Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Keňa Mombasa

Letenka Keňa Mombasa


Ak hľadáte dovolenkové miesto, kde si môžete vychutnať krásne pláže, prírodu a exotiku, tak by ste mali určite navštíviť Mombasu v Keňi. Mombasa leží na pobreží Indického oceánu a ponúka množstvo divokých zvierat, národných parkov, korálových útesov a vyhľadávanú turistickú atrakciu - plážový rezort Bamburi.

Ak plánujete cestu do Mombasy, môžete sa rozhodnúť pre letenku s viacerými dopravcami. Medzi týmito dopravcami sú Kenya Airways, Turkish Airlines a Emirates. Let trvá približne 9 až 12 hodín s jedným alebo dvomi prestupmi vo veľkých európskych mestách, ako sú Paríž, Frankfurt alebo Istanbul, v závislosti od dopravcu.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od letového plánu a konkrétneho dopravcu. Priemerná cena letenky z Európy do Mombasy sa pohybuje v rozmedzí od 400 do 600 eur.

Keď už ste na letisku v Mombase, môžete sa rozhodnúť, či si prenajmete auto alebo si objednáte taxi. V Mombase je doprava relatívne lacná a bez problémov sa dostanete na miesto určenia.

Mombasa ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré si môžete pozrieť. Môžete sa vybrať na safari v národnom parku Tsavo East alebo Tsavo West, alebo navštíviť Národný park Maasai Mara. Ak by ste mali radi adrenalinové zážitky, môžete sa zúčastniť raftingu alebo výletu na lanovke nad riekou Tana.

Mombasa je tiež miestom s nádhernými plážami, ktoré sú ideálne na prechádzky, rozprávkové západy slnka a vodné športy. Pláž Bamburi je najznámejším ležadlom v oblasti, kde sa môžete vychutnať plážové hry ako vodné pólo alebo plážový volejbal.

Mombasa je teda skutočným exotickým miestom, ktoré stojí za to navštíviť. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Mombasy, aby ste mohli zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v krajine, kde zelená Afrika stretáva modrý oceán.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Mombasa


1. Aké je hlavné mesto Keňy?
Odpoveď: Hlavné mesto Keňy je Nairobi.

2. Kde sa nachádza Mombasa?
Odpoveď: Mombasa sa nachádza na pobreží Indického oceánu v Keňskej provincii Pobrežie.

3. Aké sú tam najkrajšie pláže?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží v Mombase sú Diani Beach, Nyali Beach a Bamburi Beach.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Mombase?
Odpoveď: Niektoré z hlavných atrakcií v Mombase sú Mombasa Old Town, Mombasa Marine National Park, Fort Jesus a Haller Park.

5. Ako sa dostanem z Nairobi do Mombasy?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Nairobi do Mombasy, je vlakom alebo letecky. Existujú tiež autobusové linky a možnosť prenajať si automobil.

6. Koľko trvá cesta z Nairobi do Mombasy?
Odpoveď: Cesta z Nairobi do Mombasy trvá zhruba 5 až 6 hodín vlakom, 1 hodinu letecky a približne 8-9 hodín autobusom.

7. Je Mombasa bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Mombasa je pomerne bezpečné miesto na návštevu, avšak ako všade inde by sa malo dbať o bezpečnosť a dodržiavať základné opatrenia, ako napríklad starostlivosť o cennosti a vyhýbanie sa osvetleným oblastiam v noci.

8. Aké je typické miestne jedlo v Mombase?
Odpoveď: Typickými jedlami v Mombase sú napríklad Kenijské kari, chapati (cukríny placky) a nyama choma (ošúchané mäso grilované na otvorenom ohni).

9. Aké je priemerné počasie v Mombase?
Odpoveď: V Mombase panuje teplé tropické podnebie s vysokými teplotami počas celej roka. Priemerná teplota sa pohybuje medzi 25-30°C.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Mombase?
Odpoveď: Mombasa ponúka rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov na pláži až po lacnejšie hotely a penzióny vo vnútrozemí mesta.


Počasie Keňa Mombasa


Mombasa, jedno z najkrajších miest krajiny Keňa, leží v blízkosti Indického oceánu. Toto pobrežné mesto je známe svojimi krásnymi plážami a bohatou kultúrou. Samozrejme, klimatické podmienky v Mombase sú ovládané blízkosťou oceánu, vďaka čomu sa v meste pohybuje tropické podnebie.

Mombasa má dve hlavné obdobia z hľadiska počasia – suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do marca a je označované ako odpočinkový čas pre návštevníkov. Tieto mesiace sú charakterizované vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok. Denné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo je ideálne na opaľovanie a užívanie si pláže.

Nasleduje daždivé obdobie, ktoré sa rozdeľuje na dve časti. Prvá časť prebieha od apríla do júna a druhá v období od októbra do novembra. Počas týchto mesiacov môžete očakávať vysoké percento zrážok, ktoré často sprevádza silné veterné vetry. Denné teploty zostávajú vyššie až 28 °C, ale vlhkosť vzduchu stúpa. Aj keď sa môže zdať, že toto je menej ideálna doba na návštevu Mombasy, daždivé obdobie prináša nový život do zeleňou bohatých oblastí a vytvára osviežujúcu atmosféru.

Väčšina tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Mombasu, robia to počas suchého obdobia, aby si mohli naplno vychutnať pláže a vodné aktivity, ktoré mesto ponúka. Tí, ktorí sa rozhodnú prísť počas daždivého obdobia, by mali zvážiť, že niektoré aktivity môžu byť obmedzené kvôli zlému počasiu.

Keď idete na pláž v Mombase, nezabudnite si prilbať kvalitný opaľovací krém a chrániť sa pred slnkom. Vhodná je aj ľahká a vzdušná oblečenie, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať v horúcom počasí.

Takže, či sa rozhodnete navštíviť Mombasu počas suchého alebo daždivého obdobia, každé má svoje vlastné čaro. Uistite sa však, že sa pripravíte na striedavé počasie a užite si všetko, čo toto nádherné mesto ponúka.


Ubytovanie Keňa Mombasa


Keňa, konkrétne jej destinácia Mombasa, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Afrike. Nachádza sa na východnom pobreží Keni v provincii Pobrežný región. Okrem krásneho tureckomodrého Indického oceánu ponúka Mombasa aj bohatú históriu, fascinujúcu kultúru a jedinečnú prírodu. Pri plánovaní dovolenky v Mombase je dôležité nájsť vhodné ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort a pohodlie počas vášho pobytu.

V Mombase nájdete široký výber ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Od luxusných rezortov a butikových hotelov až po lacnejšie hotely a penzióny, môžete si vybrať také ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Jedným z najobľúbenejších druhov ubytovania v Mombase sú rezorty. Tieto luxusné zariadenia ponúkajú prvotriedne služby, exkluzívne vybavenie a nádherné prostredie. Mnohé rezorty majú vlastné pláže, bazény, wellness centrá a reštaurácie, kde sa môžete pestro stravovať. Niektoré z najznámejších rezortov patrí napríklad Serena Beach Resort & Spa, Severin Sea Lodge alebo Flamingo Beach Resort.

Ak hľadáte kultúrne bohatstvo a autentickú atmosféru, môžete zvážiť ubytovanie v historickej časti Mombasy, ktorá sa nazýva Old Town. Tamojšie hotely a penzióny sa často nachádzajú v historických budovách a ponúkajú jedinečný zážitok. Môžete si tu prezrieť tradičné suveníry a vychutnať si miestnu kuchyňu v charakteristických reštauráciách. Niektoré z hotelov v tejto časti sú napríklad The Tamarind Mombasa alebo The Monalisa Hotel.

Pre tých, ktorí uprednostňujú udržateľný cestovný ruch a blízkosť prírody, je tu stále viac možností ubytovania v rezerváciách a ecokempoch v okolí Mombasy. Mnohé z nich ponúkajú jedinečný zážitok z prírody, ako sú safari, turistika a prechádzky medzi divokými zvieratami. Jedným z najpopulárnejších rezortov v tejto kategórii je Napenda Solar Community Lodge.

V neposlednom rade, ak cestujete s menším rozpočtom, nájdete v Mombase aj lacnejšie hotely, hostely a penzióny. Aj keď tieto ubytovacie zariadenia nemusia ponúkať toľko luxusu ako rezorty, môžete sa spoliehať na základné pohodlie a dostatočnú úroveň služieb. Niektoré z cenovo dostupných hotelov sú napríklad Hotel Sapphire, Hotel Bamburi Beach alebo Hotel Bliss Resort.

Nakoniec, pri rezervácii ubytovania v Mombase odporúčam, aby ste starostlivo zvážili svoje potreby a preferencie. Uistite sa, že vybrané ubytovanie vám ponúka požadovaný komfort a pohodlie. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, určite si užijete nepozabudnuteľný pobyt v tejto fascinujúcej kenijskej destinácii.


Dovolenka Keňa Mombasa


Mombasa, hlavné prístavné mesto Keňskej republiky, sa nachádza na východnom pobreží Afriky a je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v krajine. Mombasa ponúka nádherné pláže, bohatú históriu, exotickú faunu a flóru, kultúrnu rozmanitosť a množstvo zábavy pre turistov z celého sveta.

Jedným z hlavných lákadlami Mombasy je jej pobrežie s jemným pieskom a krásnym azúrovým morom. Pláže ako Bamburi, Nyali a Diani sú ideálne miesta na oddych, slnenie sa a kúpanie. Ponúkajú tiež rôzne vodné športy, ako sú potápanie, šnorchlovanie alebo rybolov, pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve vo vodných hĺbkach.

Okrem krásnych pláží je Mombasa tiež známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Staré Mesto, známe aj ako Mji wa Kale, je miestom, kde sa môžete preniesť do minulosti a objaviť historické budovy a pamiatky. Fort Jesus, postavený Portugalcom v 16. storočí, je jedným z najznámejších miest v Mombase a je zaradený na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Ponúka fascinujúce prehliadky a výstavy, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť históriu tohto miesta.

Pre tých, ktorí majú radi obdivovanie prírody, je Mombasa správnym miestom na návštevu. Mombasa Marine National Park je útočiskom pre množstvo druhov podmorského života vrátane korálových útesov, rýb a morských želv. Taktiež sa tu nachádza aj Mombasa Elephant Sanctuary, kde môžete vidieť zvieratá žijúce v ich prirodzenom prostredí a prispieť k ochrane týchto ohrozených druhov.

Po dni strávenom na pláži alebo pri objavovaní histórie a prírody, môžete pocítiť pulzujúcu atmosféru miestnych trhov. Trh Akamba Market ponúka rôznorodé suveníry, lokálne remeslá a tradičné oblečenie. Mombasa je tiež domovom niekoľkých veľkých obchodných centier, kde si môžete kúpiť moderné oblečenie, elektroniku a ďalšie výrobky.

Keňa je známa aj svojou chutnou kuchyňou, ktorá kombinuje miestne špeciality s arabským, indickým a európskym vplyvom. Nezabudnite vyskúšať čerstvé morské plody, ako sú krevety a chobotnice, alebo pokrmy ako pilaf, kenyančinské curry a chapati. Pre vegetariánov je tu tiež výber z rôznych druhov ovocia a zeleniny, ktoré sú čerstvo pestované v oblasti.

Mombasa ponúka veľa možností na ubytovanie, od luxusných rezortov až po priateľské rodinné hotely. Môžete sa rozhodnúť pre hotel umiestnený priamo na pláži alebo radšej vo vnútrozemí, v blízkosti histórie a kultúry mesta. Mnohé hotely ponúkajú vybavenie ako bazény, reštaurácie s miestnou i medzinárodnou kuchyňou a wellness centrá, kde sa môžete oddýchnuť po dni plnom aktivít.

Dovolenka v Mombase je skutočne unikátnym zážitkom, ktorý kombinuje krásu prírody, históriu, kultúru a vzrušenie afrického pobrežia. Bez ohľadu na to, či sa chcete len odpočívať na pláži alebo objavovať všetko, čo toto miesto ponúka, Mombasa je miestom, kde si každý turista príde na svoje.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky