Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Mexiko Bacalar

Dovolenka Mexiko Bacalar


Dovolenka v Mexiku není ničím novým, ale Bacalar je destinace, která se stává stále oblíbenější. Leží na jihu Mexika a je domovem nádherného lagunového systému s křišťálově čistou vodou. Bacalar nabízí nádherné západy slunce, plavání, šnorchlování a mnoho dalšího.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Bacalaru je jezero s 7 barvami, které je domovem mnoha druhů ryb a korálů. Voda v lagunách je průzračná, teplá a klidná, což všechno dělá z Bacalaru ideální destinaci pro všechny, kteří chtějí strávit dovolenou na pláži mimo rušné město.

Voda je tak čistá, že se můžete snadno potápět. Sekce přímo u pobřeží nabízí prožitky s šnorchlováním, plaváním nebo kajakem. Existuje mnoho pláží, kde se můžete v klidu opalovat nebo jen relaxovat v okolí. Pokud hledáte něco aktivnějšího, můžete se vydat na procházky přírodou kolem tankerů nebo navštívit archeologické naleziště u blízkého města Chacchoben. Především se ale můžete cítit bezpečně a v pohodě a vyhřívat se na plážích nebo relaxovat.

Bacalar je vhodný nejen pro ty, co loví dovolenkovou zábavu na pláži, ale i pro ty, kteří se chtějí odreagovat od každodenního života a nudného pracovního dne v rámci téměř nedotčené, nádherné a přirozené oblasti.

Pokud hledáte krásnou destinaci pro dovolenou v Mexiku, je Bacalar to pravé místo pro Vás. Nejen, že nabízí krásu a klid, ale také mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie. Tak proč si nezarezervovat tuto dovolenou pro Vás a vaši rodinu nebo přátelé a prožít ty nejkrásnější zážitky, které Mexiko může nabídnout.


Ubytovanie Mexiko Bacalar


Bacalar je malé mestečko v Mexiku, nachádzajúce sa na brehu nádherného jazera s názvom Laguna Bacalar. Toto miesto je tajomným pokladom Mexika, pretože je jedným z najkrajších a najpôvabnejších miest na prenocovanie v krajine.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať, Bacalar je ideálnou voľbou. Toto mestečko je známe svojím krásnym jazerom, ktoré má sedem odtieňov modrej farby. Tieto rôzne odtiene vody sú výsledkom rôznych hlbočín jazera a jej pozoruhodného zloženia minerálov.

Jedným z najväčších lákadlom je možnosť ubytovať sa na břehu jazera. V Bacalare nájdete mnoho chic hotelov a bungalovov, ktoré sú navrhnuté tak, aby zaručili maximálny komfort a pohodlie. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú malé bungalovy so súkromným vstupom do jazera, kde môžete okamžite skočiť do osviežujúcej vody. Táto možnosť poskytuje jedinečný zážitok, ktorý si určite užijete.

Okrem exkluzívnych hotelov a bungalovov Bacalar ponúka aj rôzne typy ubytovania pre cestovateľov s menším rozpočtom. Sú tu hostely a levnejšie hotely, ktoré sú stále pohodlné a čisté. Mnohé z týchto možností ubytovania v Bacalare majú aj nádherný výhľad na jazero a ponúkajú priaznivé ceny.

Bacalar tiež ponúka širokú škálu aktivít pre turistov. Môžete sa vydať na plavbu po jazere a navštíviť známe Cenote Azul, ktoré je obrovským prírodným jazerom s kristálovo čistou vodou. Na jazere môžete tiež využiť množstvo vodných športov, ako je kajakárstvo, paddleboarding alebo šnorchlovanie.

Pre milovníkov histórie je v okolí Bacalare mnoho možností na spoznanie aztéckej a mayanskej kultúry. Môžete navštíviť miesto zvané Ek Balam, kde si budete môcť prezrieť nádherné aztécké pyramídy a budovy. Ďalšou zaujímavou možnosťou je návšteva ruín Tulum, ktoré sú situované na útesoch nad Karibským morom.

Ak hľadáte miesto na oddych a užívanie si nádherného prírodného prostredia, Bacalar je ideálnym miestom na ubytovanie. S jeho krásnym jazerom, pohodlnými hotelmi a širokou škálou aktivít s nádychom histórie vám Bacalar ponúka nezabudnuteľný zážitok. Navštívte toto pokojné miesto a nechajte sa unášať jeho kúzlo.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Bacalar


1. Ako sa dostanem z letiska do Bacalaru?
- Existuje niekoľko možností, vrátane prenájmu auta, vyhľadania taxíka alebo využitia verejnej dopravy. Odporúča sa konzultovať s miestnymi informačnými centrami pre najnovšie informácie o doprave.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Bacalaru?
- Ideálna doba na návštevu je od novembra do mája, keď sa teploty pohybujú okolo 25-30°C a vyhýbate sa sezónnym dažďom.

3. Koľko stojí prenájom člna na jazero Bacalar?
- Ceny prenájmu člnov sa líšia v závislosti od veľkosti a typu člna, ale pohybujú sa zhruba od 300 do 800 mexických peso za hodinu.

4. Ktoré aktivity sa dajú v Bacalare ešte robiť okrem plávania v jazere?
- Okrem plávania môžete tiež využiť možnosti šnorchlovania, potápania, jazdy na kajaku alebo pádlovania na SUP doskách. Môžete si tiež prenajať bicykel a objavovať okolitú krajinu.

5. Aké sú niektoré typické jedlá, ktoré by som mal v Bacalare ochutnať?
- Niektoré typické jedlá v Bacalare zahŕňajú ceviche (marinovaný syr), cochinita pibil (marínované bravčové mäso), sopa de lima (bravčová polievka s limetkovou príchuťou) a taco de pescado (rybací taco).

6. Existujú v Bacalare nejaké historické pamiatky, ktoré by som mal navštíviť?
- Áno, Bacalar je bohatý na historické pamiatky. Najvýznamnejším z nich je Fort San Felipe, ktorý sa nachádza na brehu jazera. Toto pevnosť bolo vybudované v 18. storočí na ochranu mesta pred pirátmi.

7. Aké je podnebie v Bacalare?
- Bacalar má tropické klima s vysokou vlhkosťou a vysokými teplotami počas celého roka. Letné mesiace (júl a august) sú najteplejšie s teplotami okolo 30-35°C, zatiaľ čo zimné mesiace (december a január) sú mierne chladnejšie s teplotami okolo 20-25°C.

8. Ako sa nazýva najznámejšia lagúna v Bacalare?
- Najznámejšia lagúna v Bacalare sa nazýva Lagúna de los Siete Colores, čo znamená Lagúna siedmich farieb. Tento názov je odvodený od rôznych odtieňov modrej farby vody v jazere, ktoré sú spôsobené hĺbkou a rôznymi druhmi rias.


Letenka Mexiko Bacalar


Mexiko je známe svojimi krásnymi plážami, fascinujúcou kultúrou a pôsobivou históriou. Ak ste zvedaví na preskúmanie ďalšieho skvostu tohto úžasného krajiny, neváhajte sa vydať do mesta Bacalar. Toto kúzelné miesto láka turistov z celého sveta svojou jasne modrou lagúnou a zaujímavou históriou. Ak plánujete navštíviť toto miesto, je potrebné zabezpečiť si letenku do Mexika a potom pokračovať do Bacalaru.

Mexiko je obrovská krajina s mnohými letiskami. Ak hľadáte najlepšie možnosti na letenku do Mexika, zvážte leteniská v hlavnom meste Mexico City, Cancúne alebo meste Monterrey. Tieto lokality majú priame lety z mnohých medzinárodných destinácií a sú bezproblémové pre turistov zo všetkých kútov sveta.

Po prílete do Mexika je najlepším spôsobom, ako sa dostať do miesta Bacalar, vnútrozemskej destinácie, pronájom vozidla alebo autobusová doprava. Výhodou prenájmu vozidla je sloboda preskúmavania miest na ceste, ako napríklad majestátne rieky, pláže a iné krásne pláže na cestách. Na druhej strane, ak uprednostňujete verejnú dopravu, môžete využiť autobusové spoje, ktorých je v Mexiku dostatok. Cesty sú dobre udržiavané a cestovanie autobusom vám poskytne príležitosť obdivovať krásu mexického vidieka.

Po príchode do Bacalaru budete ohromení jeho krásou. Hlavnou atrakciou je krásna jasne modrá lagúna, známa ako Laguna de Bacalar, ktorá vás očarí svojou čistotou a sviežosťou vody. Je tu možnosť prenajať si kajak alebo paddleboard a preskúmať lagúnu na vlastnú päsť. Môžete sa vybrať na plavbu po jej hladine alebo jednoducho relaxovať na pláži a užívať si slnko.

Okrem lagúny je v Bacalare aj staršie mesto s bohatou históriou. Môžete navštíviť San Felipe fort, starú pevnosť postavenú v 18. storočí, ktorá slúžila ako ochrana pred pirátmi. Teraz je to múzeum, ktoré vám ponúkne pohľad do minulosti a histórie tohto fascinujúceho miesta.

Bacalar je tiež domovom mnohých mayských archeologických miest, ktoré sa nachádzajú v okolí. Môžete navštíviť miesta, ako sú Kohunlich a Dzibanché, kde sa môžete pokochať majestátnymi ruínami a odkrývať tajomstvá tejto starobylej kultúry.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa zúčastniť aj potápania alebo šnorchlovania, ktoré vám umožnia objaviť podmorský život a krásu koralových útesov. Rituality Siete Cenotes alebo Cenote Azul sú ideálnym miestom na ponor a preskúmanie pôsobivého sveta pod hladinou.

Bacalar je skutočným pokladom Mexika, ktorý stojí za návštevu. Ak hľadáte úžasné miesto na dovolenku, neváhajte si zakúpiť letenku do Mexika a využite túto príležitosť na spoznanie krás tohto kúzelného mesta. Užite si jeho krásne pláže, modrú lagúnu a pohľad na fascinujúcu históriu tejto oblasti. Bacalar vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a spomienky na celý život.


Počasie Mexiko Bacalar


Bacalar, známy aj ako "Jazierko sedem farieb", je krásne mestečko v Mexiku, nachádzajúce sa v štáte Quintana Roo, v blízkosti Karibskeho mora. Okrem svojho pitoreskného historického centra a krásnych koloniálnych budov je jedným z jeho hlavných lákadlom jeho úchvatné počasie.

Bacalar leží v oblasti, ktorá je pod vplyvom tropického podnebia. To znamená, že mesto počas celého roka zažíva teplé a vlhké podnebie s relatívne vysokými teplotami. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 27°C (80°F), pričom teploty sa v najteplejších mesiacoch, ako je júl a august, môžu vyšplhať až na 35°C (95°F).

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je pre Bacalar najsuchším obdobím. Tieto mesiace sú charakteristické miernymi teplotami, ktoré sa pohybujú od 21°C (70°F) po 29°C (85°F) a s minimom zrážok. To znamená, že turisti, ktorí túžia po slnku a teple, by mali navštíviť Bacalar počas týchto mesiacov.

Po zime nasleduje jar, ktorá trvá od marca do mája. Toto obdobie je stále relatívne suché, ale teploty začínajú postupne stúpať. Priemerné denné teploty sa pohybujú medzi 24°C (75°F) a 33°C (92°F), a preto je táto doba roka ideálna pre tých, ktorí vyhľadávajú teplé počasie bez prílišného množstva dažďa.

V lete, od júna do septembra, prichádza obdobie dažďových zrážok a vlny horúčav. Bacalar dostáva v tomto období veľa dažďa a teploty môžu stúpať až na 35°C (95°F) alebo viac. Aj keď môže byť trochu horúco a vlhko, leto je ideálnym obdobím pre vodné aktivity v jazere, ako je plávanie, kajakovanie alebo šnorchlovanie, a na výlety do blízkosti Karibiku.

Jeseň, ktorá trvá od októbra do novembra, je pre Bacalar prechodným obdobím medzi dažďovou sezónou a suchom. Teploty sú stále teplé, priemerne medzi 24°C (75°F) a 31°C (88°F), ale dažde sa znižujú. Toto obdobie je stále ideálne pre návštevy, pretože menej daždných dní znamená obyčajne jasnejšie a slnečné dni.

Nezávisle od toho, kedy navštívite Bacalar, môžete očakávať teplé počasie takmer po celý rok. Mesto ponúka svojim návštevníkom krásne jazero, koloniálne pamiatky a vynikajúcu kuchyňu, ktoré môžete objavovať a užívať si za priaznivých klimatických podmienok. Buďte pripravení na teplo, slnko a občasné prívaly dažďa, a budete mať nezabudnuteľný pobyt v tomto tropickom raji Mexika.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky