Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Zambia Národný park Kasanka

Letenka Zambia Národný park Kasanka


Ak hľadáte exotické miesto na vašu nasledujúcu dovolenku s prírodou a divokými zvieratami, Zambia a jej Národný park Kasanka by mohli byť vašou ideálnou voľbou. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a ponúka unikátnu prírodnú scenériu, prekrásne krajiny a pestrú faunu a flóru.

Nielenže si môžete podrobne prezrieť rozmanitý život zvierat vrátane slonov, tigrov, leopardov, nosorožcov a viac, ale máte možnosť sledovať jeden z najväčších letov netopierov na svete!

Každoročne sa v Národnom parku Kasanka odohráva fascinujúci let tisícok netopierov palimnochenius bat, ktorým sa hovorí tiež Vianočné netopiere. Priamo v národnom parku sú k dispozícii turistické vodcovia, ktorí vám ukážu ich miesta hniezdenia a pomôžu vám s pozorovaním tohto jedinečného prirodzeného úkazu.

Okrem Vianočných netopierov môžete v parku pozorovať aj množstvo iných druhov netopierov a fascinujúcich zvierat. Priestor parku sa rozprestiera na viac ako 450 kilometroch štvorcových, takže svoje oči si príde na svoje každý priaznivec prírody.

Národný park Kasanka je zároveň aj domovom pre rôzne druhy vtákov, z ktorých mnohé možno počuť spievať skoro celý deň. Návštevníci sa môžu vybrať na rôzne turistické túry po parku, kde si môžu pozrieť rôzne vodopády, rieky, jazierka a ďalšie úžasné miesta.

Ako sa tam dostať? Dostať sa k parku je jednoduché vďaka letenke Zambia Národný park Kasanka, ktorá vás dovezie na letisko v Kasanke a skratí vám cestovanie o hodiny. Od tu si už môžete užiť samotnú prechádzku po parku a pozorovať zvieratá.

Celkovo Národný park Kasanka je úžasné miesto, ktoré bude zaujímavou a nezabudnuteľnou voľbou pre všetkých, ktorí milujú prírodu a divokosť. Výlet do parku je perfektným spôsobom na získanie nových skúseností a prežitie dobrodružstva, ktoré si iste zapamätáte celý život.

Tak čo ešte čakáte? Vyberte si letenku Zambia Národný park Kasanka a pustite sa do dobrodružstva!


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Kasanka


Otázky a odpovede týkajúce sa národného parku Kasanka v Zambii by mohli zahŕňať:

1. Aké druhy zvierat sa môžu v národnom parku Kasanka vidieť?
- V národnom parku Kasanka sa vyskytuje mnoho druhov zvierat, vrátane slonov, čiernych a bielej antilopy, gepardov, levy, hyeny a mnohých ďalších.

2. Aký je najlepší čas na návštevu národného parku Kasanka?
- Najlepší čas na návštevu národného parku Kasanka je v suchom období, od júna do septembra. V tomto období môžete vidieť veľké množstvo zvierat pri vodopádoch a v jazerách.

3. Aké sú možnosti ubytovania v národnom parku Kasanka?
- V národnom parku Kasanka sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane kempov, chatiek a luxusných lodžií.

4. Je potrebné si vopred rezervovať miesto na ubytovanie v národnom parku Kasanka?
- Áno, je lepšie si vopred rezervovať miesto na ubytovanie, aby ste mali istotu, že bude pre vás k dispozícii miesto.

5. Aké aktivity sa dajú v národnom parku Kasanka robiť?
- V národnom parku Kasanka sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad safari na pozorovanie zvierat, turistiku, rybolov a poznávanie miestnych obyvateľov a ich kultúry.

6. Je v národnom parku Kasanka bezpečné sa pohybovať?
- Áno, je v národnom parku Kasanka bezpečné sa pohybovať, avšak je potrebné dbať na bezpečnostné opatrenia a dodržiavať pokyny miestnych sprievodcov.

7. Aké sú náklady na návštevu národného parku Kasanka?
- Náklady na návštevu národného parku Kasanka sa líšia v závislosti od vášho výberu ubytovania a aktivít. Mali by ste sa však pripraviť na to, že ceny sa môžu líšiť od miesta k miestu.

8. Kde sa nachádza národný park Kasanka?
- Národný park Kasanka sa nachádza v severovýchodnej časti Zambie, blízko hraníc s Kongo a Tanzániou.

9. Ako sa dostanete do národného parku Kasanka?
- Najlepšie je sa dostať do národného parku Kasanka pomocou súkromných vozidiel alebo organizovať prevoz s miestnymi sprievodcami.

10. Aké zvláštne zážitky môžete zažiť v národnom parku Kasanka?
- V národnom parku Kasanka môžete zažiť mnoho zaujímavých zážitkov, vrátane sledovania tisícov migrujúcich netopierov, ktoré sa zhromažďujú v národnom parku v období medzi októbrom a decembrom. Toto je jeden z najväčších javov na svete a môžete sa ho zúčastniť pomocou organizovaných pozorovaní s miestnymi sprievodcami.


Ubytovanie Zambia Národný park Kasanka


Zambia je fascinujúcou krajinou v Južnej Afrike so širokou škálou krásnej prírody a exotickou zverou. Medzi najatraktívnejšie miesta patrí národný park Kasanka, ktorý je zároveň aj jedným z najzachovalejších pralesov v Afrike.

Národný park Kasanka sa nachádza v severovýchodnej časti Západného Zambia a je domovom pôsobivej diverzity živočíchov. Na rozlohe takmer 3900 kilometrov štvorcových sa nachádza široká škála obyvateľov, vrátane slonov, leopardov, antilôp, hrochov a mnohých ďalších.

Pre milovníkov vtákov je toto miesto skutočným rajom. Počas migrácie sa k národnému parku Kasanka sťahujú milióny vlaštovek modrých, čo je jeden z najimpresívnejších prírodných javov na svete. Toto miesto je aj domovom pre mnoho vzácnych vtákov, ako je napríklad africká žeriavovica.

Ak si plánujete navštíviť tento nádherný národný park, neexistuje lepšie miesto na ubytovanie ako kasanský safari tábor. Táto kempingová oblasť ponúka všetky potrebné pohodlie a zároveň vám umožňuje zažiť autentický zážitok z divokej prírody.

V kasanskom safari tábore sa môžete ubytovať vo veľkých stanoch, ktoré sú vybavené pohodlnými posteľami a sú zasadené v prirodzenej krajinnej zóne. Môžete si vychutnať pohľad na jazero neďaleko tábora a sledovať zvieratá, ktoré sa zastavia, aby si doplnili energiu.

Taktiež je možné si zarezervovať vyhliadkovú jazdu s miestnym rangerom, ktorý vám ukáže okolie a vyhľadá najlepšie miesta, kde môžete pozorovať zver. Môžete sa dostať blízko k slonom, zastaviť sa pri napájačke pre žirafy alebo sledovať levích mláďat, ako si hrávajú.

Okrem zvierat a vtákov je v kasanskom národnom parku možné si vychutnať aj prechádzky po stromovom korune, ktoré vám umožnia ochutnať miestnu flóru a dať vám úžasný výhľad na celý park.

Ak túžite po jedinečnom zážitku v prírode s neobmedzeným kontextom afrického divokej zveri, národný park Kasanka v Zambii je miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ubytovanie v kasanskom safari tábore poskytuje pohodlie uprostred prírody a nové zážitky, ktoré vás uchvátia. Nech sa stanete svedkom migrácie vtákov alebo sledujte leva, ktorý si prehrýza cestu cez bujnú savanu, národný park Kasanka vám ponúka príležitosť zaúčastniť sa na jednom z najúžasnejších prírodných divov celého sveta.


Dovolenka Zambia Národný park Kasanka


Zambia je známa svojou bohatou divokou prírodou a nespočetnými národnými parkmi, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky pri pozorovaní divokých zvierat. Jedným z najkrajších a najmenej preskúmaných národných parkov v tejto krajine je Park Kasanka.

Park Kasanka sa nachádza v severovýchodnej časti Zambie a predstavuje skutočný raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Má rozlohu takmer 4500 kilometrov štvorcových a je domovom rôznych druhov zvierat, vrátane slonov, lesových antilop, zebier, levov a hyen.

Najväčšou atrakciou v Parku Kasanka je však migrujúca populácia kivika - malého druhu antilopy, ktorá vyhľadáva park každoročne v decembri. Tisíce kivikov sa zhromaždia v miestnom močiarne Lake Bangweulu, ktorý je súčasťou národného parku. Ich migráciu možno sledovať v priebehu niekoľkých týždňov a je to neuveriteľný zážitok.

Okrem kivikov je Park Kasanka aj domovom pre viac ako 400 druhov vtákov. Milovníci ornitológie budú mať nespočetné množstvo príležitostí na pozorovanie vzácnych vtákov, ako sú napríklad afrikánske jastraby, koromyslárske husy alebo červenohlavé sýkorky.

Priestorový výskum národného parku je obmedzený, čo znamená, že hostia majú zaručenú intímnu a autentickú divokú dovolenku mimo turistických trás. Prechádzky v parku s miestnymi sprievodcami sú veľmi obľúbené a poskytujú návštevníkom jedinečný pohľad na bohatstvo a biodiverzitu tejto oblasti.

Ubytovanie v Parku Kasanka je rozmanité, od kempov a chatiek až po luxusné safari chaty na brehu jazera. Niektoré ubytovacie zariadenia ponúkajú aj možnosť sledovať zvieratá priamo z miestnych blízkostí. Väčšina ubytovacích zariadení je ekologicky udržateľná a prispieva k ochrane prírody v tomto nádhernom parku.

Pri návšteve Parku Kasanka je dôležité dodržiavať pravidlá a smernice ochrany životného prostredia. Cestovatelia by sa mali zdržať rušivých činností a sledovať zvieratá z bezpečnej vzdialenosti. Vítané je však zapojenie do ochranárskeho programu a dobrovoľníckej činnosti, ktorá pomáha zachovať prírodu a zvieraťa v parku.

Ak hľadáte dobrodružstvo a zážitky z prírody, návšteva Národného parku Kasanka v Zambii vám poskytne všetko, čo si môžete priať. S jeho bohatou biodiverzitou a unikátnymi migračnými zvieratami je to skutočne jedno z najkrajších miest na svete pre dovolenku v prírode.


Počasie Zambia Národný park Kasanka


Národný park Kasanka v Zambii je známy svojou bohatou divokou prírodou a úchvatnou krajinou. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je domovom mnohým vzácnym živočíchom a rastlinám.

Zambia ako celok má tropické podnebie, s teplými a suchými zimami a horúcimi a daždivými letami. Národný park Kasanka je však unikátny svojím mikroklímou so striedaním medzi vlhkosťou pralesa a sezónnymi dažďami.

Počas obdobia sucha, ktoré pretrváva od mája do októbra, je v Kasanke teplota vysoká a zriedka klesá pod 25 stupňov Celzia. Slnečné a suché dni sú ideálne na pozorovanie zvierat, ktoré sa sústreďujú okolo riek a jazier, ktoré sú dôležitými zdrojmi vody. Toto obdobie je tiež známe ako obdobie migrujúcich netopierov, ktoré prichádzajú žiť do parku.

Na začiatku októbra začína obdobie dažďov, ktoré pokračuje až do konca apríla. Počas týchto mesiacov môže byť veľa zrážok, čo prispieva k vzniku bujnej vegetácie a úrodných polí. Teplota sa mierne znižuje a pohybuje sa medzi 20 a 30 stupňov Celzia. Toto je obdobie, keď sa v parku objavuje veľké množstvo vtákov, okrem iných druhov fauny.

Pre návštevníkov Národného parku Kasanka, ktorí sa zaujímajú o pozorovanie vtákov, je najlepší čas na návštevu počas daždivých mesiacov, keď sa tu stretávajú vzácne druhy vtákov, ako sú ruvubúby anžúrske, zaklínačky červené a mnoho ďalších. Taktiež je to jediný čas v roku, keď môžete vidieť migráciu slonov, ktorí sa sťahujú do Kasanky v období dažďov v hľadaní sviežej trávy.

S nádherným prostredím a rozmanitosťou života je počasie Kasanky určite zaujímavé pre každého návštevníka. Nech ste milovníkmi zvierat, rastlín alebo jednoducho prírody, Národný park Kasanka vám ponúka krásny výhľad na jedno z najbohatších a najzaujímavejších miest vo Zambii.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky