Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Nepál Bardia National Park

Ubytovanie Nepál Bardia National Park


Nepál je známy svojou nádhernou prírodou a jednou z perál tejto krajiny je Bardia National Park. Tento národný park sa nachádza na západnom konci Nepálu, v oblasti Terai, a je domovom mnohých ohrozených druhov zvierat.

Bardia National Park je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Park pokrýva plochu viac ako 968 kilometrov štvorcových a ponúka návštevníkom možnosť objaviť si jedinečnú flóru a faunu regiónu.

Jeden zo spôsobov, ako si vychutnať krásu parku, je stráviť niekoľko dní v jednom z ubytovacích zariadení v okolí. Existuje niekoľko možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť prírodu a divoký život zblízka.

Jedným z najobľúbenejších možností je safari tábor. Tieto tábory ponúkajú luxusné stany, ktoré vám umožnia stráviť noc pod jasnou oblohou a prebudiť sa v strede divočiny. Tábory sú dobre vybavené a ponúkajú moderné pohodlie, ako sú pohodlné postele a súkromné kúpeľne. Okrem toho sa tu nachádza aj spoločná jedáleň, kde sa môžete posilniť pred alebo po dobrodružnej aktivite.

V prípade, že preferujete väčší komfort, sú dostupné aj niektoré hotely a penzióny v okolí. Tieto zariadenia ponúkajú pohodlné izby s vlastnou kúpeľňou, teplou vodou a inými modernými vybaveniami. Niektoré hotely majú dokonca aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú nepálsku kuchyňu.

Po príchode do Bardia National Park budete mať možnosť zúčastniť sa rôznych aktivít. Jednou z najobľúbenejších je safari, počas ktorého si môžete prezrieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Môžete využiť jeep safari, ktorý vás zavedie do hlbín parku, alebo sa rozhodnúť pre slonie safari a objaviť divočinu na chrbte týchto veľkých tvorov.

Okrem safari máte tiež možnosť vyraziť na prechádzku v parku s licencovaným sprievodcom. Táto možnosť vám umožní jemnejší prístup k prírode a skrytým zákutiam parku. Sprievodcovia sú odborníci na túto oblasť a radi vám poskytnú informácie o zvieratách, rastlinách a histórii parku.

Bardia National Park je miestom, ktoré stojí za to navštíviť. Jeho nádherná príroda a bohatý divoký život vás určite upútajú. Ubytovanie v tejto oblasti vám umožní pokojný spôsob, ako si pripomenúť krásy prírody a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Dovolenka Nepál Bardia National Park


Nepál je krásna krajina, známa svojimi malebnými horami, údoliami a svišťami. Medzi najkrajšie miesta v krajine patria aj jej národné parky, z ktorých najväčší a najzaujímavejší je Bardia National Park. Tento park je nádherným miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chcú sa zoznámiť s faunou a flórou Nepálu.

Bardia National Park sa nachádza v juhozápadnej časti Nepálu, susedí s Indiou a tiahne sa až k rieke Karnali. Park je veľký približne 968 km2 a v tomto obrovskom priestore môžete nájsť množstvo rôznych druhov zvierat a rastlín. Okrem tigrov, leopardov a slonov, ktoré stoja v parku na vrchole reťazca potravy, nájdete aj rôzne iné druhy ako wellův nosorožec, brodivce, krokodíly, medvede, vzácne druhy vtákov a mnoho ďalších.

Zažite prírodu v plnom rozsahu

Ak hľadáte dovolenku pre milovníkov prírodných krás, Bardia National Park je tou správnou voľbou pre vás. Zážitky, ktoré môžete v parku zažiť, sú neuveriteľné. Napríklad môžete ísť na prechádzky v lese a počúvať hukot vtákov a zvuky pralesa. Počas týchto prechádzok je možné objaviť rôzne druhy zvierat – od veľkých dravcov po malé zveriace školky.

Na rieke Karnali môžete podniknúť plavbu na korčuliach alebo aj na mastnej plachetnici. Obzvlášť atraktívna je nočná plavba – počas ktorej môžete pozorovať hromadu nočných živočíchov. Ak ste milovníkom jazdy na koni, určite vyskúšajte jazdu na slonovi.

Na záver, nezabudnite navštíviť taktiež miestne dedinky a dozvedieť sa viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov. V miestnom kultúrnom centre podniknete plnohodnotnú exkurziu a odhaliť mnoho zaujímavých vecí o živote a kultúre miestnych ľudí.

Kde sa ubytovať

Ponuka ubytovania je v parku Bohatá. Nájdete tu malé bungalovy z dreva alebo aj na vode, kde si môžete užívať krásne výhľady na rieku a park. Ak by ste mali radi viac luxusu, sú k dispozícii aj rôzne hotely a penzióny v blízkom okolí.

Ak teda hľadáte miesto, kde sa môžete sami skrývať v prírode, ale tiež získať niečo z nepálskej kultúry, Bardia National Park je presne to, čo hľadáte. Takže si zabezpečte dostačujúco dlhú dovolenku a vyrazte. Akonáhle zistíte, ako Fermánsky raj môže byť zaujímavý, pravdepodobne sa už nebudete môcť dočkať ďalšej návštevy.


Počasie Nepál Bardia National Park


Bardia National Park sa nachádza na západnom území Nepálu a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Tento park je domovom bohatému a rôznorodému ekosystému, ktorý priláka milovníkov prírody z celého sveta. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú túto oblasť, je jej podnebie.

Bardia National Park má typické monzúnové podnebie, pričom monzúny ovplyvňujú dva hlavné obdobia - od júna do septembra a od november do marca. V týchto mesiacoch je počasie v národnom parku dosť teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú od 30 do 40 °C, s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu, čo môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné.

Práve vďaka týmto monzúnovým obdobiam sa v Bardia National Parke nachádza množstvo riek, ktoré sa napĺňajú vodou. Tieto rieky tvoria domov pre množstvo vodných druhov rastlín a živočíchov, vrátane krokodílov, slonov a rôznych vtákov.

Počas zimy, ktorá trvá od decembra do februára, sa teploty v národnom parku dostávajú na mrazivé úrovne. Minimum teplôt môže dosahovať až 10 °C, čo je výrazný rozdiel oproti teplým letným mesiacom. Vysoká nadmorská výška parku je ďalším dôvodom, prečo teploty v tejto oblasti môžu byť nižšie.

Jar a jeseň sú pre národný park Bardia príjemnými obdobiami, s teplotami o niečo vyššími ako v zime. Tieto ročné obdobia sú ideálne pre turistiku a prechádzky po národnom parku, pretože teploty sú pohodlné a počasie je stabilné.

Väčšina turistov sa vyhýba národnému parku v období monzúnov, keďže pravidelné zrážky a záplavy môžu brániť v pohybe. V období po monzúnoch sa však počasie zlepšuje a park sa stáva prijemnejším a prístupným pre návštevníkov.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť Bardia National Park, je dôležité byť pripravení na rôzne typy počasia. Oblečte sa do vhodného oblečenia a nezabudnite si so sebou vziať ochranné prostriedky proti hmyzu a slnku.

Bardia National Park je jedinečné miesto, kde môžete objaviť nádhernú prírodu Nepálu. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete túto oblasť navštíviť, budete mať príležitosť skúsiť a zažiť veľkoleposť tohto úžasného národného parku.


Letenka Nepál Bardia National Park


Letenka do Nepálu a návšteva Bardia National Parku: Jedinečné dobrodružstvo

Nepál, krajina ležiaca v srdci Himalájí, si získava obdiv cestovateľov a turistov z celého sveta. Svoje umelecké, kultúrne, historické a prírodné klenoty ponúka navštíviť všetkým záujemcom.

Jedným z miest, ktoré by vám rozhodne nemalo ujsť, je Bardia National Park. Nachádza sa v západnej časti Nepálu, na hranici s Indiou, v údolí rieky Karnalí. Je to najväčší národný park v Nepále, ktorý približne v rozlohe zodpovedá dvojnásobku Bratislavy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bardia National Park, môžete sa tešiť na jedno z najlepších safari v Ázii, kde máte možnosť vidieť bohatstvo krajiny – divoké zvieratá a rôzne druhy rastlín. V parku sa vyskytujú tigre, slony, nosorožce, krokodíly, jaky, gepardy, hyeny, medvede, divé psy, hrochy a mnoho ďalších druhov zvierat, ktoré by ste mali vidieť aspoň raz v živote. Vyskytuje sa tu aj viac ako 800 druhov vtákov, 53 druhov plazov a 23 druhov obojživelníkov. Ak máte šťastie, môžete sa potom plaviť po rieke Karnalí a pozorovať krokodíly a hipopotamy v ich prirodzenom prostredí.

Okrem turistiky a poznávania prírodných bohatstiev má Bardia National Park aj rekreačné a vzdelávacie služby pre návštevníkov. Ponúka turistické túry, jazdu na slonoch, vodné alebo kajakové zážitky, ornitológiu a rôzne iné aktivit, ktoré vám zaručia dokonalú dovolenku.

Ale ako dopraviť sa do Nepálu, aby ste videli toľko krás, koľko len možno? Letenka z Bratislavy do Kathmandu, hlavného mesta Nepálu, trvá približne 11 hodín s prestupom. Od letiska v Kathmandu by ste sa mali vydať na 12-hodinovú cestu autobusom, taxíkom alebo súkromným autom do Bardia National Park.

Pri návšteve Bardia National Parku nezabudnite, že sa nachádza v neposkvrnenej prírode a má svoje vlastné obmedzenia. Ochrana prírody a životného prostredia tu majú prvoradý význam, a preto by ste sa mali riadiť a dodržiavať pravidlá národného parku. Neopúšťajte turistické trasy, nestopujte v parku, nevyhadzujte odpadky a nezasiaďujte žiadne rastliny na miestach, kde nemajú byť. Tento fantastický park má svoju jedinečnú prírodu, ktorú musíme chrániť a rešpektovať.

Navštívenie Bardia National Parku v Nepále je určite jedinečným dobrodružstvom a nezabudnuteľnou skúsenosťou. Nechajte sa rozmaznávať krásami prírody a zvierat, ktoré sem pritiahli turistov z celého sveta !


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Bardia National Park


Otázka 1: Kam sa nachádza Nepál Bardia National Park?

Odpoveď: Nepál Bardia National Park sa nachádza v západnej časti Nepálu, na hranici s Indiou.

Otázka 2: Aké zvieratá sú v parku k vidieť?

Odpoveď: V parku žijú tigre, slony, nosorožce, medvede, krokodíly a mnoho iných druhov zvierat.

Otázka 3: Aké aktivity sa dajú v parku robiť?

Odpoveď: V parku sa dajú robiť rôzne aktivity ako safari na slonoch, jazda na bicykli, turistika, kajakárske výlety a mnoho ďalších.

Otázka 4: Kedy je najlepšie navštíviť park?

Odpoveď: Najlepšie je park navštíviť medzi októbrom a marcom, kedy je suché obdobie a zvieratá sa zvyčajne zdržiavajú pri vodných zdrojoch.

Otázka 5: Aké sú možnosti ubytovania v parku?

Odpoveď: V parku je možnosť ubytovania v rôznych kempoch, turistických chatách a luxusných resortoch.

Otázka 6: Aké sú náklady na vstup do parku?

Odpoveď: Náklady na vstup do parku závisia od druhu aktivity a obdobia návštevy. Zvyčajne sa pohybujú okolo 10-20 USD na deň.

Otázka 7: Aké bezpečnostné opatrenia je potrebné dodržiavať pri návšteve parku?

Odpoveď: Pri návšteve parku je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nevychádzať z označených trás, nemačkať zvieratá, nekŕmiť ich a nevstupovať na ich územie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky