Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Keňa Amboseli National Park

Letenka Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z najkrajších krajín v Afrike, kde môžete zažiť úžasné safari do národných parkov. Jeden z najznámejších a najkrajších národných parkov v Keňi je Amboseli National Park.

Amboseli National Park sa nachádza na juhu Keňy a je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane slonov, levy, zebier, žiráf a antilop. Park je známy svojou ohromujúcou krajinou s výhľadmi na ikonický vrch Mount Kilimanjaro, ktorý sa nachádza v susednom Tanzánii. Tieto majestátne animácie predstavujú nezabudnuteľnú kulisu pre safari a poznávacie výlety.

Aby ste sa dostali do Amboseli National Parku, môžete si zvoliť letenku. Letenku na tento unikátny kúsok raja si môžete zakúpiť u mnohých leteckých spoločností, ktoré poskytujú služby v krajinách Afriky. Nezabudnite si prehliadnuť rôzne možnosti pre lety, aby ste si zabezpečili výhodnú cenu a pohodlnú cestu.

Let do Amboseli National Parku je celkovou skúsenosťou. Počas letu budete mať príležitosť vidieť nádherný výhľad na krajinu a prírodu Keňy. Z okna letadla môžete vidieť široké roviny, jazerá a rieky, ktoré sú plné života. Môžete sa tešiť z nádherného pohľadu na slávne jazero Naivasha a jeho okolie a zároveň z Londýnskej farmy, ktorá je známa svojou rozmanitosťou vtákov.

Po prílete do Amboseli National Parku budete okúzlení krásou a bohatstvom tohto úžasného miesta. V Parku je možné organizovať safari a prehliadky s miestnymi sprievodcami, ktorí vám ukážu všetky zaujímavosti a divy tohto jedinečného parku. Budete mať príležitosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a sledovať niektoré z najúžasnejších divokých zvierat, ako obrovské slony alebo majestátne levy.

Pri rezervácii letenky do Amboseli National Parku je dôležité zvoliť si správne obdobie. Keňa má dve suché obdobia, jedno od decembra do marca a druhé od júla do októbra. V týchto mesiacoch je pravdepodobnosť vidieť množstvo divých zvierat v ich prirodzenom prostredí oveľa väčšia. Je však potrebné si uvedomiť aj vyššie teploty počas týchto mesiacov.

Väčšina leteniek do Amboseli National Parku zahŕňa aj ubytovanie v blízkosti parku, aby ste si mohli vychutnať tento úžasný prírodný raj na maximum. Medzi najobľúbenejšie miesta na ubytovanie patrí luxusné safari kempy a hotely, kde budete mať prístup k vynikajúcej strave a pohodlným zariadeniam.

Letenka do Amboseli National Parku vás zavádza do jedného z najkrajších a najfascinujúcejších národných parkov na svete. Budete mať príležitosť vidieť nespočetné množstvo divokých zvierat a vychutnávať si úchvatnú krajinu, ktorá vás nenechá chladným. Pri plánovaní letu sa uistite, že si vyberiete vhodné obdobie, aby ste zažili to najlepšie zo všetkého, čo Amboseli National Park ponúka.


Dovolenka Keňa Amboseli National Park


Keňa je krajina, ktorá láka svojou pestrou kultúrou, fantastickou prírodou a jedinečnými safari. Medzi miestami, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny nemali vynechať, určite patrí Amboseli National Park, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny.

Amboseli National Park sa nachádza na úpätí hory Kilimandžáro a je známy pre neopakovateľné výhľady na túto horu. Park je bohatý na zvieratá, ktoré tu prechádzajú vo veľkom množstve a jeho rozmanitá fauna sľubuje skutočne nezabudnuteľné zážitky. V parku môžete vidieť slony, zebry, gepardy, hyený, divoké psy alebo šakalov. Obzvlášť pôsobivé je pozorovanie veľkých zoskupení slonov, ktoré sa sem zvyknú prichádzať pásť.

Pre milovníkov vtáctva sa tu nachádza až 600 druhov vtákov, takže ak ste fanúšikom pozorovania zvierat a vtákov, nebudete sklamaní.

V Amboseli National Park sa určite oplatí stráviť aspoň dva dni, vďaka čomu si môžete vychutnať všetky kúsky tohto parku a nevynechať nič zo všetkého, čo ponúka. Ak radi počúvate príbehy o prírode, prirodzených procesoch a zvieratách, návštevu parku s kvalifikovaným sprievodcom Vám určite odporúčame. Tí Vám dokážu predstaviť všetky detaily a zaujímavosti týkajúce sa tohto úchvatného parku.

Amboseli National Park je tiež ideálnou oblasťou pre fotografov alebo milovníkov safari, ktorí sa chcú vydať na nezabudnuteľné zážitky. Združite príjemné s užitočným a doveziete si domov krásne fotografie zo safari.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Keni, nevynechajte Amboseli National Park. Je to jedinečná príležitosť vidieť slávneho Kilimandžáro na vlastné oči, pozorovať veľké zoskupenia slonov a dozvedieť sa o faune a flore tejto krajiny. Všetko to Vás čaká len v Amboseli National Park a myslíme si, že to stojí za návštevu!


Ubytovanie Keňa Amboseli National Park


Keňa je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií východnej Afriky, a jeden z najkrajších národných parkov v krajine je Amboseli National Park. Tento park je známy svojimi ohromujúcimi výhľadmi na slávne Kilimandžáro (najvyššia hora Afriky), kde sa stretávajú nádherná prírodná scenéria, fascinujúce druhy zvierat a bohatá kultúra.

Amboseli National Park ponúka množstvo možností ubytovania, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť úžasnú divokú prírodu, zblízka spoznať miestnu faunu a flóru a pritom si oddýchnuť v pohodlí a luxuse.

Jednou z možností ubytovania v Amboseli je tábor Keňa Amboseli National Park. Táto ubytovňa je situovaná medzi akáciovými stromami, s výhľadom na slávne vrcholky Kilimandžáro. Tábor ponúka rôzne typy ubytovacích možností, vrátane stanov, bungalovov a luxusných stromových domov. Tí, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť s úplným spojením s prírodou, môžu vyskúšať táborovanie v stane, kde si môžete vychutnať večerný oheň a počúvať zvuky divočiny.

Ďalším populárnym ubytovaním je Amboseli Serena Safari Lodge. Tento hotel je navrhnutý v tradičnom africkom štýle a nachádza sa v srdci národného parku Amboseli, ponúkajúci ohromujúci výhľad na krajinu a zvieratá. Lodge ponúka priestorné izby so súkromnou terasou alebo balkónom, kde si môžete vychutnávať pohľad na okolitú prírodu. Hotel tiež disponuje bazénom, reštauráciou a barom, kde si môžete vychutnať tradičné keňské jedlá.

Pre tých, ktorí si prajú prémiové ubytovanie, tu je Tortilis Camp. Tento luxusný tábor ponúka náročnejším cestovateľom pohodlné a elegantné bungalovy s výhľadom na snežne pokrytý vrchol Kilimandžára. Tábor tiež ponúka osviežujúci bazén, ktorý je ideálny na relaxáciu po dni strávenom na safari.

Okrem ubytovacích možností ponúka Amboseli National Park aj množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie patrí samozrejme safari jazda, kde máte možnosť pozorovať dravé zvieratá ako leva, leoparda alebo geparda v ich prirodzenom prostredí. Môžete tiež ísť na prechádzku s miestnymi masajskými sprievodcami a spoznať miestnu kultúru. Okrem toho si môžete vychutnať piknik s výhľadom na nádherné pláňe alebo si objednať lákavé masáže a wellness procedúry.

Amboseli National Park v Keňa je miestom, ktoré musíte zažiť. Jeho úžasné scenérie, bohatá fauna a kultúrna rozmanitosť vás určite očaria. S rôznymi možnosťami ubytovania a aktivít si môžete prispôsobiť svoju cestu podľa svojich individuálnych potrieb a záujmov. Takže pri plánovaní vašej nasledujúcej exotické dovolenky, nezabudnite zvážiť tento nádherný park v Keňa a pripravte sa na zážitok svojho života v srdci africkej divočiny.


Počasie Keňa Amboseli National Park


Keňa je známa svojou rozmanitosťou krajiny a bohatou divočinou, ktorá priláka milovníkov safari z celého sveta. Jedným z najnavštevovanejších národných parkov v Keňe je Amboseli National Park, nachádzajúci sa v južnej časti krajiny, priamo pod slávnym Kilimandžárom.

Amboseli National Park je domovom pre viac ako 400 druhov vtákov, ako aj rôznych divokých zvierat, vrátane slonov, žiráf, levov, gepardov, hyen, zebier a byvolov. Park je známy svojou bohatou populáciou slonov, čo je jedným z hlavných dôvodov, prečo sem prichádzajú návštevníci.

Počasie v Amboseli je značne ovplyvnené jeho geografickou polohou. Park sa nachádza v údolí Veľkého priekopu, čo mu dáva relatívne suchý a horúci podnebný režim. Teploty v parku sa pohybujú od 20 °C do 30 °C počas dňa a môžu klesnúť na 10 °C v noci. Najteplejšie mesiace sú január a február, kedy teploty môžu dosahovať až 35 °C. Najchladnejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty môžu klesnúť až na 20 °C.

Park zažíva dve hlavné obdobia dažďov. Prvá dažďová sezóna začína koncom marca a končí v máji. Počas tohto obdobia prší asi 50 až 150 mm zrážok. Druhá dažďová sezóna nastáva v novembri a december a prináša približne rovnaké množstvo zrážok. Tieto obdobia dažďov sú dôležité pre park, pretože pomáhajú udržiavať trávu a vodu v oblasti, čo pritahuje divoké zvieratá.

Návštevníci parku musia brať do úvahy počasie a obdobie dažďov pri plánovaní svojej cesty. Výlety na safari sú najlepšie počas suchého obdobia medzi januárom a februárom, a od júla do októbra. Počas týchto mesiacov je vegetácia nižšia a divoké zvieratá tendujú k jazeru Amboseli a iným zdrojom vody, čo zvyšuje šance na pozorovanie veľkých zvierat.

Pre tých, ktorí chcú zažiť bohatstvo divočiny a mať jedinečný zážitok na safari, je Amboseli National Park v Keňe ideálnou voľbou. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť park, budete mať príležitosť vidieť neskutočnú krásu africkej krajiny a divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Amboseli National Park


Otázky:
1. Kde sa nachádza Amboseli Národný park v Keňa?
2. Aké sú hlavné atrakcie Amboseli Národného parku?
3. Aké zvieratá môžem vidieť v Amboseli Národnom parku?
4. Kedy je najlepší čas na návštevu Amboseli Národného parku?
5. Ako sa do Amboseli Národného parku dostanem?
6. Je potrebné si dopredu rezervovať ubytovanie v Amboseli Národnom parku?
7. Ako dlho by som mal zostať v Amboseli Národnom parku?
8. Aké aktivity a exkurzie sú k dispozícii v Amboseli Národnom parku?
9. Koľko stojí vstupný lístok do Amboseli Národného parku?
10. Aké je počasie v Amboseli Národnom parku?

Odpovede:
1. Amboseli Národný park sa nachádza v južnej časti Keňa, blízko hraníc s Tanzániou.
2. Hlavné atrakcie Amboseli Národného parku zahŕňajú jazero Amboseli, pohľady na Kilimandjaro a bohatú divočinu.
3. V Amboseli Národnom parku môžete vidieť slony, žirafy, levy, gepardy, hyeny a mnoho ďalších druhov zvierat.
4. Najlepší čas na návštevu Amboseli Národného parku je počas suchého obdobia od júla do októbra, keď je možnosť pozorovať veľké množstvo divokých zvierat.
5. Do Amboseli Národného parku sa dá dostať autom z Nairobi alebo pomocou leteckej dopravy.
6. Je odporúčané dopredu rezervovať ubytovanie v Amboseli Národnom parku, najmä počas turistickej sezóny.
7. Odporúča sa zostať aspoň 2-3 dni, aby ste si mohli vychutnať všetky atrakcie a zvieratá parku.
8. V Amboseli Národnom parku je možné absolvovať safari jazdy, voľne žijúce fotografické výlety a návštevu Masajských dedín.
9. Cena vstupného lístka do Amboseli Národného parku sa líši v závislosti od obdobia a národnosti návštevníka. Medzi bežné poplatky patria vstupné, parkovné a poplatok za kameru.
10. Počasie v Amboseli Národnom parku je celoročne teplé a suché, s teplými letami a miernymi zimami.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky