Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Kuba Guardalavaca

Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Guardalavaca


1. Ako sa dostanem do Guardalavaca na Kube?
- Najjednoduchším spôsobom je cestovať letecky do letiska v meste Holguín a odtiaľ pokračovať autobusom do Guardalavacy.

2. Aké sú najkrajšie pláže v Guardalavace?
- Guardalavaca je známa svojimi krásnymi plážami, medzi najobľúbenejšie patria pláže Playa Guardalavaca, Playa Esmeralda a Playa Pesquero.

3. Sú v Guardalavace nejaké pamiatky alebo historické miesta?
- V Guardalavace sa nachádza historický hrad Zámok San Hilario, ktorý je otvorený pre návštevníkov. Ďalšou populárnou atrakciou je Chorro de Maíta, archeologické miesto s pozostatkami pôvodných obyvateľov Kuby.

4. Ktoré aktivity a vodné športy sú v Guardalavace dostupné?
- Na plážiach Guardalavacy je možné sa venovať šnorchlovaniu, potápaniu, windsurfingu, kajakovaniu a rybolovu. V blízkosti je aj niekoľko golfových ihrísk.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Guardalavace?
- Guardalavaca ponúka širokú škálu ubytovania, vrátane luxusných all-inclusive rezortov, menších hotéis a súkromných domovov. Turisti majú veľký výber.

6. Aké sú možnosti stravy v Guardalavace?
- V meste ako aj v hoteloch sa nachádzajú reštaurácie, kde je možné ochutnať kubánsku kuchyňu, ale aj medzinárodné jedlá. Na plážiach si môžete zakúpiť aj občerstvenie a rýchle občerstvenie.

7. Aké sú ďalšie turistické destinácie v blízkosti Guardalavacy?
- V blízkosti sa nachádza mestečko Holguín, kde je možné navštíviť historické pamiatky a trhy. Zo Guardalavacy sa dá tiež uskutočniť výlet do Národného parku Alejandro de Humboldt, ktorý je zápisom UNESCO.

8. Ako je tam s bezpečnosťou v Guardalavace?
- Guardalavaca je považovaná za relatívne bezpečnú oblasť. Stále však odporúčame dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad vyhnúť sa samotným tmavým uličkám a byť ostražitý voči svojmu okoliu.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Guardalavacy?
- Najlepší čas na návštevu Guardalavacy je v období od decembra do apríla, keď je príjemné teplé počasie a minimálna pravdepodobnosť zrážok. Letné mesiace sú tiež prijateľné, ale môže byť trochu horúco.

10. Potrebujem vízum na návštevu Guardalavacy?
- Na vstup a pobyt na Kube potrebujete vízum, ktoré sa nazýva turistická karta. Tú je možné získať u kubánskeho veľvyslanectva alebo konzulátu.


Ubytovanie Kuba Guardalavaca


Guardalavaca je nádherné letovisko nachádzajúce sa na severovýchode ostrova Kuba, kde si môžete užiť slnečné pláže, vody Karibiku a okúsiť miestnu kubánsku kultúru. V tomto článku sa zameriame na možnosti ubytovania, ktoré Guardalavaca ponúka.

Majestic Colonial Guardalavaca

Majestic Colonial Guardalavaca je väčší, luxe rezort, zameraný na pohodlie svojich hostí. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka širokú paletu možností, ako si užiť vašu dovolenku. K dispozícii sú rôzne možnosti stravovania, ako aj možnosti wellness a relaxácie v spa. Majestic Colonial Guardalavaca určite patrí k najlepším možnostiam ubytovania v Guardalavaca.

Hotel Playa Pesquero

Hotel Playa Pesquero sa nachádza priamo na pláži v letovisku Guardalavaca. Je to rezort, ktorý sa zameriava na rodiny a ponúka množstvo aktivít pre deti aj dospelých, vrátane tobogánov priamo v bazéne. Samozrejmosťou sú ďalšie športové aktivity, ako sú plážový volejbal alebo lekcie tance. Hotel Playa Pesquero je perfektnou voľbou pre tých, ktorí chcú tráviť aktívne dovolenky.

Iberostar Selection Holguin

Iberostar Selection Holguin je krásny hotelový komplex v Guardalavaca, ktorý ponúka celkovú relaxačnú atmosféru. Zariadenie ponúka výber z 470 izieb, vrátane izieb štandardnej kategórie aj apartmánov. Hotel má plážovú časti, bazény a bazénový bar, ako aj večerné zábavy a kulinárske výlety do kubánskej kuchyne.

Sol Rio de Luna y Mares

Sol Rio de Luna y Mares sú dva hotely v jednom, ktoré ponúkajú rôzne zážitky pre svojich hostí. Obe hotely majú prístup k pláži a ponúkajú širokú škálu aktivít, vrátane rôznych športových aktivít na pláži a na báze. Tento hotelový komplex je ideálnym miestom pre páry aj rodiny.

Všetky tieto hotely určite stoja za to vyskúšať, ak hľadáte ubytovanie v Guardalavaca. Každý z nich ponúka niečo iné a preto sa opýtajte sami seba, aký typ dovolenky by ste najradšej strávili, aby ste sa rozhodli pre ten správny. Keď už máte ubytovanie zabezpečené, nezabudnite si užiť prekrásne prírodné scenérie a kubánsku kultúru, ktoré Guardalavaca ponúka.


Počasie Kuba Guardalavaca


Kuba je známa svojou tropickou klímou, ktorá privádza turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest na Kube je Guardalavaca, ktorého klimatické podmienky sú ideálne pre milovníkov slnka, mora a teplo.

Guardalavaca sa nachádza na severovýchode Kuby, v provincii Holguín. Mesto je obľúbenou destináciou pre dovolenku na pláži a je domovom niektorých z najkrajších pláží v krajine. Okrem nádherných bielych pláží a azúrového mora vás Guardalavaca očarí aj svojim počasím, ktoré je priaznivé celý rok.

Kuba má tropické podnebie, čo znamená, že počasie je teplé a vlhké počas celého roka. V Guardalavaca je leto od júna do septembra, kedy teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 30 stupňov Celzia. Býva však pomerne vlhko, s vysokou vlhkosťou vzduchu. Rovnako ako v iných oblastiach Karibiku, aj v tomto období je možné očakávať pravidelné krátke a intenzívne dažde.

Jeseň na Kube začína v októbri a trvá do decembra. Teploty sú stále veľmi príjemné, okolo 25 stupňov Celzia. Jeseň je tiež obdobím hurikánov, takže je potrebné byť na to pripravený a sledovať predpovede počasia. Aj keď Guardalavaca nebýva zvyčajne priamo zasiahnutá hurikánmi, môžu sa vyskytnúť prípadné búrky a silné dažde.

Zima na Kube je veľmi teplá v porovnaní s inými časťami sveta. V Guardalavaca teploty v zime dosahujú približne 23 stupňov Celzia, čo je stále dostatočne teplo na plážový život a kúpanie v mori. V tomto období dôjde k zníženiu množstva zrážok a zlepšeniu podmienok slnečného počasia.

Primavera je obdobím na prechod od zimy k letu a trvá od marca do mája. Teploty stúpajú a príroda začína kvitnúť, čo robí z Guardalavaca ideálne miesto na dovolenku. Počas tohto obdobia sa očakáva v začiatku menej zrážok, no ku koncu môže prísť k niektorým príležitostným búrkam.

Guardalavaca môže poskytnúť turistom úžasné počasie počas celého roka, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo toto miesto láka návštevníkov. S jeho bielymi plážami, teplým morom a prijateľnými teplotami toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú uniknúť zimným mesiacom a užiť si teplé a slnečné počasie.

Všetci, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v Guardalavace, by mali sledovať predpovede počasia a byť pripravení na prípadné poveternostné vplyvy, ako hurikány alebo búrky. Aj keď je počasie väčšinou príjemné, je vždy dôležité byť pripravený a informovaný.

Guardalavaca je skutočným rajom pre milovníkov tepla a slnka. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť na pláži a vychutnať si príjemné počasie, potom je toto cuca to, čo potrebujete. Svojou tropickou klímou a priaznivými teplotami počas celého roka je Guardalavaca perfektným miestom pre vašu nasledujúcu dovolenku.


Letenka Kuba Guardalavaca


Letenka do Guardalavaca na Kube je jednou z najžiadanejších leteniek na Karibiku. Tento malebný kút Kuby ponúka nádherné pláže s jemným pieskom a tyrkysovým morom, čarovné horské dedinky a históriu, ktorá siaha do doby koloniálneho španielskeho impéria.

Guardalavaca sa nachádza v provincii Holguín na východnom pobreží Kuby, kde sa stretáva Atlantický oceán s Karibským morom. Mesto je známe svojou krásnou plážou, jednou z najkrajších na Kube. Pláže Guardalavaca sa skladajú z dvoch hlavných pláží, Playa Guardalavaca a Playa Pesquero. Obe pláže sú priestranné a ponúkajú množstvo možností na rôzne vodné aktivity vrátane plávania, potápania a rybačky. Okrem toho sú k dispozícii aj plážové prechádzky a rôzne športové aktivity.

K dispozícii sú aj rôzne hotely v oblasti Guardalavaca, ktoré zahrňujú od malých butikových hotelov až po luxusné all-inclusive letoviská. Väčšina hotelov ponúka tiež množstvo možností na zábavu a rekreáciu, vrátane tučniakov a šnorchlovania.

Okrem pláže a hotelov ponúka Guardalavaca aj niekoľko turistických atrakcií. Západne od mesta sa nachádza Sierra Cristal, ktorá je domovom mnohých vzácnych druhov vtákov a rastlín. Okrem toho je tu aj Parque Nacional Alejandro de Humboldt, oblasť chránená UNESCO, ktorá je domovom rôznych druhov endemických rastlín a zvierat.

Ak hľadáte prekrásne miesto na oddych s plážou, historickou atmosférou a nádhernou prírodou, letenka do Guardalavaca na Kube bude tou správnou voľbou. S množstvom možností na zábavu a rekreáciu, čarovnou kultúrou a fantastickými hotelovými ponukami, vám Guardalavaca poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Kuba Guardalavaca


Kuba je ostrov, ktorý ponúka nádheru, zábavu, kultúru a neuveriteľné pláže s hriešne jemným bielym pieskom. V jednej z najkrajších častí Kuby sa nachádza miesto s menom Guardalavaca, ktoré sa nachádza asi 72 km od mesta Holguín.

Guardalavaca sa nachádza na severovýchodnej pobrežnej časti Kuby a ponúka turistom neskutočné krásy. Pláže sú úchvatné a ich krása vás ohromí. Svojou jemnosťou a čistotou si získavajú srdcia návštevníkov z celého sveta.

Najznámejšou plážou v tomto regióne je Playa Guardalavaca. Táto pláž je populárna medzi turistami, pretože ponúka aktivitu plážového volejbalu, jogy alebo len pohodu a oddych. Turisti si môžu vychutnať aj kúpanie v krásnom azúrovom mori.

Ďalšie pláže v tejto oblasti sú Pesquero, Playa Esmeralda a Playa Turquesa. Každá z nich má svoje špecifiká a určite si získajú vaše srdce.

Guardalavaca ponúka aj možnosť prenajať si katamarán a vyskúšať si rôzne vodné športy, ako je napríklad windsurfing alebo jachting.

V tomto regióne nájdete aj niekoľko historických pamiatok a miest. V blízkosti sa nachádza Národný park Bahia de Naranjo, kde si môžete prehliadnuť kamenné útesy a skály s úchvatnými výhľadmi na mora a okolitú prírodu.

Pobyt v Guardalavace ponúka aj kulinárske zážitky. Najznámejšie sú kubánske reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné jedlá, ako napríklad ryžu s fazuľou, prosciutto alebo guacamole.

Takže ak hľadáte miesto na relax a oddych, Guardalavaca je skvelou voľbou pre vás. Nádherne krásne pláže, množstvo aktivít na vode a ukážky kubánskej kultúry vás uistia, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľným zážitkom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky