Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kostarika Playa Tambor

Počasie Kostarika Playa Tambor


Playa Tambor je nádherný plážový rezort ležiaci v západnej časti Kostariky. Miesto je obľúbené medzi turistami, ktorí hľadajú odpočinok na slnečných plážach, prechádzky po džungli a zážitky s divokou prírodou.

Počasie v Playa Tambor je typické pre tropický pás, s výraznými rozdielmi medzi suchým a dažďovým obdobím. Suché obdobie na Kostarike trvá od decembra do mája, s najmenej zrážkami v mesiacoch február a marec. Toto obdobie je tiež najhorúcejšie v roku, s priemernou teplotou okolo 32°C a relatívne vysokou vlhkosťou vzduchu.

Naopak, dažďové obdobie trvá od júna do novembra, pričom najväčšie množstvo zrážok sa vyskytuje v septembri a októbri. V tomto období teplota klesá na priemerných 27°C, ale vlhkosť vzduchu stúpa, čo môže byť pre niektorých návštevníkov dosť nepríjemné.

Napriek tomu, že dažďové obdobie môže byť dosť intenzívne, návštevníci Playa Tambor majú stále mnoho možností, ako si užiť svoj pobyt. Dá sa vyraziť na prechádzku džungľou a pozorovať zvieratá, ako sú opice, leguáni, krokodíly alebo tukany. Turisti tiež môžu navštíviť miestne kaviarne a ochutnať miestne kávy, alebo sa vybrať na výlet loďou a pozorovať žraloky, korytnačky alebo delfíny.

Celkovo je počasie v Playa Tambor ideálne na návštevu počas suchého obdobia, ale aj dažďové obdobie ponúka svoje príležitosti pre zábavu a dobrodružstvo. Hlavným tipom pre návštevníkov je mať so sebou vhodné oblečenie a obuv, ktoré zvládne rozdielne počasie a umožní pohyb po rozmanitom teréne.


Letenka Kostarika Playa Tambor


Kostarika je ostrovná krajina v Strednej Amerike, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné prírodné krásy, slnko, pláže a dobrodružstvá. Playa Tambor je jedným z najkrajších miest v Kostarike a je ideálnym miestom pre milovníkov prírody, s nádhernými plážami, modrou oblohou a skutočne krásnymi výhľadmi.

Cesta do Playa Tambor môže byť zaujímavá, keďže je to jedna z najizolovanejších oblastí Kostariky. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letecky. Letenky do Juan Santamaria International Airport sú často lacné a zhruba 120 kilometrov trvá cesta na letisku do mesta Tambor v rámci približne dvojhodinovej jazdy. Cestujúci môžu využiť rôzne dopravné prostriedky, ako sú autobusy alebo taxíky, ktoré sú zvyčajne dostupné na letisku.

Playa Tambor je populárna medzi turistami kvôli svojej čistote, súkromiu a tichu. Samozrejme, je ideálnym miestom pre plávanie, potápanie či surfovanie alebo na objavovanie unikátnych druhov flóry a fauny v parku Montaña de Luna. Región Tambor je plný zábavy a pozoruhodností, ako sú napríklad krásne zátoky, vodopády a mnoho ďalších prírodných úkazov.

Okrem toho je v Playa Tambor mnoho hotely a hostincov, ktoré sú vhodné pre rôzne rozpočty. Pre tých, ktorí hľadajú pohodlný pobyt, sú dostupné aj luxusné hotely a rezorty. Napríklad, Hotel Tango Mar ponúka luxusné ubytovanie, ktoré bude zabezpečovať komfort návštevníkov počas celého pobytu v Playa Tambor.

Ďalšími atrakciami, ktoré sa určite nesmiete vynechať, sú návšteva kávových plantáží a pozorovanie komárov, zvodných vtákov a motýľov. Cieľom návštevy by mala byť aj návšteva miestnej trhu a nákup lokálnych suvenírov a potrebných vecí.

V závere, Playa Tambor je ideálnym miestom pre dovolenkové návštevy, kde sa zároveň môžete oddýchnuť a užiť si prírodnú krásu Kostariky. Tento región je oázou pokoja, ktorú by ste určite nemali premeškať. Návšteva Playa Tambor je určite skvelým spôsobom na objavovanie krásy a rozmanitosti Kostariky.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Playa Tambor


1. Ako sa dostanem do Playa Tambor v Kostarike?
- Najjednoduchšie je cestovať letecky do okolitých letísk, napríklad do letiska Juan Santamaria v San José, a odtiaľ pokračovať autobusom alebo taxíkom do Playa Tambor.

2. Aké je počasie v Playa Tambor?
- Playa Tambor má tropické podnebie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25-30°C.

3. Aké sú najlepšie aktivity a atrakcie v Playa Tambor?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity v Playa Tambor patria návšteva Národného parku Curu, potápanie, jazda na koni, vodné športy a výlety na blízke ostrovy, ako je napríklad Isla Tortuga.

4. Aké je najlepšie ubytovanie v Playa Tambor?
- Playa Tambor ponúka širokú škálu ubytovania, vrátane luxusných rezortov, hotelov a apartmánov. Medzi najlepšie možnosti patria napríklad Hotel Tambor Tropical, Barceló Tambor Beach Resort a Tango Mar Beach Resort.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Playa Tambor?
- Medzi najlepšie reštaurácie v Playa Tambor patria Las 4 Estaciones, El Patio del Tango a Mavi's Kitchen, ktoré ponúkajú široký výber kuchýň, vrátane tradičnej kostarickej kuchyne.

6. Aké je odporúčané obdobie na návštevu Playa Tambor?
- Playa Tambor je obľúbeným turistickým miestom počas celého roka, s najrušnejšou sezónou v mesiacoch december až april. Avšak, ak uprednostňujete menej turisticky preplnené obdobie, odporúča sa návšteva mimo hlavnej turistickej sezóny.

7. Ako si zabezpečiť dopravu v Playa Tambor?
- V Playa Tambor sa môžete prepravovať taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto. Väčšina hotelov a rezortov ponúka aj zabezpečenie dopravy pre svojich hostí.

8. Aké sú miestne zvyky a kultúra v Playa Tambor?
- Kostaričania sú známi svojou pohostinnosťou a priateľskosťou. V Playa Tambor sa očakáva, že budete rešpektovať miestne zvyky a kultúru, vrátane obliekania si primerane na pláži a v návštevách náboženských miest.

9. Aké zdravotnícke služby sú k dispozícii v Playa Tambor?
- V Playa Tambor sa nachádzajú miestne kliniky a zdravotné strediská, ktoré poskytujú základné zdravotnícke služby. V prípade závažnejších zdravotných problémov je odporúčané vyhľadať lekára v blízkom väčšom meste.

10. Ako sa udržiava bezpečie v Playa Tambor?
- Ako všade inde, aj v Playa Tambor je dôležité dodržiavať základné opatrenia pre udržanie bezpečia, ako napríklad nechávať cennosti v bezpečí, byť ostražitý pri cestovaní a zabezpečiť svoje ubytovanie. Odporúča sa tiež sledovať miestne správy a pokyny od miestnych úradov a turistických spoločností.


Ubytovanie Kostarika Playa Tambor


Playa Tambor je nádherné pobřežní město na západním pobřeží Kostariky. Toto místo je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají klid a pohodu, a stejně tak i pro dobrodruhy, kteří zde mohou využít adrenalinové aktivity.

Pokud hledáte ubytování v Playa Tambor, máte na výběr z různých možností. Zde je několik tipů na ubytování, které vás mohou zajímat:

1. Hotel Tambor Tropical
Tento nádherný hotel se nachází jen několik minut chůze od pláže a nabízí skvělé vybavení. Každý pokoj v hotelu Tambor Tropical má terasu nebo balkón s výhledem do zahrady, venkovním bazénem a zdarma Wi-Fi. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční kostarickou kuchyni.

2. Tango Mar Beach Resort
Tento luxusní resort nabízí krásné a prostorné pokoje, které mají balkón s výhledem na moře nebo na tropickou zahradu. Resort je obklopen palmami a zelení, je to skvělé místo pro klidné a relaxační dovolenou. Tango Mar Beach Resort má také golfové hřiště, tenisové kurty, wellness centrum a restaurace.

3. Casa de Los Abuelos
Toto ubytování je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají soukromí a prostor. Casa de Los Abuelos nabízí apartmány s kuchyní, obývacím pokojem, koupelnou a terasou s výhledem na zahradu. Hosté se mohou těšit na bazén, grilování a výlety po okolí.

4. Barceló Tambor Beach
Tento moderní resort se nachází přímo u pláže a nabízí skvělou volbu pro rodiny s dětmi. Barceló Tambor Beach má několik bazénů, dětský klub, posilovnu, wellness centrum a restaurace. Pokoje jsou vybaveny minibarem, klimatizací a televizí s plochou obrazovkou.

5. Cabinas and Restaurant Christina
Toto ubytování je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají jednoduché a cenově příznivé ubytování. Cabinas and Restaurant Christina nabízí pokoje s výhledem na zahradu, restauraci a zdarma Wi-Fi. Hosté se mohou také těšit na koupání v moři, surfování a výlety na horách.

V Playa Tambor najdete širokou škálu ubytování, od luxusních resortů až po jednoduchá hostela. Bez ohledu na to, co hledáte, určitě najdete vhodné ubytování, které vám umožní užít si pobyt v tomto krásném městě.


Dovolenka Kostarika Playa Tambor


Kostarika je známa svojimi úchvatnými plážami a exotickou prírodou. Medzi najkrajšie miesta na pobyt v tejto krajine patrí aj Playa Tambor, ktorá je skutočným rajom pre dovolenkárov.

Playa Tambor sa nachádza na juhozápade územia Kostariky, v zátokách zálivu Nicoya. Táto tichá a pokojná pláž je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Je to miesto, kde sa môžete vzdialiť od ruchu veľkých turistických destinácií a zažiť pravé kúzlo Kostariky.

Hlavnou príťažlivosťou Playa Tambor je jej pláž. Biely piesok, jasná modrá voda a tropický stromový porast vytvárajú idylické prostredie. Pláž je vhodná na prechádzky po pobreží, opaľovanie, plávanie alebo jednoducho len na relaxáciu s dobrou knihou. Popri pláži sa nachádzajú aj niektoré hotely a letoviská, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a služby.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je výlet do národného parku Curú odporúčaný. Nachádza sa v blízkosti Playa Tambor a je domovom pre rôzne druhy zvierat a rastlín. Môžete sa vydať na túry po prírode, obdivovať obrovské stromy a pozorovať vzácne druhy vtákov, opíc a iných zvierat.

Ďalšou zaujímavosťou v okolí Playa Tambor je Ostrov Tortuga, ktorý je prístupný len loďou. Ostrov je známy svojimi spektakulárnymi koralovými útesmi a je ideálnym miestom na potápanie alebo šnorchlovanie. Pod hladinou môžete objaviť úžasné farebné ryby, žraloky, morské želvy a iné morské obyvateľstvo.

Okrem toho, v Playa Tambor môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy, ako napríklad kajakovanie, vodné lyžovanie alebo rybárčenie. Existujú aj organizované jazdy na koni, výlety do okolitých dedín a kultúrnych miest.

Keď prídete do Playa Tambor, nevynechajte príležitosť ochutnať aj miestnu gastronómiu. Nachádza sa tu množstvo reštaurácií, ktoré servírujú čerstvé morské plody a tradičné kostarické jedlá. Nezabudnite si vychutnať aj čerstvý kokosový oriešok priamo z pláže.

Playa Tambor je lákavou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu. Je to miesto, kde môžete uniknúť od bežného rušného sveta a načerpať novú energiu. Kombinácia krásnych pláží, nádherných ostrovov a úchvatnej prírody robí z Playa Tambor ideálnu dovolenkovú destináciu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky