Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahamy San Salvador Island

Ubytovanie Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island: Rajská destinácia s nezabudnuteľným ubytovaním na Bahamách

Bahamy sú bez pochyby jednou z najkrajších turistických destinácií na svete. Okrem krásnych pláží, tyrkysového mora a úžasných korálových útesov ponúkajú aj bohatú históriu a kultúru. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patrí aj San Salvador Island, kde môžete nájsť ubytovanie, ktoré spĺňa všetky vaše požiadavky.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, na ostrove nebudete sklamaní. Na San Salvador Island sú k dispozícii viaceré luxusné rezorty, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a sú ideálne pre tých, ktorí si radi doprajú luxus v dokonalej harmónii s tropickou prírodou. Napríklad rezort Club Med Columbus Isle ponúka nekonečné množstvo aktivít, od potápania v krásne prebádanej oblasti až po šnorchlovanie a tenis.

Pre tých, ktorí hľadajú kľud a romantiku, sú k dispozícii menšie hotely, ktoré sa nachádzajú v súkromí a poskytujú úplné súkromie. Hotel Riding Rock ponúka len 10 izieb, každá s vlastným balkónom a výhľadom na more. Hotel má aj prvotriedne potápačské centrum a člnovú základňu, pre tých, ktorí si radi užívajú vodné športy.

Pre rodiny sú k dispozícii aj hotely s all-inclusive ponukou, kde deti majú zaručenú zábavu. Jedným z takýchto hotelov je Viva Wyndham Fortuna Beach. Tento hotel sa nachádza na susednom ostrove, Gransd Bahamas, ale hotel ponúka aj výlet na ostrov San Salvador. Viva Wyndham ponúka rôzne aktivity pre deti, ako aj dospelých, vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu a plachtenia.

Samozrejme, nie každý prichádza na Bahamy na dovolenku s ambíciami využiť každú hodinu na aktivitu. Pre tých, ktorí túžia uvoľniť sa, sú k dispozícii bungalovy na pláži alebo menšie hotely s očarujúcou prirodzenou krajinou. Hotel Guanahani Beach Club ponúka všetko, od luxusne zariadenej izby až po krásnu pláž obklopenú palmami, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si tiché chvíle plné pokojnej atmosféry.

Väčšina ubytovacích zariadení na San Salvador Island ponúka široké spektrum potravinárskych možností, od miešaných národností až po tradičné bahamské pokrmy. Hotelové zariadenia majú tiež rôzne bary, kde si môžete vychutnať koktejl po náročnom dni.

San Salvador Island je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tropickom raji. Bez ohľadu na vaše požiadavky a očakávania tu nájdete to svoje, aby ste si užili nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy San Salvador Island


1. Kde sa nachádzajú Bahamy?
Bahamy sú krajina nachádzajúca sa v Atlantickom oceáne, v severozápadnej časti Karibiku.

2. Ktorý je najväčší ostrov Baham?
Najväčší ostrov Bahám je ostrov Andros.

3. Aký je hlavným mesto Bahám?
Hlavným mestom Bahám je Nassau.

4. Ktoré je najväčšie letisko na Bahamách?
Najväčším letiskom na Bahamách je medzinárodné letisko Lynden Pindling v Nassau.

5. Koľko obyvateľov má Bahamy?
Podľa posledného odhadu má Bahamy približne 393 000 obyvateľov.

6. Aká je hlavná reč Bahám?
Hlavnou oficiálnou rečou Bahám je angličtina.

7. Ako sa volajú hlavné turistické atrakcie na Bahamách?
Medzi hlavné turistické atrakcie na Bahamách patria biela piesočnatá pláž Paradise Island, Národný park Exuma Cays, pláž Pink Sand Beach na ostrove Harbour Island a piesočnaté pláže na ostrove San Salvador.

8. Ako sa dostanem na ostrov San Salvador na Bahamách?
Na ostrov San Salvador sa dá dostať letecky z Nassau alebo iných medzinárodných letísk v susedných krajinách.

9. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu ostrova San Salvador?
Najlepšie mesiace na návštevu ostrova San Salvador sú v období decembra až apríla, keď je vyššia stabilná teplota a nižšia pravdepodobnosť dažďa.

10. Čo môžem robiť na ostrove San Salvador?
Na ostrove San Salvador môžete relaxovať na krásnych plážach, šnorchlovať alebo potápať sa v koralových útesoch, navštíviť históriu miestneho múzea a objavovať miestnu kuchyňu.


Dovolenka Bahamy San Salvador Island


San Salvador je ostrov na Bahamách, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné a nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Nachádza sa na samom severe Karibiku a je známy svojou krásnou prírodou a pôsobivými plážami.

Táto malá, ale pôvabná dedinka je domovom iba približne 1 000 obyvateľov, čo z nej robí ideálne miesto pre tých, ktorí vyhľadávajú pokoj a odpočinok na dovolenke. San Salvador ponúka množstvo príležitostí na vodné aktivity vrátane potápania, šnorchlovania, rybolovu a plachtenia. Okrem toho je toto miesto tiež ideálne pre tých, ktorí majú záujem o objavovanie nových miest a kultúr.

Jednou z najdôležitejších atrakcií pre návštevníkov je John Watling's Distillery, ktorá je známa svojou výrobou rumu. Táto historická destiléria je otvorená pre verejnosť a ponúka prehliadky, počas ktorých môžete ochutnať rôzne druhy rumu a dozvedieť sa viac o histórii a procese výroby alkoholu.

Pláže na ostrove San Salvador sú jedinečné svojou bielo piesočnou plážou a azúrovou vodou Karibiku. Pláž Sandy Point je najväčšou a najpopulárnejšou plážou na ostrove. Je obľúbená pre svoje jemné pieskové dno a príležitosť na šnorchlovanie okolo koralových útesov. Toto miesto je tiež domovom mnohých druhov morského života, vrátane farbených rybiek a rôznych druhov korálov.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, San Salvador ponúka jedinečné možnosti na potápanie. Jedným z najznámejších miest je holandský útes, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od pobrežia. Tento útes je domovom pre veľké množstvo rôznych rýb, žralokov a iného morského života. Skúsenými potápačmi obľúbenou atrakciou je tiež Blue Hole - modrá jaskyňa, ktorá ponúka úžasný výhľad do podmorskej scenérie.

San Salvador ponúka aj mnoho možností pre kultúrnu a históriu. Môžete navštíviť historickú osadu Cockburn Town, kde nájdete staré budovy a pamiatky z koloniálnej éry. Vo vnútrozemí ostrova sa nachádza aj múzeum San Salvador Histórico, kde si môžete vypočuť príbehy a dozvedieť sa viac o histórii ostrova.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kombináciu krásnej prírody, pláží, vodných aktivít a kultúrnych zážitkov, ostrov San Salvador na Bahamách je ideálne miesto. Nech už ste dobrodruh alebo máte radšej oddych a relax, toto miesto vám ponúkne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkárov z celého sveta. Táto krajina sa skladá z viac ako 700 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých každý ponúka niečo jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto ostrovov je San Salvador Island, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a jedinečnými plážami.

Ak sa rozhodnete navštíviť San Salvador Island, prvou vecou, ktorú budete musieť urobiť, je rezervovať si letenku. Existuje niekoľko medzinárodných letísk na Bahamách, ale tá najbežnejšia trasa pre návštevníkov letiacich z Európy je s prestupom v hlavnom meste Nassau. Tam budete musieť prejsť cez imigračný a colný proces, než sa dostanete na váš konečný ostrov.

Let z letiska v Nassau na San Salvador Island trvá približne 45 minút. Počas tohto krátkeho letu budete mať možnosť obdivovať nádherný výhľad na tyrkysové more a krajinnú rozmanitosť Bahám. Z okien lietadla budete môcť vidieť prechádzajúce korálové útesy a rozložené pláže, ktoré sľubujú nezabudnuteľné sunutie sa do more.

Po prílete na San Salvador Island budete prevezení na váš rezort alebo hotel, kde budete mať možnosť preskúmať okolie. Ostrov ponúka pestrosť aktivít, ktoré vás zabaví počas celej dovolenky. Môžete si vyskúšať rôzne vodné športy, ako sú potápanie, plávanie, jachting alebo rybolov.

San Salvador Island je tiež domovom niekoľkých národných parkov a chránených rezervácií, kde môžete objaviť unikátnu faunu a flóru tohto ostrova. Medzi nimi je Pelican Point Land and Sea Park, ktorý je známy svojou rozmanitou populáciou vtákov a iných morských živočíchov. Taktiež si môžete všimnúť vzácne chľasty a rastliny, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti.

Jednou z hlavných atrakcií San Salvador Island je tiež jeho histórie. Tu sa totiž nachádza svetovo známy pamätník, kde Krištof Kolumbus pristál počas svojho objavovacieho letu v roku 1492. Tento pamätník dokazuje, že tento ostrov má bohatú históriu a jeho kultúra je dodnes prepojená s koloniálnou minulosťou.

Ak si chcete užiť niečo jedinečné a zároveň nádherné, letenka do San Salvador Island je jednou z najlepších volieb. Tento ostrov vám ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Ako sa hovorí, „Bahamy sú raj na Zemi" a San Salvador Island je jeho perla, ktorá vás určite očarí svojou krásou.


Počasie Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island je jedným z ostrovov Baham, ktorá sa nachádza v Atlantickom oceáne. Tento nádherný ostrov je známy svojou krásnou prírodou a úžasnými plážami, ale aj svojím tropickým a slnečným počasím.

Počasie na ostrove San Salvador je typické pre Karibik. Má tropický podnebie so strednými teplotami počas celého roka. Priemerná teplota dosahuje približne 26-29°C, čo je ideálne pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť chladným zimným mesiacom.

V období leta, ktoré trvá od júna do septembra, sa teplota môže pohybovať okolo 30°C, ale vďaka miernemu vánku z Atlantiku je pocitová teplota oveľa príjemnejšia. Teplota mora je tiež veľmi príjemná na kúpanie, približne 26-29°C, čo je perfektné pre vodné športy a dovolenku.

Zima, ktorá sa na ostrove prejavuje od decembra do marca, je najchladnejším obdobím na Bahamách. Avšak aj napriek tomu priemerná teplota dosahuje príjemných 24-27°C, takže ostrov stále ponúka ideálne podmienky na dovolenku. Väčšinou v tomto období prší menej, ale môže sa vyskytnúť krátky dážď alebo búrka.

Na San Salvador Island môže byť aj vysoká vlhkosť vzduchu, čo je spôsobené blízkosťou oceánu. Vlhký vzduch v kombinácii s teplými teplotami môže spôsobovať pocit horúčavy. Je preto dôležité mať vždy dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom.

Ak plánujete svoju dovolenku na Bahamách, San Salvador Island je skvelou voľbou. S jeho prietokom prírody, plážami z bieleho piesku a priaznivým tropickým počasím budete mať nezabudnuteľný zážitok. Bez ohľadu na to, kedy sa tam rozhodnete ísť, bude vám počasie prísť v ústrety a umožní vám vychutnávať si krásy ostrova bez obáv o zlé počasie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky