Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)

Ubytovanie Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Yolyn Am, známe aj ako Eagle Valley, je útulná, nádherne zachovalá dolina v Národnom parku Gurvan Saikhan v južnom Mongolsku. Tento malebný kút prírody je domovom pre množstvo vzácnych druhov flóry a fauny a je tiež známy svojou ohromujúcou krásou.

Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Mongolsko, Yolyn Am by mal byť na ich zozname povinných miest. Ubytovanie v tejto oblasti je v súčasnosti dostupné pre turistov, ktorí si túžia zažiť túto prírodnú oázu všetkými zmyslami.

Miestne ubytovanie v Yolyn Am je zväčša v podobe tradičných mongolských jurty. Jurty, ktoré sú k dispozícii pre prenájom, sú zvyčajne pečlivou rekonštrukciou tradičných obydlí nomádov z Mongolska. Sú priestranné, dobre vybavené a poskytujú pohodlný priestor na oddych po dni strávenom objavovaním okolia.

Jurtu si môžete prenajať na pár dní a stráviť nezabudnuteľný čas v prírode. Tieto obydlia sú vybavené pohodlnými postelami s teplými perinami, priestranným obytným priestorom a dreveným kozubom, v ktorom si môžete zatopit na chladné večery. Jurty sú tiež vybavené solárnymi panelmi alebo generátormi, takže si môžete vychutnať elektrickú energiu na osvetlenie alebo nabíjanie svojho zariadenia.

Pre niektorých cestovateľov, ktorí túžia po ešte autentickejšom zážitku, sú k dispozícii aj jurtové stany, ktoré sú pevne zakotvené v prírode. Tieto stany sú jednoduché, no poskytujú útočisko pred poveternostnými vplyvmi a stále prinášajú ten správny kúsok mongolskej kultúry do vašej cesty.

Väčšina z týchto ubytovacích zariadení je situovaná v blízkosti vchodu do doliny a ponúka jednoduchý prístup k údoliam a prechádzkam v okolí. Nebudete musieť stráviť veľa času cestovaním, len aby ste sa dostali k tým najkrajším miestam v okolí.

Yolyn Am je známe svojimi vysokými, strmými útesmi, ktoré sú zakryté nádherným ľadovým jazierkom počas väčšej časti roka. Prechádzka po doline je prechádzkou niekoľkých kilometrov v okolí týchto strmých útesov a ponúka jedinečný pohľad na túto unikátnu prírodnú krajinu. Ste tu obklopení nádhernou pralesnou vegetáciou, vodopádmi a hlavne s možnosťou stretnúť vzácneho ibisa alžírského a iné druhy riedkych vtákov, ktoré sú obyvateľmi tejto oblasti.

Po náročnom výlete cez údolie Yolyn Am sa môžete vrátiť do vášho ubytovania a relaxovať pri ohni s pohárom teplého čaju v ruke. Ubytovanie v Jurte je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní cítiť atmosféru mongolského nomádského života a spojiť sa s prírodou.

Celkovo, ak hľadáte dobrodružný a jedinečný pobyt v Mongolsku, ubytovanie v Yolyn Am je bezpochyby skvelou voľbou. Môžete si užiť úchvatné scenérie, poznávať miestnu kultúru a vychutnať si prírodu v tom najprírodnejšom stave. Ak chcete okúsiť Mongolsko z prvého ruky, neváhajte a naplánujte si túto a dobrodružnú cestu do doliny Yolyn Am.


Dovolenka Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Ak hľadáte dovolenku, ktorá vás zavedie do nezvyčajných krajín a ponúkne vám unikátny zážitok, potom je Mongolsko a Eagle Valley (Yolyn Am) miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Predovšetkým, Yolyn Am je národný park v juhozápadnom Mongolsku, ktorý je známy svojou úchvatnou krajinou a tiež miestom, kde nájdete jednu z posledných populácií ohrozenia vyhynutia - snežného leoparda. Národný park sa nachádza v Altajskom pohoří a zachováva neporušenú prírodu s krásnymi skalami, vodopádmi, zamrznutými jazerami, horskými riekami a snežnými vrchmi.

Po príchode na miesto sa ocitnete v údolí, kde sa môžete pozrieť na rôzne druhy vtákov vrátane orlov, sokolov a havranov. V tomto národnom parku sa nachádza aj hojnosť pálivých rastlín, ktoré si získali veľkú popularitu v miestnej gastronómii.

Okrem pozorovania zvierat a vychutnávania nádherných scenérií, môžete si vyskúšať aj iné typy aktivít. V lete si môžete užiť turistiku, horolezectvo, rybolov, rafting a aj jazdu na koni. Na jar a na jeseň sa zase môžete zúčastniť expedície na pozorovanie snežného leoparda a iných zvierat, ktoré sa tam vyskytujú.

V zime sa môžete tešiť na zimnú turistiku a lyžovanie na hore Surtiin am, ktorá je súčasťou Altajského pohořia. Po zimnom lyžovaní alebo turistike môžete relaxovať v miestnej termálnej kúpeľnej vode alebo si zahrieť prstí pri ohni, keď si uvarte nejakú teplú polievku.

Samotné Yolyn Am je veľké a svojim návštevníkom ponúka rôzne zážitky a aktivít. Môžete sa tam rozhodnúť o tom, či chcete navštíviť miestne jazero, ktoré sa formuje v strede púštnych Dunas, alebo sa vydáte na troj-dňový výlet na horskom ľade, ktorý sa nachádza v doline.

Celkovo, Yolyn Am je miesto, ktoré si zaslúži záujem a kde si môžete dopriať unikátny zážitok, ktorý vás odnesie priamo do prírody. Svižné horské potoky, zelené údolia, snehové vrcholy, zaujímavé zvieratá a jedineční ľudia - to je to, čo vás čaká pri návšteve tohto miesta a krajiny vo všeobecnosti. Preto neváhajte a plánujte si svoju dovolenku v Mongolsku už dnes!


Letenka Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko - fascinujúca krajina plná neopísateľnej krásy a kultúrnych bohatstiev. Zatiaľ čo väčšina turistov sa zameriava na slávne miesta, ako sú hlavné mestá Ulan Bator a Karakorum alebo Gobiho púšť, existuje jedno miesto, ktoré by vás mohlo zaujať. Je to malý, ale očarujúci údolie s názvom Yolyn Am, známe tiež ako Eagle Valley.

Yolyn Am sa nachádza na juhu Mongolska, v jeho národnom parku Gobi Gurvan Saikhan. Mnohí ho považujú za jedno z najmalebnejších miest na Zemi. Názov "Yolyn Am" znamená "vreteno" v preklade, čo je vhodný štýl pre tvar údolia, ktoré sa pretína strmými stenami. Toto miesto je domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín, ktoré tu žijú v čistom a nedotknutom prostredí.

Pravdepodobne najväčšou atrakciou Yolyn Am sú supy, ktoré sem prichádzajú za potravou a hniezdami. Tieto majestátne a vzácne vtáky sú symbolem Mongolska a vidieť ich voľne žijúceho v ich prirodzenom prostredí je neuveriteľný zážitok. Okrem supov tu možno nájsť aj iné druhy vtákov, ako sú orly a sokoly.

Ale ptáci nie sú jediní obyvatelia Yolyn Am. Údolie je domovom aj pre mnoho iných druhov zvierat, ako sú horské kozy, gazely, divé ovce a rôzne plazy a malé cicavce. Samotný národný park je známy svojou rozmanitosťou fauny a flóry, a preto je toto údolie jedným z najdôležitejších miest v celom parku.

Okrem pozorovania vtákov a zvierat je Yolyn Am obľúbeným miestom turistov aj pre svoju úchvatnú scenériu. Možno túžite po prechádzke po dolnom údolí, ktoré je v letných mesiacoch zväčša bez ľadu a je pokryté kvetmi a travami. Ale keď príde zima, celé údolie zamrzne a vďaka chladu si môžete dokonca vychutnať pešiu turistiku po ľadových formáciách.

Aby ste sa do Yolyn Am dostali, musíte sa dostať do hlavného mesta Ulan Bator a odtiaľ môžete si buď požičať auto alebo využiť organizovaný výlet. Cesta do údolia je trochu náročná, pretože väčšina cesty vedie cez neupravenú púšť. Ale neisto to nie je problém, pretože na konci cesty vás čaká prírodný skvostn Yolyn Am.

Ak plánujete navštíviť Mongolsko, určite sa vyberte do údolia Yolyn Am. Je to jedinečný a zázračný kúsok prírody, ktorý upúta vašu pozornosť a na dlhú dobu vám zanechá nezmazateľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Otázky a odpovede o Yolyn Am (Eagle Valley) v Mongolsku:

1. Čo je Yolyn Am?
Yolyn Am, známy tiež ako Eagle Valley, je údolie nachádzajúce sa v Národnom parku Gobijnské vrchy v Mongolsku.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Yolyn Am, je cestou z mestečka Dalanzadgad, ktoré je hlavným mestom južného Gobi. Môžete sa tam dostať buď autom alebo sprievodcom.

3. Aký je vstupný poplatok do Yolyn Am?
Momentálne nie je žiadny vstupný poplatok do Yolyn Am. Vstup do národného parku však môže byť zahrnutý v celkovom poplatku za sprievodcu alebo súčasťou organizovaných výletov.

4. Koľko času je potrebné stráviť v Yolyn Am?
Výlet do Yolyn Am môže trvať približne 3-4 hodiny. Môžete sa tam ísť prejsť po údolí alebo vybrať si jednoduchejšiu prechádzku, ktorá zaberie menej času.

5. Aký je najvhodnejší ročný čas na návštevu Yolyn Am?
Najvhodnejší čas na návštevu Yolyn Am je v lete, keď sa väčšina ľadovcov roztopí a môžete vidieť viac vtákov a divokých zvierat v údolí. V zime je údolie však pokryté snehom a tvorí sa ľadová koruna, čo je tiež fascinujúce.

6. Aké zvieratá môžem vo Yolyn Am očakávať?
Yolyn Am je domovom mnohých vzácnych druhov živočíchov vrátane snežných leopardov, irbisov, juhozápadných lišiek, orlíkov a eurázijskych orlov. Môžete stretnúť aj divoké kopytníky, ako napríklad gazely Gobi.

7. Môžem si vo Yolyn Am kempovať?
Ano, vo Yolyn Am je možné kempovať. Existujú kempy v blízkosti údolia, kde si môžete postaviť stan a stráviť tam noc. Je však dôležité dodržiavať pravidlá návštevníkov a nerušiť životné prostredie.

8. Je potrebné mať sprievodcu na výlet do Yolyn Am?
Nie je povinné mať sprievodcu, ale je to odporúčané. Sprievodca vám pomôže orientovať sa v parku, poskytne informácie o faune a flóre a zabezpečí vašu bezpečnosť počas výletu.

9. Aké iné atrakcie sú v blízkosti Yolyn Am?
V blízkosti Yolyn Am sú aj ďalšie prírodné atrakcie, ako napríklad piesčité duny Khongoryn Els a Flaming Cliffs, známe svojimi archeologickými nálezmi.

10. Existuje nejaké obmedzenie počtu návštevníkov vo Yolyn Am?
Momentálne nie sú žiadne obmedzenia na počet návštevníkov vo Yolyn Am. Je však dôležité dodržiavať pravidlá návštevníkov a rešpektovať územie parku.


Počasie Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko, rodná zem divokosti a nádhery, sa nachádza v strednej Ázii a ponúka pôsobivé scenérie a zaujímavú kultúru. Jedným z najfascinujúcejších miest v krajine je Yolyn Am, známe tiež ako Eagle Valley. Toto úžasné miesto sa nachádza v pohorí Altaj v južnej časti Gobijskej púšte, pričom sa nesie horskými dolinami a skalnatými útesmi.

Jeden z najzaujímavejších aspektov Yolyn Am je jeho jedinečné počasie. Počasie v tomto regióne je charakteristické extrémnymi podmienkami a kontrastmi. Letá môžu byť príjemne teplé s priemernými teplotami okolo 25 až 35 stupňov Celzia, čo robí túto oblasť ideálnou pre turistov a dobrodruhov. Prírodné scenérie Yolyn Am sú v tomto období úchvatné, s jasným modrým nebom a zelenými horskými pasienkami, ktoré obklopujú dolinu.

Zima v Yolyn Am je však príbehom úplne inej krajiny. Obdobie od decembra do februára prináša drsné mrazy a extrémne nízke teploty. Teplota môže klesnúť až na -30 stupňov Celzia a oblasť je občas zasiahnutá silnými snehovými búrkami. Tieto podmienky vytvárajú impozantné zrázy a ľadové kamene, ktoré sú typické pre túto oblasť. Zároveň poskytujú ideálne podmienky pre dobrodružné výlety a túry, ak sa máte na pozore pred prílišným zamrznutím.

Jar a jeseň sú sezónami, kedy je počasie v Yolyn Am menej extrémne. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 10 do 20 stupňov Celzia a cesty sú zvyčajne suché. Toto je obdobie, kedy je táto oblasť najťažšie navštívená turistami, pretože ponúka najkrajšiu scenériu. Okolostojace hory a údolia prechádzajú transformáciou pestrejších farieb, pričom postupne prechádzajú zo zelenej do žltej, oranžovej a dokonca aj červenej farby. Je to nádherný pohľad na to, ako príroda prechádza sezónnymi zmenami.

Yolyn Am je aj domovom viacerých endemických a ohrozených druhov vtákov a zvierat. Regionálne klimatické podmienky prispievajú k zachovaniu tohto bohatého ekosystému. Turisti a prírodovedci majú príležitosť vidieť rôzne druhy dravcov vrátane orla skalného, ktorý je národným symbolom Mongolska. Okrem toho tu nájdu takisto iné živočíchy, ako sú divá koza, gazela a iné divé zvieratá.

Yolyn Am je nepochybne jedným z najdychberúcejších miest na Zemi. Jeho jedinečné a promenlivé počasie dodáva tomuto miestu špeciálnu povesť a pritahuje milovníkov prírody zo všetkých kútov sveta. Pre tých, ktorí sa do tejto oblasti vyberajú, je dôležité priniesť si vhodné oblečenie a vybaviť si ubytovanie, ktoré zabezpečuje ochranu pred extrémnymi teplotami. Bez ohľadu na sezónu, návšteva Yolyn Am je zážitkom, ktorý nesklame a poskytne nezabudnuteľné pocity.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky