Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Taliansko Pisa

Letenka Taliansko Pisa


Taliansko je jednou z najkrajších a najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe a kultúrnym skvostom tejto krajiny je mesto Pisa. Ak sa chystáte na dovolenku do Talianska a zároveň máte záujem navštíviť aj toto fascinujúce mesto, nájdenie letenky do Pisy je pre vás prvým krokom.

Vybaviť si letenku do Pisy je jednoduché, pretože mesto disponuje medzinárodným letiskom, ktoré je spojené so všetkými hlavnými európskymi mestami. Môžete si tak vybrať medzi mnohými leteckými spoločnosťami a nájsť ten najlepší let, ktorý vám najviac vyhovuje.

Po prílete na letisko Galileo Galilei, ktoré je vzdialené len pár kilometrov od centra mesta, budete môcť začať svoju pisoletku. Pisa je známa najmä vďaka svojej najväčšej atrakcii - Veži skúšaná. Tá je súčasťou Katedrály Panny Márie Asskonskej a spolu s Battisterom a Camposantom tvorí úžasný námestie Piazza dei Miracoli, čo znamená "Námestie zázrakov".

Veža skúšaná je známa svojím naklonením, ktoré spôsobili zlá kvalita zeme a chyba pri výstavbe. Napriek tomu je toto veľkolepé stavba-skúšaná vekom strážiaca mesto a je jednou z najfotografovanejších budov na svete. Turisti sú zvyknutí spievať na schodoch a využívať sklon veže pre vytvorenie vtipných fotografií.

Okrem Veže skúšanej si môžete v Pise vychutnať aj ďalšie historické pamiatky a zaujímavosti. Katedrála Duomo di Pisa je vzácna ukážka románskej architektúry a jej vnútorné umelecké poklady vás určite ohromia. Battistero di San Giovanni je potom baptistický kostol so slávnymi bronzovými dverami a Camposanto Monumentale predstavuje veľkolepý cintorín s freskami.

Ak si radi urobíte prechádzku, nezabudnite navštíviť aj rieku Arno, ktorá delí mesto na dve časti. Tu môžete prejsť po starom moste Ponte di Mezzo a obdivovať výhľady na okolité historicke budovy, rovnako ako na rieku samotnú. Na brehoch rieky Arno nájdete aj množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si talianske jedlá a nápoje.

Letenka do Pisy je teda víťaznou voľbou pre každého, kto túži spoznať jedno z najkrajších miest Talianska. Pisa ponúka nielen nádherné architektonické pamiatky, ale aj bohatú históriu a kultúru. Bude to dovolenka, na ktorú nikdy nezabudnete.


Počasie Taliansko Pisa


Taliansko je známe svojou krásnou prírodou, kultúrou, gastronómiou a počasím. Pisa, mesto v regióne Toskánsko, sa nachádza na západnom pobreží Talianska a má priaznivé podnebie, ktoré je rok čo rok lákadlom pre turistov.

Jarné počasie v Pise sa pohybuje medzi 12°C a 20°C. Toto obdobie sa vyznačuje zelenými lúkami a kvitnúcimi záhradami. Práve jarné dni sú perfektným časom na prechádzky po meste a návštevy pamiatok, ako napríklad slávna veža v Pise.

Leto v Pise trvá od júna do septembra a teploty dosahujú priemerne 30°C. Dni sú teplé a slnečné, ideálne pre kúpanie v Ligurskom mori, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. V lete sa často konajú aj rôzne festivaly a podujatia, ako napríklad Festival San Ranieri.

Jesenné počasie v Pise sa pohybuje medzi 15°C a 23°C a ponúka množstvo príležitostí na prechádzky po meste a okolí. V týchto mesiacoch sa tiež konajú rôzne vínné festivaly a vinobrania v okolí mesta, ktoré sú určené pre všetkých milovníkov vína a talianskej kuchyne.

Zimné mesiace v Pise sú miernych teplôt, pohybujú sa v rozmedzí od 6°C do 13°C. Aj keď sneženie je v tomto meste zriedkavé, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na hory v okolí a na romantické večerné prechádzky mestom, ktoré sú v tomto období ešte krajšie.

Vzhľadom na priaznivé podnebie sa Pisa dá navštíviť kedykoľvek počas roka. Všetky ročné obdobia majú svoje čaro a lákadlá, ktoré stojí za to objaviť. Ak plánujete navštíviť Taliansko a hľadáte mesto s krásnym počasím a charizmou, Pisa je určite tou správnou voľbou. Vyskúšajte ju a užite si nezabudnuteľné chvíle v tejto historické a krásnej lokalite.


Dovolenka Taliansko Pisa


Taliansko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky už niekoľko desiatok rokov a pre mnohých z nás je synonymom pre romantiku, kultúru, jedlo a vínne révovisko. Jedným z talianskych miest, ktoré si získalo srdcia turistov z celého sveta, je aj nádherné mesto Pisa, ktoré sa nachádza v toskánskom regióne Talianska. Narodené ako významné stredoveké obchodné centrum a prístav, Pisa sa dnes pyšní svojou jedinečnou architektúrou, kultúrnymi pamiatkami a skvelým jedlom.

Keď sa bavíme o Pise, jednou z prvých vecí, ktoré vám prídu na um, bude chrám Santa Maria di Pisa alebo lepšie známy ako veža sv. Jána Krstiteľa. Táto 56 metrov vysoká vedecká veža sa stala symbolom mesta a je jednou z najznámejších turistických atrakcií Talianska. Veža bola postavená v 12. storočí a získala svoju šikmú polohu kvôli prírodnému pôdohybu, ktorý zasiahli do stavby. K návšteve veže vám rozhodne odporúčame zakúpenie vstupenky vopred, aby ste sa vyhli rade turistov, ktorí čakajú na vstup. Pri vstupe do veže budete poučení o jeho histórii a následne sa dostanete na vrchol veže, odkiaľ sa môžete rozhlížať po meste.

Okrem veže sv. Jána Krstiteľa sú v Pise ďalšie turistické atrakcie, ktoré stojí za návštevu. Medzi tieto patrí napríklad Katedrála Panny Márie, Baptisterium sv. Jána, Kostol San Matteo a Múzeum národnostných prírodných vied. Ak máte radi umenie a kultúru, určite navštívte múzeum v jednom z najkrajších historických palácov v meste, Palazzo Blu, ktorý ponúka exkluzívne výstavy moderného a súčasného umenia.

Pisa nie je iba o svojej architektúre a histórii, ale ponúka aj skvelé jedlo a vína. Toskánsky región je známy svojimi chutnými jedlami a lahodnými vínam, a Pisa nie je výnimkou. Najlepšie miesta, ako skúsiť miestne tradičné jedlo, sú stolovacie domy, kde ponúkajú chutné a čerstvé Morečité jedlá ako Cacciucco, ktoré je rybacia polievka, alebo rizoto s riekou krevet. Taktiež by ste nemali premeškať ochutnať miestne vína a olivové oleje, ktoré sa pestujú v toskánskej krajine.

Pisa je tiež ideálnym miestom pre romantickú dovolenku v talianskom štýle. Okrem prechádzky so svojou druhou polovičkou popri rieke Arno, ktorá preteká mestom, môžete sa vybrať na prechádzku po Centre Storico, kde si môžete pozrieť krásne al Fresco maľby a umenia alebo sa môžete zastaviť v miestnych Baroch a kaviarňach a vychutnať si talianske espressso alebo aperetif.

V Pise je niekoľko možností, ako nájsť priestranné a pohodlné apartmány, hotely a villy priamo v centre mesta, čo vám umožní ľahko sa dostávať na všetky miesta. Môžete tiež zvoliť hotel pri rieke Arno alebo v blízkej oblasti, aby ste sa mohli čo najlepšie vychutnať krásy toskánskej krajiny.

Pre tých, ktorí sa plánujú vydať na dovolenku Taliansko, Pisa je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Toto krásne mesto ponúka kombináciu kultúry, histórie, umenia, kulinárstva a romantiky. Určite si užijete skvelú dovolenku, ktorá bude plná nezabudnuteľných zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Pisa


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Talianska a mesta Pisa môžu byť:

1. Ako sa dostanem z letiska do Pisy?
Odpoveď: Z Pisy je najlepšie použiť vlak, ktorý premáva medzi letiskom a stanicou Pisa Centrale.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Pise?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou je Neoficiálna katedrála sv. Márie z Assisi, Vez torre pendente a námestie Campo dei Miracoli.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Pisy?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Pisy sú jarné a jesenné mesiace, pretože počas leta sú tam vysoké teploty a veľa turistov.

4. Kam by som mal ísť na dobré jedlo v Pise?
Odpoveď: Veľmi dobré jedlo v Pise nájdete v reštauráciách a trhoch, kde sa predávajú čerstvé výrobky.

5. Ako sa dostanem z Pisy do Florencie?
Odpoveď: Z Pisy do Florencie sa dá dostať vlakom alebo autobusom. Pre jazdu vlakom vyhľadajte spojenie na vyhľadávači spojení Trenitalia, pre jazdu autobusom použite službu FlixBus.

6. Čo si môžem kúpiť ako suvenír z Pisy?
Odpoveď: Najpopulárnejšie suveníry z Pisy sú magnetky, tričká s nápisom Pisa, keramické výrobky a rôzne druhy sladkostí a vína.

7. Aké sú najlepšie pláže okolo Pisy?
Odpoveď: Najlepšie pláže okolo Pisy sú Marina di Pisa, Calambrone a Tirrenia.

8. Koľko stojí vstup na Vez torre pendente v Pise?
Odpoveď: Vstup na Vez torre pendente v Pise stojí 18 eur pre dospelých a 8 eur pre deti od 8 do 17 rokov, ale aj mladí do 25 rokov za 40 € celodenný vstup do múzeí Pise.

9. Ako sa volá najznámejšia univerzita v Pise?
Odpoveď: Najznámejšia univerzita v Pise sa volá Uniwersytet Piza.

10. Mám cestovať do Pisy vlakom alebo autom?
Odpoveď: Najlepšia cesta z Florencie do Pisy je vlakom, ale ak chcete vidieť viac okolia, tak autom. Avšak v centre Pisy sa neodporúča jazdiť autom, parkovanie je nemožné.


Ubytovanie Taliansko Pisa


Taliansko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Jeho nádherné pláže, bohatá kultúra a vynikajúce jedlo lákať návštevníkov z celého sveta. Jedným z najnavštevovanejších miest v Taliansku je mesto Pisa.

Pisa je najznámejšia pre svoju ikonickú vežu, známu ako Veža svätej Márie. Táto štýlová a šikmá veža je jedným z najfotografovanejších pamiatok na svete a láka tisíce turistov ročne. Okrem toho je však Pisa domovom aj pre množstvo ďalších historických budov a pamiatok, vrátane Piazza dei Miracoli, kde sa nachádzajú Katedrála svätej Márie a Baptisterium sv. Jána Krstiteľa.

Keď prídete do Pisy, budete si chcieť nájsť vhodné ubytovanie, aby ste si užili všetko, čo toto miesto ponúka. Pisa má široký sortiment ubytovacích možností, od luxusných hotelov až po pohodlné penzióny.

Ak hľadáte luxusné a elegantné ubytovanie, niekoľko hotelov v centre mesta ponúka pohodlie a vynikajúcu službu. Tieto hotely často disponujú vlastnými reštauráciami, wellness centrami a bazénmi. Budete mať možnosť vychutnať si nádherný výhľad na Piazza dei Miracoli a byť tak blízko k všetkým hlavným atrakciám mesta.

Pre tých, ktorí uprednostňujú tradičné talianske ubytovanie, sú k dispozícii aj penzióny a rodinné hotely. Tieto ponúkajú teplo a pohostinnosť miestnych obyvateľov a vytvárajú skvelú atmosféru. Mnohé z nich sa nachádzajú v malebných uličkách, kde môžete zažiť autentickú taliansku kultúru a zažiť miestnu gastronómiu.

Ak preferujete samostatnosť a nezávislosť, môžete si prenajať apartmán alebo dom dovolenkový. Tieto možnosti vám umožnia mať vlastný priestor a plne si vychutnať všetky zážitky, ktoré Pisa má ponúknuť. Mnohé z týchto ubytovaní sú vybavené kuchynkou, čo vám umožní si pripraviť tradicionálne talianske jedlá v pohodlí vášho vlastného prístrešku.

Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, nebojte sa vziať do úvahy aj ubytovanie mimo centra mesta. Okolie Pisy ponúka množstvo cenovo dostupných hotelov a penziónov, ktoré sú dobre napojené na MHD a vám poskytnú všetky potrebné zariadenia počas vašej dovolenky.

Je dôležité poznamenať, že Pisa je malé mesto, ktorého hlavné atrakcie sa nachádzajú na relatívne malej ploche. Preto nezáleží na tom, aké ubytovanie si zvolíte, budete mať prístup k všetkým hlavným atrakciám mesta, vrátane slávnej Veže svätej Márie.

Záverom možno povedať, že ak plánujete návštevu Pisy v Taliansku, máte množstvo možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Či už si vyberiete luxusný hotel, útulnú penzión, apartmán alebo rodinný dom, budete mať príležitosť zažiť všetku krásu a históriu, ktorú Pisa ponúka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky