Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Paro

Ubytovanie Bhután Paro


Ak hľadáte jedinečný zážitok pri ubytovaní počas svojej návštevy Bhutánu, určite by ste mali overiť ponuky v meste Paro. Toto zvláštne mesto je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá sa skrýva medzi horskými vrchmi a poskytuje hostiteľskú atmosféru pre cestovateľov.

Ubytovanie v Paro ponúka niekoľko rôznych možností pre hostí, ktorí sa chcú ponořiť do kultúry Bhutánu a spoznať miestne obyčaje. Väčšina hostelov a hotelov sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií Paro, čo znamená, že návštevníci môžu ľahko preskúmať okolie bez toho, aby museli cestovať príliš ďaleko.

Medzi najluxusnejšie hotely v Paro patrí významný hotel Amankora. Tento luxusný hotel umiestnený v srdci údolia Paro ponúka svojim hostiam úžasné výhľady na okolitú krajinu. Väčšina izieb je zariadená v tradičnom bhutánskom štýle a ponúka plný komfort. Hostia môžu využívať nespočetné množstvo služieb, ako napríklad masážne salóny, bazény a wellness zóny. Hotel Amankora je určený pre tých, ktorí chcú zažiť okolitú prírodu a pokoj v pravom zmysle slova.

Okrem Amankora môžu návštevníci Bhutánu využiť aj iné luxusné hotely, napríklad Zhiwa Ling Hotel, ktorý je známy svojim moderným dizajnom a luxusnými zariadeniami. Tento hotel je situovaný v malebnom údolí Paro a ponúka svojim návštevníkom kúzlo a pohodlie.

V Paro môžete tiež nájsť bezpočetnú ponuku hostelov a lacných hotelov pre cestovateľov z rozpočtovými obmedzeniami. Hostely umožňujú cestovateľom stretnutie nových ľudí a zdieľanie skúseností a zážitkov. Rezervácie môžete nájsť na internete, ktorý poskytuje mnoho možností so skvelými recenziami od ostatných cestovateľov.

Ubytovanie v Paro je skvelým spôsobom, ako objaviť Bhután a zažiť jeho kultúru a tradície. Mesto Paro ponúka nielen nádherné výhľady na okolité hory a údolia, ale aj skvelé ubytovacie možnosti a luxusné hotely pre tých, ktorí túžia počas svojej dovolenky zažiť prvotriedne služby a komfort. Ak plánujete cestu do Bhutánu, určite by ste mali zvážiť pobyt v údolí Paro.


Dovolenka Bhután Paro


Bhután, známy aj ako Kraj šťastia, je jedinečným miestom na dovolenku. Tento malý himalájsky štát sa nachádza v Ázii medzi Indiou a Čínou a ponúka návštevníkom úžasné prírodné scenérie, bohatú kultúru a duchovné zážitky. Medzi najobľúbenejšie miesta v Bhutáne patrí Paro, ktoré je bránou do tejto krajiny.

Paro sa nachádza na západnej strane Bhutánu a je domovom miestnej letiskovej plochy. Cestovatelia sem priletia, aby zažili jedinečnú krásu tohto miesta. Paro je obklopené zelenými horami, majestátnymi vodopádmi a starobylými kláštormi. Pri pristávaní na letisku v Paro je možné vidieť úchvatné výhľady na pôvabnú krajinu s kopcami pokrytými zelenou trávou a modrými horami na pozadí.

Jeden z najpopulárnejších turistických atrakcií v Paro je Taktsang Palphug kláštor, známy aj ako Tiger’s Nest. Tento kláštor s nádychom tajomstva sa nachádza na strmých skalách a je symbolom Bhutánu. Prechod k nemu je zážitkom samým osebe, pretože turisti musia kráčať po úzkom chodníku a prekonať viacero strmých schodov, aby sa dostali k samotnému kláštoru. Výhľady z Tiger’s Nest sú ohromujúce a stojí za to investovať čas a úsilie do tohto výletu.

Okrem kláštorov je v Paro aj mnoho ďalších zaujímavých miest a činností. Turisti si môžu vychutnať jazdu na koni cez malebné dedinky a údolia, navštíviť tradičné trhy, kde sa predávajú miestne výrobky a tradičné jedlá, alebo sa vydať na trekking do okolitých hôr. Je tu aj mnoho vyhliadok, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na Paro a okolitú krajinu.

Jednou z výhod dovolenky v Paro je jeho klíma. Jarné a jesenné mesiace sú ideálne na návštevu, pretože sú mierne a príjemné. Letá sú teplejšie, ale stále pomerne príjemné, zatiaľ čo zimy môžu byť chladné.

Pri plánovaní dovolenky v Paro je dôležité si zabezpečiť povolenie na vstup do Bhutánu. Turisti musia mať tranzitný vízum alebo cestovať s licencovanou cestovnou agentúrou, ktorá zariadi všetky príslušné povolenia a zájazd. Toto je zároveň aj spôsob, ako ochrániť túto krajinu a udržať ju autentickou.

Dovolenka v Bhutáne a najmä v Pare je zážitkom, ktorý budete pamätať na celý život. Od nádherných prírodných scenérií až po duchovnú atmosféru kláštorov, Bhután vám ponúkne jedinečný zážitok. Paro je skutočnou bránou do tejto krajiny a odporúča sa ho zaradiť do vašej cestovnej plánovania, ak plánujete navštíviť Bhután.


Počasie Bhután Paro


Bhután Paro je turistickou destináciou s veľmi zaujímavým a jedinečným počasím. Nachádza sa v južnej Ázii v oblasti s vysokými horami, a preto je tam klima striedavá od horskej až po subtropickú.

Letné mesiace (jún až august) sú pomerne mokré s dennými dávkami dažďa a s priemernou teplotou okolo 20°C. Práve v týchto mesiacoch padajú najintenzívnejšie monzunové zrážky, ktoré môžu spôsobiť problémy pri cestovaní, preto sa odporúča pri cestovaní v takejto sezóne mať so sebou ochranné oblečenie a obuv.

Jeseň na druhej strane býva počasím vyrovnaná, teda suchá a s miernymi teplotnými výkyvmi, ktoré sa pohybujú okolo 15-25°C. Jeseň je ideálna doba na návštevu Bhutánu, keďže podnebie je príjemné, kvitne poľnohospodárstvo a prírodné scenérie sú okúzľujúce.

Zimné mesiace, kedy sú nočné teploty pod hranicou mrazu a denné teploty okolo 10°C, sú suchšie a závesy oblohy sú premenlivejšie. Zima v Bhutáne je obdobím chrúrania, keď sa zapália sviece a tepláky a ľudia sa zbierajú v miestnych chrámoch a kláštoroch.

Jar je obdobím zrozenia v novom svete s kvetmi a nanovým začiatkom. Zároveň toto obdobie prináša nové monzóny, keďž severná pologuľa vanekiebeľusa cirkuluje vo vzduchu a prináša suchší a mierny príchod dažďov.

Či už sa rozhodnete cestovať do Bhutánu v lete, jeseň, zimu alebo jar, každá sezóna má svoje výhody a krásu. Môžete si vybrať podľa svojho vkusu, aké obdobie Vám najviac vyhovuje, ale v každom prípade si určite užijete fascinujúci pobyt v kráľovstve Bhutánu Paro.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro


1. Aké je hlavné mesto Bhutánu?
Hlavné mesto Bhutánu je Thimphu.

2. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Paro?
Najlepšie obdobie na návštevu Paro je od marca do mája a od septembra do novembra.

3. Musím mať vízum na cestovanie do Bhutánu?
Áno, pre cestovanie do Bhutánu potrebujete vízum. Víza sa vydávajú iba prostredníctvom registrovanej cestovnej agentúry.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Paro?
Medzi hlavné atrakcie v Paro patria Taktsang Lhakhang (Tigriho hniezdo kláštor), Rinpung Dzong (Paro Dzong), kyvadlový most Paro, pamätník Jadro Dragtsho a Národné múzeum Bhutánu.

5. Aké sú miestne tradície a kultúra v Paro?
Paro je známe svojimi tradičnými festivalmi, ako aj tancami a hudbou, ktoré sú dôležitou súčasťou miestneho života. Bhutánske obyvateľstvo sa riadi buddhistickými zvyklosťami a dodržiava starodávne tradície.

6. Aký je miestny jazyk v Bhutáne?
Hlavným jazykom v Bhutáne je dzongkha, avšak mnoho obyvateľov hovorí aj anglicky.

7. Môžem si v Paro zakúpiť tradičné šaty a suveníry?
Áno, v Paro sú k dispozícii rôzne obchody, kde si môžete zakúpiť tradičné bhedžu (bhutánske šaty) a suveníry.

8. Koľko času je potrebné na návštevu Paro?
Ideálny čas na návštevu Paro je približne 2 - 3 dni. Tak dostanete dostatok času na obdivovanie hlavných atrakcií a zažitie miestnej kultúry.

9. Ako sa dostanem do Paro?
Môžete sa dostať do Paro cestou letecky, priletieť na medzinárodné letisko v Paro, alebo cestou po ceste z Thimphu, hlavného mesta Bhutánu.

10. Aké ďalšie destinácie v Bhutáne sú stojí za to navštíviť?
Okrem Paro sú populárnymi destináciami v Bhutáne napríklad Thimphu, Punakha, Wangdue Phodrang a Bumthang.


Letenka Bhután Paro


Letenka do Bhutánu - Objavte krásy destinácie Paro

Bhután, známy ako „Krajina šťastia“, je jednou z najexotickejších a najmenej známych turistických destinácií na svete. Jeho prírodná krása, bohatá kultúra a pokojná atmosféra ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok. Ak si chcete užiť pokoj a kľud a preskúmať krásy najpôvabnejšieho mestského centra v Bhutáne, letenka do Paro je najlepšou voľbou.

Letenka do Paro v Bhutáne je skutočnou výzvou, pretože Paro je jediným medzinárodným letiskom v krajine. To znamená, že najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu, je cestovať letecky. Pre väčšinu turistov je toto svetové letisko prvým kontaktom s krajinou a zároveň jedným z najťažších letovísk na svete.

Prílet na letisko Paro je jedinečným zážitkom už sám o sebe. Lietačka ponúka pohľad na nádherné horské výhľady a malebné dedinky, ktoré sa majestátne rozprestierajú v údolí rieky Paro Chhu. Cesta do Bhutánu vedie cez himalájske hrebeňe a piloti musia precízne manévrovať a pristáť pri minimálnych početných podmienkach.

Po prílete do Paro vás privíta príjemný chlad a čistý vzduch, aký ste možno doteraz nezažili. Mesto Paro je najväčším mestským centrom v Bhutáne a zároveň sa v ňom nachádza aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Najznámejšíou z nich je nezameniteľný a ikonický chrám Paro Taktshang, známy aj ako Tiger’s Nest.

Taktshang sa nachádza na strmých útesoch nad údolím rieky Paro Chhu a je považovaný za jedno z najsvätejších miest v Bhutáne. Tento chrám je v skutočnosti zavesený na útesoch a jeho prístup je možný iba po strmých schodoch alebo loďou cez rieku. Navyše, toto miesto je považované za odrazový mostík medzi pozemským svetom a svetom bohov. Návšteva Taktshangu je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní hlboko sa ponoriť do bohatej histórie a spirituality Bhutánu.

Okrem Taktshangu ponúka Paro aj množstvo iných zaujímavých miest, ktoré sa oplatí preskúmať. Môžete navštíviť Paro Dzong, ktorý je sídlom vlády a buddhistického kláštora, alebo múzeum prezentujúce bohatú históriu a kultúru Bhutánu.

Ak sa chcete pohybovať trochu mimo mesta, môžete sa vybrať na trekking alebo poľovníctvo, čo je populárna aktivita medzi turistami navštevujúcimi Bhután. Mestečko Paro ponúka tiež veľký výber tradičných remesiel a obchodov, kde si môžete zakúpiť pravú bhutánsku rukodielku a suveníry.

Cesta do Bhutánu a návšteva Paro je bezpochyby výzvou, ale táto exotická destinácia stojí za každé úsilie. Odlet z letiska Paro ponúka opäť nádherný výhľad na vrcholky Himalájí a nezabudnuteľné spomienky na pobyt v Bhutáne.

Zostaňte otvorení a pripravení na nové zážitky, ktoré vám letenka do Paro v Bhutáne ponúka. Okrem krásnych prírodných scenérií a bohatej kultúry vás mile prekvapia aj priateľskí a ústretoví ľudia. Bhután je ozajstným pokladom medzi horami, ktorý treba objaviť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky