Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brazília Iguazu Falls

Letenka Brazília Iguazu Falls


Brazília a argentínska Iguazu Falls sú jednou z najväčších atrakcií v Latinskej Amerike. Tieto majestátne vodopády sa nachádzajú v juhoamerickom cestovateľskom raji, ktorý je plný dobrodružstva, prírody a kultúrneho bohatstva.

Letenka do Brazílie je pre mnohých turistov snom. Krajina ponúka širokú škálu turistických atrakcií vrátane Amazonskej džungle, známych pláží v Riu de Janeiro a Petra, zeme futbalu. Avšak jednou z najúžasnejších skvostov, ktorý Brazília ponúka, sú Iguazu Falls.

Tieto nezabudnuteľné vodopády sa nachádzajú na hranici medzi Brazíliou a Argentínou a predstavujú jeden z najväčších zázrakov prírody na svete. Sú to najväčšie vodopády na svete, ktoré sa tvoria z viac ako 275 rôznych vodopádov, rozprestierajúcich sa na šírke takmer 3 kilometre.

Ak si rezervujete letenku do Brazílie, môžete si vychutnať nádherný pohľad na tieto vodopády. Viac ako 80% z Iguazu Falls je v argentínskej časti, zatiaľ čo ostatných 20% je v brazílskej časti. Preto je dôležité určiť, aký pohľad chcete získať na tieto nádherné vodopády.

Let do Brazílie vás privedie do mesta Foz do Iguaçu, ktoré je brazílskou bránou do Iguazu Falls. Po prílete do mesta budete mať možnosť navštíviť Parque Nacional do Iguaçu, kde sa nachádza hlavné videnie týchto vodopádov. Z parku môžete absolvovať prechádzku, vďaka ktorej budete mať pohľad na krásu vodopádov z niekoľkých rôznych uhlov.

Prechod cez brazílsku hranicu vám umožní sledovať, ako sa tieto majestátne vodopády odrážajú od útesov a vytvárajú visiace oblúky dúhových farieb. Okrem toho môžete navštíviť Devil's Throat, čo je najväčší a najimpozantnejší vodopád Iguazu Falls. Tento ohromujúci pohľad vám naháňa dôveru v silu a krásu prírody.

Okrem toho, že sa môžete obdivovať samotným vodopádom, v Parku so svojimi 275 druhmi vtákov a rôznymi zvieratami narazíte aj na ohromujúce divoké pobrežie. Je možné prísť bližšie k prírode a zažiť vzrušenie stretu s exotickými tvormi.

Letenka do Brazílie smerujúca k Iguazu Falls je neodolateľná možnosť pre dobrodruhov a prírodou nadšeného cestovateľa. To je miesto, kde sa spoja moc prírody a jedna z najosobitejších krajín na svete. Získať pohľad na tieto úžasné vodopády je skutočne nepopierateľne úchvatné a nezabudnuteľné.


Ubytovanie Brazília Iguazu Falls


Brazília je nádherná krajina plná bohatstvo prírody a kultúry. Medzi jedno z najkrajších miest na návštevu v tejto krajine patrí Iguazu Falls - impozantné vodopády ležiace na hraniciach medzi Brazíliou a Argentínou. Tento ohromujúci prírodný zázrak ponúka návštevníkom úchvatný pohľad na obrovské množstvo vody, ktoré padá z výšky 80 metrov, a vytvára tak dych berúci vodný div.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazu Falls, nebudete mať problém s ubytovaním. V okolí tohto nádherného miesta sa nachádza niekoľko možností pre turistov, ktorí hľadajú pohodlné a príjemné miesto na strávenie svojej dovolenky.

Jednou z obľúbených možností je ubytovanie v rezorte alebo luxusnom hoteli. V blízkosti Iguazu Falls sa nachádza niekoľko luxusných rezortov, ktoré ponúkajú všetky pohodlia a služby, ktoré by si turista mohol priať. Tieto hotely majú zvyčajne veľké izby s elegantným nábytkom, klimatizáciou a súkromným balkónom alebo terasou, odkiaľ je úchvatný výhľad na vodopády. Okrem toho, mnoho z týchto rešortov má bazény, reštaurácie a wellness centrá, kde si návštevníci môžu užiť masáže alebo sa len tak zrelaxovať po dlhom dni preskúmavania vodopádov.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, v okolí Iguazu Falls nájdeme aj mnoho menších hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby za rozumné ceny. Mnohé z týchto hotelov majú vlastné reštaurácie, kde návštevníci môžu ochutnať tradičnú brazílsku kuchyňu a vychutnať si miestne špeciality. Taktiež sú k dispozícii rôzne turistické balíčky ponúkajúce výlety a aktivity v okolí Iguazu Falls.

Pre skutočných dobrodruhov je možnosť vybrať si kemp vo vnútri národného parku. Iguazu Falls národný park ponúka rôzne kempovacie miesta, kde je možné stáť s vlastným stanom alebo prenajať stanové zariadenie. Kempovanie predstavuje úžasné zážitky v prírode, čo vám umožní byť ešte blížejšie k vodopádom. Park poskytuje základné zariadenia pre kempovanie, ako sú verejné toalety a sprchy, a niektoré kempovacie miesta majú aj prístup k elektrine.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, návšteva Iguazu Falls je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Tieto vodopády patria medzi jedno z najkrajších miest na Zemi a ponúkajú úchvatný pohľad na majestát prírody. Odkedy sa prebudíte s úžasným výhľadom na vodopády počas raňajok, až do chvíle, keď si ich budete môcť obdivovať pri západe slnka, zaplaví vás pocit údivu a pokory pred nádhernosťou sveta okolo vás.


Počasie Brazília Iguazu Falls


Brazília je známa svojou exotickou krajinou, čarovnými plážami a tajomnou Amazóniou. A práve v tejto krajine sa nachádza jedno z najúžasnejších a najdychberúcich prírodných divov na svete - Iguazu Falls.

Iguazu Falls sú sériou vodopádov na rieke Iguazu, ktorá cez svoj tok delí Brazíliu a Argentínu. Ležia v národnom parku Iguacu, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tieto vodopády majú obrovský rozmach a sú považované za jedny z najväčších vodopádov na Zemi. Sú totiž dlhé až 2,7 kilometra a vďaka svojej výške a množstvu vodných tokov vytvárajú ohromujúci obraz.

Krajina okolo Iguazu Falls je tropická sústava dažďových pralesov, kde je počasie veľmi teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C počas celého roka. Tieto podnebné podmienky vytvárajú ideálne prostredie pre rozmanitú flóru a faunu, ktorá sa nachádza v okolí vodopádov.

Vďaka vysokému objemu vody, ktorá preteká cez vodopády, je počasie v okolí Iguazu Falls veľmi dynamické. Môžete sa stretnúť s príležitostnými dážďami až bleskovými povodňami, ktoré dodávajú vodopádom ešte väčšiu silu a krásu. Preto je veľmi dôležité dostať sa na miesto pred príchodom monzúnového obdobia, ktoré je medzi aprílom a júnom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Iguazu Falls, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie a výstroj. Vlhké a teplé podnebie vyžaduje ľahké a priedušné oblečenie, ale nezabudnite ani na ochranný krém proti slnku a repelent na ochranu pred hmyzom.

Okrem malej úrovne národného parku je v okolí Iguazu Falls k dispozícii množstvo atrakcií pre turistov. Môžete sa prejsť po drevených chodníkoch, ktoré vám umožnia vidieť vodopády z rôznych uhlov. Môžete sa tiež vybrať na panoramatický let balónov a mať tak nádherný výhľad na celý park. K dispozícii sú tiež rôzne lodné výlety, ktoré vás veľmi blízko vovodia k vodopádom.

Iguazu Falls sú skutočným zázrakom prírody a ich návšteva je nezabudnuteľným zážitkom. Prírodná krása, sila a šum vody spolu s okolitou prírodou vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá vás nenechá ľahostajnými. Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku v Brazílii, určite nevynechajte túto nádhernú destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Iguazu Falls


1. Aké sú náklady na vstup do Iguazu Falls?

Náklady na vstup do Iguazu Falls sa líšia v závislosti od toho, či chcete navštíviť argentínsku alebo brazílsku stranu vodopádov. Na brazílskej strane vstup stojí okolo 81 R$ (asi 13 USD) pre zahraničných návštevníkov.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Iguazu Falls?

Najlepší čas na návštevu Iguazu Falls je v suchom období od mája do septembra. V tomto období sú vodopády mohutné a súčasne je aj ťažšie prepadnúť sa pre plné rieky. Vlhké obdobie od decembra do februára poskytuje nádhernú zeleň v okolí, ale aj obrovské dávky dažďa.

3. Ako sa tam dostanem?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k Iguazu Falls, je leteckou dopravou. Väčšina návštevníkov pristáva na medzinárodnom letisku Foz do Iguaçu (IGU) v Brazílii alebo na argentínskom letisku Cataratas del Iguazú (IGR). Z letiska existujú rôzne dopravné možnosti ako sú autobusy, taxíky alebo pôžičky áut.

4. Aké aktivity sú k dispozícii pri Iguazu Falls?

K dispozícii sú rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po chodníkoch pozorovania, výlet lodiou, rafting alebo prehliadky.

5. Ktorá strana Iguazu Falls je lepšia na návštevu - argentínska alebo brazílska?

Obidve strany Iguazu Falls majú svoje výhody. Na argentínskej strane, návštevníci majú možnosť prechádzať blízko k vodopádom a zažiť ich obrovskú silu zo vzdialenej blízkosti. V Brazílii je výhľad na celé usporiadanie vodopádov úchvatný a zaujímavý pre fotografie. Preto je vhodné poznať obidve strany slušne, aby ste mohli hmatateľne porovnať ich jedinečné zvláštnosti.


Dovolenka Brazília Iguazu Falls


Brazília je krajina, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a fascinujúcou kultúrou. Jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest na dovolenku v Brazílii sú Iguazu Falls, ktoré sa nachádzajú na hraniciach so susednou Argentínou. Iguazu Falls sú jedným z najväčších vodopádov na svete a jedinečnou atrakciou pre všetkých návštevníkov.

Vodopády Iguazu sú tvorené 275 jednotlivými kaskádami na rieke Iguazu. Sú rozdelené medzi Brazíliu a Argentínu a môžete si ich vychutnať z obidvoch strán. Na brazilskom území sa nachádza približne 20% vodopádov, ale ponúka úžasný výhľad na celú oblasť. Najimpresívnejším bodom na brazilskom území je obrovský vodopád Garganta do Diabo, čo v preklade znamená "Diabolské hrdlo". Tento vodopád padá z výšky takmer 80 metrov a je skutočne neuveriteľný pohľad.

Aby ste si mohli vodopády vychutnať naplno, môžete sa vydať na prechádzky po drevených chodníkoch, ktoré sú postavené nad vodou. Týmto spôsobom môžete mať úplný prehľad a nádherný pohľad na úžasné vodné scenérie. Okrem toho je tu možnosť podnikať aj loďové výlety podniknutých pod vodopádmi, čo je úžasný zážitok.

Ale Iguazu Falls nie je jedinou atrakciou v okolí. V blízkosti vodopádov sa nachádza Národný park Iguazu, ktorý je jedným z najväčších chránených území v Brazílii. Park ponúka množstvo chodníkov a turistických trás, ktoré vám umožnia objavovať miestnu prírodu a divoké zvieratá.

Môžete stretnúť vzácne živočíchy, ako sú jaguáre, opice, alebo veľké počty vtákov a motýľov. Milovníci prírody určite ocenia túto jedinečnú príležitosť vidieť niektoré z najexotickejších druhov na svete.

Okrem toho môžete navštíviť aj okolité dedinky, ktoré sú bohaté na miestnu kultúru a tradície. Tam si môžete vychutnať miestnu kuchyňu, počúvať tradičnú hudbu a tancovať s miestnymi obyvateľmi.

Ak sa chystáte na dovolenku do Brazílie, návšteva Iguazu Falls by nemala chýbať na vašom zozname. Tento nádherný prírodný div svetového dedičstva ponúka jeden z najimpresívnejších vodných scenérií na svete. A nielenže môžete obdivovať tieto úžasné vodopády, ale tiež sa môžete túlať okolitou prírodou a spoznať niektoré z najexotickejších druhov na svete. Dovolenka v Brazílii Iguazu Falls vám okrem nádherných zážitkov ponúka aj možnosť vstúpiť do fascinujúcej brazílskej kultúry a tradícií.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky