Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Arménsko Selim Pass

Letenka Arménsko Selim Pass


Selim Pass je jedným z najkrajších a najbujnejších miest v Arménsku, známym svojou rôznorodosťou prírody a nádherným výhľadom. Nachádza sa v Arménskych vrchoch na nadmorskej výške 2 410 metrov a je dôležitým prechodom cez hory, spojujúcimi Zevan a Vardeny.

Pre mnoho turistov je Arménsko Selim Pass dôležitým miestom na návštevu, hlavne vďaka jeho úžasne malebným výhľadom. Počas cesty cez prechod môžete obdivovať majestátnu horskú krajinu plnú zelene, kvetov a horských vrcholov. Výhľad je tak očarujúci, že na chvíľu zabudnete na všetko ostatné a budete sa považovať za súčasť tejto nádhery.

Okrem svojej scenérie je Selim Pass známy aj svojou historickou dôležitosťou. Na tomto mieste sa nachádza starodávny Selim Karavansaray, ktorý bol postavený v 14. storočí počas obdobia Karakanidov. Tento karavanseraj slúžil ako obchodné a kultúrne centrum pre karavány, ktoré prechádzali cez túto časť Arménska. Dodnes je toto histórické miesto dobre zachované a je využívané turistami na prehliadky a ako zastávka na ich cestách cez túto oblasť.

Ďalším zaujímavým aspektom Selim Pass je jeho miesto vo Vaseline Historic and Cultural Reserve. Toto územie je známe tým, že sa tu nachádzajú rôzne archeologické a historické pamiatky. Mnohé z týchto pamiatok sú len pár minút od Selim Passu a turisti ich môžu preskúmať a objaviť bohatú históriu a kultúru Arménska.

Pre cestovateľov, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, je Selim Pass ideálnym miestom na turistiku a chodníkové trate. Svojou zhýčkanou krajinou a nádhernými výhľadmi ponúka túžobám viac ako len obyčajná prechádzka. Môžete si zvoliť medzi rôznymi trasami, od miernych až po náročné, a preskúmať okolitú prírodu a zákutia nádhernej Arménskej prírody.

Arménsko Selim Pass je oblasťou bohatou na kultúru, históriu a prírodu. Jeho úžasná scenéria a historická hodnota ho robia obľúbeným miestom pre cestovateľov, ktorí hľadajú jedinečný zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, nezabudnite zahrnúť Selim Pass do svojho itinerára a zažite jeho krásu a pôvab sami.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Selim Pass


Ospravedlňujeme sa, ale z vášho dopytu nerozumieme, čo presne očakávate. Môžete poskytnúť viac informácií o otázkach a odpovediach, ktoré hľadáte? Potom vám radi poskytneme relevantné informácie o Arménsku a Selim Pass.


Ubytovanie Arménsko Selim Pass


Selim Pass je jedno z najvýznamnejších miest v Arménsku a ponúka úžasné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí sa chcú pohybovať v krásnom krajinnom prostredí Kaukazu.

Nachádza sa v južnej časti krajiny a je jedným z najvyšších horských priechodov v Arménsku, dosahujúcim nadmorskú výšku 2410 metrov. Selim Pass spojuje mesto Martuni s mestečkom Karvachar v provincii Gegharkunik a taktiež slúži ako hlavná cesta medzi Arménskom a Náhorným Karabachom.

Ubytovanie v Selim Pass je jedinečné a sprístupňuje návštevníkom pôvabné tradičné arménske bungalovy vyrobené z dreva, kamenia a trstiny. Tieto chalupy majú typickú rustikálnu architektúru a vytvárajú autentickú atmosféru, ktorá pripomína minulosť a tradičnú arménsku kultúru.

K dispozícii je viacero možností ubytovania v Selim Pass, od jednoduchých a útulných chalupiek až po luxusné a komfortné hotely. Niektoré z týchto miest ponúkajú aj výhľad na okolité hory a doliny, čo je skutočne pôsobivý pohľad, ktorý si budete pamätať celý život.

Okrem ubytovania majú návštevníci Selim Pass aj prístup k mnohým aktívnym aktivitám a atrakciám. Môžu sa vybrať na túru po horských chodníkoch a obdivovať nádherný výhľad na krajinu Kaukazu. Taktiež je možné absolvovať jazdu na koni, ktorá je veľmi populárna medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi.

V okolí Selim Pass sa nachádza aj niekoľko historických pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť. Jednou z nich je Selim Karavansaray, starobylá kameňná budova postavená v 14. storočí, ktorá slúžila ako karavansaraj na obchodnej ceste medzi Arménskom a Perziou. Táto budova je jedným z najznámejších miest v Selim Pass a je považovaná za významnú historickú pamiatku.

Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie v Arménsku, Selim Pass je ideálnym miestom na strávenie svojej dovolenky. Tento horský priechod ponúka nádhernú krajinu, autentickú kultúru a mnoho možností na aktívny oddych. Ubytovanie v tradičných arménskych chalupách vám pomôže prežiť jedinečný zážitok a zažiť život v najkrajšej časti Arménska.


Dovolenka Arménsko Selim Pass


Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v malebnej krajine plnej histórie a kultúry, potom by ste nemali prehliadnuť Arménsko a jeho úchvatné miesto zvané Selim Pass. Táto horská cesta je známa svojou nádhernou krajinou a je považovaná za jednu z najzachovanejších a najkrásnejších historických trás v krajine.

Selim Pass sa nachádza v provincii Vajoc Dzor v južnom Arménsku a predstavuje skutočné dobrodružstvo pre turistov. Cesta vedie po horskom hrebeni s nádhernými panoramatickými výhľadmi na okolité hory a údolia. Počas jazdy cez Selim Pass budete mať možnosť obdivovať krásu prírody, ktorá je jedinečná svojou divokou a nezvyčajnou krajinou.

Hlavným ťahúňom tejto turistickej atrakcie je Selim Karavansaray, staroveká horská ubytovňa, ktorá sa nachádza na vrchole hrebeňa. Táto stavba bola postavená v 14. storočí počas obdobia kráľa Hovhanna II. Je to jediný karavansaray v Arménsku, ktorý ešte stále stojí. V minulosti slúžil karavansaray ako útočisko pre kočovných obchodníkov a otrokov, ktorí prechádzali touto oblasťou po Hedvábnej ceste. Dnes je to historická pamätihodnosť a turistická atrakcia, ktorá poukazuje na bohatú históriu krajiny.

Samotná budova karavansaraja je veľmi zaujímavá. Má kamenné múry a nádherné klenuté stropy. Interiér je pomerne jednoduchý, ale ponúka príjemnú atmosféru. Je dokonca možné si vybrať miesto a prespať v karavansaraye, čo je veľkým lákadlom pre dobrodruhov a turistov z celého sveta.

Cesta k Selim Karavansaray je sama o sebe úchvatná. Prudké serpentíny, úzke zákruty a nepretržité výhľady na zelené kopce a hory vytvárajú neopakovateľný zážitok. Výhľad na jezera a rieky, ktoré sa týčia hlboko pod vami, je ohromujúci a nenechá vás neskĺznuť z mysle. Každá zákruta prinesie novú scénu, ktorú si budete chcieť zachytiť na svojom fotoaparáte.

Selim Pass a Selim Karavansaray sú nielen miestami nesmiernej histórie, ale aj miestami extrémnej krásy. Ak sa chystáte na dovolenku do Arménska, určite by ste nemali prehliadnuť túto úchvatnú destináciu. Autor: Arménsko je priam stvorené pre dobrodružných a zvedavých cestovateľov.


Počasie Arménsko Selim Pass


Arménsko Selim Pass je úchvatné miesto v Arménsku, ktoré sa nachádza v provincii Vajots Dzor. Toto miesto je známe svojou úchvatnou prírodou a nezabudnuteľným výhľadom na dávnu Arménsku časť Silk Road. Jedným z najzaujímavejších aspektov tohto miesta je jeho počasie.

Arménsko Selim Pass sa nachádza vo vyšších nadmorských výškach a v zime často zažíva mrazy a sneženie. Teploty sa v tomto období môžu pohybovať okolo -5 °C a v niektorých prípadoch dokonca klesnúť až na -15 °C. To znamená, že turisti, ktorí sa chystajú na cestu do Arménskeho Selim Passu by mali byť pripravení na studené počasie a vhodne sa obliekať.

V lete býva počasie teplé a suché, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 25 °C. Vzhľadom na vysokú nadmorskú výšku a suché podnebie je však vysoká pravdepodobnosť, že turisti môžu byť vystavení slnečnému žiareniu a potrebuje sa chrániť pred úpalom.

Jeseň v Arménskom Selim Passu prináša krajine krásne farby a tradične zlatý alebo hnedý odtieň ovláda po celú krajinu. Teploty sú v tomto období miernejšie, čo znamená, že turisti by mali byť pripravení na akékoľvek zmeny počasia a terén.

V každom ročnom období je nádherná príroda Arménska Selim Pass, ale turisti by mali byť pripravení na možnosť nečakaného počasia s rôznymi typmi poveternostných podmienok. Okrem toho, ak sa chcete vyhnúť výkyvom počasia, najlepšie obdobie pre návštevu Arménsko Selim Passu sú mesiace od mája do septembra, kedy počasie je najmiernejšie a málo pravdepodobné, že budú zmeny v podmienkach počasia.

V každom prípade je Arménsko Selim Pass nádherným a unikátnym miestom, ktoré si zaslúži svoje miesto na zozname najlepších miest pre turistov v Arménsku. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, mali by ste byť pripravení na akékoľvek poveternostné podmienky, ale napriek tomu si môžete užiť nezabudnuteľný zážitok z Arménska Selim Passu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky