Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Jigme Dorji National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Jigme Dorji National Park


1. Kde sa nachádza Jigme Dorji National Park v Bhutáne?
Jigme Dorji National Park sa nachádza v západnej časti Bhutánu.

2. Ako sa dostať do parku?
Park sa dá dosiahnuť autom, ale cesty sú veľmi úzke a zvyčajne je to lepšie pre návštevníkov, aby sa dopravili s miestnym sprievodcom.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Najlepšie časy na návštevu parku sú medzi júlom a septembrom, keď sú počasie a počet turistov najlepšie.

4. Aké druhy zvierat je možné vidieť v parku?
V Jigme Dorji National Park sa nachádza celá rad divokej zveri, vrátane snežných leopardov, tibetských vlkov, himalájskych červených pand a takmer 200 druhov vtákov.

5. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
V parku sa dajú vyskúšať rôzne aktivity, ako napríklad turistika, horský treking, rybolov a rafting.

6. Kde sa dajú ubytovať návštevníci?
V parku je niekoľko možností pre ubytovanie, vrátane kempií, chatiek a tradičných bhutánskych domov.

7. Môže sa v parku táboriť?
Áno, v parku sa dá táboriť, ale treba sa pred tým informovať o povoleniach a pravidlách parku.

8. Môže sa v parku loviť?
Nie, lovenie v parku je zakázané a odporúča sa rešpektovať ochranu divokej zveri a ich územia.

9. Je v parku možné stretávať miestnych obyvateľov?
Áno, v parku sa nachádza niekoľko malých dediniek a stretnutie s miestnymi obyvateľmi môže byť príjemnou súčasťou návštevy.

10. Je nutné absolvovať prehliadku parku s miestnym sprievodcom?
Áno, je to povinné a tiež najbezpečnejšie pre návštevníkov, ak chcú vidieť najkrajšie miesta parku a zároveň rešpektovať jeho prírodné prostredie a ochranu.


Ubytovanie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután, známy ako "zelené kráľovstvo", je jednou z najmenších a najizolovanejších krajín na svete. Táto horská krajina je domovom niektorých z najdychberúcejších prírodných krás na svete, vrátane Jigme Dorji National Park.

Jigme Dorji National Park, ktorý sa nachádza na severozápade Bhutánu, je najväčším národným parkom v krajine. S rozlohou takmer 5000 štvorcových kilometrov ponúka bohatú prírodnú biodiverzitu a je domovom pre mnoho ohrozených druhov rastlín a zvierat.

Pre tých, ktorí túžia skutočne objaviť Divoko, Jigme Dorji National Park ponúka rôzne možnosti ubytovania. V parku sú k dispozícii rôzne možnosti, od jednoduchých chatiek a kempov po tradičné bhutánske drevené domčeky.

Chatky a kempy sú často najobľúbenejšou voľbou pre tých, ktorí si chcú skutočne vychutnať spojenie s prírodou. Tieto chatky sú základné, ale útulné a ponúkajú všetko potrebné pre pohodlné ubytovanie. K dispozícii sú tiež verejné toalety a strešné terasy, kde si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac pohodlia, sú k dispozícii tradičné drevené domy súkromných majiteľov. Tieto domy sú prešpikované miestnou kultúrou a tradíciou a poskytujú hostiteľskú atmosféru. Tu si môžete vychutnať chutné miestne jedlá pripravené majiteľmi domu a zároveň sa ponoriť do miestneho života.

Čo sa týka aktívnych aktivít, ktoré ponúka Jigme Dorji National Park, je tu naozaj veľa možností. Môžete sa vydať na trekkingové túry, ktoré vás zavedú do hlbokých dolín a cez pôsobivé vodopády. Môžete tiež vystúpiť na vrchol niektorého z okolitých vrchov, ktoré sú súčasťou Horského pásmov Himalájí. Okrem toho môžete tiež navštíviť niektoré z miestnych kláštorov a vychutnať si dozvuky budhistickej kultúry.

Bhután Jigme Dorji National Park je miestom, kde môžete skutočne spojiť s prírodou a objaviť dychberúce krásy Bhutánu. Jeho rozmanitosť nielen v prírode, ale aj v možnostiach ubytovania robia z tohto jedinečného miesta ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a odpočinok zároveň.


Dovolenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután Jigme Dorji National Park je jedným z najväčších a najdivokejších národných parkov v Bhutáne. Leží na severe krajiny a je pomenovaný po bývalom kráľovi Jigme Dorjim Wangchuckovi.

Park zaberá rozlohu vyše 4300 kilometrov štvorcových a obsahuje rôzne jedinečné a ohromujúce prírodné krásy. Okrem toho je domovom mnohých druhov zvierat vrátane tigrov, levhartov a pandy červenej.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, Bhután Jigme Dorji National Park ponúka množstvo aktivít, ako sú treky, rybolov a horské bicyklovanie. Absolútne najväčšou atrakciou však zostáva trek na najvyšší vrchol Bhutánska, Gangkhar Puensum, vrchol vysoký takmer 7500 metrov.

Okrem toho návštevníci môžu navštíviť aj tradičné dediny Nachungu a Gogona, ktoré sú domovom mnohých miestnych kultúr a tradícií.

Bhután Jigme Dorji National Park je jedinečnou príležitosťou pre tých, ktorí hľadajú neuveriteľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších a najdivokejších národných parkov na svete. Je to miesto, kde cestovatelia môžu vychutnať úžasné scenérie, uvidieť ohromujúce zvieratá a zažiť kultúru a tradície Bhutánu. Ak ste dobrodružník a hľadáte niečo o niečo viac, Bhután Jigme Dorji National Park by mal byť na vašom zozname miest na návštevu.


Letenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután je krajina, ktorá je známa svojou jedinečnou prírodou a krásnymi horskými scenériami. Jedným z najkrajších národných parkov v Bhutáne je Jigme Dorji National Park, ktorý sa nachádza na západnom konci krajiny. To je miesto, ktoré si určite nechcete nechať ujsť, ak si chcete vychutnať skutočný divoký život a krásu bhutánskej prírody.

Letenka do Jigme Dorji National Parku je jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť pri návšteve Bhutánu. Park je najväčším národným parkom v krajine, rozkladá sa na ploche viac ako 4000 štvorcových kilometrov. Jeho územie zahŕňa rôzne typy ekosystémov, od bukových lesov až po alpínske lúky a horské štíty.

Let do Jigme Dorji National Parku vám ponúka neuveriteľnú príležitosť objaviť bohatý životný svet Bhutánu. V parku žije obrovské množstvo divokých zvierat vrátane vzácnych a ohrozených druhov. Medzi ne patria snežné leopardy, medvede horské, tulene monžské a zlaté jakutské lane. Okrem toho môžete vidieť aj mnoho endemických druhov vtákov, motýľov a rastlín.

Jigme Dorji National Park je rajom pre turistov, ktorí milujú outdoorové aktivity. Táto oblasť ponúka množstvo turistických trás, ktoré vás prevedú krásou horských lesov, údolia riek a vodopádmi. Môžete si zvoliť krátku prechádzku alebo dlhší treking podľa svojich preferencií a fyzickej kondície.

Tí, ktorí si chcú dopriať adrenalínový zážitok, môžu sa vydať na white water rafting na rieke Wang Chu. Toto rieka ponúka vzrušujúce riečne divočiny, ktoré sú vhodné aj pre začínajúcich raftingárov.

Letenka do Jigme Dorji National Parku vám tiež umožňuje spoznať kultúru a dedičstvo bhutánskeho ľudu. Park je domovom mnohých etnických skupín, ktoré sa od seba líšia v jazyku, oblečení a spôsobe života. Môžete navštíviť niektoré z tradičných dedín a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú pohostinní a priateľskí.

Letenka do Jigme Dorji National Parku je príležitosťou objaviť krásu a nezábudnú prírodu Bhutánu. Tento park vás prekvapí svojou biodiverzitou, horskými panorámami a vzácneho životného prostredia. Ak plánujete cestu do Bhutánu, nebude vám ľúto, ak si vyberiete letenku práve sem. Budete mať možnosť zažiť vzácne dobrodružstvo a zároveň podporiť ochranu tejto jedinečnej oblasti.


Počasie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután, najmenší himalájsky kráľovstvo na svete, sa môže pýšiť jedným z najrôznorodejších a fascinujúcich klimatických podmienok na Zemi. Medzi miestami, ktoré sú známe svojim nezvyčajným a úchvatným počasím, patrí aj Bhután Jigme Dorji National Park. Tento národný park je najväčším parkom v Bhutáne a poskytuje jedinečnú príležitosť pozorovať zábery prírodných krás a divokých živočíchov spojené s rôznymi klimatickými podmienkami.

Situated in the north-central part of Bhután, Jigme Dorji National Park je domovom pre mnoho druhov fauny a flóry. Rozloha parku dosahuje neuveriteľných 4349 kilometrov štvorcových, a preto je vybavený všetkými druhmi klimatických podmienok. Vďaka svojej zemepisnej poloha a veľkej nadmorskej výške sa v parku nachádzajú rôzne klimatické zóny vrátane subtropických, teplých dažďových lesov až po ľadové a snehové pásma.

Prvé čo prichádza na myseľ pri zmienke o bhutánskom párku je slovo "divoká". Jeho krásne scenérie, hory pokryté stálezelenými lesmi, čisté rieky, vodopády a rozmanitá flóra a fauna sú len niektoré z prvkov, ktoré svedčia o jeho divom duchu. Závisle na ročnom období je však možné zažiť rozmanité počasie. V lete môže byť horúci a vlhký, s teplotami dosahujúcimi od 20°C do 30°C. Dažde sú v tomto období tiež bežné a pridávajú sa k výbornej prostredí pre bohaté rastliny a živočíchy.

Jesenné a jarné obdobia v Bhutáne Jigme Dorji National Park sú považované za najideálnejšie časy na návštevu. Teploty sú príjemné a pohybuje sa okolo 10-20°C. Počas týchto mesiacov je krajinársky park premieňa do živých farieb kvetov a spektra drevín, ktoré dostávajú nový život po dlhých zimných mesiacoch.

Zima v parku je extrémne chladná a suchá. Teploty sa pohybujú pod bodom mrazu a vysnežené plochy sú bežné. To však nezabráni divokej faune, ako sú medvede, tigre, líšky, jelenie a obojživelníci prežiť v ťažkých podmienkach. Okrem toho, je známe, že oblasť je domovom viac ako 300 druhov vtákov, z ktorých mnohé sú migrujúce vtáky, ktoré prichádzajú z výšok Himalájí.

Bhután Jigme Dorji National Park čaruje svojimi krásami bez ohľadu na ročné obdobie a počasie. Od subtropických dažďových lesov po ľadové vrcholky, tento park ponúka obrovskú rozmanitosť počasia, ktoré vyvoláva nadšenie a zvedavosť u návštevníkov. Ak hľadáte dobrodružstvo a túžite spoznať majestát prírody, Bhután Jigme Dorji National Park je to správne miesto, ktoré vás zaujme svojimi klimatickými podmienkami a nezabudnuteľnými zážitkami.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky