Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Španielsko Tenerife

Dovolenka Španielsko Tenerife


Dovolenka na slnečnom ostrove Tenerife v Španielsku prinesie neopakovateľné zážitky a zároveň pobyt plný oddychu. Tenerife, najväčší ostrov Kanárových ostrovov, sa nachádza v Atlantickom oceáne a ponúka ideálne podmienky pre turistov, ktorí hľadajú letný raj.

Príjemné počasie, ktoré na ostrove panuje väčšinu roka, sprevádza prekrásna príroda, ktorá vás uchváti pri každom kroku. Svoj výlet na Tenerife môžete začať návštevou jedinečného prírodného parku El Teide, ktorý zahŕňa sopečný kráter Teide. Ak máte radi horolezectvo, výstup na vrchol Teide vám zaručí nezabudnuteľné zážitky a krásne výhľady. V parku môžete tiež relaxovať a prechádzať sa medzi kaktusmi a inými rastlinami, ktoré sú charakteristické pre Kanárske ostrovy.

Tenerife ponúka množstvo možností ako tráviť čas na pláži. Na juhu ostrova sú pláže s rušnými promenádami, kde sa môžete skvele pobaviť s rodinou alebo priateľmi. Naopak, na severe ostrova sa nachádzajú menej navštevované pláže, ktoré vám zaručia súkromie a únik od turistického ruchu. Vodný park Siam Park, ktorý sa nachádza v meste Adeje, je ideálnou atrakciou pre tých, ktorí milujú vodné športy a zábavu.

Okrem prírodných krás môžete navštíviť aj historické pamiatky na Tenerife, ako napríklad koloniálne dediny a mestečká. Zaujímavé je mesto La Laguna, ktoré je zapísané v UNESCO na zozname svetového dedičstva. Mesto je plné historickej architektúry a miestnych obchodíkov so suvenírmi.

Ostrov Tenerife je známy aj pre svoju kuchyňu, kde sa miešajú inšpirácie z rôznych kultúr. Skúste miestne pochúťky ako mojo a papas arrugadas, ktoré vám určite zaujmú svojou chuťou.

Celkové náklady na dovolenku na Tenerife sa môžu pohybovať od niekoľkých stoviek eur až po niekoľko tisíc eur, v závislosti na dĺžke pobytu, zvolenej ubytovacej kapacite a množstve aktivít, ktoré máte v pláne podniknúť.

Tenerife vám prináša všetky ingrediencie pre dokonalú dovolenku: krásna príroda, pláže, pamiatky, gastronómia a množstvo zábavy. Ak hľadáte destináciu, ktorá vám priniesie nezabudnuteľný zážitok, Tenerife je tou správnou voľbou.


Letenka Španielsko Tenerife


Španielsko Tenerife je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré si zaslúži navštíviť každý cestovateľ. Tento ostrov v Atlantickom oceáne je najväčším z kanárskych ostrovov a je známy svojou nádhernou prírodou a pôsobivými plážami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tenerife, prvou vecou, ktorú budete potrebovať, je letenka. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety na Tenerife zo všetkých hlavných európskych letísk. Môžete si vybrať medzi priamymi letmi alebo prestupmi.

Priamy lety sú obľúbené, pretože sú rýchle a pohodlné. Mnoho európskych leteckých spoločností ponúka priame lety na Tenerife z miest ako Madrid, Barcelona, ​​Londýn, Paríž a iné. Tieto lety trvajú zvyčajne niekoľko hodín a predstavujú skvelú možnosť pre tých, ktorí sa chcú dostať na ostrov bez čakania na prestup.

Ak sa rozhodnete cestovať do Tenerife s prestupom, budete mať širší výber letov. Môžete si vybrať medzi viacerými európskymi letiskami a leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú lety s prestupom na Tenerife. Môžete si napríklad zvoliť prestup v Madride, Amsterdame, Lisabone alebo Frankfurte. Tieto možnosti vám umožňujú prispôsobiť si lety podľa vášho rozpočtu a času.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Tenerife, je jeho nádherná príroda. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami s bielym pieskom a modrým morom. Môžete si vychutnať slnenie na pláži alebo si vyskúšať rôzne vodné športy, ako je surfovanie, potápanie alebo jachtovanie.

Okrem pláží Tenerife ponúka aj mnoho úchvatných prírodných zázrakov. Môžete sa vydať na túry po národnom parku Teide, kde si môžete vychutnať úžasný výhľad na sopku Teide, najvyšší vrchol Španielska. Nájdete tu aj krásne dedinky s tradičnou architektúrou a skvelou gastronómiou, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Tenerife je tiež domovom mnohých zábavných parkov a atrakcií. Môžete navštíviť svetové známy vodný park Siam Park alebo sa vydať na delfíny safari, kde budete mať možnosť vidieť tieto úžasné tvory vo voľnej prírode. Ak máte radi adrenalínové zážitky, nemôžete vynechať ich známy theme park Loro Parque, kde si môžete pozrieť šou s orlami, delfínmi a ďalšími exotickými zvieratami.

Tenerife je miestom, kde nájdete niečo pre každého. Od nádherných pláží a prírodných krás až po zábavu a adrenalinové zážitky. Letenka na Tenerife je preto investíciou do skvelého dobrodružstva a nezabudnuteľnej dovolenky. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu na tento nádherný ostrov už dnes!


Počasie Španielsko Tenerife


Tenerife, známy aj ako "ostrov večného jari", je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Španielskom ostrove Tenerife. Nachádza sa v Atlantickom oceáne a je najväčším ostrovom Kanárskych ostrovov.

Počasie na Tenerife je skutočne jedinečné a odlišné od zvyšku Španielska. Vďaka jeho umiestneniu je ostrov zasiahnutý vplyvom pasátových vetrov, čo vedie k jeho miernej, stabilnej klíme počas celého roka. Teploty sú príjemné celoročne a často dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C a viac.

Letné mesiace na Tenerife sú od júna do septembra, kedy teploty stúpajú na približne 25-30 °C. Slnečné dni sú časté a pre väčšinu ľudí je to ideálny čas na plávanie v oceáne a opaľovanie na krásnych piesočnatých plážach. Voda v mori dosahuje teploty približne 23-25 °C, čo je pomerne príjemné.

Jar a jeseň sú tiež veľmi príjemné na návštevu Tenerife. Teploty sú mierne a pohybujú sa medzi 18-25 °C. Počas týchto mesiacov je pravdepodobnosť dažďa vyššia, ale väčšinou ide o krátke prehánky. Práve počas jari a jesene môžete zažiť malebné scenérie, keď sa hor chrlí možno očarujúce vodopády.

Zima na Tenerife je úplne iná ako v zvyšku Európy. Kým sa v zime teploty vo väčšine európskych krajín znížia nad mraz, na Tenerife to nie je vždy prípadom. Zimné mesiace sú od decembra do marca a teploty sa pohybujú približne od 15-22 °C. V tých najchladnejších mesiacoch sa teploty môžu znížiť až na 10 °C, najmä v horách. Aj napriek tomu však ostrov stále ponúka teplé podnebie pre turistov hľadajúcich únik od zimy.

Vzhľadom na svoju klímu a príjemné počasie je Tenerife ideálnou celoročnou destináciou pre turistov. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na slnečné dni, skvelé pláže a mnoho zaujímavých aktivít, ktoré ponúka tento nádherný ostrov.


Ubytovanie Španielsko Tenerife


Španielsko Tenerife je ostrov v Atlantickom oceáne, patrí do Kanárskych ostrovov a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Európe. Každoročne sem prichádza množstvo turistov z celého sveta, ktorí hľadajú ideálne miesto na oddych, relax a zážitky.

Ak si plánujete dovolenku na Tenerife, kde sa budete môcť ubytovať? V dnešnom článku vám poradíme, ktoré typy ubytovania sú v Tenerife k dispozícii a ktoré z nich vám môžu ponúknuť ten správny zážitok.

1. Hotely

V Tenerife nájdete množstvo hotelov, od luxusných po cenovo dostupnejšie varianty. Najväčšie koncentrácie hotelov sú na južnom pobreží ostrova. Hotely ponúkajú veľmi dobrý komfort ubytovania, ako aj prístup k bazénom, spa a reštauráciám.

2. Apartmány a domy

Apartmány a domy sú tiež veľmi populárne voľby pre turistov, ktorí si chcú užiť viac súkromia a pohodlia. Tento druh ubytovania vám umožní samostatne si uvariť, pripraviť si skvelú kávu a rovno si užiť raňajky na terase či balkóne.

3. Hostely

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie riešenie ubytovania, môžete zvážiť ubytovanie v hosteli. Hostely majú bežne spoločné priestory, ako je kuchyňa, obývačka, alebo spoločné sprchy a WC. Hostely sú ideálne pre tých, ktorí chcú stretávať nových ľudí a zároveň ušetriť na ubytovaní.

Ktorý typ ubytovania by ste si vybrali?

Ak hľadáte ubytovanie na Tenerife, máte naozaj mnoho možností. Je to úžasné miesto na dovolenku, kde si môžete vychutnať krásne pláže, kultúrne zážitky, alebo adrenalínové aktivity. Bez ohľadu na to, pre ktorý typ ubytovania sa rozhodnete, veríme, že si čas na Tenerife užijete naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Tenerife


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Tenerife sú:

1. Aký je časový posun medzi Tenerife a mojím domovom?
- Tenerife je obyčajne o jednu hodinu zaostávať za stredoeurópskym časom (CET) a o dve hodiny za stredoeurópskym letným časom (CEST).

2. Aké je počasie na Tenerife v priebehu roka?
- Tenerife má mierny a teplý oceanický podnebný vplyv. Počasie je celoročne teplé, s letnými teplotami dosahujúcimi priemerne 25-30 stupňov Celzia a zimnými teplotami okolo 18-20 stupňov Celzia.

3. Potrebujem vízum na návštevu Tenerife, ak som občanom Európskej únie?
- Nie, ako občan Európskej únie nepotrebujete vízum na návštevu Tenerife a platíte rovnaké cestovné a pobytové podmienky ako v akomkoľvek inom členskom štáte EÚ.

4. Aký je najlepší spôsob dopravy na Tenerife?
- Na Tenerife je najlepšou dopravou pre jednotlivcov verejná doprava, ako sú autobusy a taxíky. Pre pohodlnejšiu a flexibilnú prepravu po ostrove je však najlepšie prenajať si auto.

5. Kde sú najlepšie pláže na Tenerife?
- Tenerife má mnoho krásnych pláží, vrátane Playa de las Teresitas, Playa del Duque, Playa de las Américas a Playa de Los Cristianos.

6. Aké sú hlavné atrakcie a miesta, ktoré treba navštíviť na Tenerife?
- Medzi hlavné atrakcie na Tenerife patrí národný park Teide, La Orotava, Los Gigantes, Siam Park a Loro Park.

7. Aké jedlá sú typické pre Tenerife?
- Typické jedlá na Tenerife zahŕňajú papas arrugadas (varené malé zemiaky so soľou), mojo sauce (omáčka z olivového oleja, cesnaku a korenia), mořské plody a čerstvé ovocie.

8. Ktorá oblasť na Tenerife je najlepšia na ubytovanie?
- Najlepšie oblasti na ubytovanie na Tenerife sú Costa Adeje, Las Americas, Los Cristianos a Puerto de la Cruz.

9. Aké sú typické udalosti a oslavy na Tenerife?
- Najdôležitejšou udalosťou je karneval v Santa Cruz de Tenerife, ktorý je jedným z najväčších karnevalov na svete. Tenerife tiež oslavuje Fiestu de San Juan, Noche de San Juan (noc svätého Jána) a mnoho ďalších miestnych folklórnych osláv.

10. Aký je hlavný letiskový terminál na Tenerife?
- Hlavný letiskový terminál na Tenerife je Tenerife South Airport (TFS), známy aj ako letisko Reina Sofia.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky