Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Maurícius SSR Botanic Garden

Počasie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius, ostrovný raj v Indickom oceáne, je známy nielen svojimi krásnymi plážami a tyrkysovým morom, ale aj bohatou flórou a faunou. Jedno z najvýznamnejších miest v krajine sú Záhrady Botanickej záhrady SSR, ktoré sa nachádzajú v údolí Pamplemousses.

Záhrady Botanickej záhrady SSR sú najstaršou botanickou záhradou v južnej pologuli a stretávajú sa tu rôzne druhy exotických rastlín a stromov. Boli založené v roku 1767 Pierre Poivreom, francúzskym botanikom, a dnes pokrývajú rozlohu takmer 37 hektárov. Sú domovom viac ako 650 druhov rastlín vrátane vzácnych endemických druhov. Záhrady obsahujú aj niekoľko jazier, fontán a kaskád, ktoré pridávajú nádych romantiky do ich atmosféry.

Počasie v Záhradách Botanickej záhrady SSR je typické pre maurícijský tropický ostrov. S priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia v priebehu celého roka je tu veľmi príjemne a ideálne miesto na prechádzky. Avšak treba si dávať pozor na dažde, ktoré môžu byť časté, najmä počas horúcejších letných mesiacov (december až marec). Počas týchto období môže pršať na dlhšiu dobu a voda môže byť silná, takže je vhodné mať so sebou dáždnik alebo zabaliť si do vodeodolnej bundy.

Aj keď je možné navštíviť Botanické záhrady počas celého roka, niektoré obdobia sú vhodnejšie ako iné. Na jar a jeseň (september a október) je počasie stabilnejšie a menej daždivé. Teplota je stále teplá a kvety rozkvitajú, čo zaručuje nádherné farebné dotyky. V zime (máj až august) je tiež relatívne suchšie a teplota je mierne nižšia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Záhrady Botanickej záhrady SSR, nezabudnite si so sebou priniesť pohodlné topánky, prechádzky po záhradách môžu byť rozličné a môžete stráviť niekoľko hodín v objavovaní rôznych častí záhrad. Okrem toho, nezabudnite si taktiež priniesť fotoaparát, pretože budete chcieť zachytiť krásne okamihy súvisiace s rozmanitosťou rastlín a scenériou.

Záhrady Botanickej záhrady SSR sú skutočnou perlo na ostrove Maurícius. Okrem nádherných rastlín a stromov ponúkajú aj príležitosť na oddych a relaxáciu v prekrásnom prírodnom prostredí. Nech už prídete v akomkoľvek období, určite sa vám bude páčiť atmosféra, ktorá vás obklopí.


Ubytovanie Maurícius SSR Botanic Garden


Botanic Garden na Mauríciu je jedným z najkrajších prírodných miest, ktoré táto malebná ostrovná krajina ponúka. Tento úchvatný záhradný raj je domovom rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré priláka milovníkov prírody a turistov z celého sveta.

Botanic Garden sa nachádza v hlavnom meste Port Louis a rozprestiera sa na rozlohe vyše 33 hektárov. Jeho história siaha až do 18. storočia, keď ho založil Pierre Poivre, francúzsky botanik. V priebehu rokov sa záhrada stala dôležitým miestom pre pestovanie a uchovávanie vzácnych rastlín a stala sa aj dôležitým miestom na botanický výskum.

Jedným z najvýznamnejších aspektov Botanic Garden sú jeho unikátne rastlinné druhy. Návštevníci tu môžu nájsť rôzne exotické rastliny, ako napríklad gigantické líhošťovité palmové stromy alebo vzácne orchidey. Záhrada je tiež známa svojimi veľkými pralesmi, ktoré sa dajú objaviť pomocou turistických chodníkov.

Okrem rastlinnej flóry ponúka Botanic Garden aj bohatú faunu. Medzi najpopulárnejšie zvieratá, ktoré tu môžete vidieť, patria rôzne druhy vtákov, mačky a opice. Návštevníci majú možnosť sledovať rôzne druhy vtákov ako ibisy, kolibríky či čierne labutie. Wildlife Pond je ďalším skvostom, kde žijú vzácne druhy vtákov a žaby.

Pre turistov, ktorí navštívia Botanic Garden je k dispozícii aj niekoľko vyhliadkových bodov s výhľadom na okolitú krajinu. Tieto miesta ponúkajú úžasné výhľady nielen na záhradu, ale aj na záliv Port Louis a okolité súostrovie. Nádvorie v záhrade je tiež ideálnym miestom na pikniky a relaxáciu v prírode.

Okrem prechádzok a obdivovania prírodného krásy sú k dispozícii aj rôzne aktivity, ktoré si môžete vyskúšať. Medzi tieto aktivity patria požičovne bicyklov, ktoré vám umožnia objaviť záhradu vlastným spôsobom. Turisti môžu tiež absolvovať prehliadky so sprievodcom, ktorý vám poskytne bližšie informácie o flóre a faune v záhrade.

Pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v okolí Botanic Garden, je v susedstve k dispozícii aj široký výber ubytovacích zariadení. Hotely a rezorty v blízkosti záhrady sú známe svojím pohodlným ubytovaním a výhodnou polohou, ktorá poskytuje jednoduchý prístup k okolitým atrakciám. Miestne reštaurácie tiež ponúkajú tradičné miestne jedlá, ktoré určite stojí za to skúsiť.

Botanic Garden na Mauríciu je nezabudnuteľným miestom, kde môžete stráviť pokojný deň v strede prírody. Jeho nádherné rastliny, zvieratá a pôsobivé panoráma vás nadchnú a prinesú vám úplne novú perspektívu na túto nádhernú krajinu. Ak plánujete návštevu Maurícia, nevynechajte túto ohromujúcu záhradu, ktorá vám zaručene poskytne jedinečný zážitok.


Letenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius SSR Botanic Garden - Raj pre milovníkov prírody

Maurícius, ostrovová krajina v Indickom oceáne, je domovom jedného z najkrajších botanických záhrad na svete - Maurícius SSR Botanic Garden. Nachádza sa v hlavnom meste Port Louis a je jedným z najznámejších miestnych turistických atrakcií.

Maurícius SSR Botanic Garden bol založený v roku 1735 a pôvodne slúžil ako botanická záhrada pre pestovanie rôznych druhov cukrovcov a liečivých rastlín. Po niekoľkých storočiach sa zmenil na nádhernú botanickú záhradu, ktorá sa rozkladá na ploche viac ako 37 hektárov. Táto rozsiahla záhrada obsahuje viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnoho je endemických pre Maurícius a jeho okolie.

Jeden z najkrajších a najznámejších miest v tejto záhrade je 'Victoria Amazonica', veľký leknín, ktorý kvitne v noci a vytvára úžasný pohľad na nočnú oblohu. Záhrada ponúka aj mnoho iných zaujímavých a krásnych druhov rastlín vrátane samby, bambusov, dracen a mnohých ďalších.

Okrem toho tu návštevníci môžu vidieť aj množstvo exotických vtákov, ryb, korytnačiek a iných zvierat v rôznych častiach záhrady. Záhrada je tiež domovom pre pokojné jazierka a krásne vodopády, ktoré robia z miesta ideálny útek pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od rušného mesta.

Pre turistov, ktorí majú radi kultúru, záhrada obsahuje aj múzeum cukrovej trstiny, ktoré poskytuje podrobný pohľad na históriu cukrovej trstiny na ostrove.

Maurícius SSR Botanic Garden je prekrásne miesto, ktoré stojí za návštevu pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí chcú odpočívať v klidnom a krásnom prostredí. Ak hľadáte niečo iné a jedinečné, letenka na Maurícius vás určite nikdy nezklame a záhrada je miestom, kde sa môžete cítiť ako v malom raji na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius SSR Botanic Garden


Otázky:

1. Kedy je Botanická záhrada na Mauríciu otvorená?
2. Aké druhy rastlín a zvierat možno v botanickej záhrade vidieť?
3. Kde sa Botanická záhrada nachádza?
4. Aké sú vstupné poplatky do Botanickej záhrady?
5. Môže sa Botanická záhrada navštíviť počas dažďa?

Odpovede:

1. Botanická záhrada na Mauríciu je otvorená každý deň od 8:30 do 17:00.
2. V Botanickej záhrade možno vidieť rôzne druhy endemických rastlín a zvierat, ako sú napríklad obrovice, korytnačky a rôzne druhy vtákov.
3. Botanická záhrada sa nachádza v Pamplemousses, v blízkosti hlavného mesta Port Louis.
4. Vstupné poplatky do Botanickej záhrady sú 200 MUR pre dospelých a 100 MUR pre deti (rok 2021).
5. Áno, Botanická záhrada možno navštíviť aj počas dažďa, no odporúča sa mať so sebou dáždnik alebo návštevu odložiť na iný deň.


Dovolenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius, malý ostrovný raj v Indickom oceáne, je domovom niektorých z najkrajších prírodných zázrakov sveta. Vedľa krásnych pláží a tyrkysového mora, turisti z celého sveta prichádzajú tiež za jednou skvostu ostrova - SSR Botanic Garden, známej aj ako Pamplemousses Botanic Garden.

SSR Botanic Garden je najstarším botanickou záhradou v južnej pologuli a jeho história siaha až do roku 1767. Založil ju Pierre Poivre, francúzsky botanik a zoológ, ktorý našiel túto časť ostrova ideálnou pre pestovanie rôznych exotických plodín a kvetov. Botanická záhrada bola otvorená aj verejnosti, aby mohli mať aj obyvatelia Mauríciusu prístup k rôznym druhom flóry.

Botanická záhrada sa rozprestiera na rozlohe 37 hektárov a je domovom pre viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú tropické a exotické. Medzi hlavné atrakcie záhrady patrí strom talipot, ktorý kvitne len raz za 30 až 80 rokov a potom odumrie, ale jeho kvety sú úchvatné a dosahujú výšku až 25 metrov. Okrem toho návštevníci nájdu aj ďalšie endemické rastliny vrátane skalky z vonkajšej časti množstvo druhov ibiškov.

Navyše, záhrada je domovom aj pre niekoľko iných druhov rastlín, vrátane vonkajšej časti uzatvorenou časťou z podobne tiež tropických rastlín a bois de natte, ktorý produkuje plody s jedlom, podobné citrusovým plodom. K dispozícii je aj veľká zbierka palmy, vrátane vzácnych druhov ako napríklad talipot, areka alebo palmský priesvitný.

Okrem rastlín, záhrada ponúka aj niektoré z najnavštevovanejších atrakcií pre turistov. Jednou z nich je aj kolónia obrovských žĺtých a modrých holubov, ktorí obývajú záhradu. Ich farebné perie a dojemný spev prilákajú mnoho zvedavcov, ktorí si ich radi fotografujú.

Dôležité je tiež spomenúť krásnu vodnú rastlinu - obrovský ľalok Victoria, ktorý pokrýva jazero v strednej časti záhrady. Je to najväčší ľalok na svete a jeho veľké, okrúhle listy evokujú dojem tropického rajského ostrova.

SSR Botanic Garden nie je len miestom pre pokojné prechádzky a obdivovanie krásy prírody, ale tiež dôležitým miestom pre výskum a ochranu druhov. Záhrada má dôležitú úlohu pri zachovaní ohrozených druhov rastlín a prírodného dedičstva ostrova.

Ak plánujete dovolenku na Mauríciu, nevynechajte návštevu týchto úžasných záhrad. Prechádzka cez ich chodníky vám umožní objavovať a obdivovať tropickú flóru a každá zastávka je príležitosťou na nové objavy a úžasné fotografie. Uistite sa, že máte dostatok času na to, aby ste si záhradu bez stresu užili a ocenili bohatstvo, ktoré ponúka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky