Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kolumbia Punta Gallinas

Počasie Kolumbia Punta Gallinas


Kolumbia je krajina v Južnej Amerike, známa svojou rozmanitou krajinou a rôznorodým počasím. Jedným z najzaujímavejších miest v Kolumbii je Punta Gallinas, ktorá sa nachádza v departemente La Guajira. Táto oblasť je známa svojou malebnou krásou a unikátnym klimatickým podnebím.

Punta Gallinas, ležiaci na severnom cípe Južnej Ameriky, je najsevernejším bodom Kolumbie. Táto oblasť je obklopená Karibským morom na východe a La Guajirským púšťou na západe. Táto kombinácia vytvára jedinečné podnebie, ktoré sa výrazne líši od zvyšku Kolumbie.

Počasie v Punta Gallinas je typické pre horské púštne oblasti. Teploty tu sú vysoké počas celého roka, ale vďaka blízkosti mora je podnebie miernou klimatizáciou. Priemerné teploty sa pohybujú od 28°C do 34°C počas dňa a klesajú na približne 20°C počas noci.

Jedným z charakteristických znakov počasia v Punta Gallinas je jeho vysoká vlhkosť. Pripúšť, že táto oblasť je známa svojou vysokou mierou zrážok až do 1000 mm ročne. Najhoršie obdobie pre návštevu Punta Gallinas sú mesiace od júna do septembra, kedy sa oblasť môže dostať do silných dažďov a búrok. Na druhej strane, najlepšie obdobie pre návštevu Punta Gallinas je v zime, konkrétne v decembri až februári. Tieto mesiace sú niečo chladnejšie a menej daždivé, pričom stále ponúkajú príjemné teploty a slnečné dni.

Punta Gallinas je tiež známe vďaka svojim vetrovým podmienkam. Viatery fúkajúce z Karibského mora prinášajú chladné a osviežujúce zrážky, ktoré sú vítané v horúcom a suchom podnebí. Tieto vetry prinášajú tiež ideálne podmienky na kitesurfing a windsurfing, čo robí z Punta Gallinas obľúbený cieľ pre milovníkov týchto vodných športov.

Nie je nič lepšie, ako sa cítiť silu vetrných vietorov v Punta Gallinas, vedeli ste? Ak vás láka poznávanie nových krajín, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky a krásu prírody, Kolumbia je ideálnou destináciou. A keď prídete do krajiny, vyrazte do Punta Gallinas, aby ste zažili jeho nezabudnuteľné počasie a scenériu. Návšteva Punta Gallinas je ako zážitok, ktorý určite zanechá stopy v duši a vráti vás do Kolumbie znovu a znovu.


Ubytovanie Kolumbia Punta Gallinas


Útulné ubytovanie v Kolumbii: Punta Gallinas

Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, kde sa môžete vzdialiť od rušného mesta a zároveň si vychutnať nádherné výhľady na modré moria a piesočné pláže, potom je Kolumbia Punta Gallinas tou správnou voľbou pre vás.

Punta Gallinas je najsevernejším bodom Kolumbie a nachádza sa v departemente La Guajira. Toto miesto je neobyčajne krásne a jeho rozmanité krajinné útvary, od pláží a sopiek až po púšte a skaly, ho robia jedným z najkrajších miest na svete.

Ak sa rozhodnete navštíviť Punta Gallinas, musíte si byť vedomí, že nie sú k dispozícii veľké hotelové reťazce alebo all-inclusive rezorty. Namiesto toho nájdete tu malé, rodinné penzióny a hostelové hostelové chaty, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na krátkodobý pobyt.

Najobľúbenejším typom ubytovania v Punta Gallinas sú béde a hamaky. Bédy sú zvyčajne rozmiestnené v podkroví alebo v neklimatizovaných izbách bez okien, v ktorých môže byť veľmi teplo. Avšak vďaka nádhernému výhľadu, ktorý ponúkajú na okolitú krajinu a moria, si všimnú, že to bolo stojí za to.

Hamaky sú tiež skvelou voľbou ak chcete zažiť niečo iné. Hamaky sa rozprestierajú vonku a umožňujú vám prežiť noc pod hviezdami. Napnite si hamaku a zaspíte pri zvukoch vlniek a vône slanej vody.

Okrem ubytovania sa v Punta Gallinas nachádza mnoho miest, ktoré by ste si mali nenechať ujsť pri návšteve. Môžete si vychutnať nádherný východ alebo západ slnka na kopci Faro, navštíviť sopku Pilón de Azúcar alebo sa vydať na výlet na miestne pláže. Najlepšou plážou v Punta Gallinas je pláž Playa del Norte, ktorá ponúka nádherné piesočné pláže a krištáľovo čisté moria.

Keď prídete do Punta Gallinas, musíte si tiež užiť domáce jedlá, ktoré ponúkajú rovnako ako rôzne obrazy a suveníry. Najobľúbenejším miestom pre kulinárske zážitky sú miestne rybarské chalupy, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody ako ryby, krevety, langusty a kokosové mlieko.

Ak hľadáte miesto pre oddych a relaxáciu, ktoré ponúka nádherné zážitky a neskutočne krásne výhľady, potom je Punta Gallinas ideálnou voľbou pre vás. Vyberte si svoje ubytovanie dnes a pripravte sa na to, že sa budete cítiť ako doma na tomto kúsoku neba.


Letenka Kolumbia Punta Gallinas


Letenka do Kolumbie - země nezávratně spojená s bohatou historií, ohromující přírodou a pohostinnými obyvateli. Ať už jste do této latinskoamerické destinace již jednou cestovali, nebo se chystáte vydat na svou první exotickou dovolenou, nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu Punta Gallinas.

Punta Gallinas, nacházející se v severní části Kolumbie, je nejsevernějším bodem Jižní Ameriky. Je to jedno z těch míst, které si člověk představí při představách o odlehlých trópů, které jsou doslova na konci světa. V tomto místě se setkáte s úchvatnými plážemi, zářivě modrým mořem a nekonečnou pustinou. Abychom se sem dostali, budeme potřebovat letenku do Kolumbie.

Vzhledem k neexistenci přímého spojení mezi Českou republikou a Punta Gallinas, budeme muset absolvovat přestup. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v hlavním městě Bogotě, což je také město, které byste neměli při své návštěvě Kolumbie vynechat. Poté můžete pokračovat do Santa Marta - brány k přírodním divům Karibiku. Zde se nabízí řada možností, jak se dostat do Punta Gallinas.

Pokud si přejete maximální flexibilitu, můžete si pronajmout auto a vydat se na pěknou road trip po pobřeží. Cesta trvá přibližně 4 až 5 hodin a nabízí nádherný výhled na karibské pobřeží. Můžete zastavit ve vesnicích, ochutnat místní speciality a pozorovat neuvěřitelnou faunu a flóru této oblasti.

Další možností je využít dopravy autobusem nebo kombem. Autobusové společnosti provozují pravidelné spoje z Santa Marty do města Uribia, které je posledním městem před Punta Gallinas. Odtud je možné se dostat do destinace různými způsoby. Lze využít taxi nebo motorku, která je běžnějším dopravním prostředkem v severní části Kolumbie.

Pokud máte rádi dobrodružství a hledáte jedinečný zážitek, můžete také využít organizovaných výletů do Punta Gallinas. Tyto výlety zahrnují dopravu, ubytování a často také stravu. Průvodci vás provedou pouští a ukážou vám nejkrásnější pláže, včetně návštěvy nejsevernějšího bodu Jižní Ameriky.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, cesta do Punta Gallinas se určitě vyplatí. Toto odlehlé místo nabízí úžasné přírodní scenérie, včetně lagun, skalních útesů a neuvěřitelných pláží. Být na samotném okraji světa je něco, co nezapomenete.

Takže pokud hledáte dovolenou mimo zažité turistické trasy a chcete objevovat skryté kouty Kolumbie, neváhejte si zařídit letenku do Bogoty a vydejte se na dobrodružství Punta Gallinas. Tento malý kousek ráje vám zaručeně zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolenka Kolumbia Punta Gallinas


Rodné mesto ármade revolúcie Simona Bolívara, známe so svojou bohatou kultúrou a exotickými plážami, Kolumbia ponúka množstvo dovolenkových destinácií, ktoré čakajú na objavovanie. Jednou z týchto skrytých pokladov je Punta Gallinas, najsevernejší bod Južnej Ameriky a jedno z najneobývanejších miest na svete.

Punta Gallinas sa nachádza v severnej časti Kolumbie, na poloostrove Guajira, so svojou vlastnou jedinečnou krajinou. Táto oblasť je známa pre svoj púštny charakter, ktorý sa spája s karibskými plážami, čím vytvára nezabudnuteľnú kombináciu. Krásne piesočnaté duny, skalnaté útesy, jasne modré more a pôvodní obyvatelia Wayuu, ktorí tu žijú, vytvárajú atmosféru jedinečného dovolenkového zážitku.

Cesta do Punta Gallinas môže byť dobrodružná, ale to je časť jeho príťažlivosti. Návštevníci môžu si vybrať medzi cestou autom alebo loďou. Cestovanie autom odporúča niekoľko cestovných kancelárií, ktoré pravidelne spravujú túry v oblasti. Na ceste budete prechádzať cez skalnatú púšť, ktorá ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Cesta loďou je ďalšou možnosťou, ktorá vám umožní vidieť krásne pláže a prírodu z inej perspektívy.

Po príchode do Punta Gallinas budete fascinovaní jej krásou. Pláže s bledým pieskom a azúrovým morom vás privítajú a pozvú na kúpanie a relaxáciu. Odpočívajte na slnku a počúvajte šum vĺn, zatiaľ čo vychutnávate miestne špeciality ako ceviche, ktoré je tu veľmi populárne. Mnohí návštevníci sa tiež rozhodnú pre výlety na ryby, kde si môžu vychutnať čerstvé morské plody.

Okrem pláží si môžete vychutnať aj výlety do okolitých histórických dedín a miest. Spoznajte bohatú kultúru Wayuu, domorodého ľudu s bohatými tradíciami a unikátnymi remeslami. Môžete si kúpiť tradičné produkty ako ručne tkané tašky a koberce alebo navštíviť tradičnú Wayuu chatu, aby ste lepšie pochopili ich životný štýl.

Na dovolenke v Punta Gallinas sa tiež nezabudne navštíviť maják, ktorý sa nachádza v najsevernejšom bode. Z majáka si môžete vychutnať úchvatné výhľady na pobrežie a Karibské more. Od majáka môžete tiež pozorovať slávny západ slnka, ktorý si nenecháte ujsť.

Dovolenka v Punta Gallinas je jedinečným zážitkom, kde môžete objaviť ešte neodkrytú časť Kolumbie. Pláže, príroda a kultúra spolu vytvárajú nezabudnuteľnú kombináciu, ktorú nájdete iba v tejto oblasti. Takže ak hľadáte dovolenku mimo turistických trás, Punta Gallinas je pre vás ten správny cieľ. Nechajte sa strhnúť krásou tejto oblasti a zažite dobrodružstvo, aké ste ešte nezažili.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Punta Gallinas


1. Je bezpečné cestovať do Punta Gallinas?
Áno, cesta do Punta Gallinas nie je bezproblémová, ale je bezpečná. Je však dôležité zostať ostražitý a dbať na svoju bezpečnosť.

2. Ako sa dostanem do Punta Gallinas?
Najlepšie sa tam dá dostať po ceste zo Santa Marty. Cesta trvá približne 6-8 hodín, závisí to od stavu cesty.

3. Je tam ubytovanie?
Áno, v Punta Gallinas je niekoľko miest s možnosťou ubytovania. Sú to najmä stany a chatky.

4. Aké má krajina Kolumbia klimatické podmienky?
V krajine Kolumbia panuje tropické a subtropické podnebie, ale nachádzajú sa tam aj hory a pásmo studeného podnebia.

5. Aké atrakcie a zážitky ponúka Punta Gallinas?
Punta Gallinas ponúka jedinečné prírodné scenérie, ako sú močiare, púšte a pláže. Okolie je tiež ideálne pre turistiku a jazdenie na koni.

6. Aké sú náklady na cestu do Punta Gallinas?
Náklady sa líšia podľa toho, ktorú cestu si zvolíte a kde budete ubytovaní. Zahrnujú však cestu, ubytovanie, stravu a vydanie miestnych preukazov.

7. Koľko dní odporúčate stráviť v Punta Gallinas?
Odporúčame aspoň 2 až 3 dni v regióne Punta Gallinas, aby ste si mohli užiť všetky jeho atrakcie a zážitky.

8. Čo je potrebné si zobrať s sebou na cestu do Punta Gallinas?
Cestovatelia by si mali zobrať vhodné oblečenie a obuv pre túru, vodu a slnečnú ochranu. Tiež je dobré mať so sebou základné lieky a miestnu menovú jednotku.

9. Je možné si na mieste zakúpiť potraviny?
Áno, v miestnych obchodoch sa dajú zakúpiť základné potraviny a nápoje.

10. Aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu Punta Gallinas?
Najlepšie obdobia sú od decembra do marca a od júna do augusta, kedy panuje najlepšie počasie s nižšou vlhkosťou.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky