Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Mexiko Puerto Escondido

Dovolenka Mexiko Puerto Escondido


V dnešnom článku vás zoberieme na virtuálnu cestu do úžasného miesta s názvom Puerto Escondido v Mexiku. Tento nádherný pobrežný letovisko sa nachádza na pacifickom pobreží v štáte Oaxaca.

Puerto Escondido je známe svojimi krásnymi plážami, vlnami vhodnými na surfovanie a úchvatnou prírodou. Je to ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov pláže a surfovania.

Jednou z najznámejších pláží v Puerto Escondido je Zicatela. Je to raj pre surferov, kde sa koná aj medzinárodný surfový festival. Vlny na tejto pláži sú vysoké a silné, čo priláka množstvo surferov z celého sveta. Ak nehľadáte také náročné vlny, môžete sa vybrať na iné miesta v okolí, kde nájdete miernejšie vlny a ideálne podmienky na zvládnutie surfovania.

Ďalšou vynikajúcou plážou v Puerto Escondido je Carrizalillo. Táto krásna pláž je chránená skalami a vytvára tak ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Pláž je oveľa pokojnejšia ako Zicatela a ideálna pre tých, ktorí si chcú vychutnať slnečné lúče a tichú atmosféru. Na pláži sú aj niektoré reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať občerstvenie a obľúbené miestne jedlá.

Okrem pláží sa v Puerto Escondido nachádza aj nádherná príroda a ďalšie atrakcie, ktoré môžete preskúmať. Môžete sa vydať na prechádzku pozdĺž pobrežia a objavovať skryté zátoky a lagúny. Množstvo miestnych spoločností ponúka aj loďové výlety, ktoré vám umožnia preskúmať tieto skryté kúty. Môžete tiež navštíviť nášľapné kameňové rybárske dedinky a spoznať miestnych ľudí a ich kultúru.

Samotné mesto Puerto Escondido má tiež veľa zaujímavých miest na návštevu. Môžete si prechádzať starým mestským centrom a obdivovať koloniálne budovy a historické pamiatky. Mestečko má tiež veľký mestský bazár, kde môžete nakupovať a ochutnať tradičné jedlá a produkty.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v Mexiku, Puerto Escondido je ideálnou voľbou. Pláže sú nádherné, príroda okolo je fascinujúca a miestne kultúrne aktivity a pamiatky sú veľmi zaujímavé. Toto miesto vás určite neuklamie a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Počasie Mexiko Puerto Escondido


Puerto Escondido je malebné mestečko v Mexiku, ktoré sa nachádza na pobreží Tiheho oceánu. Toto miesto je známe svojimi krásnymi plážami a surferskými podmienkami, no je potrebné si uvedomiť aj klimatické podmienky, ktoré môžu ovplyvniť váš pobyt v tomto krásnom meste.

Podnebie v Puerto Escondido je tropické a vlhké. Prakticky celý rok sa teploty pohybujú medzi 25 a 35 stupňami Celzia. Najhroznejšie obdobie nájde v horúčavách v lete, kedy sa teploty môžu dostať až na 40 stupňov. Je to teda obdobie, kedy by ste sa mali vyvarovať napríklad dlhých prechádzok po slnku a radšej si nájsť chladnejšie miesto alebo sa schovať do hotelovej izby.

Okrem horúčav, ktoré sú typické pre leto, je v Puerto Escondido aj daždivé obdobie. Toto obdobie trvá od mája do októbra a môže priniesť silné dažde a búrky. Je to obdobie, keď sa musíte prispôsobiť premenlivému počasiu a radšej si neplánujte aktivity, ktoré by mohli byť ohrozené zrážkami.

Najpríjemnejšie počasie v Puerto Escondido nájdete v zime a na jar, keď sú teploty nižšie a pohybujú sa v rozmedzí od 25 do 30 stupňov. Je to ideálne obdobie na plávanie, surfovanie, šnorchlovanie a iné typy vodných športov.

Celkovo možno povedať, že počasie v Puerto Escondido sa líši v závislosti od sezóny a môže ovplyvniť váš pobyt. V lete sa musíte prispôsobiť horúčavám a v daždivom období si premyslieť svoje aktivity. No s tým sa dá plne počítať a nájsť si čo robiť aj v týchto podmienkach. A čo je dôležité - krása a pôvab tohto miesta zostávajú neporušené, nech sa počasie mení akokoľvek.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Puerto Escondido


1. Ako sa tam dostanem z letiska?
- Z letiska v Puerto Escondido sa môžete dostať taxíkom, shuttle busom alebo prenajať si auto.

2. Aké sú najlepšie pláže v Puerto Escondido?
- Najlepšie pláže v Puerto Escondido sú Playa Zicatela, Playa Carrizalillo a Playa Punta Zicatela.

3. Aké aktivity sa v Puerto Escondido dajú robiť?
- V Puerto Escondido si môžete užiť surfovanie, rybolov, potápanie, prechádzky po pláži a ochutnávky miestneho jedla.

4. Kde sa dá v Puerto Escondido najlepšie nakupovať?
- Najlepšie miesta na nákupy v Puerto Escondido sú Mercado Benito Juárez a Mercado de Artesanías.

5. Aké sú najlepšie miesta na noc v Puerto Escondido?
- Najlepšie miesta na noc v Puerto Escondido sú bar La Punta, club Bar Fly a bar El Recreo.

6. Aké je počasie v Puerto Escondido?
- Počasie v Puerto Escondido je veľmi teplé a vlhké počas celého roka, s priemernou teplotou okolo 30 stupňov Celzia.

7. Aké sú poplatky za vstup na pláže v Puerto Escondido?
- Väčšina pláží v Puerto Escondido je voľne prístupná, ale niektoré sú s poplatkom, približne 20 až 30 peso na osobu.

8. Je v Puerto Escondido bezpečné?
- Puerto Escondido je považované za pomerne bezpečné mesto, ale treba byť opatrný na zlodejov a podobné kriminálne aktivity.

9. Aké je miestne jedlo v Puerto Escondido?
- Miestne jedlo v Puerto Escondido pozostáva z mnohých ryb a morských plodov, tamales, tacos a pozole.

10. Aký je miestny časový posun?
- V Puerto Escondido platí stredoeurópsky časposun.


Ubytovanie Mexiko Puerto Escondido


Mexiko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a ponúka mnoho nádherných miest, ktoré si zaslúžia pochvalu. Jedným z týchto miest je aj Puerto Escondido, ktoré je známe svojou krásnou plážou a príjemnou atmosférou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Puerto Escondido, nemusíte sa obávať ubytovania. Mesto disponuje širokou ponukou rôznych typov ubytovania, aby vyhovelo všetkým požiadavkám a rozpočtu cestovateľov.

Ak preferujete luxusný pobyt, môžete si vybrať z mnohých luxusných hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú na pláži. Tieto hotely ponúkajú všetky možné vybavenia a služby, ako sú bazény, fitnescentrá, reštaurácie a wellness centrá. Taktiež vám hotel môže zabezpečiť výlety a aktivity v okolí, ako napríklad potápanie, surfovanie a jazdu na koňoch.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a intímnu atmosféru, sú k dispozícii rôzne apartmány a bungalovy, ktoré sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z týchto miest ponúkajú vlastné kuchyne a vybavenie, takže si môžete pripraviť vlastné jedlá. Taktiež majú väčšinou prístup k pláži a sú blízko ďalších turistických atrakcií.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú tu rôzne hostely a penzióny, ktoré poskytujú základné vybavenie a služby. Tieto miesta sú perfektnou voľbou pre cestovateľov, ktorí majú obmedzený rozpočet a radi sa zoznámia s miestnymi obyvateľmi a kultúrou.

Ak radi trávite čas s prírodou, môžete si vybrať aj kempovanie. V blízkosti Puerto Escondido sa nachádza niekoľko kempov a táborov, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami. Táto možnosť je ideálna pre dobrodruhov a cestovateľov, ktorí sa cítia pohodlne v prírode.

V neposlednom rade sa v Puerto Escondido nachádza aj mnoho viacúčelových priestorov a domovov na prenájom, ak plánujete dlhodobý pobyt. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí plánujú preskúmať okolité oblasti alebo pracovať na projektoch na diaľku.

Niektoré z najznámejších miest na ubytovanie v Puerto Escondido zahŕňajú Playa Zicatela, kde sa nachádza veľa hotelov a surfových rezortov, a Punta Zicatela, ktorá ponúka krásne výhľady na oceán a ostrovy.

Nezáleží na tom, aký štýl ubytovania preferujete, v Puerto Escondido nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám. Je to nádherné miesto s kvalitným ubytovaním, kde sa určite nebudete nudiť.


Letenka Mexiko Puerto Escondido


Ak hľadáte miesto s nekončiacimi plážami, dovoleno sabiť k tajomnému a krásnemu miestu v Mexiku, kde môžete zažiť rušné mesto i pokojnú plážovú atmosféru zároveň. Toto miesto sa volá Puerto Escondido.

Puerto Escondido sa nachádza na juhu Mexika a je to miesto, kde nájdete pobrežie Tichého oceánu, ktoré sa zdá neskutočne a fascinujúco pokojné. Z tohto dôvodu sa toto mesto stáva favoritom turistov, ktorí chcú prežiť príjemnú dovolenku v Mexiku.

Avšak, ako sa môžete dostať do tohto kúzelného miesta? Najlepšou a najrýchlejšou možnosťou je kúpa letenky do Mexika. Mnohí lídri leteckého priemyslu ponúkajú lety do Mexika za prijateľné ceny. Najmä letecké spoločnosti ako Aeroméxico, Copa Airlines a Delta Air Lines ponúkajú pravidelné lety do hlavného mesta Mexika, Mexico City.

Keď už ste v Mexico City, môžete sa ďalej dostať do Puerto Escondido pomocou lietadiel s kratšou cestou, ktoré spájajú obidva mestá. Toto je najbezpečnejší a najkomfortnejší spôsob, ako sa dostať do tejto časti Mexika.

Ale pre tých, ktorí sa nechcú spoliehať na lietadlá, existuje aj možnosť jazdy autobusom. Cesta autobusom z Mexico City do Puerto Escondido trvá zhruba 10 až 12 hodín, ale je to skutočne najlacnejší spôsob, ako sa dostať do tohto miesta.

Samotné mesto Puerto Escondido je príjemným mestečkom so slnečnými plážami a bohatou kultúrou Mexika. Na plážach sa môžete nechať unášať prívetivými vlnami. Ak máte radi adrenalínové športy, potom môžete skúsiť surfovanie alebo potápanie v oceáne. Mestské obchody a reštaurácie vám poskytnú okrem pobytu na pláži aj možnosť ochutnávania tradičných jedál mexickej kuchyne.

Okrem skutočných pamiatok, ako je pláž Zicatela a Cascada de la Reforma (vodopád), mesto je obklopené prírodnými zázrakmi. Môžete navštíviť lagúnu Manialtepec, kde môžete vidieť zázraky bioluminiscencie alebo môže navštíviť Nacionalni park Huatulco, kde sa nachádza mnoho sirénskych zátok a pláží.

V celku Puerto Escondido je ideálne miesto, aby ste zakusili pokoj a pohodu, ktorú si zaslúžite po náročnom pracovnom týždni. Preto, neváhajte a kúpte si letenku do Mexika a navštívte mladé a krásne mesto Puerto Escondido.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky