Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Thajsko Bangkok

Počasie Thajsko Bangkok


Thajsko je známe svojimi tropickými dažďovými lesmi, krásnymi plážami a úchvatnou kultúrou. Jedným z najpopulárnejších miest v Thajsku je jeho hlavné mesto Bangkok. Toto mesto je známe svojou rušnou atmosférou, bohatou históriou a vzrušujúcimi atrakciami. Toto mesto však tiež ponúka rozmanité a niekedy nepredvídateľné počasie.

Bangkok má vlhké musónové podnebie, ktoré je typické pre región juhovýchodnej Ázie. Počasie v Bangkoku je rozdelené do troch ročných období - teplé a suché, horúce a daždivé a mierne chladné obdobie. Najlepšie obdobie na návštevu Bangkoku je v zime, kedy teplota je príjemná a vietor zmiernuje horúčavu.

Teplé a suché obdobie v Bangkoku začína v novembri a končí v marci. Teploty sa pohybujú medzi 25-32 stupňami Celzia, ktoré sú pre turistov veľmi príjemné. Toto obdobie je tiež suché, čo znamená minimálne zrážky a slnečné dni. Počasie je ideálne na návštevu pamätihodností, ako sú chrámy Wat Arun a Wat Phra Kaew, alebo prechádzky po uliciach Bangkoku.

Horúce a daždivé obdobie v Bangkoku sa začína v apríli a končí v októbri. Toto je najhorúcejšie obdobie v meste, s teplotami, ktoré sa často vyšplhajú nad 35 stupňov Celzia. Prúdenie sladkovodnej musónovej perej z severu Thajska prináša so sebou v tomto období husté dažde a občasné búrky. Tieto dažde môžu trvať pár minút alebo aj niekoľko hodín. V tomto období je dôležité mať so sebou dážďovú plášť a dávať si pozor na možné záplavy.

Mierne chladné obdobie, ktoré trvá len krátko, je od decembra do januára. Počas tohto obdobia teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia a je menej vlhkosti v ovzduší. Toto obdobie je určené na prezretie, a to obzvlášť pre tých, ktorí neznášajú extrémne horúčavy.

Aj keď počasie v Bangkoku môže byť niekedy nepredvídateľné, mesto ponúka také množstvo vecí na vidieť a robiť, že je tu vždy niečo pre každého, bez ohľadu na počasie. Najlepšie je však naplánovať si návštevu v období s miernymi teplotami a minimálnymi dažďami, aby ste mohli plne využiť všetky atrakcie, ktoré Bangkok ponúka.


Letenka Thajsko Bangkok


Thajsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre cestovateľov z celého sveta. Jeho kultúrne bohatstvo, krásne pláže, exotická kuchyňa a priateľskí obyvatelia robia z tejto krajiny skutočný ráj pre dovolenkárov.

Jedným z najkrajších a najživších miest Thajska je bezpochyby Bangkok. Táto pulzujúca metropola má veľa ponúk pre turistov, či už ide o návštevu chrámov a palácov, prechádzky po trhoch alebo poznávanie zaujímavých štvrtečiek a ulíc.

Samotná doprava naThajsku môže byť trochu problémom pre turistov, ale našťastie existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame letenky z rôznych častí sveta do Bangkoku. Pre cestovateľov z Európy je najobľúbenejšou leteckou spoločnosťou Thai Airways, ktorá ponúka pravidelné lety z najväčších európskych letísk, ako sú Londýn, Paríž či Frankfürt.

Let trvá približne 11 hodín, čo je pomerne dlhý čas, ale môžete si ho spríjemniť tým, že si vyberiete komfortnú triedu a využijete in-flight zábavu a jedlo. Po prílete na bangkokské letisko budete hneď nadšení atmosférou a energiou, ktorú mesto ponúka. Z letiska sa dostanete do centra mesta rôznymi spôsobmi, od taxíkov až po vlaky či MHD.

Po príchode do Bangkok vás čaká množstvo miest, ktoré stojí za návštevu. Začnite svoj výlet tým, že navštívite Grand Palace, kde nájdete kráľovský palác a chrám Wat Phra Kaew. Tieto krásne historicke pamiatky vás ohromia svojou architektúrou a detailmi. Nezabudnite si obliecť slušné oblečenie a priniesť so sebou šatku na zakrytie ramien, pretože prístup do týchto svätých miest je viazaný na určité etiketné pravidlá.

Ďalšou zaujímavou destináciou je chrám Wat Arun, ktorý sa nachádza na brehu rieky Chao Phraya. Jeho vysoké špičiak z grace sa týči do oblohy a ponúka dokonalý výhľad na okolitú krajinu. Taktiež sa odporúča navštíviť príjemnú oblasť Chinatown, kde môžete objavovať trhy a vychutnať si autentickú thajskú kuchyňu.

Po celodennom objavovaní pamiatok sa môžete relaxovať na niektorom z nádherných bangkokských pláží, ako je napríklad Pattaya alebo Hua Hin. Tieto pláže sú dobre dostupné z centra mesta a ponúkajú krásne piesočnaté pláže a celú škálu vodných športov.

Ak stíhate záverečný deň v Bangkoku, nezabudnite vyhľadať trh Chatuchak, kde nájdete stánky so všetkým možným - oblečením, šperkami, suvenírmi a exotickým jedlom. Tento trh je obľúbený medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami.

Thajsko a jeho hlavné mesto Bangkok ponúkajú nekonečné možnosti pre obdivovanie histórie, objavovanie kultúry a relaxácie na pláži. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu krajinu, nezabudnite si vybaviť letenku čo najskôr, aby ste získali najlepšie ceny a mohli sa tešiť na vašu dovolenku.


Ubytovanie Thajsko Bangkok


Thajsko je krajina, ktorá každý rok privíta tisíce turistov z celého sveta. Táto krajina ponúka turistom neuveriteľné skúsenosti, od úžasnej kuchyne a tradičnej kultúry až po nádherné pláže a fascinujúcu prírodu. Bangkok je hlavným mestom Thajska a je jedným z najpopulárnejších turistických miest na svete. Ak chcete navštíviť Bangkok, rozhodovanie o vašom ubytovaní môže byť kľúčovým faktorom, ktorým sa zameriavate.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Bangkok má pre vás mnoho možností. Hotel Mandarin Oriental Bangkok ponúka svojim hosťom luxusné izby, ktoré majú výhľad na rieku Chao Phraya a majú všetky moderné zariadenia potrebné pre pohodlný pobyt. Hotel Siam Kempinski Hotel Bangkok ponúka luxusné izby a apartmány, ktoré sú vybavené štýlovým nábytkom a majú výhľad na mesto. Vďaka svojmu umiestneniu ponúka toto ubytovanie aj výhľad na Kráľovský palác v Bangkoku.

Ak hľadáte kradnuté ubytovanie , hostely v Bangkok ponúkajú cenovo dostupné možnosti pre cestovateľov. Hostel One Day Bangkok sa nachádza v blízkosti mnohých turistických atrakcií a avizuje cestovateľom cenovo dostupné izby. Hostel She Bangkaja aj s priateľským a pohodlným prostredím, ktorý zodpovedá nákladom.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré sa nachádza v centre mesta, nemusíte sa obávať, pretože Bangkok má mnoho možností. Hotel Royal Orchid Sheraton je umiestnený medzi mnohými obchodnými centrmi a mnohými kultúrnymi atrakciami a poskytuje hosťom výhľad na rieku Chao Phraya. Hotel Millennium Hilton Bangkok ponúka svojim hosťom vynikajúcu polohu v blízkosti Národného kultúrneho centra a iných historických miest. Ubytovanie Citadines Sukhumvit 11 Bangkok je obľúbené medzi obchodnými cestujúcimi a ponúka izby s kuchynským kútom a práčkou.

Ak hľadáte niečo úplne jedinečné, môžete navštíviť aj rôzne tradičné miesta ubytovania v Bangkoku. Hostel Yard Hostel Bangkok ponúka ubytovanie v drevených domčekoch a má aj príjemný záhradkársky priestor. Hotel The Raya Surawong Bangkok má tradičné thajské izby a nachádza sa v blízkosti mnohých obchodov a barov.

Voľba ubytovania, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám, je kľúčová pre úspešný pobyt v Bangkoku. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, môžete mať istotu, že Thajsko a Bangkok vám prinesú mnoho nezabudnuteľných zážitkov.


Dovolenka Thajsko Bangkok


Thajsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií vo svete a jeho hlavné mesto, Bangkok, je neodmysliteľnou súčasťou tejto dovolenkovej skúsenosti. Bangkok je pulzujúci, rušný a ešte stále autentický, kde sa tradičná kultúra stretáva s moderným životným štýlom.

Okrem slávnej bohatej histórie a kultúry, Bangkok ponúka aj množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov. Jedným z najznámejších miest je napríklad Kráľovský palác, ktorý je domovom pre slávnu sochu Smaragdového Budhu. Navštíviť ho je ako cesta do minulosti, kde môžete obdivovať nádhernú architektúru a detailne spracované fresky. Kráľovský palác je stále sídlom thajského kráľovskej rodiny, a preto sú návštevníci požiadaní o slušný a vhodný oblek.

Bangkok je tiež domovom mnohých budhistických chrámov, medzi ktoré patrí Wat Arun - chrám zasvätený Bohu úsvitu, Wat Phra Kaew - chrám s neoceniteľnou sochou Smaragdového Budhu a Wat Phra That Doi Suthep - chrám, ktorý sa nachádza na vrchole hory Doi Suthep a ponúka úchvatné výhľady na mesto.

Okrem toho môžete prejsť historickou časťou mesta, kde si môžete vychutnať autentickú thajskú kuchyňu, vyskúšať tradičné masáže alebo si kúpiť dovolenkové suveníry na slávnom tržisku Chatuchak. Bangkok je tiež známy svojimi nočnými trhmi, ako napríklad trh Patpong, ktorý ponúka množstvo výrobkov, od oblečenia a drobných predmetov po autentické thajské jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú zážitky na prírodou a krásnymi plážami, je možné vyraziť do blízkych ostrovov v Andamanskom mori alebo do zálivu Thajského mora. Dostanete sa sem ľahko z Bangkoku lietadlom alebo autobusom a môžete si vychutnať úžasné pláže, jasnú modrú vodu a bohatý podmorský život. Ostrovy ako napríklad Phi Phi, Koh Samui alebo Phuket sú známe ako rajské miesta pre plážových dovolenkárov.

Bangkok je tiež známy svojím rušným nočným životom, kde môžete navštíviť barov a klubov až do skorých ranných hodín. Mesta ako Khao San Road alebo Sukhumvit sú známe pre svoje živé nočné aktivity, hudbu a zábavu.

Napriek svojmu rušnému a dynamickému charakteru, Bangkok je tiež mesto pokoja a oddychu. Miestami, ako je Bang Krachao alebo Lumpini Park, ponúkajú útočisko pred mestským ruchom a sú ideálnymi miestami na prechádzky alebo pikniky.

Ak plánujete dovolenku na Thajsko, nezabudnite zahrnúť Bangkok do vášho itinerára. Toto úžasné mesto ponúka množstvo zážitkov a skvosty a určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Bangkok


Tu sú niektoré časté otázky a odpovede týkajúce sa Thajska a Bangkoku:

1. Aké je hlavné letisko v Bangkoku?
Odpoveď: Hlavné letisko v Bangkoku je letisko Suvarnabhumi.

2. Koľko stojí vízum do Thajska?
Odpoveď: Cena víza do Thajska sa líši v závislosti od typu víza a doby pobytu. Pre niektoré krajiny je možné získať bezvízový vstup.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Thajska?
Odpoveď: Thajsko má tropické podnebie, ktoré je najlepšie navštíviť v suchej sezóne od novembra do februára. V tomto období je teplota príjemná a dá sa vyhnúť obdobiu monzúnových dažďov.

4. Ako sa prepraviť z letiska Suvarnabhumi do centra Bangkoku?
Odpoveď: Máte niekoľko možností, ako sa dostať z letiska Suvarnabhumi do centra Bangkoku. Môžete využiť taxislužby, Skytrain alebo autobusy, ktoré premávajú na rôzne miesta v meste.

5. Aké sú nezabudnuteľné atrakcie v Bangkoku?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Bangkoku zahŕňajú chrám Wat Arun, Grand Palace, Wat Phra Kaew a pláž Patpong.

6. Ako je thajská kuchyňa?
Odpoveď: Thajská kuchyňa je známa svojimi exotickými chute a bohatými arómami. Je to kombinácia sladkých, kyslých, korenistých a slaných chutí. Niektoré typické jedlá zahŕňajú phad Thai (varené miešané cestoviny), curry, som tam (zelený papája salát) a massaman curry.

7. Ako sa dostať na ostrov Phuket z Bangkoku?
Odpoveď: Môžete sa dostať na ostrov Phuket z Bangkoku buď pomocou vzdušnej dopravy alebo autobusom. Najrýchlejšia možnosť je letieť z letiska Suvarnabhumi do Phuketu.

8. Aké je miestne oblečenie v Thajsku?
Odpoveď: V Thajsku je bežné nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, najmä kvôli horúcemu a vlhkému podnebiu. Pri návšteve chrámov a iných posvätných miest je vhodné mať si so sebou oblečenie, ktoré zakrýva ramená a nohy.

Toto je len niekoľko otázok a odpovedí týkajúcich sa Thajska a Bangkoku. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa spýtať.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky