.

Okrem prírodných zaujímavostí si môžete užiť aj bohatú kultúru a históriu Almaty. Mesto ponúka množstvo múzeí, umelcov a galérií, ktoré odhaľujú históriu a tradičnú kultúru Kazachstanu. Navštívte historický jarmok v Starom meste alebo urobte prechádzku okolo námestia Panfilova, kde sa nachádza slávny drevený varhanný kostol Zelený kostolík.

Almaty má tiež vynikajúcu reštauračnú scénu. Vo väčšine reštaurácií nájdete širokú ponuku typických kazachstanských jedál, ale aj medzinárodných kuchýň z celého sveta. Nezabudnite ochutnať tradičné jedlá, ako je plov (kazachstanský pilaf), beshbarmak (tradičné mäso s rezancami) a kurt (sušené mäso).

Po návšteve Almaty by ste si nemali nechať ujsť príležitosť objaviť aj ďalšie klenoty Kazachstanu, ako sú východná časť krajiny, kde sa nachádza hlavné mesto Astana, alebo prechádzka po stepi a obdivovanie nadýchajúcej architektúry moderných mestských oblastí.

Ak plánujete navštíviť Kazachstan, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Almaty. Toto bývalé hlavné mesto vám ponúka bohatú kombináciu prírody, histórie a kultúry. Počkajte si na správny čas, porovnajte si ceny leteniek a preveďte rezerváciu. Jedno je isté, vaša návšteva Almaty bude nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan Almaty je mesto v južnej časti Kazachstanu. Mesto sa nachádza v pohorí Tian Shan, ktorého vrcholky sa týčia až do výšky 5 000 metrov nad morom. Pretože sa nachádza v zemi známej pre svoje extrémne podnebie, počasie v Kazachstane Almaty je pomerne nevyzpytateľné a veľmi závisí od ročného obdobia.

Letné mesiace, ktoré trvajú od júna do augusta, sú v Kazachstanu Almaty typicky veľmi horúce a suché. Teploty sa môžu pohybovať až okolo 40 °C, čo môže byť naozaj vyčerpávajúce, najmä ak nie ste na takéto podnebie zvyknutí. Vďaka nadmorskej výške, kde sa mesto nachádza, však letné teploty nie sú také extrémne ako v iných oblastiach Kazachstanu.

Jesenné mesiace (september a október) sú v Kazachstanu Almaty zvyčajne miernymi mesiacmi, kedy teploty klesajú na približne 20-25 °C. V týchto mesiacoch tiež začínajú dažďové dni.

Zima v Kazachstane Almaty začína od novembra do februára a teploty sa môžu pohybovať od -10 °C až po -30 °C. Príležitostne sa objaví aj snehová pokrývka, čo môže byť veľkým problémom pre miestnych vodičov a dopravnú situáciu na cestách.

Na jar v Kazachstanu Almaty sa teploty postupne zvyšujú, najmä v marci a apríli. Do apríla sa zvyšuje množstvo slnečného svitu, ktorého je v marci ešte veľmi málo.

Celkovo preto môžeme povedať, že počasie v Kazachstanu Almaty je charakterizované extrémnymi teplotami. Najlepším obdobím na návštevu tohto mesta sú preto mesiace medzi júnom a augustom, kedy je príjemné teplé počasie a výrazne menej daždivo ako v jarnej a jesennej sezóne.


Ubytovanie Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan je krajina, ktorá je ako stvorená pre dobrodružstvá a pre objavovanie nových miest a kultúr. Ak plánujete cestu do Kazachstanu, určite by ste mali zvážiť návštevu jeho bývalého hlavného mesta, Almaty. Toto miesto ponúka množstvo zaujímavostí, ako napríklad staré pamiatky, vzrušujúce hory, no hlavne skvelé ubytovanie.

Mesto Almaty leží v juhovýchodnom Kazachstane, v údolí rieky Almaty, medzi hrebeňom Tienschan na juhu a hrebeňmi Zailijského Alatau na východe. Je to druhé najväčšie mesto Kazachstanu a jedno z najvýznamnejších miest v Ázii, s bohatou a rozmanitou históriou. Prvky kultúry rôznych národov sú v Almaty preplnené a ponúkajú veľa zaujímavostí pre turistov a návštevníkov.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Almaty, máte viacero možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, ktoré sú usadené v centre mesta, alebo si zvoliť ubytovanie vo väčších hotelových reťaziach, ktoré sú roztrúsené po meste. V prípade, že radi experimentujete, môžete si rezervovať ubytovanie v miestnych pensiónoch alebo rodinných hoteloch, ktoré sú často podstatne lacnejšie ako hotely.

Jedným z najlepších hotelov v Almaty je hotel Ritz-Carlton, ktorý je známy svojou bohatou históriou a luxusom. Nachádza sa v centre mesta, ponúka skvelé ubytovanie a kvalitné služby, ako sú wellness a kozmetické procedúry alebo posilňovňa. Ak vám Ritz-Carlton nie je príliš dobre prístupný alebo sa vám zdá príliš drahý, môžete zvážiť možnosti ako klasický hotel Holiday Inn alebo Hilton Garden Inn, ktoré sú tiež vybavené súčasnými zariadeniami pre pohodlný pobyt.

Myslíte si, že by ste si užili zážitok z tradičného kazachského ubytovania? V meste nájdete množstvo penziónov a rodinných hotelov s útulným a postaveným klasickými kazachskými domami, jako například D'Rami Guest House alebo A Home Hostel. Tieto miesta vám ponúknu oveľa viac autentického a lokálneho zážitku, ktorý je nezvyčajný pri tradičnej ceste do zahraničia.

Almaty ponúka svojim návštevníkom nielen nádherné scenérie, ale aj široký výber ubytovania, ktoré uspokojí všetky potreby a očakávania. Či už si vyberiete luxusné hotely, klasické reťazové hotely alebo miestne výlety, budete si môcť užiť všetky atrakcie, ktoré Almaty ponúka. Ak hľadáte dobrodružstvo alebo zároveň radi relaxujete, Almaty je tu pre vás a ponúka všetky možnosti, ako si skvelo odpočinúť a odísť z každodenného stereotypu.


Dovolenka Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan môže byť pre mnohých ľudí neznámou destináciou, hoci ponúka skutočne rozmanitú krajinu a kultúru. Ak stojíte o dovolenku, ktorá bude iná ako doteraz, Azia vám môže ponúknuť niečo neopakovateľné. A keď už hovoríme o Kazachstane, Almaty určite stojí za návštevu. Prečo? Čítajte ďalej.

Almaty je najväčšie a najdôležitejšie mesto Kazachstanu, nachádza sa na juhu krajiny a má okolo 2 milióny obyvateľov. Bolo bývalým hlavným mestom a stále sa považuje za centrum kultúry, vedy a obchodu. Mesto sa nachádza v mohutných horách Tian Shan, kde v zime čakajú zimné športoviská a v lete horské túry.

Pre turistov je často pristupovať k mestskej časti, ktorá sa nazýva Staré mesto. Dochovaná architektúra z 19. a 20. storočia sú tu skutočným zážitkom. Môžete navštíviť múzeum folkloru alebo carinské múzeum. Pokiaľ ste nenavštívili kazachské typické bufety (činya), kde sa poskytuje kuchyňa blízkovýchodneho typu, určite to nevynechajte. Budete schovalíť priamo v národných jedlách, ako sú pilaf, besbarmak alebo kazy.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je Médenejka, stará časť mesta, ktorá sa nachádza na juhu mesta. Miesta ako téma ad akyn, palácové múzeum Arcassov, pevnosť Almaty a presnosta katedrála sú tu kratšie alebo dlhšie zastavenia. Medzi veľké moderné západy patrí napríklad Medeo a jeho ľadová plocha, kde pravidelne prebiehajú všelijaké zimné športy, alebo Šymbulak, zadné mesto, známe tradičnými športmi a horskými túrami.

Ak si chcete užiť pokoj a prírodu v horách, môžete vyraziť na výlet do národného parku Ile-Alatau. Park sa nachádza v horskom pásme Tian Shan a okrem krásnych horských scenérií a nádherných výhľadov ponúka možnosti pre turistiku, jazdu na koni a staroveké prehliadky. V blízkosti parku sa tiež nachádza niekoľko kúpeľov a kúpeľí so termálnymi vodami, ktoré vám pomôžu zrelaxovať po aktívnom dni.

Všetko však za zemi Kazachstan nie je len o Almaty, takže ak máte čas, nevynechajte ani iné oblasti. V Kazachstane je niekoľko ďalších miest, ktoré sú na návštevu, vrátane Astany, najväčšieho mesta, ktoré je súčasným hlavným mestom, alebo bažinatých kotlin (zoologické parky a ornitológia) a mnoho iného.

Výlet do Kazachstanu je skutočným dobrodružstvom. Krajina ponúka neuveriteľnú krajinu, kultúru, jedlo a miesta na prechádzky. Ak sa chcete vybrať na dovolenku do niečoho trochu odlišného, Kazachstan a Almaty sú neprehliadnuteľnou destináciou. Po návšteve tohto krajín zistíte, že sa po vašej dovolenke pokojne môžete stať milovníkom Kazachstanu a všetkého, čo ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Kazachstane a Almaty:

1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
Odpoveď: Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan.

2. Aké je bývalé hlavné mesto Kazachstanu?
Odpoveď: Bývalé hlavné mesto Kazachstanu je Almaty.

3. Kde sa nachádza Almaty?
Odpoveď: Almaty sa nachádza na juhovýchode Kazachstanu, blízko hraníc s Kirgizskom.

4. Koľko ľudí žije v Almaty?
Odpoveď: V Almaty žije približne 2 milióny ľudí.

5. Čo je populárne vidieť a robiť v Almaty?
Odpoveď: V Almaty sa nachádza veľa kultúrnych pamiatok, ako napríklad Almatinský arsenal, Botanická záhrada, alebo Kok-Tobe, ktorého mohutnú televíznu vežu je možné vidieť zo všetkých miest v meste.

6. Aké je počasie v Almaty?
Odpoveď: V Almaty je kontinentálne suché klima. Letá sú typicky teplé s teplotami okolo 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimy bývajú chladné so studenými teplotami pod nulou.

7. Aké sú hlavné jazyky v Kazachstane?
Odpoveď: Kazachština je hlavným jazykom v Kazachstane, no rusínština je tiež široko rozšírená a často používaná v komunikácii.

8. Potrebujem vízum na návštevu Almaty?
Odpoveď: To závisí od vášho štátu občianstva. Mnoho krajín má dohody o bezvízovom styku s Kazachstanom, ale niektorí návštevníci môžu potrebovať vízum. Je potrebné sa informovať na konzulárnym oddelení alebo veľvyslanectve Kazachstanu vo svojej krajine.

Tieto otázky a odpovede poskytujú základné informácie o Kazachstane a Almaty. Ak máte ďalšie konkrétne otázky, neváhajte sa opýtať.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky