Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Monako Museum of Prehistoric Anthropology

Letenka Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako Museum of Prehistoric Anthropology (MMPA) je múzeum v Monaku, ktoré sa zameriava na kameňolomnú a paleolitickú históriu, najmä na čas pred 350 000 až 7 000 rokmi.

V múzeu MMPA návštevníci nájdu mnoho zaujímavých exponátov. Základom expozície sú zvyčajne archeologické nálezy, ktoré sú vykopávané na miestach, kde boli prítomné naše predkovia. Prehliadka ponúka ukážky rôznych archeologických nálezov, ale aj nástrojov a zbraní, ktoré používali ľudia v tej dobe.

Zvláštny dôraz sa klade na výskum v jaskyniach, ktorý je v Monaku kvôli pobrežnej polohe zvlášť dôležitý. Ďalším zaujímavým exponátom je napríklad presná kópia jaskynnej maľby ľudí a zvierat - kresby, ktoré boli vytesané do stien jaskýň a ktoré zachytávajú každodenný život našich predkov.

MMPA je multifunkčné miesto pre výskum, edukáciu i turistiku. Ponúka rôzne podujatia, prednášky i exkurzie. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v MMPA je WorkShop pre deti, kde sa môžu dozvedieť o pravekých nástrojoch a vitajte aj prakticky. Ďalšou výhodou tohto múzea je jeho umiestnenie. Leží na vrchole nádhernej skaly, s úchvatným výhľadom na celé Monako.

Ak plánujete navštíviť MMPA, nezabudnite na to, že je tu mnoho ďalších miest na preskúmanie. Napríklad Monako ponúka celý rad kultúrnych pamiatok, ktoré si môžete zapísať do zoznamu svojich zážitkov. Môžete navštíviť Napoleonské múzeum, námestie Casino de Monte Carlo, katedrálu sv. Mikuláša a množstvo ďalších pamiatok, ktoré sú vzdialené len krátku prechádzku od múzea MMPA.

V MMPA si návštevníci môžu užiť unikátne zážitky a dozvedieť sa zaujímavé informácie o našich predkoch a ich živote v praveku. Ak sa snažíte spoznať históriu a kultúru Monaka, múzeum MMPA je miesto, ktoré rozhodne nemôžete vynechať. Stačí vám len letenka a môžete sa ponoriť do praveku, priamo v srdci Európy.


Ubytovanie Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako je malé, ale zaujímavé kniežatstvo s úžasnou históriou a prírodnými krásami. Mnohí návštevníci prichádzajú do Monaka hlavne kvôli jeho slávnej zábave a športovým podujatiam, ale existuje aj množstvo iných zaujímavostí, ktoré stojí za to vidieť. Jednou z nich je Monako Museum of Prehistoric Anthropology.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology sa nachádza v jednej z budov historického paláca Grimaldi. Museum bola založené v roku 1902 a je považované za jednu z hlavných turistických atrakcií Monaka. Zoznamujú návštevníkov s históriou oblasti a jej najstaršími osadníkmi. Monako bolo obývané už v dobe bronzovej, ako dokazujú nálezy z obdobia 2000 pred n.l.

Vstupné do Monako Museum of Prehistoric Anthropology je pre verejnosť prístupné a je umiestnené v prvom podlaží paláca Grimaldi. V hlavnej hale sú vystavené významné nálezy a exponáty, ktoré predstavujú vývoj ľudského osídlenia tejto oblasti. Medzi najzaujímavejšie exponáty patrí nájdenie kosti z obdobia neolitu. Táto stará kost bola viac ako 4 000 rokov stará a bola objavená pri výkopoch v oblasti Lavrotto.

Museum má aj ďalšie exponáty, ktoré predstavujú ľudské nástroje, zbrane a predmety náboženského významu z rôznych období dejín. Okrem toho má zbierku aj keramických artefaktov, ktoré boli používané pri každodenných úlohách, ako napríklad na varenie a skladovanie potravín.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology je otvorené pre návštevníkov počas roka s výnimkou dňa veľkonočnej nedeľe a vianočných sviatkov. Vstupné do Museum v roku 2021 stojí 6 € pre dospelých a 4 € pre študentov a deti.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology je ideálne miesto na zdokumentovanie histórie oblasti a na zoznámenie sa s najdôležitejšími exponátmi. Ubytovanie v blízkosti tohoto múzea je síce možné, no táto oblasť Monaka je pomerne drahá, takže by to mohlo byť nákladné. Ale každopádne návšteva Monako Museum of Prehistoric Anthropology stojí za to.


Počasie Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako, známe ako jedno z najexkluzívnejších miest na svete, ktoré sa nachádza na francúzskom pobreží Stredozemného mora, je domovom mnohých fascinujúcich miest a atrakcií. Jednou z týchto miestností je Monako Museum of Prehistoric Anthropology (Monacké múzeum pravekého antropológie).

Múzeum sa nachádza v Jardin Exotique de Monaco, ktorý je jedným z najúchvatnejších miest v Monaku s nádherným botanickým záhradami. Múzeum bolo založené v roku 1902 Albertom I., monackým kniežaťom a je považované za jedno z najdôležitejších múzeí pravekého umenia na svete.

Jeho účelom je ukázať vývoj ľudskej civilizácie a ukázať návštevníkom skutočnosť, že ľudia tu žijú už tisíce rokov. Múzeum obsahuje rozsiahlu zbierku artefaktov a artefaktov, ktoré sú dôkazom o živote a kultúre ľudí, ktorí tu žili v minulosti. Navštevníci môžu vidieť unikátne nástroje, keramiku, sochy a iné predmety, ktoré pochádzajú z doby kamennej až do historickej doby.

Jednou z najdôležitejších výstav v múzeu je expozícia o Grimaldianskej kultúre. Táto kultúra existovala v oblasti Monaka v období od 11 000 do 4 500 pred naším letopočtom. Vďaka archeologickým vykopávkam odhalili vedci viac informácií o živote týchto ľudí a svoje poznatky zobrazili v múzeu. Táto expozícia je jednou z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších v celej zbierke múzea.

Okrem expozícií múzeum ponúka aj vzdelávacie programy a aktivity pre deti a mládež. Cieľom týchto programov je vzdelávať mladých ľudí o histórii a význame pravekého umenia. Títo poslucháči majú príležitosť zúčastniť sa interaktívnych výstav, workshopov a prednášok, ktoré poskytujú lepší vhľad do minulosti.

Mnoho návštevníkov sa tiež teší z nádherného výhľadu, ktorý je možné získať z múzea na Monako. Sú tu aj prekrásne záhrady a vyhliadky, kde si návštevníci môžu vychutnať panoramatický pohľad na mesto a Stredozemné more.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology je miestom, ktoré nesmieme vynechať pri návšteve Monaka. Jeho fascinujúca zbierka artefaktov a expozícií nám umožňuje spoznať históriu tohto úžasného miesta a porozumieť jeho pravekému dedičstvu.


Dovolenka Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako nie je známe iba svojou luxusnou atmosférou a slávnymi kasínami, ale je aj domovom niekoľkých fascinujúcich múzeí, vrátane Monako Museum of Prehistoric Anthropology. Toto múzeum je jedným z najstarších múzeí v Monacu a jeho rozsiahla zbierka vyniká svojou hodnotou a históriou.

Múzeum sa nachádza v Jardín Exotique, ktorý je známy svojou prekrásnou záhradou a úchvatnými výhľadmi na Monako. Práve táto poloha tvorí vynikajúce prostredie pre múzeum, ktoré sa zameriava na výskum a prezentáciu pravekých artefaktov a pozostatkov.

Zbierka múzea zahŕňa fyzické a archeologické pozostatky, ktoré sú dôkazom o osídlení regiónu počas rôznych období histórie. Prvým zaujímavým aspektom múzea je jeho zameranie na praveké obdobie, založené na objavoch, ktoré boli vykonané na území Monaka. V jaskyniach a podzemných priestoroch boli nájdené nástroje, zbrane a iné predmety, ktoré boli používané ľuďmi počas praveku.

Mnohé z pozostatkov, ktoré sú vystavené v múzeu, pochádzajú z doby kamenej, železnej a bronzovej. Návštevníci majú jedinečnú možnosť preskúmať rôzne artefakty a dozvedieť sa o spôsobe života pradávnych obyvateľov regiónu. Venuje sa tiež pozornosť geológii a prírodným vedeckým oblastiam, aby sa podporilo celkové porozumenie histórie a vývoja Monaka.

Múzeum svojím výkladom a prezentáciou vyniká svojou odbornosťou a šťastnou rukou pri vytváraní atmosféry. Cieľom múzea je zlepšiť vedomosti o základných podmienkach pre historickejší rozvoj regiónu a jeho súčasný vývoj ako súčasť moderného Monaka.

Okrem výstavných galérií ponúka múzeum aj edukačné programy a aktivity pre deti a študentov. Tieto programy sú zamerané na zlepšenie vedomostí a podporu záujmu o minulosť a prírodovedu.

Návšteva Monako Museum of Prehistoric Anthropology je unikátnym zážitkom, ktorý zavedie návštevníkov cez dávne obdobie v histórii človeka. Zbierka artefaktov a ich historická hodnota si zaslúži dôkladné preskúmanie a pochopenie. Pre milovníkov histórie a archeológie je toto múzeum určite jedno z najdôležitejších miest na návštevu v Monaku.


Najčastejšie otázky a odpovede Monako Museum of Prehistoric Anthropology


1. Kde sa nachádza Monako Museum of Prehistoric Anthropology?
- Muzeum sa nachádza v Monackom zámku na jeho prvom poschodí.

2. Aké sú otváracie hodiny?
- Muzeum je otvorené každý deň okrem utorkov a sviatkov od 10:00 do 18:00.

3. Aká je vstupná cena?
- Vstupné pre dospelých je 8 eur, pre deti od 6 do 18 rokov 4 eurá a pre deti do 6 rokov zdarma. Existujú aj rôzne zľavy pre študentov, dôchodcov a skupiny.

4. Aké exponáty má muzeum zahrnúť?
- V muzeu sa nachádza kolekcia exponátov ukazujúcich vývoj človeka v predhistorickej ére vrátane kamenných nástrojov, keramickej a kovovej práce a unikátnych kostrov z doby kamennej a bronzovej.

5. Sú vstupenky online dostupné?
- Áno, návštevníci si môžu zakúpiť vstupenky online na oficiálnej stránke muzea alebo na mieste v pokladni.

6. Je možné si v muzeu kúpiť suveníry?
- Áno, v muzeu je malý obchod s darčekmi, kde si návštevníci môžu zakúpiť knihy, pohľadnice, suveníry a repliky exponátov.

7. Aká je dĺžka trvania návštevy?
- Trvanie návštevy závisí od každého jednotlivého návštevníka, ale odporúča sa vyhrať si prehliadku na približne 1-2 hodiny.

8. Aké sú pravidlá pre fotografovanie v muzeu?
- Fotografovanie je v muzeu dovolené, avšak použitie blesku je zakázané. Tiež je zakázané používať statívy.

9. Je v muzeu možná prehliadka s anglicky hovoriacim sprievodcom?
- Áno, existujú možnosti prehliadok s anglicky hovoriacim sprievodcom. V prípade záujmu odporúčame rezervovať si prehliadku vopred.

10. Je muzeum vhodné pre deti?
- Áno, muzeum môže byť vhodné pre staršie deti, pretože poskytuje zaujímavý pohľad na vývoj človeka v predhistorickej ére. Pre malé deti však môže byť návšteva náročná.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky