Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Nepál Manaslu Circuit Trek

Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Manaslu Circuit Trek


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Manaslu Circuit Trek v Nepále sú:

1. Aký je celkový čas trvania Manaslu Circuit Trek?
Trek trvá zvyčajne od 14 do 18 dní v závislosti od rýchlosti a schopností skupiny.

2. Koľko kilometrov sa prejde počas celého treku Manaslu Circuit?
Celková vzdialenosť Manaslu Circuit Trek je približne 177 kilometrov.

3. Koľko denne vzdialeností sa prejde počas treku?
Vzdialenosť závisí od daného dňa, ale vo všeobecnosti je to približne 10 až 15 kilometrov denne.

4. Môžem robiť Manaslu Circuit Trek na vlastnú päsť alebo je potrebný sprievodca?
Pre túto trekkingovú trasu je potrebný sprievodca a povolenie. Bez sprievodcu nie je povolené vstúpiť na túto trasu.

5. Ako získať povolenie a sprievodcu pre Manaslu Circuit Trek?
Povolenie a sprievodcu je najlepšie získať prostredníctvom licencovanej trekingovej agentúry v Kathmandu alebo Pokhare.

6. Aké je najlepšie obdobie na Manaslu Circuit Trek?
Najlepšie obdobie je jeseň (september a október) a jar (apríl a máj), keď je počasie stabilné a výhľady sú najkrajšie.

7. Koľko stojí Manaslu Circuit Trek?
Náklady na Manaslu Circuit Trek sa líšia v závislosti od rôznych faktorov, vrátane počtu dní, typu ubytovania, jedla a povolení. Očakávajte, že budete platiť približne 1500 - 2000 dolárov na osobu.

8. Akú úroveň kondície a skúseností je potrebné pre Manaslu Circuit Trek?
Tento trek vyžaduje dobrú úroveň kondície a niektorú skúsenosť s výškovým trekingom. Treba si zvyknúť na jeden aj dva dni nad 5000 metrov.

9. Je nutná aklimatizácia počas treku Manaslu Circuit?
Áno, je nutná aklimatizácia, pretože trekingová trasa zahŕňa výškové zmeny a môže existovať riziko výškového ochorenia.

10. Ako ťažký je Manaslu Circuit Trek?
Manaslu Circuit Trek je pomerne náročný a obtiažny trek, ktorý vyžaduje pevnú fyzickú kondíciu, vytrvalosť a psychickú odolnosť. Treba sa pripraviť na dlhé denné chôdze a výškové zmeny.


Letenka Nepál Manaslu Circuit Trek


Letošným trendom medzi dobrodružnými cestovateľmi je trek v pohorí Himaláje na Manaslu Circuit v Nepále. Táto horská trasa ponúka neskutočné výhľady, kultúrne bohatstvo a prírodu v plnom rozpätí. Ak hľadáte niečo prekvapivé a menej preplnené, tento trek je pre vás ideálnou voľbou.

Manaslu Circuit Trek sa nachádza v centrálnej časti Nepálu, v blízkosti tibetskej hranice. Jeho hlavnou atrakciou je osemtisícovka Manaslu (8 163 metrov) - ôsma najvyššia hora na svete. Trek začína v meste Arughat, odkiaľ sa vydáte smerom na sever. Počas celej trasy prechádzate cez rôzne klimatické zóny, od tropických džungľových oblastí k horským pasmom.

Samotný Manaslu Circuit je pomerne náročný trek a vyžaduje si dobrú fyzickú kondíciu a skúsenosti s horami. Trasa trvá zhruba 14 dní a prechádza cez rôzne horské dedinky, kde môžete zažiť tradičnú životnú formu miestnych obyvateľov, ktorí sú úprimne pohostinní voči turistom.

Jednou z najväčších výhod tohto treku je, že je menej rušný v porovnaní s inými populárnymi trekmi v Nepále, ako je Annapurna alebo Everest Base Camp. Toto dáva cestovateľom pocit autenticity a príležitosť objaviť skutočné klenoty tejto oblasti. Navyše, povolenie na vstup do tejto oblasti je potrebné, čo znamená, že počet turistov je obmedzený a cesty nie sú preplnené.

Počas trekovania kolem Manaslu budete mať možnosť vidieť nádherné výhľady na horské masívy, rieky, údolia a zelené lúky. Okrem toho sa stretáte s miestnymi kultúrami a tradíciami, zatiaľ čo prechádzate cez rôzne dedinky, ako je Sama Gaon, kde môžete skúmať budhistické kláštory a stúpačky. Budete sa tiež približovať k základnému tábore Manaslu, čo je skvostom tohto treku.

Po ukončení treku si môžete dopriať oddych a obdivovať svoj úspech. Mesto Pokhara je ideálnym miestom na relaxáciu a preskúmanie ďalších turistických lokalít v blízkosti jazera Fewa. Tento druhý najväčší mestský bod Nepálu ponúka fantastické výhľady na Annapurna Himaláje a je obľúbeným miestom medzi turistami.

Ak hľadáte dobrodružstvo a nevšedné zážitky, neváhajte a zvoľte si Manaslu Circuit Trek v Nepále. Vychutnajte si krásu prírody a objavte kultúrnu rozmanitosť tejto úžasnej krajiny. Garantujeme vám, že nebudete sklamaní!


Počasie Nepál Manaslu Circuit Trek


Nepál je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou, nádhernými krajinami a horskými masívami. Jedným z najobľúbenejších trekov na Nepálskom Himálaji je Manaslu Circuit Trek. Tento trek je považovaný za náročný, ale zároveň ponúka nezabudnuteľné zážitky a výhľady.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú musíte pri plánovaní Manaslu Circuit Trek-u zvážiť, je počasie. Počasie v tejto oblasti môže byť dôkladne nepredvídateľné a dramatické. Je dôležité byť dobre pripravený a vybavený na zvládnutie rôznych poveternostných podmienok.

Manaslu Circuit Trek sa nachádza v západnej časti Nepálu a prechádza cez Manaslu Conservation Area, ktorá je domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny. Tento trek trvá obvykle 14 až 16 dní a dosahuje výšky až 5 160 metrov na poslednom výstupe.

Pre pochopenie počasia počas Manaslu Circuit Trek-u je dôležité vedieť, že oblasť je známa týždňovými zmenami počasia. V zime, od decembra do februára, teploty klesajú pod bod mrazu a vysokohorské pasy sú zvyčajne zasnežené. Tento obdobie nie je ideálne pre turistiku, pretože chodníky sú klzké a môže byť ťažké a nebezpečné dostať sa cez nimi.

Jar, od marca do mája, je najlepším obdobím na Manaslu Circuit Trek. Teploty sa zvyšujú, dni sú jasné a slnečné a kvety začínajú kvitnúť. Toto obdobie ponúka najlepšie podmienky pre turistiku a výhľady na okolité hory sú úchvatné. Aj keď môže byť v tomto období viacej ľudí na treku, je to stále obdobie s najstabilnejším počasím.

Leto, od júna do augusta, je daždivé obdobie v regióne Manaslu. Silné monzúnové dažde vedú k zosuvom pôdy a záplavám, čo robí treking nebezpečným a zložitým. Veľa súčasných chodníkov je zničených v dôsledku dažďov, čo by malo byť zvážené pri plánovaní trekkingu v tomto období.

Jeseň, od septembra do novembra, je druhým najlepším obdobím na Manaslu Circuit Trek. Teploty sú stále príjemné, obloha je azúrová a býva suchšie počasie. Výhody jesennej sezóny sú jasnými obzormi a menej turistami.

Pri plánovaní Manaslu Circuit Trek-u je dôležité sledovať predpovede počasia a byť pripravený na zmieny. Je dôležité byť vybavený vhodným oblečením, stúpajúcimi palicami a inou výstrojou vhodnou pre túto výzvu.

Počasie na Manaslu Circuit Trek môže mať dramatický vplyv na váš zážitok, preto je dôležité si zvoliť správne obdobie na túto túru. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete vyraziť, Manaslu Circuit Trek ponúka nádherné výhľady a nezabudnuteľné zážitky v záchrannom regióne Nepálu.


Ubytovanie Nepál Manaslu Circuit Trek


Nepál je známy svojou úchvatnou prírodou a nekonečnými možnosťami pre turistiku a trekking. Jednou z najznámejších trekových trás je Manaslu Circuit Trek, ktorý sa nachádza v regióne Manaslu na severe krajiny. Táto oblasť ponúka nádherné výhľady na osamelé vrcholy, dramatické kaňony a tradičné tibetsko-buddhistické dedinky.

Manaslu Circuit Trek je nielen krásny, ale tiež ponúka pohľad na oveľa menej preplnené trasy ako známy Everest Base Camp alebo Annapurna Circuit. Táto trasa sa nachádza vo vnútrozemskej časti Nepálu a je obklopená horami vysokými viac ako 8000 metrov, ako napríklad Manaslu (8163 metrov) a Annapurna II (7937 metrov).

Trek začína v meste Arughat, kde sa nachádza údolie Budhi Gandaki. Počas trekov sa budete postupne pohybovať cez rôzne tradičné dedinky, v ktorých narazíte na priateľských miestnych obyvateľov. Budete mať možnosť spoznať ich kultúru, tradičný spôsob života a zažiť pohostinnosť čestných ľudí.

Cestou po Manaslu Circuit Trek sa stretáte s rôznymi prírodnými krásami, ako sú netknuté lesy, strmé kaňony, rieky a vodopády. Veľkou atrakciou na trase je aj návšteva jedného zo svetovo najvyšších jazier - Birendra Tal, kde si môžete pozrieť odraz hor a modrú oblohu.

Počas treku sa dostanete aj do Larkya La Pass, čo je najvyššie bod, kde môžete na treku dosiahnuť až 5160 metrov nad morom. Z vrcholu je úchvatný výhľad na okolité hory a krajiny. Skúsený horolezci si tu môžu vyskúšať aj niektoré horské športy, ako je Hikking a Scrambling.

Trasa Manaslu Circuit Trek je obyčajne pomerne náročná a trvá približne 15 dní. Treba si však uvedomiť, že výstupy sú často strmé, a preto je dôležité mať dobrú fyzickú kondíciu a základné trekingové zručnosti. Prekomerná turistika v tejto oblasti nie je ešte veľmi rozšírená, preto sa môžete tešiť na pokojnú a nezastúpenú prírodu.

Manaslu Circuit Trek je veľkým dobrodružstvom pre všetkých milovníkov prírody a trekingu. Poskytuje výnimočný pohľad na úchvatné vrcholy a nezabudnuteľné zážitky s miestnymi obyvateľmi. Ak plánujete návštevu Nepálu, nezabudnite zvážiť túto úžasnú trasu, ktorá vám zaručene ostane v pamäti na celý život.


Dovolenka Nepál Manaslu Circuit Trek


Nepál je krásna krajina s úchvatnou prírodou a kultúrou. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v tejto krajine patrí Manaslu Circuit Trek - jedna z najspekakulárnejších horských túr na svete. Táto dovolenka ponúka okrem nádherných výhľadov aj možnosť oboznámiť sa s tamkajšou kultúrou a zvyklosťami obyvateľov.

Manaslu Circuit Trek sa nachádza na západnej hranici Nepálu v oblasti Manaslu Conservation Area, ktorá sa rozprestiera na území 1663 km². Táto oblasť bola vyhlásená za chránený park a patrí medzi najcennejšie oblasti pre zachovanie biodiverzity, kde sa nachádza aj najvyšší vrch Nepálu - Manaslu (8 156 m n. m.). Trek trvá približne 14 dní a vedie cez horské zátoky po upravených chodníkoch po celom okolí Manaslu.

Trek začína v oblasti Gorkha, kde sa nachádza starý kráľovský palác a podujatie starého ťaženia do záhrad s ponúkaním jedla a nápojov. Potom sa vydáte cez rieky, drevené mosty, vodopády a rokliny, medzi ktorými sa skrývajú typické dediny s tradičným každodenným životom.

Počas celej túry máte možnosť vidieť množstvo fauny a flóry a byť súčasťou miestnych kultúr. To vám dáva možnosť ochutnať tradičné jedlá a spoznať zvyklosť a život miestneho obyvateľstva. Okrem toho sa môžete tiež pokochať nádhernými výhľadmi na pohorí Himaláje a vychutnať si jazdu na slonovi alebo si vyskúšať rafting po rieke Budi Gandaki.

Trek Manaslu Circuit je skutočná výzva pre turistov, ktorí si túto oblasť vyberú. Nachádza sa v strmých horách, čo znamená, že nie je ľahká. Dobrá fyzická kondícia a dostatočná príprava sú nutné. Treba dávať pozor na extrémne počasie, ako sú náhle dažde alebo snehové búrky.

Celkovo by som odporúčal túto dovolenku pre tých, ktorí sa nebojia výziev a pokojnej inteligencie a sú radi, keď vidia nové kultúry, jedlá a krásne scenérie. Trek Manaslu Circuit ponúka všetko toto a ešte oveľa viac, takže sa určite oplatí ho zaradiť do svojho zoznamu prípadných dovoleniek!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky