Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Laos Pha That Luang Stupa

Najčastejšie otázky a odpovede Laos Pha That Luang Stupa


1. Čo je Laos Pha That Luang Stupa?
Pha That Luang Stupa je budhistický chrám v hlavnom meste Laosu, Vientiane. Je to významné náboženské miesto a symbol národa Laos.

2. Kedy bol Laos Pha That Luang Stupa postavený?
Pôvodná stupa bola postavená v 3. storočí, no bola zničená vo vojne v 19. storočí. Súčasná stupa bola postavená v roku 1930.

3. Aká je veľkosť Laos Pha That Luang Stupa?
Stupa má výšku 45 metrov a šírku 69 metrov.

4. Je možné vstúpiť do Laos Pha That Luang Stupa?
Áno, návštevníci môžu vstúpiť do stupy a prehliadať si vnútorné poschodia.

5. Koľko návštevníkov navštevuje Laos Pha That Luang Stupa ročne?
Je to jedno z najnavštevovanejších miest v Laosu a privíta viac ako milión návštevníkov ročne.

6. Je nutné dodržiavať nejaké pravidlá pri návšteve Laos Pha That Luang Stupa?
Áno, návštevníci by mali byť prirodzene oblečení a zdvorilí. Je potrebné odstrániť si obuv pred vstupom do stupy.

7. Sú k dispozícii sprievodcovia počas návštevy Laos Pha That Luang Stupa?
Viaceré firmy ponúkajú sprievodcov pri návšteve chrámu.

8. Môže sa Laos Pha That Luang Stupa navštíviť v noci?
Áno, stupa je osvetlená v noci a návštevníci ju môžu vidieť a fotografovať.

9. Je nutné si vopred kúpiť vstupenky na návštevu Laos Pha That Luang Stupa?
Nie je potrebné vopred si kúpiť vstupenky. Vstupné sa platí na mieste.

10. Kde sa nachádza Laos Pha That Luang Stupa?
Stupa sa nachádza v centre hlavného mesta Laosu, Vientiane.


Dovolenka Laos Pha That Luang Stupa


Krajina Laos, považovaná za tiché srdce Indočíny, je známa svojou prírodnou krásou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Medzi hlavnými turistickými atrakciami tejto krajiny je miesto Pha That Luang, ktoré je považované za jednu z najdôležitejších budhistických pamiatok v kraji.

Pha That Luang je obrovská zlatá stúpa, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Laosu, Vientiane. Stavba stúpy je dátovaná do 16. storočia, avšak miesto bolo považované za dôležitý symbol hlavného mesta už v 3. storočí. Názov Pha That Luang znamená "Veľká svätyňa", čo je úplne v súlade s jeho dôležitosťou pre budhizmus v krajine.

Samotná stúpa je obklopená rozsiahlym múrom s množstvom brán a veží, ktoré sú všetky zdobené tradičnými laoskými vzormi. Týmto miestom sa môžu návštevníci prechádzať a obdivovať krásu týchto architektonických diel. Každá časť múru a veže má svoj význam z hľadiska budhizmu a kultúry Laosu.

Najpôsobivejšia časť Pha That Luang je samotná stúpa. Je postavená v typickom budhistickom slohu a jej povrch je pokrytý zlatými dlaždicami, ktoré sa odrážajú na slnku a vytvárajú záblesky žiarivého svetla. Stupa je obklopená menšími stúpami, v ktorých sú uložené ostatky významných budhistických mníchov.

Návštevníci Pha That Luang majú možnosť vstupe do samotnej stúpy, kde si môžu vychutnať pokojnú atmosféru, zapáliť kadidlo a modliť sa. Okrem toho môžu navštíviť aj budhistický areál na okolí, ktorý patrí k najdôležitejším svätyňam v Laosu. Tu môžu návštevníci stretávať domáceho obyvateľstva, ktoré si pravidelne prichádza pomodliť či zapáliť kadidlo.

Návšteva Pha That Luang je mimoriadnym zážitkom pre turistov, ktorí si prajú spoznať bohatú históriu a kultúru Laosu. Je to miesto, kde je možné zažiť výnimočné duchovné a zmyslové pocity. Návšteva tejto stúpy je pre mnohých turistov aj príležitosťou, ako sa ocitnúť v prítomnosti niečoho väčšieho a dôležitejšieho.

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že Pha That Luang je miestom, kde sa každoročne koná dôležitý budhistický festival Boun That Luang. Počas tohto festivalu prichádza množstvo veriacich z celej krajiny, aby oslávili túto náboženskú udalosť. Je to skvelá príležitosť, ako do detailovejšieho pohľadu spoznať laoskú kultúru a tradície.

Ak plánujete dovolenku v Laosu, návšteva Pha That Luang by nemala chýbať na vašom zozname. Je to miesto, ktoré vám ponúkne jedinečný pohľad na bohatstvo laoskej kultúry a spirituálne hĺbky budhizmu. Nenechajte si ujsť túto skvelú príležitosť na kultúrne a duchovné obohatenie.


Ubytovanie Laos Pha That Luang Stupa


Pha That Luang Stupa v Laosu je jedným z najdôležitejších náboženských a historických miest v krajine. Nachádza sa v hlavnom meste Vientiane a je jednou z najvýznamnejších buddhistických stavieb v juhovýchodnej Ázii. V rámci tejto dôležitej pamiatky sa nachádza aj niekoľko ubytovacích možností pre návštevníkov, ktorí sa chcú pohodlne ubytovať v jej blízkosti.

Pha That Luang je veľkolepým zlatým chrámom, ktorý bol postavený v 16. storočí. Má jedinečnú architektúru, ktorá kombinuje laoský a hinduistický štýl. Jeho zlatá farba a detailne vyrezávané vzory ho robia ohromujúcim miestom, ktoré láka návštevníkov z celého sveta.

Mnoho turistov, ktorí prichádzajú do Vientiane, si praje stráviť viac času v blízkosti Pha That Luang. Preto je v okolí dostupné viacero typov ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a rozpočtovým možnostiam.

Pre luxusnejších návštevníkov s vysokým rozpočtom je k dispozícii niekoľko päťhviezdičkových hotelov v blízkosti Pha That Luang. Tieto hotely ponúkajú všetky možné pohodlia a luxusné vybavenie, ako napríklad bazény, wellness centrá a vynikajúcu službu. Ubytovanie v týchto hoteloch je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto si môže dovoliť takýto druh luxusu.

Pre tých, ktorí preferujú viac cenovo dostupné možnosti, sú k dispozícii rôzne ubytovacie zariadenia v štvorhviezdičkovom alebo trojhviezdičkovom rozsahu. Tieto hotely síce nemusia ponúkať taký vysoký stupeň luxusu ako päťhviezdičkové hotely, ale stále poskytujú komfortné a príjemné ubytovanie s príjemnou atmosférou.

Okrem hotelov je tu aj možnosť ubytovania v pokojoch na prenájom blízko Pha That Luang. To je skvelá voľba pre tých cestovateľov, ktorí preferujú autentickejší pobyt a kontakt s miestnymi ľuďmi. Tieto izby sú často priestranné a čisté, a väčšinou ponúkajú základné vybavenie potrebné na príjemný pobyt.

Nezávisle od toho, aký druh ubytovania si vyberiete, čo je dôležité pri hľadaní ubytovania v blízkosti Pha That Luang, je jeho poloha. Blízkosť k tejto dôležitej pamiatke vám umožní lepšie preskúmať ju a zažiť jej kultúrnu a historickú hodnotu.

Ak plánujete navštíviť Laos a máte záujem o Pha That Luang Stupu, neváhajte si vybrať ubytovanie, ktoré vám umožní ľahký prístup a pohodlné zotavenie sa po návšteve tohto úchvatného miesta. Buďte si istí, že bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, váš pobyt v blízkosti tejto historického chrámu vám poskytne neopakovateľné zážitky a pohodlie.


Počasie Laos Pha That Luang Stupa


Pha That Luang Stupa is one of the most important religious sites in the country of Laos. Located in the capital city of Vientiane, it is a sacred symbol of the Buddhist faith and a symbol of national identity. The weather in Laos can greatly affect the visit to this iconic site, as well as the experience of travellers exploring its surroundings.

The climate in Laos is tropical, with hot and humid weather conditions throughout the year. The best time to visit is from November to February when it is cooler and drier, with temperatures ranging from 15 to 29 degrees Celsius. This is also the peak tourist season when the skies are clear, and there is minimal rainfall.

From March to May, the weather is always hot and dry with temperatures reaching up to 40 degrees Celsius. The sun's heat can be intense, and it is best to visit Pha That Luang Stupa in the early morning or late evening to avoid heat exhaustion. June to September is the monsoon season, and the rains can be heavy with intermittent showers throughout the day, making the trek to the stupa quite challenging. October is the wettest month, and it is not the ideal time to visit the stupa.

Pha That Luang Stupa is an awe-inspiring place of worship and a must-visit destination in Laos. Visitors should check the weather forecast before planning their visit and dress accordingly, keeping in mind the need for comfort amidst high temperatures. Don't forget to bring an umbrella or raincoat if travelling during the rainy season. The stunning beauty of Pha That Luang Stupa, combined with the right weather conditions, guarantees an unforgettable experience.


Letenka Laos Pha That Luang Stupa


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného ruchu a ponoriť sa do bohatej kultúry a histórie, Laos je ideálne miesto pre vás. A ak ste náhodou fanúšikom buddhizmu, budete určite nadšený z návštevy Pha That Luang Stupa.

Pha That Luang Stupa, nachádzajúca sa v hlavnom meste Laosu Vientiane, je jednou z najdôležitejších budhistických svätyní v krajine a považuje sa za symbol Laotianu ako národa. Obrovská ésťupa, ktorá sa vypína do výšky 44 metrov, bola postavená v 3. storočí pred naším letopočtom a mala byť dokončená v 16. storočí. Potom bola stúpa niekoľkokrát obnovovaná a rekonštruovaná a dnes je impozantnou stavbou, ktorá privádza návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť túto impozantnú stavbu, musíte si najprv zabezpečiť letenku do Laosu. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú lety do Vientiane, vrátane malajzijskej spoločnosti AirAsia, Vietnam Airlines a Thai Airways. Cena letenky závisí od vašej cestovnej sezóny a okamihu rezervácie letu.

Po príchode do Vientiane, môžete sa ísť rovno rovno na Pha That Luang Stupa, ktorá sa nachádza asi 5 kilometrov na východ od centra mesta. Môžete sa tam dostať taxíkom alebo mototaxi. Vstupné na miesto je povinné a stojí asi 5000 kipov, čo je asi 60 centov.

Po vstupe do areálu sa prejdite po upravených záhradách a pokojne sa prejdite okolo stúpy. Dýchajte hlboko a užívajte si pocit pokoja a kľudu, ktorý tento miestny klenot spôsobuje. Ak je to vaša prvá návšteva Laosu, iste vás prekvapí aj pohostinnosť miestnych obyvateľov a ich rešpekt k podobám a symbolom ich náboženstva.

Pha That Luang Stupa je určite miesto, ktoré musíte vidieť pri návšteve Laosu. Je to jedna z najimpresívnejších budhistických stavieb v krajine a je bohatá na symboliku a posolstvá. Ak máte radi históriu, kultúru a duchovný rozvoj, neváhajte a zarezervujte si letenku do Laosu práve teraz!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky