Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Malta Qrendi Temples

Počasie Malta Qrendi Temples


Malta je známa pre svoje nádherné pláže, krásnu architektúru a bohatú históriu. Jedným z najzaujímavejších turistických miest na Malte sú Qrendi Temples. Tento starodávny komplex leží nedaleko Qrendi, kde sa nachádza jeden z najzaujímavejších archeologických komplexov na svete.

Ale ako je počasie na Malte a ako ovplyvňuje návštevy Qrendi Temples? Na Malte je medzi júnom a septembrom horúci letný čas a teploty sa môžu vyšplhať až na 32 stupňov Celzia. Vysoké teploty a vysoká vlhkosť môžu urobiť návštevu Qrendi Temples náročnejšou. Preto je najlepší čas na návštevu v zime, keď sú teploty miernejšie a príjemnejšie. V zimných mesiacoch sa teploty pohybujú okolo 17 stupňov Celzia, čo je ideálne na prechádzku po starodávnych ruinách a užívanie si historických pamiatok.

Ak chcete navštíviť Qrendi Temples v lete, je dôležité si vziať opatrenia na ochranu pred slnečným žiarením a hydratovať sa dosť často. Taktiež sa odporúča navštíviť ruiny čo najskôr ráno alebo neskôr večer, keď sú teploty miernejšie a slnko nie je také intenzívne.

Okrem teploty a vlhkosti môže počasie ovplyvniť aj návštevu tým, že prívalové dažde môžu spôsobiť záplavy a zatvoriť prístup k Qrendi Temples. Práve preto sa odporúča sledovať predpoveď počasia a používať obedové časy na návštevu miest s možnosťou interiérového posedenia.

Qrendi Temples sú jedinečné historické pamiatky, ktoré nie je možné navštíviť kedykoľvek. Preto je dôležité poznať počasie na Malte, aby ste mohli svoju návštevu naplánovať tak, aby ste mali čo najlepšie zážitky z tohto úžasného miesta. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Qrendi Temples, budete fascinovaní a určite budete mať nezabudnuteľný zážitok z tohto nádherného miesta.


Dovolenka Malta Qrendi Temples


Malta je obľúbená dovolenková destinácia pre mnohých turistov z celého sveta a jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo ľudia navštívia Maltu, sú kultúrne a historické pamiatky. Jedným z najdôležitejších miest na Malte sú Qrendi Temple, čo sú jedny z najkrajších a najzachovalejších megalitických pamiatok na Malte.

Qrendi Temple, ktoré sa nachádzajú asi 5 km od letiska v Luqy, sú zložené z troch veľkých chrámov, ktoré sú uložené blízko seba v krásnej a dobre zachovanej krajine. Tieto chrámy sa nachádzajú na južnej strane Malty a sú jedným z najdôležitejších symbolov pre maltskú históriu.

Tieto chrámy, ktoré boli postavené asi pred 5000 rokmi, sú navštívené mnohými turistami, ktorí radi objavujú historické miesta a stopy minulosti. Qrendi Temple, ktoré sa nachádzajú v krásnom krasovom prostredí západne od Siggiewi, sú považované za kultúrne poklady Malty.

Chrám Hagar Qim, ktorý sa nachádza blízko Qrendi Temple, je najstarším a najlepšie zachovaným megalitickým chrámom na Malte. Tento chrám bol postavený pred viac ako 5000 rokmi a je obklopený krásnou kozmickou krajinou.

Chrám Mnajdra, ktorý sa nachádza v blízkosti Hagar Qim, je ďalším klenotom v kráse a histórii Malty. Tento chrám bol postavený v rovnakom období ako Hagar Qim a je považovaný za jeden z najkrajších megalitických chrámov v Európe.

Pre tých, ktorí chcú získať hlbší pohľad na históriu Malty, sú Qrendi Temple jednou z najlepších možností. Turisti, ktorí navštívia tieto chrámy, sa dostanú do iného sveta, kde sa zrazu ocitnú v minulosti. Tieto chrámy sú plné tajomstiev a stále ponúkajú veľa otázok, ktoré zostávajú nezodpovedané.

Dovolenka na Malte so záujmom o históriu a archeológiu je pre tých, ktorí navštívia tieto chrámy, nezabudnuteľným zážitkom. Qrendi Temple sú očarujúce pamiatky s nekonečnými krásami, ktoré potešia srdce a dušu, a môžu byť jedným z najuznávanejších miest na Malte. Ak chcete dozvedieť viac o tom, ako navštíviť tieto krásne miesta, neváhajte a plánujte si dovolenku na Malte, kde budete môcť vidieť jedny z najdôležitejších pamiatok celej Európy.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Qrendi Temples


Otázka: Aké sú otváracie hodiny Qrendi Temples?
Odpoveď: Qrendi Temples sú otvorené pre verejnosť denne od 9:00 do 17:00 hod.

Otázka: Ako sa dostanem k Qrendi Temples?
Odpoveď: Qrendi Temples sa nachádzajú asi 10 minút jazdy autom od letiska v Malte. Je možné tam tiež dostať sa autobusom z väčších miest, ako sú Valletta alebo Sliema.

Otázka: Koľko stojí vstupenka do Qrendi Temples?
Odpoveď: Vstupné do Qrendi Temples stojí 5 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti.

Otázka: Aká je história Qrendi Temples?
Odpoveď: Qrendi Temples sú megalitické chrámy, ktoré boli postavené pred 5000 rokmi v období neolitu. Ide o jeden z najvýznamnejších archeologických nálezov na Malte.

Otázka: Môžem sa dostať do interiéru Qrendi Temples?
Odpoveď: Nie, návštevníci nemôžu vstúpiť do interiéru Qrendi Temples, pretože sú zatiaľ neprevedené na turistické účely. Avšak, exteriér chrámov a okolie sú vstupné.

Otázka: Je tam parkovisko pri Qrendi Temples?
Odpoveď: Áno, v blízkosti Qrendi Temples je parkovisko, ktoré návštevníci môžu využiť.

Otázka: Treba si vopred zarezervovať vstupenku do Qrendi Temples?
Odpoveď: Nie, vstupenky do Qrendi Temples sa dajú zakúpiť priamo na mieste, nie je nutné ich rezervovať vopred.

Otázka: Je vstup do Qrendi Temples bezbariérový?
Odpoveď: Bohužiaľ nie, vstup do Qrendi Temples nie je bezbariérový, pretože sú umiestnené na kopci a nie je tam prístup pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.


Ubytovanie Malta Qrendi Temples


Ak hľadáte jedinečné miesto na pobyt na Malte, neváhajte sa ubytovať v blízkosti Temples v Qrendi. Toto miesto je nezvyčajné nielen v historickom zmysle, ale aj z pohľadu architektúry a krásneho výhľadu na okolitú krajinu.

Qrendi Temples sú Staroveké megalitné chrámy a sú považované za jedno z najimpresívnejších miest posvätných kultov na Malte. Chrám bol postavený pred viac ako 5000 rokmi a je jedným z prvých náboženských miest na svete.

V súčasnosti sú k dispozícii dve chrámy, známe ako Mnajdra a Ħaġar Qim. Mnajdra je najstarší z nich, bol vybudovaný prevažne z vápencových blokov a má formu trilit t.j. dvoch veľkých kameňov podpierajúcich prekladanie do tvaru písmena "U" a na rozdiel od iných chrámov na Malte je orientovaný na východ. Ħaġar Qim chrám je menej veľkorysý, ale svojimi pomerne intaktnými ruínami a stavbou je jedinečný.

Okrem možnosti obdivovať tieto pamiatky, môžete sa pohybovať okolo miesta a cítiť krásy prírody Malty.

Ak sa rozhodnete zôstať v blízkosti Qrendi Temples, máte niekoľko možností ubytovania, vrátane lokalít v okolí mestečka Qrendi a južne od Malty, ako napríklad San Ġwann a San Pawl tat-Targa.

Môžete sa ubytovať v historickom dome v malom mestečku Qrendi, alebo si môžete vybrať moderné apartmány a luxusné hotely v mestečkách v okolí. Medzi najnavštevovanejšie hotely patrí se mieta "Ta' Leli". Tieto možnosti ubytovania vám poskytnú čas a priestor na preskúmanie miestnych zaujímavostí, vrátane krásnych pláží a výletov do okolitých miest.

Ak hľadáte miesto na pobyt na Malte, ktoré je jedinečné a poskytne vám príležitosť vidieť jedno z najzaujímavejších posvätných miest na Zemi, návšteva Qrendi Temples by mohla byť ideálnym miestom na to. Preto nepremeškajte túto príležitosť a zarezervujte si svoje miesto v blízkosti jedného z najúžasnejších náboženských miest na svete.


Letenka Malta Qrendi Temples


Malta je ostrov plný historických záhad a fascinujúcej minulosti. Jeho bohaté archeologické dedičstvo je jedným z najvýznamnejších na svete. Jedným z najznámejších miest je Qrendi Temples, považované za dôležitú atrakciu pre turistov a históriu nadšencov.

Letenka na Maltu je prvým krokom, ktorý vás zavedie na tento fascinujúci ostrov. Po prílete na letisko v Maltě sa môžete vydať na nezabudnuteľnú výpravu do miesta, kde sa nachádza Qrendi Temples.

Qrendi Temples je súbor troch neolitických chrámov, ktoré boli postavené pred približne 5 000 rokmi. Tieto ich pôsobia ako hrobky a pravdepodobne mali náboženský význam. Sú jednými z najstarších dochovaných konštrukcií na Malte a dokazujú bohatú a starobylú históriu tohto ostrova.

Chrám Ġgantija, ako je tiež známe, je považovaný za jednu z najväčších starovekých stavieb na svete, väčšiu než slávne Stonehenge v Anglicku. Jeho mohutné kameňové bloky sa stále zdvíhajú do výšky a vytvárajú skutočne zázračný pohľad.

Ďalším dôležitým chrámom v tomto súbore je Ħaġar Qim, ktorý je považovaný za najdramatickejší zo všetkých súčasných prejavov neolitickej architektúry na Malte. Svojou impozantnosťou a presne vyrezávanými kameňmi vás tento chrám uchváti svojou krásou a historickej dôležitosťou. Tento chrám je dokonca zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Posledným chrámom Qrendi Temples je Mnajdra, ktorý je najmenší z trojice, ale rozhodne nie najmenej dojímavý. Jeho časť bola postavená do útesu a táto jedinečná lokalita poskytuje úžasný pohľad na okolitý krajinu.

Cesta k Qrendi Temples môže byť trochu náročná, ale to je len súčasťou dobrodružstva. Budete musieť prejsť hlinenými a skalnatými cestami až k samotným chrámom, ale zaručujeme vám, že to bude stáť za to. Cestou si môžete vychutnať aj krásne výhľady na okolitú krajinu a prirodzenú krásu Malty.

Ak ste milovníkmi histórie, archeológie alebo jednoducho krásy starodávnych pamiatok, letenka na Maltu a návšteva Qrendi Temples je pre vás ideálna voľba. Pripravte sa na fascinujúce dobrodružstvo a objavte tajomnú minulosť Malty.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky