Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Monako Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden

Dovolenka Monako Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden


Monako, jedno z najmalebnejších miest na jadranskom pobreží, je známe svojou bohatou históriou, luxusnými plážami a šarmom dvora Grimaldiovcov. No vedeli ste, že Monako ponúka aj oázu pokoja a kvetinovú prírodu, za ktorou sa vyberajú tisíce návštevníkov každý rok? Ak hľadáte relax a krásne kvety, určite si nenechajte ujsť návštevu Fontvieille Park a Princess Grace Rose Garden.

Fontvieille Park je priestranný park s rozlohou viac ako 4 hektáre, ktorý sa nachádza v malebnom prístavnom štvrti Monaka. V roku 1973 bol park vybudovaný na mieste, kde sa kedysi rozkladala časť Starej Ville. Upevnil sa ako obľúbené miesto pre obyvateľov a turistov, ktorí hľadali únik od rušných ulíc a chceli sa ponoriť do prírody.

Fontvieille Park ponúka niečo pre každého. Pre fanúšikov športu je k dispozícii ihrisko na basketbal, tenisové kurty a futbalové ihrisko. Pre rodiny a deti sa tu nachádza aj detské ihrisko. Okrem toho v parku existujú cvičiace zariadenia a špeciálne úseky pre cvičenie a stretávanie sa so skupinami.

Pre milovníkov kvetov a záhradníctva je najväčšou atrakciou Princess Grace Rose Garden. Táto rozľahlá rozprávková ružová záhrada sa nachádza iba kúsok od Fontvieille Parku. Bol zriadený v roku 1984 ako oslava elegantnej princeznej Grace Kelly, ktorá bola vášnivou záhradníčkou.

Princess Grace Rose Garden je domovom viac ako 300 odrôd ruží, ktoré sú starostlivo zasadené v krásnych a farebných štruktúrach. Kvety tu kvitnú od apríla do októbra a vytvárajú ohromujúci zážitok pre zmysly. Záhrada je ideálnym miestom na romantickú prechádzku, fotografovanie alebo len oddych pod sým slnkom.

Neprehliadnite ani sochy a sochárske diela, ktoré zdobia priestory záhrady. Súčasťou záhrady je aj amfiteáter, kde sa často usporadúvajú súkromné podujatia a koncerty.

Pri návšteve Monaka je návšteva Fontvieille Parku a Princess Grace Rose Garden nevyhnutnosťou. Ponúkajú únik od rušného mestského života a obohacujú zmysly svojimi krásnymi kvetmi a relaxačnou atmosférou. Bez ohľadu na to, či ste milovník kvetov, športu alebo len pokojnej prírody, tieto dve miesta vás určite očaria a poskytnú vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky v Monaku.


Najčastejšie otázky a odpovede Monako Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Monako Fontvieille Park a Princezniného ružového záhrady Grace:

Otázka: Kde sa nachádza Fontvieille Park a Princezniná ružová záhrada Grace?
Odpoveď: Fontvieille Park a Princezniná ružová záhrada Grace sa nachádzajú v Monaku, v štvrti Fontvieille.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny parku a záhrady?
Odpoveď: Fontvieille Park a Princezniná ružová záhrada Grace sú otvorené denne od 9:00 do 18:00.

Otázka: Je vstup do parku a záhrady bezplatný?
Odpoveď: Áno, vstup do parku a záhrady je bezplatný pre všetkých návštevníkov.

Otázka: Môžem si vziať so sebou piknik do parku?
Odpoveď: Áno, návštevníci majú povolené vstúpiť do parku so sebou jedlo a piknikové deky. Sú tu aj piknikové stoly a lavičky, kde si môžete posedieť a občerstviť sa.

Otázka: Sú povolené psy v parku a záhrade?
Odpoveď: Áno, psy sú povolené v parku a záhrade, ale musia byť na vodítku a majitelia musia dodržiavať pravidlá o čistení exkrementov.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu parku a záhrady?
Odpoveď: Fontvieille Park a Princezniná ružová záhrada Grace sú najkrajšie vo svojom kvetinovom rozmachu na jar, ale môžete ich navštíviť kedykoľvek počas otváracích hodín.

Otázka: Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti parku a záhrady?
Odpoveď: V blízkosti parku a záhrady sa nachádza aj Muzeum Titanic a Stade Louis II, futbalový štadión v Monaku.

Otázka: Ako sa môžem dostať do parku a záhrady verejnou dopravou?
Odpoveď: Park a záhrada sú ľahko prístupné autobusovou dopravou. Môžete použiť autobusovú linku číslo 5 alebo číslo 6, ktorá zastavuje v blízkosti parku.


Počasie Monako Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden


Monako, malé ale luxusné mediteránske kniežatstvo, ponúka návštevníkom množstvo turistických atrakcií. Pre tých, ktorí hľadajú oddych a prírodný zážitok, je tu Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden, kde môžu nájsť útočisko v nádhernej záhrade plnej kvetov a zelene.

Fontvieille Park sa nachádza v pobrežnej oblasti Monaka a rozprestiera sa na ploche 4,6 hektáru. Park bol pomenovaný po malej oblasti Fontvieille, ktorá kedysi slúžila ako rybárska dedinka, ale dnes je tam plno moderných budov. Park obsahuje rôzne rastlinné druhy, fontánky a umelé jazerá. Návštevníci môžu relaxovať na trávnikoch, prejsť sa po chodníkoch, cvičiť vonku alebo si užívať piknik. Okrem toho, Fontvieille Park ponúka nádherný výhľad na more a je ideálne miesto na sledovanie západu slnka.

Princess Grace Rose Garden sa nachádza v blízkosti Fontvieille Parku a bola pomenovaná po vzácnej osobnosti - princeznej Grace. Táto nádherná záhrada bola otvorená v roku 1984 a obsahuje viac ako 4000 kríkov ruží z viac ako 300 rôznych druhov. Záhrada je rozdelená do rôznych častí, ako je "zelená časť", kde nájdete kríky s rôznymi druhmi rastlín, a "bohatá časť", ktorá je plná rôznych hybridných ruží. V záhrade sa tiež nachádza jazierko s cykamami a vtákmi.

Počasie v Monaku je príjemné po väčšinu roka, čo robí Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden ideálnym miestom na návštevu kedykoľvek. V lete teploty dosahujú 20-30°C, zatiaľ čo v zime sú miernych 10-15°C. Počasie však môže byť niekedy zrážkovo a nestále, takže je dobré si skontrolovať predpoveď počasia pred návštevou.

V Fontvieille Parku a Princess Grace Rose Garden sa môžu návštevníci relaxovať a oddychovať v nádhernej prírode, čo je protiklad k živému meste, v ktorom sa park a záhrada nachádzajú. Ak hľadáte miesto na strávenie relaxačného popoludnia alebo sa chcete iba prechádzať krásnymi záhradami a okolie Monaka, Fontvieille Park a Princess Grace Rose Garden sú pre vás tou správnou voľbou.


Letenka Monako Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden


Monako je jedným z najkrajších a najexkluzívnejších miest na svete. Toto malebné kniežatstvo na francúzskom pobreží Riviera je známe svojou luxusnou atmosférou, jachty a kasínami. No medzi všetkou exkluzivitou a glamúrom v Monaku sa skrýva aj skvostný kúsok prírody - Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden.

Fontvieille Park a Princess Grace Rose Garden je oáza pokojnej zelene uprostred rušného a živého Monaka. Tento nádherný park sa nachádza v blízkosti jachtklubu a je vytvorený na spektakulárnej ploche, ktorú vytvoril umelý pôvod. Je obklopený zálivom a horským prostredím, čo prináša jedinečnú atmosféru a výhľad.

Park ponúka návštevníkom množstvo možností na relaxáciu a oddych. Jeho kultivované záhrady, prechádzky a klzké plochy sú ideálne na prechádzky či pikniky. Park je plný kvetov a stromov, kde sa môžete stratiť v prírode a zabudnúť na hektický život mesta. Jeho upravená a dobre udržiavaná atmosféra prináša pocit pokoja a harmónie.

Hlavnou atrakciou parku je však Princess Grace Rose Garden. Táto záhrada, ktorej meno je venované slávnej Monackej princeznej Grace Kelly, je domovom pre viac ako 4000 ruží. Je to miesto, kde môžete stráviť hodiny obdivovaním krásy a vône týchto kvetov. Ruže sú rôznych farieb a odrôd, od klasických červených až po vzácne a exotické odrody. Nemôžete si pomôcť, ale cítite sa znovu oživený svojou krásou.

Pre tých, ktorí hľadajú viac aktivít, park ponúka aj fitnes zóny, kde si môžete zahrať futbal, basketbal alebo si zacvičiť na cvičebnom ihrisku. Je tiež miestom, kde sa môžete plaviť na lodiach alebo sa vybrať na jazdu na bicykli. Toto miesto je skutočným rajom pre športových nadšencov a milovníkov prírody.

Park a záhrada majú aj kaviarničky a reštaurácie, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si jedlo alebo nápoj. Nie je nič príjemnejšie, ako posedieť pod stromom a vychutnáť si chvíle pokoja a kľudu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Monako, nezabudnite venovať čas a skúmať jeho prírodné rezervy. Fontvieille Park a Princess Grace Rose Garden sú skutočne jedinečné miesta, kde si môžete oddýchnuť od zhonu mesta a ponořiť sa do krásy prírody. Pri návšteve týchto miest sa dostanete na novú úroveň pokojných zážitkov a nezabudnuteľného umenia.


Ubytovanie Monako Fontvieille Park and Princess Grace Rose Garden


Ak hľadáte dokonalé miesto na ubytovanie, ktoré vám poskytne jedinečný zážitok v Monaku, návšteva Fontvieille Parku a Záhrady Princeznej Grace je určite tou správnou voľbou. Tento článok vám poskytne presný prehľad o tom, prečo je toto ubytovanie výnimočné a prečo ho musíte zaradiť na svoj zoznam návštevných miest.

Fontvieille Park a Záhrada Princeznej Grace sa nachádzajú na území Monaka, ktoré je známe svojou bohatou históriou a elegantným životným štýlom. Tento región je skutočným pokladom Monaka, pretože je obklopený prirodzenou krásou a ponúka vám tú najlepšiu kombináciu zelených parkov a kvitnúcich kvetov.

Fontvieille Park je rozľahlý okolo 4 hektárov, čo z neho robí najväčší park v Monaku. Jeho najvýznamnejšou črtou je eklektická zmes rôznych rastlín, ktoré pestujú na území Monaka. V parku sa nachádza aj jazierko s rybkami a fontánami, ktoré dodávajú miestu príjemnú atmosféru. Či už sa rozhodnete pre romantickú prechádzku po pešej zóne alebo relaxáciu na trávniku, Fontvieille Park vám poskytne zaslúžený oddych od rušného mestského života.

Princeská Grace Rose Garden je ďalším úchvatným miestom, ktoré musíte úplne začleniť do svojho programu. Záhrada má 5 000 ruží rozdelených do 300 odrôd, čo z nej robí jedno z najväčších svetových rozšírení ruží. Okrem nekonečných radov ruží tu nájdete aj priečelie s výhľadom na more a panorámu monackého prístavu. Je to ideálne miesto, kde si môžete vychutnať pokoj a krásu prírody, ale tiež často slúži ako miesto pre kultúrne a spoločenské podujatia.

Ak sa rozhodnete ubytovať sa v tejto oblasti, budete sa cítiť ako v dokonale premyslenom a elegantnom svete. V blízkosti parku a záhrady sa nachádzajú rôzne hotely a rezidencie, ktoré ponúkajú štýlové a komfortné ubytovanie. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení majú výhľad na park alebo záhradu, takže si môžete vychutnať prekrásnu scenériu priamo z vášho okna.

Pri návšteve Monackého kniežatstva by ste nemali prehliadnuť túto skvostnú časť. Fontvieille Park a Záhrada Princeznej Grace sú skutočnými drahokamami Monaka, ktoré vám poskytnú oddych a zároveň vás obklopia prírodnou krásou. Po náročnom dni strávenom objavovaním miestnych atrakcií si môžete oddýchnuť v komforte a relaxovať v týchto jedinečných priestoroch.

Choďte a presvedčte sa o tom, čo všetko tieto miesta ponúkajú. Nebudete sklamaní, keďže budú splňovať všetky vaše očakávania.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky