Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kolumbia Islas del Rosario

Počasie Kolumbia Islas del Rosario


Kolumbia sa môže pochváliť niekoľkými krásnymi ostrovmi a skupinami ostrovov, ktoré sú ideálnymi miestami pre dovolenku s rodinou a priateľmi. Jedným z týchto ostrovov je Islas del Rosario, ktorý sa nachádza v Karibiku, približne 100 kilometrov od mesta Cartagena.

Islas del Rosario je malý ostrovný reťazec, ktorý sa skladá z 28 ostrovov a malých útesov. Sú obklopené koralovým útesom a záhradami poobednej svetla, ktoré poskytujú útočisko pre množstvo druhov vtákov, rýb a iných rastlín a zvierat. Tento ostrov je jedným z najznámejších miest pre potápanie a šnorchlovanie v Kolumbii.

Kolumbia má celoročne teplé a vlhké podnebie, ale počasie na ostrove Islas del Rosario sa môže líšiť v závislosti od obdobia, v ktorom sa nachádzate. Obdobie od decembra do marca je nazývané suché obdobie a je to najlepší čas na návštevu ostrova. V tomto období sú dni zvyčajne slnečné a jasné, s teplotami okolo 30 stupňov Celzia a minimom zrážok.

V dobe od apríla až do júna prichádza daždivé obdobie, kedy býva viac dažďov. Napriek tomu sú ale dni stále teplé, s teplotami okolo 28 až 30 stupňov Celzia. Dažde v tomto období sú zvyčajne krátke a rýchle, takže sa väčšinou nedávajú do úvahy pri plánovaní dovolenky.

Od júla do novembra sa na ostrove nachádza obdobie hurikánov a búrok, takže návštevníci musia byť opatrní pri plánovaní svojich aktivít v tomto období. Väčšina turistov sa v tomto čase na ostrove nevyskytuje, takže ceny v hoteloch a letenkách môžu byť o niečo nižšie.

Celkovo platí, že počasie na ostrove Islas del Rosario je v priebehu celého roka teplé a vlhké, s teplotami okolo 28 až 30 stupňov Celzia. Najlepším časom na návštevu je obdobie od decembra do marca, kedy sú dni slnečné a jasné a zrážky sú minimálne. Ak sa chystáte navštíviť tento krásny ostrov, nezabudnite sa dobre pripraviť so slnečným krémom a ochranným oblečením, aby ste mohli užiť plnohodnotnú dovolenku bez obáv z pálenia slnkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Islas del Rosario


1. Kde sa nachádzajú Islas del Rosario?
Islas del Rosario sú súostrovie nachádzajúce sa v Karibskom mori, južne od Cartageny, v Kolumbii.

2. Ako sa tam dostanem?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Islas del Rosario, je lodou z Cartageny. Existujú organizované výlety, ktoré sa dajú rezervovať vopred.

3. Koľko trvá cesta z Cartageny na Islas del Rosario?
Cesta loďou z Cartageny na Islas del Rosario zvyčajne trvá približne 1 až 1,5 hodiny, v závislosti od podmienok mora a rýchlosti lode.

4. Aké aktivity sú dostupné na Islas del Rosario?
Na Islas del Rosario si môžete užívať plážovanie, potápanie a šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách. Existujú aj vodné aktivity ako napríklad rybolov, jazda na pramene či jazda na vodnom skútri.

5. Sú Islas del Rosario vhodné pre rodiny s deťmi?
Áno, Islas del Rosario sú vhodné pre rodiny s deťmi. Pláže sú jemné a plytší, čo je ideálne pre deti. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú aj programy pre deti a zábavné aktivity.

6. Aké je počasie na Islas del Rosario?
Islas del Rosario majú typické karibské podnebie - teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia celý rok. Existuje však obdobie dažďov, ktoré sa zvyčajne vyskytuje od mája do novembra.

7. Aké ubytovanie je dostupné na Islas del Rosario?
Na Islas del Rosario môžete nájsť rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov po menšie hotely a bungalovy. Je dôležité si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas hlavného turistického obdobia.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Islas del Rosario?
Najlepší čas na návštevu Islas del Rosario je v suchom období, ktoré sa tiahne od decembra do apríla. Počas tohto obdobia je menej pravdepodobné, že sa budete stretávať s dažďom a bude vhodnejšie na plážovanie a vodné aktivity.

9. Je potrebné si priniesť vodu a jedlo na Islas del Rosario?
Nie je nutné si prinášať vodu a jedlo, pretože na mieste sú reštaurácie a občerstvenie. Môžete si však priniesť vlastné občerstvenie a pitie, ak preferujete.

10. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť v okolí Islas del Rosario?
Ak máte záujem o ďalšie pamiatky a prírodné krásy, môžete navštíviť aj mestá Cartagena a Santa Marta, oblasť Tayrona National Park alebo kolumbijské kaviárske farmy.


Ubytovanie Kolumbia Islas del Rosario


Kolumbia je krajina, ktorá ponúka nekonečné množstvo možností na dovolenku. Môžete si vybrať medzi kopcovitými krajinami súdanskej kaviarní, exotickými plážami Karibiku, pralesmi s ďalekými horami či husto obývanými mestami s históriou. Ak sa rozhodnete pre pobyt na Karibiku, nezabudnite navštíviť nádherné ostrovy Islas del Rosario.

Islas del Rosario sa nachádza pri pobreží Karibského mora, v juhozápadnej časti Kolumbii a tvorí ju úžasné súostrovie viac ako 30 malých a veľkých ostrovov, z ktorých mnohé sú neobývané. Najznámejším z nich je Isla del Oro, kde boli natočené scény k filmu Pirates of the Caribbean.

Ak sa rozhodnete navštíviť Islas del Rosario, môžete si vybrať z niekoľkých typov ubytovania. Na ostrovoch nájdete hotely a bungalovy, ktoré vám poskytnú čo najväčšie pohodlie a ponúknu zážitok z pobytu na krásnych bielych plážach. Niektoré z nich sú dokonca vybavené s bazénom, kde sa môžete osviežiť v teplých tropických dňoch.

Ak si chcete vychutnať autentický zážitok, môžete si na ostrove prenajať miestny dom alebo izbu v miestnom penzióne. Väčšina z týchto ubytovaní bude ponúkať úžasné výhľady na more a okolitých ostrovov. Na Islas del Rosario si môžete užiť kontakty s miestnymi obyvateľmi a ich jedinečným životným štýlom.

Ak radi trávite čas v prírode, môžete si na ostrove prenajať stan a táboriť priamo na pláži. Budete mať výnimočnú príležitosť vychutnať si ranný rozhľad na Karibiku a pozerať sa na bolaňosy a palmy, ktoré sa vlnia na vetre.

Bez ohľadu na vaše preferencie, na ostrovoch Islas del Rosario nájdete ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a požiadavkám. Či ste na dovolenke s rodinou, priateľmi alebo len sami so svojimi myšlienkami, Islas del Rosario ponúkne nezabudnuteľný zážitok. Prejdite sa po pláži, objavujte útesy a farebné koraly v mori alebo sa len tak pomerajte pod palmami. Islas del Rosario vás určite nezklame.


Letenka Kolumbia Islas del Rosario


Islas del Rosario - Kolumbia: Krása na Karibiku

Kolumbia je jednou z najkrajších a najrozmanitejších destinácií v Južnej Amerike. So svojou pestrým kultúrnym dedičstvom, bohatou prírodou a nádhernými plážami je ideálnou voľbou pre milovníkov dobrodružstva a oddychu. Medzi najobľúbenejšie miesta v Kolumbii patrí súostrovie Islas del Rosario, ktorého krása je jednoducho pôsobivá.

Islas del Rosario je súostrovie tvorené 30 malými a veľkými korálovými ostrovmi, roztrúsenými v Karibskom mori západne od hlavného mesta Bogotá. Táto oblasť je významná pre svoj prírodný úkaz - koralové barierové útesy. Pretože súostrovie sa nachádza mimo mesta a je prístupné iba cez let, je to ideálny únik pre tých, ktorí sa chcú oddialiť od každodenného zhonu a relaxovať v nádhernom prostredí Karibiku.

Súostrovie Islas del Rosario ponúka veľa zážitkov pre návštevníkov. Začnite svoju cestu objavovaním podmorského sveta tohto miesta. Šnorchlovanie a potápanie sú tu zážitkom, ktorý si nenecháte ujsť. Krištáľovo čistá voda, pestrá biodiverzita a farebné koraly vytvárajú dokonalý scenár pre nezabudnuteľné potápačské zážitky. Môžete sa tešiť na plávajúce okolo pestrofarebných rýb a iných morských živočíchov, alebo sa vydať na potápačský výlet, kde si pozriete tajomný podmorský svet s jeho úchvatným morsky životom.

Ak ste viac do oddychu na pláži, Islas del Rosario vás nesklame. Tieto nekonečne dlhé a bielkovité pláže poskytujú jedinečné miesto na relaxáciu a nabitie energiou počas vašej dovolenky. Žiadne ruchy mesta, žiadne znečistenie a žiadna technológia za hranicami tohto raja vytvára pokojné prostredie pre svojich návštevníkov. Tu si môžete každé ráno vychutnať nekonečný oceán s jemným pieskom medzi prstami, číre modré nebo až zelené vody Karibiku a sňať si starosti zo svojho srdca.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, existuje veľa aktivít na súostroví Islas del Rosario. Môžete si napríklad prenajať kajak alebo loď a preskúmať ostrovy na vlastnú päsť. Obdivujte zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ako napríklad guanako, divoké prasatá a mnoho druhov vtákov. Taktiež môžete navštíviť najväčší a najznámejší ostrov na súostroví - Isla Grande, kde môžete prechádzať cez džungľu, pozrieť si miestne dedinky a ochutnať tradičné jedlá.

Cesta na súostrovie Islas del Rosario je pomerne jednoduchá - jednoducho si zakúpte letenku do Kolumbie a potom si z Bogotá vezmite prepojený let do Cartageny. Z Cartageny môžete prejsť na súostrovie trajektom alebo jachty. Nenechajte sa zahanbiť vzdialenosťou, pretože krása tohto miesta určite stojí za všetko úsilie, ktoré vynaložíte na vašu cestu.

Islas del Rosario je pozoruhodným miestom, ktoré Kolumbia ponúka svojim návštevníkom. Jedinečná kombinácia pláží, koralových útesov a prírodnej krásy vytvára dokonalý scenár pre nezabudnuteľnú dovolenku. Neváhajte, rezervujte si letenku do Kolumbie a zažite krásu Karibiku na súostroví Islas del Rosario.


Dovolenka Kolumbia Islas del Rosario


Dovolenka na ostrovoch Islas del Rosario v Kolumbii je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých, ktorí si radi oddýchnu a užijú si krásy tropickej prírody.

Islas del Rosario je súbor viac ako 20 malých ostrovov, ktoré sa nachádzajú približne 45 minút loďou z mesta Cartagena. Táto oblasť je známa svojimi jasnými modrými vodami a úchvatnou faunou. Ostrovy sú obklopené koralovými pobrežiami, vrátane útesov a zátok, ktoré sú domovom pre rôzne druhy rýb a iných morských tvorov.

Na ostrovoch Islas del Rosario sa nachádzajú niektoré z najkrajších pláží na svete. Tieto sú preslávené svojou jemnou bielou piesočnou a krásnymi kryštáľovo čistými vodami. Návštevníci si môžu užívať vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie a kajakárstvo. Okrem toho, aby ste si užili krásne pláže, môžete sa tiež pozrieť na množstvo iných atrakcií na ostrovoch Islas del Rosario.

Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí výlet lodiou, kde sa môžu návštevníci pozrieť na rôzne ostrovy a zátoky v oblasti. Existuje tiež množstvo miest na pozorovanie vtáctva a obdivovanie krásnej flóry. Návštevníci sa tiež môžu pozrieť na miestne rebrovanie, čo je miestna tradícia drvenia cukrovej trstiny a varenia džúsu.

Väčšina ostrovov má obmedzenú infraštruktúru, ale existuje niekoľko hotelov a rezorts, ktoré poskytujú luxusné ubytovanie a vynikajúcu stravu. Väčšina návštevníkov si však dáva prednosť prežívať svoju dovolenku v jednoduchých chatkách a oddýchať v kruhu prírody.

Jednoducho povedané, Islas del Rosario sú neodolateľne krásne, obklopené jasnými modrými vodami s úchvatnou podvodnou faunou a pozoruhodnou krajinou. Ak hľadáte únik z každodenného života a zároveň si chcete vychutnať krásy prírody, Islas del Rosario sú perfektnou destináciou pre vás.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky