Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Španielsko Kanárske ostrovy

Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Kanárske ostrovy


1. Aké sú Kanárske ostrovy?
Kanárske ostrovy sú skupina ostrovov nachádzajúca sa v Atlantickom oceáne a patriaca Španielsku.

2. Koľko ostrovov tvorí Kanárske ostrovy?
Kanárske ostrovy sa skladajú z 8 hlavných ostrovov: Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera, El Hierro a La Graciosa.

3. Aký je hlavným mestom Kanárskych ostrovov?
Hlavným mestom Kanárskych ostrovov je Las Palmas de Gran Canaria, nachádzajúce sa na ostrove Gran Canaria.

4. Aké je počasie na Kanárskych ostrovoch?
Kanárske ostrovy majú príjemné subtropické podnebie s miernymi teplotami počas celého roka. Letá sú teplejšie a suchšie, zatiaľ čo zimy sú mierne s miernymi zrážkami.

5. Aké aktivity a atrakcie môžem na Kanárskych ostrovoch zažiť?
Na Kanárskych ostrovoch môžete zažiť širokú škálu aktivít vrátane slnenia sa na pláži, potápania, surfovania, turistiky, návštevy prírodných parkov a soch, prechádzok v starých mestách a vychutnávania miestnej kuchyne a kultúry.

6. Ako sa dostanem na Kanárske ostrovy?
Na Kanárske ostrovy sa dá dostať letecky z rôznych medzinárodných letísk alebo trajektom z niektorého z priľahlých španielskych prístavov.

7. Aký je hlavný jazyk na Kanárskych ostrovoch?
Hlavným jazykom na Kanárskych ostrovoch je španielčina. Avšak v turisticky vyhľadávaných oblastiach sa často hovorí aj anglicky a ďalšími európskymi jazykmi.

8. Je potrebné mať víza na návštevu Kanárskych ostrovov?
Ak ste občanom členskej krajiny Európskej únie, nie je potrebné mať víza na návštevu Kanárskych ostrovov. Pre ostatné krajiny sa však môžu aplikovať rôzne podmienky a vízové povinnosti.

9. Aké je miestne jedlo a pitie na Kanárskych ostrovoch?
Miestna kuchyňa na Kanárskych ostrovoch je veľmi rozmanitá a zahŕňa jedlá ako tapas, morské plody, ich tradičnú polievku zvanej "puchero", rôzne mäsové jedlá a slávny miestny syr zvany "queso de flor". Taktiež nezabudnite skúsiť miestne víno, ako napríklad víno značky "Malvasía".

10. Koľko stojí cestovanie na Kanárske ostrovy?
Cena cestovania na Kanárske ostrovy sa líši v závislosti od rôznych faktorov, ako sú letenky, ubytovanie, strava a aktivity. Je možné nájsť rôzne možnosti pre rôzne rozpočty, od luxury resortov až po cenovo dostupné možnosti ubytovania.


Dovolenka Španielsko Kanárske ostrovy


Španielsko je krajina plná krás a turistických atrakcií, a ak hľadáte miesto na dovolenku s príjemným slnečným počasím a krásnymi plážami, nemôžete prehliadnuť Kanárske ostrovy. Tieto ostrovy sú prívetivým miestom pre návštevníkov z celého sveta, ktorí si chcú užiť slnečné žiarenie, jemné piesky a vynikajúce jedlo.

Kanárske ostrovy sa nachádzajú vo vzdialenosti približne 100 kilometrov severozápadne od pobrežia Afriky a sú súčasťou Španielska. Svojou krajinnou diverzitou a nadupanou turistickou infraštruktúrou sú už roky popredným turistickým cieľom na celom svete.

Jedným z najpopulárnejších ostrovov je Tenerife, ktorý ponúka nádherné prírodné scenérie, pláže a širokú škálu zábavy. Medzi najznámejšie turistické atrakcie patria napríklad Siam Park, najväčší vodný park na ostrove, a návšteva Teide, mohutného sopky, ktorá dominuje nad ostrovom.

Gran Canaria, s množstvom pláží a širokým výberom all- inclusive hotelov, je tiež fenomenálnym miestom pre dovolenku. Lokalita pritiahne rôzne typy turistov, od rodín s deťmi po páry, ktorí hľadajú romantický oddych.

Ak ste milovníkmi adrenalinových atrakcií, potom Fuerteventura je presne to, čo hľadáte. Tento ostrov je domovom niektorých najlepších plážových športov na svete, pretože má ideálne podmienky na surf, windsurfing a kitesurfing.

Na Lanzarote objavíte ecoturistický paradaj, preto si najmä tých z vás, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo, určite musia zavolať niekoľko dní. Tento ostrov čaká s nemeniteľnou krásou, ktorá je z podstaty strategická a dokáže vás premeniť na milovníka všetkého, čo má s prírodou spočiatku.

Kanárske ostrovy ponúkajú aj množstvo turistických atrakcií mimo hlavných severoulých miest, kde jednoducho môžete užiť klid, pokoj a prírodny pokoj. Samozrejme, existujú vynikajúce hotely s bazénmi, barmi a podobne, ale pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušného poiania, môže byť návšteva vo vyneznambrateľnom mieste tento správny ťah.

V spoločnosti skúsených turistov, my sme si istí, že Kanárske ostrovy budú vaším cieľom pre vašu ďalšiu dovolenku. Splnia to, čo najväčší sú väčšinou hľadajú: krásne pláže, nádherné scenérie, široký výber skvelého jedla a uspokojujúcu zábavu. Navštívte Kanárske ostrovy a prezradte nám, čo sa vám najviac páčilo.


Počasie Španielsko Kanárske ostrovy


Španielsko Kanárske ostrovy sú známe svojim subtropickým podnebím, ktoré ponúka teplé a suché letá a mierny a mokrý zimný obdobie. Toto kombinované počasie robí z Kanárov ideálne miesto na oddych a relax, ak hľadáte teplé počasie počas zimných mesiacov.

Letá na Kanárskych ostrovoch sú teplé a slnečné s teplotami okolo 26° C, ale vysoká vlhkosť môže byť pre niektorých ľudí ťažká. Najlepšie je, keď sa teploty nezvyknú pohybovať nad 30° C, čo znamená, že môžete vychutnávať krásne a teplé dni bez toho, aby ste sa museli vyrovnávať s extrémami horúčav, aké sú často býža vo väčšine európskych krajín.

Zimy na Kanárskych ostrovoch sú miernymi a daždivými kvôli vplyvu obchodných vetrov Atlantiku. Počasie je stále teplejšie ako v väčšine Európskych krajín so strednými teplotami okolo 21° C. Všeobecne platí, že zima na Kanárskych ostrovoch je prevažne suchá s občasnými zrážkami a silnými vetrami.

Existujú rozdiely v počasí medzi nimi jednotlivými ostrovmi. Tenerife, najväčší z Kanárskych ostrovov, má prevažne daždivé cloude, ktoré tvoria krásny scenický pohľad – Medzitým Fuerteventura, susedný ostrov, má väčšinu slnečných dní v roku s čistými modrými oblohami. Najväčšia a najvodnatejšia z ostrovov – Gran Canaria – ponúka nevyspytateľné počasie s množstvom vplyvov mora a zeme, ktoré sa môžu vymeniať za pár hodín.

Existujú však určité nežiaduce a silné vplyvy ako sú písky z Sahary, ktoré zahalili ostrovy aj napriek tomu, že sú v Atlantiku vzdialené mnoho kilometrov. Tento jav sa môže vyskytnúť v ktorejkoľvek časti roka a môže spôsobiť zdravotné ťažkosti pre niektorých ľudí.

V každom prípade, Kanárske ostrovy ponúkajú skvelé počasie pre každého, kto si praje relaxovať v útulnom a teplom prostredí bez ohľadu na ročné obdobie. S týmito povestnými ostrovmi je možné spojiť slnečné pláže, horolezectvo a vynikajúcu kuchyňu.

Prečo teda nezvážiť dovolenku na Kanárcych ostrovoch? Vrátite sa domov s novými spomienkami a vynikajúcimi fotografiami z jedného z najkrajších miest na svete.


Ubytovanie Španielsko Kanárske ostrovy


Španielske Kanárske ostrovy sú jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Tieto ostrovy, nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne, ponúkajú nádherné pláže, skvelé podmienky na surfovanie, bohatú kultúru, tradičnú gastronómiu a príjemné teplé podnebie počas celého roka.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kanárske ostrovy, vyberanie správneho ubytovania je dôležitá súčasť vášho plánu. Na ostrovoch je dostatok možností a typov ubytovania, či už hľadáte luxusné hotely, apartmány, dovolenkové domy alebo lacnejšie možnosti hostelu.

Jedno z najobľúbenejších miest na ubytovanie na Kanárskych ostrovoch je hlavné mesto Las Palmas na ostrove Gran Canaria. Okrem mnohých hotelov sú tu aj apartmány a dovolenkové domy, ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Centrum mesta ponúka mnoho možností na nákupy, reštaurácie a nočný život, a je len krátkou prechádzkou od pláže Playa de Las Canteras, jednej z najznámejších na ostrove.

Ostrov Tenerife je tiež veľmi populárnym miestom na ubytovanie. Tu môžete si vybrať medzi luxusnými resortami, malými kúpeľmi, alebo bytmi priamo na pláži. Tenerife je známe aj svojimi jedinečnými prírodnými krásami, ako je národný park Teide, kde sa nachádza najvyšší vrchol Španielska.

Ak preferujete kľudné a menej rušné prostredie, môžete sa rozhodnúť pre menšie ostrovy, ako sú Lanzarote alebo Fuerteventura. Tieto ostrovy majú krásne pláže a pokojné atmosféry. Tu môžete nájsť mnoho ubytovacích možností, od all-inclusive rezortov po malé butikové hotely.

Väčšina ostrovdov Kanárskych ostrovov má tiež ideálne podmienky pre surfovanie a ďalé vodné športy. Preto, ak ste fanúšikom týchto aktivít, mali by ste si vybrať ubytovanie v blízkosti takýchto pláží. Niektoré z najlepších pláží pre surfovanie sú Playa de Famara na Lanzarote alebo El Cotillo na ostrove Fuerteventura.

Vzhľadom k popularite Kanárskych ostrovov je vždy lepšie rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej sezóny. Môžete to urobiť prostredníctvom cestovnej kancelárie, online rezervácie alebo kontaktovať priamo hotely alebo ubytovacie zariadenia.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť kanárske ostrovy, ubytovanie bude jednou z najdôležitejších vecí, o ktoré by ste sa mali postarať. Vyberte si miesto, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a uistite sa, že si užijete krásy a pohodlie, ktoré Kanárske ostrovy ponúkajú.


Letenka Španielsko Kanárske ostrovy


Letenka Španielsko Kanárske ostrovy: Ideálna dovolenka pre milovníkov slnka a mora!

Ak hľadáte dokonalú dovolenku plnú slnka, mora a krásnych pláží, určite nezabudnite zvážiť letenku do Španielska na Kanárske ostrovy. Tieto 7 vulkanických ostrovov sú umiestnené v Atlantickom oceáne a predstavujú jedno z najobľúbenejších miest pre dovolenkárov z celého sveta.

Kanárske ostrovy sú otvorenými dverami do Rajských záhrad a ponúkajú nádherné počasie po celý rok. Tento raj na zemi je jedným z najdostupnejších miest na rekreačné cesty s letenkou z Španielska. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, čo môžete očakávať po kúpe letenky na Kanárske ostrovy.

Pláže

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa do Kanárskych ostrovov vyberá tak veľa dovolenkárov, sú ich krásne pláže. Zhlavných pláží môžeme vybrať napríklad pláže v mestečkách Playa de las Américas alebo Los Cristianos na ostrove Tenerife. Tieto pláže sú ideálne pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí sa radi vydajú na surfovanie alebo potápanie.

Na Fuerteventure a Lanzarote nájdete pláže pokryté jemnou bielej vulkanickou držkou, čo vytvára nádherné pozadia pre vaše fotky. Ak ste milovníkom nudistických pláží, najlepším miestom pre vás bude Playa de Maspalomas na ostrove Gran Canaria.

Vodné aktivity

S Kanárskymi ostrovmi spojíte najmä rôzne vodné aktivity, vďaka ktorým si môžete užiť dovolenku naplno. Väčšina pláží ponúka širokú ponuku vodných športov, vrátane windsurfingu, potápania, kajakovania alebo jazdy na bicykloch po vode.

Okrem toho, kanárske ostrovy sú domovom mnoho akvárií, delfinárií, a mnoho možností pre rybačku na vysoko mori vás dostanú iba k prieskumu tohto tajomstva.

Kanárske ostrovy sú tiež jedným z najlepších miest pre surfovanie. Väčšina miest má surfové školy, kde môžete využiť slnečných dní na začiatku a špeciálne lekcie pre deti.

Turistika

Kanárske ostrovy sú nevyčerpateľným zdrojom turistických atrakcií. Ostrovy sú bohaté na prekrásne prírodné scenérie, kamenné hory, nezabudnuteľné pláže a útesy s veľkými množstvami fauny a flóry.

Na ostrove Fuerteventura môžete navštíviť koralové pláže, ktoré sú jedným z najkrajších miest v Atlantickom oceáne. Ak chcete zažiť niečo ešte mocnejšie, risové hory na Gran Canaria sú zážitkom, ktorý si ostanete pamätať na celý život.

Nightlife

Kanárske ostrovy nie sú iba o dni naplnených slnkom a morom, ale aj o nociach plných zábavy a nočného života. Väčšina miest na ostrovoch ponúka rôzne bary, reštaurácie a kluby, v ktorých si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a živú hudbu.

Jedným z najpopulárnejších miest je Santa Cruz na ostrove Tenerife, kde nájdete mnoho barov a reštaurácií s výborným jedlom a nádherným výhľadom. Na ostrove Gran Canaria si zasa pochutnáte na miestnych jedlách v prístave v Las Palmas.

Záver

Kanárske ostrovy sú skutočne dokonalým miestom pre letnú dovolenku, s krásnymi plážami, jasnými modrými vodami a nekonečným množstvom aktivít. Po kúpe letenky do Španielska na Kanárske ostrovy, sa môžete tešiť na niekoľko dní plných adrenalinových športov, nočného života a príjemného počasia. Takže neváhajte, zaobstarajte si letenku a zažite letnú dovolenku, o ktorej ste snívali!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky