Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Libanon The National Museum of Beirut

Ubytovanie Libanon The National Museum of Beirut


The National Museum of Beirut is one of the most fascinating and popular tourist destinations located in the heart of Lebanon. It is an absolute must-visit for those who are interested in history and culture.

The museum was established in 1942 and houses more than 100,000 objects that date back to prehistoric times. The collection is divided into three main sections: The Prehistory and Protohistory Galleries, The Phoenician Galleries and the Roman and Byzantine Galleries.

The Prehistory and Protohistory Galleries will take you back to the Stone Age and the Bronze Age. You will find a wide range of artifacts such as flint tools, pottery jars, and metal weapons. The Phoenician Galleries showcase the history of the Phoenician civilization, which was an ancient civilization that existed between the 14th and 7th centuries BCE. You will find interesting artifacts such as sculptures, jewelry, and coins.

The Roman and Byzantine Galleries feature a collection of stunning mosaics, intricate decorations, and sculptures that date back to the Roman and Byzantine periods. The highlights of this section include the famous Mosaic of the Three Graces and the Phoenician Sarcophagus.

The museum is housed in a 1930s building that was designed by the French architect, Antoine Nahas. The building was damaged during the Lebanese Civil War, but it was eventually restored and reopened in 1999.

The National Museum of Beirut is not just a museum; it is a unique window into the history of the people of Lebanon. The museum has been featured in many movies, documentaries, and television shows, and it is considered one of the best museums in the Middle East.

If you are planning to visit Beirut, then you should definitely add The National Museum of Beirut to your itinerary. The museum is open every day except for Mondays and public holidays. The entrance fee is very affordable, and you can spend hours exploring the galleries and learning about the rich history of Lebanon.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon The National Museum of Beirut


1. Kde sa nachádza Národné múzeum v Bejrúte?
Národné múzeum sa nachádza v Bejrúte, hlavnom meste Libanonu.

2. Kedy bolo Národné múzeum založené?
Národné múzeum bolo založené v roku 1942.

3. Aké sú otváracie hodiny múzea?
Otváracie hodiny múzea sú od 9:00 do 17:00 hodín od utorka do nedeľe. Múzeum je zatvorené v pondelok.

4. Aká je vstupná cena do múzea?
Vstupné do múzea je 5 000 libanonských libier pre dospelých a 1 000 libanonských libier pre deti.

5. Aké exponáty sú v Národnom múzeu vystavené?
Múzeum obsahuje širokú zbierku artefaktov od prehistorického obdobia až po súčasnosť, vrátane sochy, nástenných malieb, keramiky, mincí a ďalších historických artefaktov.

6. Ako dlho trvá prehliadka múzea?
Dĺžka prehliadky múzea závisí od záujmu návštevníka, ale zvyčajne trvá približne 1 - 2 hodiny.

7. Ponúka múzeum výkladové prehliadky?
Áno, múzeum ponúka výkladové prehliadky, ktoré sú dostupné za príplatok. Výkladové prehliadky je potrebné rezervovať vopred.

8. Je fotografovanie povolené v múzeu?
Áno, fotografovanie vo vnútri múzea je povolené, ale bez blesku a statívu.

9. Sú v múzeu k dispozícii pokladne alebo suveníry?
Áno, múzeum má pokladňu, kde je možné zakúpiť vstupenky. Okrem toho je v múzeu aj darčekový obchod, kde môžete zakúpiť suveníry a literatúru.

10. Má múzeum reštauráciu alebo kaviareň?
V bezprostrednej blízkosti múzea sa nachádzajú niekoľko reštaurácií a kaviarní, takže si môžete vychutnať jedlo alebo kávu po návšteve múzea.


Letenka Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je nádherná krajina s bohatou históriou a neprehliadnuteľnými kultúrnymi pokladmi. Jedným z najvýznamnejších miest na navštívenie je The National Museum of Beirut (Národné múzeum v Bejrúte), ktoré v sebe ukrýva obrovské množstvo umeleckých diel a histórie.

Pre cestovateľov, ktorí majú záujem o históriu, umenie a archeológiu, je Národné múzeum v Bejrúte nevyhnutným miestom na navštívenie. Múzeum sa nachádza v bývalom kláštore svätého Jozefa a je jedným z najväčších a najprestížnejších múzeí vo východnom Stredomorí.

Svoje dvere pre verejnosť otvorilo múzeum v roku 1942 a od tej doby priťahuje návštevníkov z celého sveta svojím rozsiahlou zbierkou artefaktov, ktoré svedčia o bohatej histórii Libanonu a celého regiónu. Expozícia sa sústreďuje na obdobie od praveku až po obdobie Osmanskej ríše, prezentujúc tak vývoj kultúry a spoločnosti v priebehu tisícročí.

Medzi najdôležitejšie artefakty patrí slávna Fénická nekropola zo 2. až 1. storočia pred n. l., ktorá je jednou z najväčších fénických hrobových pamiatok na svete. Táto nekropola je výnimočná svojou architektúrou a bohatými umeleckými dielami, ktoré sa v nej nachádzajú.

Okrem toho múzeum vystavuje aj množstvo soch, sarkofágov, keramiky, mincí a iných historických predmetov, ktoré dokumentujú život a kultúru starovekých civilizácií v tejto oblasti. Návštevníci majú možnosť vidieť zaujímavé expozície, ako napríklad fénický chrám alebo rímske kúpele.

The National Museum of Beirut je známe aj svojou ochranou a prezentáciou fénickeho písma. Múzeum v sebe ukrýva vzácne pamiatky písma, ako sú foremné tabuľky, ktoré poukazujú na vývoj písma od prvých fénických znakov po súčasné arabské písmo.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o modernejšiu históriu, múzeum ponúka aj zbierky z obdobia občianskej vojny, ktorá sa v Libanone odohrávala v 80. rokoch. Toto obdobie je dôležité pre lepšie pochopenie súčasného stavu krajiny a prehĺbenie znalosti o jej spoločenskom vývoji.

The National Museum of Beirut je miestom, ktoré vám umožní preskúmať bohatú históriu a kultúru Libanonu. Umiestnené v meste Bejrút, umožňuje cestovateľom objaviť krásu tohto fascinujúceho regiónu a poskytuje nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka.

Ak máte záujem o históriu a chcete vidieť vzácne artefakty, nevynechajte The National Museum of Beirut. Cesta do Libanonu vás zavedie do množstva kultúrnych a historických záberov, ktoré nezabudnete.


Dovolenka Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je fascinujúcou destináciou pre dovolenku, s bohatou históriou a kultúrou, ktorú môžete objaviť v Národnom múzeu v Bejrúte. Tento múzeum je jednou z najvýznamnejších zaujímavostí v krajine a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na bohatstvo a pestrosť libanonskej minulosti.

Národné múzeum v Bejrúte sa nachádza v samom srdci hlavného mesta a je domovom rozsiahlej zbierky archeologických artefaktov. Jeho vznik sa datuje do roku 1937 a dnes je považované za jedno z najvýznamnejších múzeí na Blízkom východe.

Expozícia v múzeu mapuje libanonskú históriu od praveku po moderné časy a ponúka obraz do minulosti, o ktorej sa možno v školských učebniciach často zmieňuje. Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí socha faraóna Ramsesa II., ktorá bola objavená v egyptskom Luxore a bola darom Egypta Libanonu. Okrem toho tu nájdete aj rôzne iné sochy, keramiku, šperky, mince a mnoho ďalších predmetov, ktoré svedčia o bohatej histórii krajiny.

Národné múzeum v Bejrúte je známe aj svojou expozíciou fénických artefaktov. Fénická civilizácia, ktorá existovala v období od 1200 do 539 pred naším letopočtom, bola jednou z najvplyvnejších starovekých civilizácií na tomto území. V múzeu sa nachádzajú vzácne artefakty, ako sú fénické náhrobné stĺpy, sochy bohov a stopové obrazy, ktoré ponúkajú návštevníkom možnosť objaviť a porozumieť tejto veľmi zaujímavej kultúre.

Okrem starovekých artefaktov v múzeu nájdete aj modernú expozíciu, ktorá sa zameriava na libanonskú históriu a kultúru v 19. a 20. storočí. Táto časť múzea vám umožní spoznať libanonských umelcov, spisovateľov a vedcov, ktorí mali významný vplyv na krajinu a celý región.

Národné múzeum v Bejrúte má tiež vzácne a jedinečné zbierky sýrskych fresiek a egyptských mumii. Tieto exponáty sú dôkazom o histórii tohto regiónu a o vzájomnom vplyve medzi rôznymi starovekými civilizáciami v oblasti Stredného východu.

Ak plánujete dovolenku v Libanone, návšteva Národného múzea v Bejrúte by nemala chýbať vo vašom pláne. Okrem toho, že vám umožní objaviť zaujímavé histórie a kultúry krajiny, tiež ponúka únik od rušnej mestského ruchu. Tento komplex múzea sa nachádza v príjemných záhradách a ponúka nádherné výhľady na okolitú architektúru a krajinu.

Vstupné do múzea je cenovo dostupné a informácie o výstavách a otváracích hodinách si môžete overiť na oficiálnej webovej stránke múzea. Nech už ste nadšený cestovateľ alebo jednoducho máte záujem o históriu a kultúru, Národné múzeum v Bejrúte je určite miesto, ktoré by ste mali navštíviť na svojej dovolenke v Libanone.


Počasie Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je krajina, ktorá sa nachádza medzi Sýriou a Izraelom na východe a na juhu omývaná Stredozemným morom. Libanon je známy svojou krásnou prírodou a bogatou históriou a kultúrou. Medzi miestami, ktoré si turisti radi pozrú patrí aj Národné múzeum v Bejrúte.

Národné múzeum v Bejrúte je domovom množstva umeleckých diel, relikvií a artefaktov, ktoré odkazujú na minulé dejiny Libanonu. Množstvo prírodovedných exponátov v národnom múzeu návštevníkov očarí a ukážu, aká vzácna flora a fauna sa v tomto území vyskytuje.

Jedným z faktorov, ktoré robia Libanon lákavým turistickým miestom sú jeho klimatické podmienky. Krajina patrí medzi mierna pásma, preto sa tu môže očakávať podobné počasie ako v strednej Európe. Avšak, vplyv Stredozemného mora spôsobuje, že teploty sú v lete vyššie a v zime mierne.

V lete sa teploty v Libanone pohybujú v rozmedzí 25 - 35 ° C, ale v niektorých oblastiach sa teploty môžu vyšplhať až na 40 ° C. Pri jazere Becharre alebo v pohorí Kadisha sa teploty držia na približne 20 ° C, čo je ideálne miesto na oddych.

Počas zimy sa Libanon mení na zimný a ovocný raj, kde počasie je miernejšie a chladné. Dlhé obdobia mrazu sa tu nevyskytujú a snežiť býva najviac na horách.

Zhrnutie

Libanon je miesto kde nájdete mnohé krásy prírody a histórie. Národné múzeum v Bejrúte sa stalo viac ako len pamätník histórie, ale aj symbolom záchrannej práce, ktorá sa uskutočňuje ako ochrana kultúrneho odkazu pre budúce generácie. Klimatické podmienky v Libanone umožňujú cestovať a okúsiť krásy v každom ročnom období. Ak sú vaše plány pre cestovanie niekam v smeru do blízkosti Sýrie a Izraela, nezabudnite zahrnúť aj Libanon.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky