Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)

Ubytovanie Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Ak hľadáte tropický raj pre svoju ďalšiu dovolenku, nemusíte hľadať ďaleko. Corn Islands v Nikarague sú jednými z najkrajších a najnečastejšie navštevovaných miest v strednej Amerike. Big Corn Island a Little Corn Island, dve hlavné ostrovy sú toho dôkazom.

Corn Islands sa nachádzajú v Karibskom mori a ponúkajú nádherné pláže s bielym pieskom, jasnú tyrkysovú vodu a bohatý podmorský svet. Obe ostrovy majú svoje vlastné čaro a sú ideálnym miestom na oddych a relaxáciu.

Big Corn Island, väčší z oboch ostrovov, je rozčlenený na niekoľko osad a najväčšou z nich je Brig Bay, kde sa nachádza väčšina ubytovacích možností. Hotely a penzióny ponúkajú rôzne typy ubytovania, od luxusných resortov až po jednoduché ubytovanie priamo na pláži.

Návštevníci si môžu vybrať medzi veľkými rezortmi, ktoré ponúkajú športové aktivity ako potápanie, rybolov a kajakovanie, alebo si môžu vybrať menšie, rodinné hotely s jedinečnou atmosférou a pohodlnou atmosférou. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať prístup ku krásnym plážam a okolitému prírodnému bohatstvu.

Little Corn Island, menší a menej vyvinutý ostrov, je miestom pre tých, ktorí hľadajú úplnú zmenu prostredia. Ostrov nemá asfaltové cesty ani elektrinu, takže je tu skutočne zľahka život. Napriek tomu nájdete tu niekoľko útulných penziónov a malých bungalovov na pláži, kde sa môžete ubytovať.

Jedným z najväčších lákadiel Little Corn Island je jeho podmorský svet. Ostrov je považovaný za jedno z najlepších miest na potápanie v oblasti Karibiku. Môžete šnorchlovať alebo si prenajať potápačskú výbavu, aby ste preskúmali korálové útesy a početné druhy rýb a morských živočíchov.

Ak sa nudíte v plávaní a potápaní sa, môžete sa vybrať na prechádzku po ostrove a objaviť krásu prírody. Ostrov je pokrytý bujnými dažďovými lesmi a roztrúsené sú tu malebné pláže.

Ak ste dobrodružného typu, môžete vyskúšať aj iné aktivity, ako je kajakovanie v okolí ostrovov, rybolov alebo prechádzka na kajaku. Mnoho hotelov a penziónov ponúka tiež výlety do blízkeho okolia, kde sa môžete zdokonaliť v windsurfingu alebo vyskúšať wakeboarding.

Corn Islands sú oslnivým miestom, ktoré môžete obdivovať na fotografiách, ale ktoré sa musí osobne zažiť. Navyše, jednoduchosť a priateľskosť miestnych obyvateľov pridáva tomuto miestu špeciálny čaro. Nikaragua Corn Islands sú určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri plánovaní svojej nasledujúcej tropickej dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa ostrovov Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island) sú:

1. Ako sa dostanem na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Môžete sa dostať na oba ostrovy trajektom alebo malým lietadlom z prístavu či letiska Bluefields na Nikarague.

2. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na Big Corn Island môžete nájsť ubytovanie v oblasti Playa Coco alebo na severnom pobreží. Na Little Corn Island sú populárne pláže na východnom pobreží.

3. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na obidvoch ostrovoch môžete vychutnávať pláže, potápanie, šnorchlovanie, rybolov a prechádzky po miestnych dedinkách. Na Little Corn Island je tiež obľúbené turistické stredisko s viac turistickými možnosťami.

4. Aký je priemerný počasie na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Väčšina roka je počasie teplé a vlhké s vysokými teplotami okolo 30 °C. Dažde môžu byť časté, najmä v horskej oblasti.

5. Aké jedlá by som mal/la ochutnať na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na ostrovoch môžete vychutnávať čerstvé plody mora, ako je ryby, krevety a humr. Môžete tiež ochutnať miestne pokrmy, ako sú „rondón“ (kôporová polievka s morskými plodmi), „vigorón“ (kukuricová tortilla s mäsom a šalátom) a „pescado frito“ (opečená ryba).

6. Aké je miestne obyvateľstvo a kultúra na Big Corn Island a Little Corn Island?
- Na ostrovoch žije väčšinou potomkovia afrických otrokov a mestíši medzi africkými a indiánskymi kmeňmi. Miestne obyvateľstvo je známe svojou pohostinnosťou, hudobou a tancom.

7. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť vo vzťahu k Big Corn Island a Little Corn Island?
- Ak máte čas, môžete sa vydať na výlet do blízkych ostrovov, ako je Islas del Maíz, alebo si pozrieť nedotknutú prírodu v okolitých pralesoch.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu lepšie sa pripraviť na návštevu týchto krásnych ostrovov.


Dovolenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Corn Islands sú ostrovy, ktoré patria Nikarague. Nachádzajú sa na východnom pobreží krajiny v Karibskom mori. Sú to dva ostrovy: Big Corn Island a Little Corn Island.

Big Corn Island je väčší z dvoch ostrovov a má veľa možností pre turistov. Na ostrove nájdete mnoho hotelov, barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. Na ostrove sa nachádza aj veľa pláží s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, kde sa môžete opaľovať, kúpať sa a šnorchlovať.

Ak ste dobrodružný typ, môžete sa vybrať na rybolov, prechádzku do džungle alebo na jazdu na koniach. Okrem toho tu nájdete aj mnoho miest, ktoré stoja za návštevu, ako napríklad pamätník Caesar Augustus ze Sandusky.

Little Corn Island je menší ostrov a má o niečo menej možností ako Big Corn Island. Je to pravdepodobne dôvod, prečo sa miestni dali dokopy a vytvorili príjemné prostredie bez veľkých hotelov a reštaurácií, ale s krásnymi chatkami, kde si môžete užiť odpočinku.

Little Corn Island sa nachádza zhruba 45 minút loďou od Big Corn Islandu. Počas tejto cesty sa môžete tešiť z krásneho výhľadu na oceán a ostrovy v nich.

Na Little Corn Islandu nájdete mnoho pláží s bielym pieskom a jasnou vodou, kde sa môžete kúpať a šnorchlovať. Väčšina ostrova je pokrytá džungľou, a tak máte možnosť prechádzky, kde spoznáte miestnych obyvateľov a ich kultúru a zvyky. Môžete sa vybrať aj na prechádzku okolo ostrova, ktorá sa bude robiť asi 2 hodiny a pol.

Corn Islands sú krásnou dovolenkou pre každého, kto hľadá útek od každodennej rutiny a chce si užiť miestnu kultúru a krásu Karibiku. Miestni sú veľmi prívetiví a ochotní pomôcť každému turistovi. Ak sa chystáte na dovolenku v Nikarague, nezabudnite zahrnúť Corn Islands do svojho zoznamu návštev.


Letenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua sa nachádza v strednej Amerike a ponúka množstvo nádherných miest, ktoré stoja za návštevu. Ak ste milovníkom krásnych pláží a pokoja, potom určite musíte navštíviť súostrovie Corn Islands, ktoré sa nachádza v Karibskom mori. Toto súostrovie sa skladá z dvoch hlavných ostrovov - Big Corn Island a Little Corn Island.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na tieto úžasné miesta, je prostredníctvom letenky. Letenky na Nikaragua sú často ponúkané z rôznych krajín po celom svete, a preto môžete zvoliť najlepšiu možnosť v závislosti od vašej polohy a potrieb.

Keď sa rozhodnete pre letenku do Nikaraguy, existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť. Prvou vecou, ktorú musíte urobiť, je nájsť najbližšie letisko na súostrovie. Corn Islands majú svoje vlastné letisko, ktoré sa nachádza na Big Corn Island. Z tohto letiska môžete ľahko prejsť do malej dedinky, ktorá sa nachádza na samotnom ostrove. Odtiaľ si môžete požičať bicykel alebo šnorchlovaciu výbavu a objavovať okolie.

Letenky na Corn Islands môžu byť na prvý pohľad drahšie ako letenky do iných častí Nikaraguy, ale stále si môžete nájsť veľa dobrých ponúk. Je to vynikajúci spôsob, ako sa vyhnúť dlhým cestám a užiť si krásne miesta, ktoré ponúka karibská oblasť Nikaraguy. Celý proces rezervácie letenky môže byť veľmi jednoduchý a rýchly a môžete si byť istí, že vaše cestovanie bude pohodlné a bez stresu.

Po prílete na Big Corn Island si môžete lámané srdce napraviť tým, že si užijete úžasnú atmosféru a krásne pláže, ktoré sú na súostroví roztrúsené. Môžete sa vydať na Little Corn Island, ktorý sa nachádza necelých 12 kilometrov od Big Corn Island, a objaviť niektoré z najlepších miest, ktoré sú na Karibiku k dispozícii. Na Little Corn Island si môžete vychutnať úžasné pláže a relaxovať na slnečnom svahu. Môžete sa vyskúšať v rôznych vodných športoch, napríklad šnorchlovaní, potápaní alebo rybolove.
V súlade s tým, že súostrovie nemá k dispozícii mnoho reštaurácií, môžete si zobrať s sebou vlastné jedlo, alebo môžete využiť miestne potraviny, ktoré sú k dispozícii miestnymi obyvateľmi. Odporúčame vyskúšať niektoré z tradičných morských jedál, ktoré sú častou súčasťou miestneho menu.

Celkovo, letenky na Nikaragua Corn Islands sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí chcú urobiť niečo trochu odlišné vo svojej dovolenke. Ak hľadáte pokoj a kľud, ktorý ponúka karibská oblasť, môžete si byť istí, že súostrovie Corn Islands bude dokonalým miestom pre vás. Zarezervujte si letenku už teraz a pripravte sa na úžasnú dovolenku v srdci Karibiku.


Počasie Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua je známa svojou krásnou prírodou a exotickými plážami. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine sú ostrovy Corn Islands, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti Karibského mora. Tieto ostrovy sú rozdelené na dve hlavné časti - Big Corn Island a Little Corn Island. Okrem svojej bohatej biodiverzity a nádherných pláží majú tieto ostrovy veľmi zaujímavé počasie.

Big Corn Island a Little Corn Island majú typické tropické podnebie, s vyššou mierou zrážok v porovnaní s inými časťami Nikaraguy. Táto oblasť je ovplyvnená Karibským morom a blízkosťou rovníka, čo spôsobuje vysoké teploty a vlhkosť počas celého roka.

Teploty na týchto ostrovoch sa pohybujú medzi 25 až 30°C počas dňa a zriedka klesajú pod 20°C v noci. Najvyššie teploty bývajú zaznamenané v mesiacoch júl a august, kedy sa môže teplota vyšplhať až na 35°C. Naopak, najnižšie teploty sa vyskytujú v období decembra a januára, kedy sa teploty môžu pohybovať okolo 22°C.

Vlhkosť je na ostrovoch veľmi vysoká po celý rok, pričom najvlhkejšie mesiace sú jún a júl. Zrážky sú tiež celoročné, avšak najvyššie množstvo zrážok sa zaznamenáva v období od mája do októbra, kedy ide o obdobie dažďov. Tieto mesiace môžu priniesť silné búrky a hurikány, čo sa týka hlavne mesiacov august až október.

Na plážovanie a vodné aktivity sú najvhodnejšie mesiace od novembra do mája, kedy má ostrov menej dažďov a priaznivejšie počasie. V týchto mesiacoch môžete očakávať teplejšie teploty a modré nebo bez výrazného dažďa.

Vzhľadom na klimatické podmienky v Nikarague Corn Islands je dôležité, aby ste si so sebou vzali dostatok opaľovacieho krému, ochranné oblečenie a vždy sledovali aktuálne predpovede počasia. Napriek občasným búrkam a hurikánom, ktoré môžu zasiahnuť tieto ostrovy, stále sú jedným z najkrajších miest na oddych a dovolenku pre milovníkov pláží a prírody.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky