Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Malta Sliema

Počasie Malta Sliema


Počasie na Malte v meste Sliema je typické pre stredomorskú klímu. Táto lokalita je známa pre svoje príjemné a teplé počasie počas väčšej časti roka.

Letá na Malte sú horúce a suché. Teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, s niektorými horúcimi dňami, keď teploty presahujú 35 ° C. Tieto teploty však bývajú vyrovnávané miernym morským vetrom, čo robí počasie znesiteľnejším. Morská voda dosahuje teplotu od 20 ° C do 26 ° C, čo je ideálne na kúpanie.

Jeseň na Malte je stále teplá, s miernym poklesom teplôt. Na začiatku jesene je teplota ešte príjemná, okolo 25 °C, no s koncom novembra a začiatkom decembra teploty klesajú na približne 20 °C. Morská voda je stále dostatočne teplá, čo umožňuje posledné osviežujúce kúpanie.

Zima na Malte je mierna, ale nie je chladná ako v kontinentálnych krajinách. Teploty sa pohybujú od 12 °C do 20 °C. Občas sa stane, že teplota klesne pod 10 °C, ale to je skôr výnimkou. V zime je menej slnečných dní a morská voda sa ochladí na približne 15 °C až 17 °C. Mnohí obyvatelia sa však stále kúpu v tejto sezóne.

Jar na Malte je rovnako ako jeseň veľmi príjemná. Teploty sa opäť dvíhajú a pohybujú okolo 20 °C do 25 °C. Voda sa už teplá a je opäť ideálna na kúpanie. Jarné obdobie je tiež známe svojou kvitnúcou flórou, ktorá prispieva k pestrosti ostrova a dodáva mu úžasnú atmosféru.

Celkovo možno povedať, že počasie na Malte, najmä v Slieme, je počas väčšiny roka teplé a príjemné. Relatívne mierny zimný obdobie a veľa slnečných dní robia z Malty populárnu destináciu pre turistov počas celého roku. Ak ste milovníkom slnka a tepla, Sliema na Maltě je miestom, kde sa budete cítiť ako doma!


Dovolenka Malta Sliema


Ak hľadáte miesto na dovolenku s bohatou históriou, krásnymi plážami a fascinujúcou kultúrou, Malta by mohla byť ideálnou voľbou. S konkrétnym zameraním na oblasť Sliema - jedno z najobľúbenejších letovísk na Malte - tu je článok, ktorý vám poskytne informácie o tomto úžasnom mieste.

Sliema je prímorské mesto nachádzajúce sa v severovýchodnej časti Malty. Jeho poloha je výhodná, pretože sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Valletta a ponúka úchvatný výhľad na celý Vallettský polostrov. Toto letovisko je známe svojimi krásnymi plážami, reštauráciami, obchodmi a nočným životom.

Pláže v Slieme sú neodolateľné. Známa je napríklad pláž Tigne, ktorá je naplnená slnečníkmi a lehátkami pre oddych a relaxáciu. Sú tu tiež možnosti na vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a kajakovanie, čo vám umožňuje silne sa zapojiť do dobrodružných aktivít.

Pre tých, ktorí si radi prechádzajú, je Sliema ideálnym miestom na túry. Širokým promenádami sa môžete prechádzať pozdĺž pobrežia a obdivovať úchvatné panorámy. Môžete sa vybrať aj na prechádzku do susednej tradičnej dedinky St. Julian's, ktorá ponúka mraky útulných reštaurácií a čarovné prístavy pre rybárske člny.

Kultúrne bohatstvo Sliemy je veľmi zaujímavé. Nachádzajú sa tu historické budovy, ako napríklad viac ako 300-ročný štýlový dom The Ferries, ktorý slúžil ako dedinský hostinec pre rybárov a námorníkov. Mnoho kostolov a katedrál poskytuje pôsobivý pohľad na miestnu architektúru a módne maltské reštaurácie sú pripravené potešiť všetkých, ktorí túžia po miestnych špecialitách.

Večer je Sliema miestom, kde sa život z povytnárajú. Množstvo barov, kaviarní a nočných klubov ponúka širokú škálu voľnočasových aktivít. Táto časť Malty je známa najmä výbornou možnosťou nociť a ponúka zábavu pre každého.

Sliema je teda miestom, kde nájdete všetko, čo potrebujete a čo by ste mohli chcieť na vašej dovolenke. Od krásnych pláží a vodných športov, cez kultúru a históriu, až po obchody a nočný život, toto letovisko vám ponúka mnoho možností. Takže, keď plánujete dovolenku na Maltu, určite zvážte Sliemu ako vaše cieľové miesto.+


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Sliema


1. Aké je hlavné mesto Malty?

Hlavné mesto Malty je Valletta.

2. Aká je najväčšia kultúrna atrakcia v Slieme?

Najväčšou kultúrnou atrakciou v Slieme je Fort Tigné, ktorý sa nachádza na malom ostrove v zálive Marsamxett.

3. Aká je priemerná teplota v Slieme?

Priemerná teplota v Slieme sa pohybuje medzi 15°C a 25°C.

4. Aké sú najlepšie pláže v Slieme?

Najlepšie pláže v Slieme sú Tigne Point Beach a Qui-Si-Sana Beach.

5. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Slieme?

Some of the best restaurants in Sliema are Ta' Kris, The Chophouse, and The Brew.

6. Ako sa dostanem z letiska na Sliemu?

Z letiska na Sliemu sa môžete dostať taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto.

7. Aké sú najlepšie hotely v Slieme?

Niekoľko najlepších hotelov v Slieme sú The Palace, Preluna Hotel & Spa a The Victoria Hotel.

8. Aké sú najlepšie možnosti pre nákupy v Slieme?

Najlepšie možnosti pre nákupy v Slieme sú obchody v Tigne Point Shopping Mall a Sliema Ferries Shopping Complex.

9. Aké sú najlepšie aktivity pre turistov v Slieme?

Niektoré z najlepších aktivít pre turistov v Slieme sú prechádzka po promenáde The Strand, výlet na ostrov Comino a vodné športy na pláži.

10. Aké je odporúčanie ako stráviť deň v Slieme?

Odporúčania pre strávenie dňa v Slieme zahŕňajú prechádzku po promenáde, relaxáciu na pláži, ochutnávku miestnej kuchyne v reštaurácii a návštevu kultúrnych pamiatok ako Fort Tigné.


Letenka Malta Sliema


Ak sa rozhodnete navštíviť Maltu, jedno z miest, ktoré si určite nenechajte ujsť, je Sliema. Toto malebné prístavné mesto na východnom pobreží ostrova ponúka nádherný výhľad na Stredozemné more a je jedným z najžiadanejších turistických miest na Malte.

Ak plánujete svoju dovolenku na Malte a hľadáte letenku do Sliemy, máte na výber z niekoľkých leteckých spoločností, ktoré sú spojené s Maltou. Väčšina z nich má lety z hlavných európskych letísk, ako sú Londýn, Paríž, Rím a mníchovské letisko. Môžete si vybrať medzi nízkorozpočtovými leteckými spoločnosťami, ako je Ryanair, alebo skúsenejšími prepravcami, ako je Lufthansa alebo Air Malta.

Cena letenky do Sliemy sa líši v závislosti od sezóny a predovšetkým od vzdialenosti letu. Ak si však rezervujete letenku vopred a sledujete aktuálne ponuky, môžete si dovoliť cestovať za skvelé ceny. Pri hľadaní letenky nezabudnite porovnať ceny medzi rôznymi leteckými spoločnosťami a využiť rôzne online platformy, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšiu možnú ponuku.

Po prílete na letisko na Maltu sa môžete jednoducho dostať do Sliemy. Môžete využiť autobusovú dopravu, taxíky alebo si prenajať auto. Doprava z letiska do Sliemy je pomerne jednoduchá a vzdialenosť je približne 9 km, čo znamená, že v priebehu 30 minút by ste mali byť na svojom určení.

Po príchode do Sliemy nebudete sklamaní. Toto prístavné mesto ponúka nespočetné množstvo atrakcií a aktivít. Môžete si oddýchnuť na nádherných plážach, prechádzať sa po malebnom promenáde, kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní, alebo si užiť skvelú atmosféru mesta.

Okrem toho, Sliema je tiež výborným miestom na športové aktivity ako vodné športy, potápanie alebo kajakovanie. Môžete si tiež prenajať loď a objaviť krásy Malty zo Stredozemného mora.

Ak ste zvedaví na históriu a kultúru Malty, nezabudnite navštíviť niektoré zo susedných miest, ako napríklad Valletta, hlavné mesto Malty. Mesto je plné starobylých budov a pamiatok, kde si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru a šľachtu maltskej histórie.

Celkovo, Sliema je jedinečné miesto, ktoré si zaslúži návštevu. So svojou krásnou prírodou, živou atmosférou a bohatou históriou, dostanete jedinečný zážitok z tejto malebnej časti Malty. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu destináciu, neváhajte a rezervujte si letenku do Sliemy už dnes!


Ubytovanie Malta Sliema


Malta je krajina, ktorá ťaží z neopakovateľného spojenia histórie a modernej doby. Sliema je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov kvôli blízkosti k mnohým atrakciám, obchodom, reštauráciám a krásne polohe na brehu mora. Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tejto oblasti, existuje množstvo možností od hotelov po apartmány a luxusné rezydencie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, určite navštívte hotel Hilton Malta. Tento hotel má vynikajúcu polohu priamo na pobreží a ponúka úžasné výhľady na stredozemné more. Je to jeden z najlepších hotelov na Malte a ponúka všetky potrebné zariadenia pre pohodlný a luxusný pobyt, ako sú bazény, fitness centrum a spa. Je tiež ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú príležitosť na konanie konferencií alebo podujatí.

Ak hľadáte niečo viac cenovo dostupné, budete môcť nájsť celý rad ubytovania v Sliema, ktoré vám nebude spať vo vašom peňaženkovom vrecku. Jednou z týchto možností je The Waterfront Hotel, ktorý sa nachádza na samom brehu mora. Tento hotel ponúka komfortné izby s výhľadom na more a bazén. Objekt disponuje tiež reštauráciou a barom, ktorý je otvorený celý deň. The Waterfront Hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú mať prístup k všetkým obchodom v meste.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti obchodov a atrakcií, mohli by ste navštíviť The Plaza Hotel. Nachádza sa priamo v centre Sliema a má výhodnú polohu s blízkosťou k obchodom, reštauráciám a verejnej doprave. Tento hotel ponúka dobré zariadenia pre pohodlný pobyt, vrátane moderných izieb súčasného štýlu a bazéna na streche hotela s úžasným výhľadom.

Ak chcete mať viac súkromia a nezávislosť, mali by ste sa pozrieť na apartmány na prenájom v Sliema. Väčšina apartmánov má jednoduché zariadenie, ale zaručujú vám maximálne súkromie a pohodlie. Niektoré z najlepších miest na nájdenie apartmánov sú na stránkach ako Booking.com alebo Airbnb.

V Sliema nájdete aj veľa iných hotelov a apartmánov na prenájom. Ak hľadáte ubytovanie súčasneho štýlu, môžete nájsť vhodné riešenie pre svoj pobyt. Nie je nič lepšie ako zasnúbenie krásneho prostredia v kombinácii s pohodlným a cenovo dostupným ubytovaním. Tak neváhajte a zabookujte ubytovanie v Sliema pre svoj nezabudnuteľný pobyt na Malte.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky