Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Singapur Haw Par Villa

Ubytovanie Singapur Haw Par Villa


Haw Par Villa je jedinečnou atrakciou v Singapure, známou svojou bohatou kultúrnou dedičinou a zaujímavým ubytovaním. Tento nezvyčajný hotel sa nachádza v blízkosti západnej časti Singapuru a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Haw Par Villa je v skutočnosti vytvorená ako tematický park, ktorý bol založený Haw Boon Aw, spoluzakladateľom obľúbenej liečby Tiger Balm. Park vytvoril Haw Boon Aw a jeho brat Haw Par Aw v roku 1937 ako miesto, kde by mohli ľudia relaxovať a užívať si edukatívne a zábavné aktivity. Park je zasvätený čínskej mytológii a náboženstvu a je plný dychberúcich soch, modelov a štruktúr, zobrazujúcich rôzne mytologické postavy.

Čo robí ubytovanie v Haw Par Ville unikátnym je fakt, že je to jediný hotel nachádzajúci sa v tematickom parku. Hostia majú tak jedinečnú príležitosť prespať v týchto fascinujúcich a zároveň trochu strašidelných priestoroch. Izby v hoteli sú vkusne zariadené a ponúkajú všetko, čo si hostia môžu priať. Skúsenosti z ubytovania obohacujú sochy a vzory, ktoré sú umiestnené vo vnútri a okolo hotela.

Haw Par Villa je tiež obklopený zelenou, čo hostí ponúka príjemné prostredie pre prechádzky a relax. Park je plný exotických rastlín a kvetov, ktoré dodávajú miestu pokojnú atmosféru. Hostia môžu využiť aj rôzne aktivity a atrakcie, ktoré park poskytuje, ako sú tradičné tance, umenia alebo ochutnávky miestnych jedál.

Návštevníci Haw Par Villa sa často vyjadrujú o tomto mieste ako o jednom z najzaujímavejších miest, ktoré navštívili v Singapure. Jeho jedinečné umenie a architektúra kombinované s ohromujúcou prírodou a fascinujúcimi prvkami kultúry nechávajú hostí dojatých a nadšených. Ubytovanie v tomto tematickom parku je preto skutočne vzácne a jedinečné.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných hotelových skúseností, ubytovanie v Haw Par Villa v Singapure je ideálne miesto pre vás. Nezvyčajné umenie, fascinujúca história a jedinečná lokalita sú zárukou toho, že si odnesiete nezabudnuteľný zážitok. Navštívte Haw Par Villa a nechajte sa vtiahnuť do fascinujúcej histórie a kultúry tohto miesta.


Dovolenka Singapur Haw Par Villa


Singapur je jedným z najobľúbenejších turistických miest na svete. Jeho moderná architektúra, bohatá kultúra a exotické jedlá pútajú pozornosť návštevníkov z celého sveta. Medzi týmito atrakciami sa nachádza aj neobvyklé miesto s názvom Haw Par Villa, ktoré sa nachádza v západnej časti mesta.

Haw Par Villa, známa aj ako Tiger Balm Gardens, je zábavný park s tematikou čínskej mytológie a morálnej filozofie. Bol postavený v roku 1937 bratmi Aw Boona Haw a Aw Boon Par, ktorí sú známi pre svoju výrobu lieku Tiger Balm. Ich cieľom bolo vytvoriť miesto, kde by ľudia mohli vidieť a naučiť sa o rôznych čínskych legendách a hodnotách.

Pri vstupe do záhrady návštevníci sa stretávajú so štatúlou dvoch tigrov, ktoré symbolizujú silu a moc. Celý park je plný farebných a živých soch, ktoré zobrazujú rôzne príbehy a postavy z čínskej mytológie. Medzi najznámejšími patrí príbeh o „Xi You Ji“ (Cesta na západ), ktorá rozpráva o hrdinovi Tang Sanzangovi a jeho ceste za posvätnými textami.

Jedným z najznámejších miest v Haw Par Ville je „Desať nesmrteľných nad morom“. Môžete tu vidieť sochy desiatich nesmrteľných, ktoré sú známe v čínskej mytológii a často sa stávajú symbolmi nesmrteľnosti a šťastia. Tieto sochy sú ohromujúce na pohľad, každá s iným výrazom a pózou.

Okrem toho je tu aj „Palác za milión dolárov“, ktorý je postavený ako zmenšená verzia tradičného čínskeho paláca. Má zaujímavé architektonické detaily a bohaté zdobenie. Pozostáva z niekoľkých miestností, z ktorých každá má svoje unikátne vyobrazenia.

Návštevníci si tu môžu tiež vychutnať krajší výhľad na Singapur zo zvonice, ktorá sa nachádza v záhrade. Je to skvelé miesto na vyfotografovanie a vychutnať si panorámu mesta.

Haw Par Ville je tiež domovom mnohých mytologických postáv, ako sú draky, jednorožce a zlatí ľudia. Okrem toho je tu aj scéna z diela „Romance of the Three Kingdoms“, známeho čínskeho histórickej knihy.

Aj keď niektoré sochy a scény sú dosť desivé a strašidelné, Haw Par Villa je stále obľúbenou atrakciou pre miestnych aj turistov. Ponúka príležitosť ponoriť sa do čínskej kultúry a mytológie a zároveň zážitok z krásnej záhrady a výhľadu na mesto.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu iné a unikátne na svojej dovolenke v Singapure, Haw Par Villa je miesto, ktoré nechcú prehliadnuť. Je to fascinujúce a pútavé miesto, ktoré ponúka vzrušujúci a vzdelávacie skúsenosti pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Takže ak sa rozhodnete navštíviť Singapur, nezabudnite zahrnúť Haw Par Villa do svojho itinerára a zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvo v tomto jedinečnom a zvláštnom parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Haw Par Villa


Najčastejšie otázky a odpovede o Singapurskom Haw Par Villa:

1. Čo je Haw Par Villa?
Haw Par Villa je tematický park v Singapure, kde sa nachádza množstvo farebných soch a diel, ktoré portrétujú čínsku mytológiu a históriu.

2. Kde sa nachádza Haw Par Villa?
Haw Par Villa sa nachádza na 262 Pasir Panjang Road, v blízkosti priemyselného okresu Jurong.

3. Aké sú pracovné hodiny Haw Par Villa?
Haw Par Villa je otvorené denne od 9:00 do 19:00.

4. Koľko stojí vstupné lístky do Haw Par Villa?
Vstup do Haw Par Villa je bezplatný pre verejnosť.

5. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať do Haw Par Villa?
Haw Par Villa je dostupné mestskej hromadnej doprave. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je použiť metró (MRT) a vystúpiť na stanici Haw Par Villa.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Haw Par Villa?
Medzi hlavné atrakcie v Haw Par Villa patrí dielo s názvom "Ten Courts of Hell" („Desať súdnych dvorov pekla“), "Aw Boon Haw" a "Aw Boon Par".

7. Je v Haw Par Villa povolené fotografovanie?
Fotografovanie je povolené vo väčšine častí Haw Par Villa.

8. Aké sú pravidlá týkajúce sa vstupu a návštevy Haw Par Villa?
Návštevníci musia dodržiavať pravidlá a usmernenia stanovené parkom. Je zakázané poškodzovať sochy a diela a tiež sa na ne vylepšovať. Tiež je zakázané pricestovať so zvieratami.

9. Koľko času potrebujem na návštevu Haw Par Villa?
Návšteva Haw Par Villa by mohla trvať medzi jednou hodinou a pol a dvoma hodinami, v závislosti od toho, ako veľmi sa zaujímate o čínsku mytológiu a históriu.

10. Je v okolí Haw Par Villa nejaké parkovanie?
Áno, Haw Par Villa poskytuje parkovisko pre návštevníkov, avšak parkovisko je obmedzené a môže sa rýchlo zaplniť počas rušných dní.


Letenka Singapur Haw Par Villa


Singapur Haw Par Villa: Tajomné miesto plné kultúrnych bohatstiev

Singapur je obohatený o množstvo prírodných krás, historických pamiatok a moderné architektonické zázraky. Medzi týmito však existuje jedno tajomné miesto, ktoré možno na prvý pohľad nevyzerá príliš lákavo, ale skrýva v sebe bohatú históriu a kultúrne dedičstvo. Toto miesto je známe ako Haw Par Villa.

Haw Par Villa je veľký tematický park v Singapure, nachádzajúci sa na pobreží Pasir Panjang. Jeho vznik sa datuje do roku 1937 a založili ho bratia Aw Boon Haw a Aw Boon Par, ktorí sú známi ako tvorcovia slávneho liečivého balzamu "Tiger Balm". Park slúžil ako miesto, kde mohli bohatí Singapurčania relaxovať a obdivovať rôzne umelecké a kultúrne vystúpenia.

Haw Par Villa je celý naplnený rôznymi neobvyklými sochami a figurínami. Sú tu rôzne scény a figúrky z čínskych mýtov, legiend a histórie, ktoré majú vzdelávať a inšpirovať návštevníkov. Tieto sochy sú vytvorené z betónu a majú veľké detaily, ktoré im dávajú život. Mnohé z nich sú výsledkom rokov práce a sú to záznamy o histórii, kultúre a náboženstve.

Jednou z najznámejších atrakcií v Haw Par Ville je dielo "Ten Courts of Hell" (Desať súdov pekla). Ide o obrovskú sochu, ktorá zobrazuje rôzne mučenia a tresty, ktoré čakajú na opustenie duše po smrti. Táto socha je fascinujúcim zážitkom, ale môže byť aj trochu desivá pre slabšie povahy.

Park je tiež domovom múzea, ktoré prezrádza históriu Haw Par Villa a tvorcov Tiger Balmu. Návštevníci tu môžu získať hlbšie porozumenie histórie a vplyvu tohto parku v Singapure. Okrem toho je k dispozícii aj umelecká galéria, v ktorej môžete obdivovať rôzne umelecké diela od rôznych umelcov.

Aj keď toto miesto nie je tak populárne ako iné črty v Singapure, Haw Par Villa je jedným z najcennejších kultúrnych bohatstiev tohto mesta. Jeho rôznorodá kolekcia soch a umeleckých diel je jedinečná a ponúka jedinečný pohľad na históriu a kultúru Singapuru.

Pre tých, ktorí chcú zažiť niečo zaujímavé a odlišné, navštíviť Haw Par Villa je nevyhnutnosťou. Toto miesto je bohaté na históriu, kultúru a exotickú krásu, ktorá láka a očarí každého návštevníka. Napriek tomu, že nemá rovnakú slávu ako iné atrakcie v Singapure, stále stojí za návštevu. Určite sa nebudete nudiť, keď prechádzate týmto tajomným parkom plným zaujímavých a fascinujúcich príbehov.


Počasie Singapur Haw Par Villa


Singapur a jej počasie môžu byť veľmi zaujímavé a prekvapujúce. Haw Par Villa, ktorá sa tiež nazýva "parkom hrôzy", je jedným z mnohých miest v Singapure, kde môžete zažiť zaujímavé počasie. Tento park bol vybudovaný na pamiatku na dvaja bohatí bratia, ktorí vytvorili populárnu značku liečivých náplastí "Tiger Balm".

Je dôležité si uvedomiť, že Singapur má tropické podnebie, takže v Haw Par Ville a v okolí môžete očakávať vysoké teploty a vysokú vlhkosť počas celého roka. Priemerná denná teplota sa pohybuje medzi 25 a 31 stupňami Celzia, pričom vlhkosť môže dosiahnuť až 90%.

Ak plánujete navštíviť Haw Par Villu v mesiacoch od mája do októbra, treba sa pripraviť aj na občasné búrky a silné dažde, ktoré môžu trvať aj niekoľko hodín. To by však nemalo odstrašiť návštevníkov, pretože aj počas daždivého počasia je Haw Par Villa skutočne magickým miestom.

Výhodou návštevy Haw Par Villi v daždivých mesiacoch sú nižšie ceny vstupného a menší počet návštevníkov. Ak by ste sa rozhodli navštíviť tento park v suchých mesiacoch, je dôležité si uvedomiť, že slnko môže byť veľmi horúce a intenzívne, a tak treba mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnečnými lúčmi.

Celkovo, bez ohľadu na ročné obdobie a počasie, Haw Par Villa je fascinujúcim miestom a stojí za to ho vidieť. Odstrašujúce sochy a záhady sa zmiešajú s kultúrou a históriou poskytujúce nezabudnuteľný zážitok. Takže, ak sa chystáte do Singapuru, určite nevynechajte Haw Par Villu, nech počasie bude akékoľvek.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky