Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Namíbia Namib-Naukluft National Park

Letenka Namíbia Namib-Naukluft National Park


Letenka do Namíbie a návštěva Namib-Naukluftského národního parku

Namib-Naukluftský národní park se nachází v jihozápadní Namíbii a je jedním z největších přírodních parků v Africe. Tento park se rozprostírá na ploše více než 49 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha ohromujících krajin, monumentálních písečných dun, malebných skalních formací a neuvěřitelného množství živočichů a rostlin.

Pokud se rozhodnete navštívit Namib-Naukluftský národní park, je nejlepší zvolit leteckou dopravu. Letenky do Namíbie nabízejí různé letecké společnosti, jako je například Qatar Airways, Etihad Airways nebo Emirates. Přistávat můžete na mezinárodním letišti Hosey Kutako International v hlavním městě Windhoek.

Po příletu do Namíbie nezapomeňte získat povolení ke vstupu do národního parku. Výlety k Nejvyšším dunám na světě, Sossusvlei a Deadvlei, jsou velmi populární a nezapomenutelný zážitek. Sossusvlei jsou obklopeny neuvěřitelnými dunami červeného písku, zatímco Deadvlei je místo, kde najdete vyschlé bílé slaniska obklopené černými stromy vyčnívajícími ze žlutého písku.

Pokud se vydáte na prohlídku parku, narazíte na nádherné geologické útvary, jako jsou skalní masivy Spreetshoogte Pass nebo jsou místa, které si můžete prohlédnout autem, jako jsou solné pláně v Deadvlei. Rovněž je tu mnoho možností pro pěší turistiku a výlety na kole.

Namib-Naukluftský národní park je domovem mnoha zvířat, jako jsou gepardi, hyeny, šakalové, sloni a antilopy Oryx a Springbok. Kromě toho se tu vyskytuje také mnoho druhů ptáků. Pokud máte štěstí, můžete se setkat se zrzavým liškou (fennekem), který je symbolem této oblasti.

Přestože je Namib-Naukluftský národní park zapomenut na konci světa, ti, kteří si na průzkum této jedinečné oblasti najdou čas, nezapomenou na svůj pobyt v Namibii. Navštivte Namib-Naukluftský národní park a objevte krásy Jižní Afriky.


Počasie Namíbia Namib-Naukluft National Park


Namíbia je nádherná krajina v juhozápadnej Afrike so zaujímavým a rozmanitým počasím. Jedným z najvýznamnejších a najkrajších národných parkov v krajine je Namib-Naukluft National Park, kde sa stretáva fascinujúce spojenie púštnej krajiny a horských masívov.

Tento národný park je rozlohou jeden z najväčších na svete a nachádza sa v najstaršom púštnom systéme na Zemi - Namibskom púštnom systéme. Je domovom pre mnoho rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa prispôsobili extrémnym klimatickým podmienkam v regióne.

Počasie v Namib-Naukluft National Park sa líši v závislosti od časti parku a ročného obdobia. Celý park je charakterizovaný svojou suchosťou a nízkou vlhkosťou vzduchu. Teploty sa tu môžu pohybovať od okolo 20 °C počas chladnejších mesiacov (máj - august) až po neznesiteľných 40 °C v horúcich letných mesiacoch (október - február).

Púštna oblasť parku sa vyznačuje obmedzenou zrážkovou činnosťou, a preto tu nejestvuje prakticky žiadna vegetácia. Päť najväčších pieskových púští na svete, vrátane obľúbenej Sossusvlei, ponúka nádherný pohľad na duny pohlcujúce púštnu krajinu. Tieto duny sú najvyššie na svete a dosahujú výšku viac ako 300 metrov.

Jedinou formou zvládania sucha v parku je prítomnosť niekoľkých podzemných prameňov, ktoré poskytujú vodu pre niektoré rastliny a zvieratá. Význačnou funkciou pramenov je aj to, že privádzajú zaujímavú divokú zver do parku, vrátane slonov, levov, gepardov a nosorožcov.

Zatiaľ čo v púšte dominuje extrémne suché počasie, v horských masívoch parku je o niečo chladnejšie a zrážky sú častejšie. V týchto oblastiach sa vyskytujú husté hmly a oblaky, ktoré prispievajú k vytvoreniu pestrého a živého ekosystému. Zelené kopce, skalné útvary a horské schlady sú často zachytené týmito atmosférickými podmienkami.

Namib-Naukluft National Park je takým unikátnym miestom, kde sa môžete dozvedieť viac o adaptácii prírody na extrémne podmienky a súčasne obdivovať jeho krásu. Miestna fauna a flóra sú jedinečné a turisti majú možnosť objaviť nový svet uprostred divokej prírody.

Pre tých, ktorí sa tu dostanú, je dôležité si uvedomiť, že park sa nachádza v suchu a extrémne horúcich podmienkach. Dôležité je mať so sebou dostatok vody, ochranné odevy a slnečného krému, aby sa zabránilo dehydratácii a popáleninám slnkom.

Celkovo je Namib-Naukluft National Park fascinujúcim miestom so svojou jedinečnou kombináciou púštnych a horských prvkov. Je to ideálne miesto pre dobrodružných cestovateľov a prírodných nadšencov, ktorí sa chcú ponožiť do nekonečnej krásy prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Namib-Naukluft National Park


Najčastejšie otázky o Namib-Naukluft National Park v Namíbii a ich odpovede:

1. Čo je Namib-Naukluft National Park?
Namib-Naukluft National Park je národný park nachádzajúci sa v Namíbii. Je to najväčší národný park v krajine, ktorý zahŕňa časť púšte Namib a pohorie Naukluft.

2. Ako sa dostanem do Namib-Naukluft National Park?
Park sa nachádza v strednom západnom pobrežnom regióne Namíbie. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je autom alebo so sprievodcom z blízkych miest ako Windhoek alebo Swakopmund.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepšie obdobie pre návštevu parku je v období jún až august, pretože vtedy sú teploty miernejšie a obdobia dažďov sa minimalizujú. Avšak každé obdobie má svoje čaro a turisti môžu zvážiť návštevu aj v iných mesiacoch.

4. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je povinný a náklady sa líšia v závislosti od typu vozidla a počtu osôb. Ceny sa pohybujú od približne 80 NAD (nákr) na vozidlo a 10 NAD na osobu.

5. Čo musím mať so sebou pri návšteve parku?
Pri návšteve parku je dôležité mať so sebou dostatok vody, jedla, ochranného oblečenia pred slnkom (napr. klobúk, slnečné okuliare) a opaľovací krém. Môže byť tiež užitočné mať so sebou repelent proti hmyzu a fotoaparát na zachytenie krásnych scenérií.

6. Aké aktivity a atrakcie ponúka park?
Park ponúka rôzne aktivity vrátane prechádzok po púšti, vyhliadkových výletov, jazdy na horskom bicykli a safari. Medzi najväčšie atrakcie parku patrí Sossusvlei - slávne piesočné duny, Sesriem Canyon a pohorie Naukluft.

7. Mám sa ubytovať priamo v parku alebo mimo?
V parku sa nachádzajú kempy a lodže, kde si môžete zarezervovať ubytovanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie, existujú tiež ubytovacie možnosti mimo parku v blízkych mestách.

8. Aké zvieratá môžem očakávať vidieť v parku?
V parku sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi zvierat, ako sú antilopy, hyeny, šakali a škorpióni. Je známe aj pre svoju bohatú ornitológiu, čo znamená, že môžete očakávať vidieť rôzne druhy vtákov.

Návšteva Namib-Naukluft National Park v Namíbii je jedinečným zážitkom, kde môžete objaviť jednu z najstarších púští na svete a zároveň si vychutnať nádhernú prírodu a divokú faunu tejto oblasti.


Ubytovanie Namíbia Namib-Naukluft National Park


Namíbia, krajina divokého a pôsobivého krajinného bohatstva, je domovom jednému z najväčších národných parkov na svete - Namib-Naukluft National Park. Tento národný park sa nachádza na západnom pobreží Namíbie a je jedným z najdôležitejších prírodných území na svete, ktoré je tiež zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Tento ohromný národný park sa rozkladá na ploche takmer 50 000 km² a je známy predovšetkým pre svoje nádherné púštne a prechodné krajiny. Jednou z najveľkolepších atrakcií parku je najstaršia púšť na svete - Namib, ktorá je obrovským spojením pieskových dun, skalnatých vyvýšenín a vyprahnutej pôdy. Tá vytvára jedinečne fotografické príležitosti pre návštevníkov.

Ubytovanie v Namib-Naukluft National Park je sprístupnené prostredníctvom rôznych možností. Jednou z najobľúbenejších možností je pobyt v luxusných kempe alebo lodžiách. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v nádherných scenériách a ponúkajú návštevníkom naozajský pocit zblíženia so prírodou. Jedinečná možnosť prežiť noc v kempe priamo v púšti s pohľadom na hviezdy je nezabudnuteľným zážitkom.

Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok, je možnosť táboriť v parku skvelou voľbou. Návštevníci môžu postaviť stan a stráviť noc uprostred úchvatného krajinného bohatstva parku. Vaším jediným spoločníkom budú hviezdy v jasnej oblohe a zvuky voľne žijúcich zvierat.

V rámci národného parku je tiež možné vyzývať si nezávislého sprievodcu, ktorý vás previezne najkrajšími miestami parku a ponúkne vám odborný výklad o faune, flóre a histórii oblasti. Môžete sa tak plne ponoriť do jedinečnosti tohto miesta.

Okrem návštevy púšte Namib a obdivovania jej ohromnej krásy, môžu návštevníci Namib-Naukluft National Park uplatniť svoje dobrodružné duchy a podniknúť turistiku, skúsiť štvorkolky alebo dokonca vystúpiť na vyvýšený vrchol a obdivovať neuveriteľné výhľady na okolitú krajinu.

Návšteva Namíbie a ubytovanie v Namib-Naukluft National Park je jedinečnou príležitosťou zažiť nádherné scenérie a doslova pristihnúť prírodu v jej najdivokejšej podobe. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie v kempe, tábořenie pod jasnou oblohou alebo pre návštevu s odborným sprievodcom, určite nebudete sklamaní. Toto miesto vám poskytne neopakovateľnú možnosť objaviť skutočnú krásu prírody a prežiť dobrodružstvá, ktoré si na dlho zapamätáte.


Dovolenka Namíbia Namib-Naukluft National Park


Namíbia je africkou krajinou známou svojou nádhernou prírodou, fascinujúcimi púštnymi krajinami a bohatými divokými zvieratami. Jedným z najnavštevovanejších miest v rámci tejto krajiny je národný park Namib-Naukluft.

Namib-Naukluft National Park je najväčší národný park v Namíbii a jedným z najväčších národných parkov na svete. Rozkladá sa na ploche viac než 49 000 štvorcových kilometrov a je domovom rôznych ekosystémov vrátane púšte, soľných plôch a hustých horských masívov.

Najväčšími atrakciami parku sú jeho obrovské piesočné duny, ktoré sú niektoré z najvyšších na svete. Duny sú pôsobivé svojou farbou a tvarom, menia sa súčasťou denných svetelných podmienok. Najznámejšia dunová oblasť v parku je Sossusvlei, ktorá je domovom najvyššej duny nazývanej Big Daddy, ktorá dosahuje výšku až 325 metrov.

Park tiež poskytuje množstvo turistických atrakcií a aktivít. Tu môžete prejsť niektorou z mnohých turistických trás, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na krajinu a divokú faunu a flóru parku. Môžete tiež navštíviť kaňon Sesriem, ktorý je najväčším kaňonom v severnej Namíbii a ponúka úžasné výhľady na prírodné skaly a vodopády.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou návštevy parku je stretnutie s divokými zvieratami. Park je domovom mnohých druhov zvierat vrátane antilopy, zebry, guanako a leoparda. Pravdepodobne najznámejším druhom je obrovský priesvitný gekón známy ako útesový gekón. Títo gekóni majú schopnosť meniť farbu podľa okolitých foriem a používajú to ako ochranný mechanizmus pred možnými predátormi.

Návšteva Namib-Naukluft National Park je najlepšie plánovaná v období medzi aprílom a septembrom, keď je počasie najpríjemnejšie a teploty nie sú také vysoké. Návštevníci by mali mať na pamäti, že park je chránený a je potrebné rešpektovať miestne pravidlá a predpisy, aby sa zachovala jeho krása a divokosť.

Ak túžite po dovolenke v nádhernom prostredí, ktoré ponúka bohatú prírodu a jedinečné zážitky, Namíbia a jej národný park Namib-Naukluft sú bezpochyby skvelou voľbou. Nech už sa vyberiete na túru po dunách, rozveselite sa pri pozorovaní divých zvierat alebo si len užívate pokojné prostredie, táto časť sveta vás určite nezklame.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky